تاریخ انتشار: شنبه 15 تیر 1392
تحقيقات درمورد پيوند عصب بينايي با استفاده از سلول هاي بنيادي در ايران انجام مي شود
عضو تيم تحقيق پيوند عصب چشم:

  تحقيقات درمورد پيوند عصب بينايي با استفاده از سلول هاي بنيادي در ايران انجام مي شود

عضو تيم تحقيق پيوند عصب چشم گفت: تحقيقات در زمينه پيوند عصب بينايي براي كمك به درمان بيماراني كه براثر قطع اين عصب دچار نابينايي شده اند، در ايران همگام با كشورهاي پيشرفته درحال انجام است.
امتیاز: Article Rating
به گزارش بنیان، دكتر هوشنگ فقيهي اظهار داشت: اين كار تحقيقاتي هم اكنون به دست گروهي از متخصصان چشم پزشكي ايران و با همكاري يك گروه انگليسي در بيمارستان فارابي درحال انجام است. 
وي افزود : اين تحقيقات از ۳ ماه پيش آغاز شده و اكنون بر روي چند موش آزمايشگاهي درحال انجام است. 
متخصص چشم اظهار داشت: عصب هاي اين موش ها دريك عمل جراحي قطع شده است و سپس سلول هاي بنيادي كه از پياز بويايي موش ها گرفته شده بود، دوباره در آن قسمت از عصب كه قطع شده بود، تزريق شد. 
فقيهي ادامه داد: حدود ۶ ماه به عصب ها فرصت داده ، سپس عصب ها ازنظر بافت شناسي و سيستم ژنتيكي بررسي مي شود كه آيا سيستم عصبي در آن قسمتي كه قطع شده توانسته ترميم شود و دوباره رشد كند و يا اين كه اين ترميم صورت نگرفته است. 
وي با بيان اينكه اين اقدام در مورد ترميم سيستم عصبي قطع شده نخاع پيش از اين انجام شده است، افزود: در مورد نخاع عصب ها توانسته اند با استفاده از تزريق سلول هاي بنيادي ترميم و دوباره فعال شوند. 
اين متخصص چشم خاطرنشان كرد: اين كار تحقيقاتي نيز براي افرادي كه عصب بينايي آنها بر اثر بيماري آب سياه از كار افتاده است، درحال انجام است. 
به گزارش ایرنا، فقيهي خاطرنشان كرد: در اين تحقيقات كه هم اكنون بر روي حيوانات درحال انجام است، با استفاده از پيوند سلول هاي بنيادي تلاش مي شود تا عصب هاي از كار افتاده دوباره ترميم و جريان سيستم عصبي دوباره به كار انداخته شود. 
پایان مطلب/
ثبت امتیاز
نظرات

دوشنبه, 17 تیر,1392

شیده

سلام -آیا برای جدا شدن پرده از شبکیه و آماده کردن چشم برای پیوند قرنیه سلولهای بنیادی می تواند درمانی برای این کارباشد .متشکرم

ﺳﻪشنبه, 18 تیر,1392

لیلا عرب

سئوال:آیا برای جدا شدن پرده از شبکیه و آماده کردن چشم برای پیوند قرنیه سلولهای بنیادی می تواند درمانی برای این کارباشد
پاسخ:برای جدا شدن شبکیه سلول درمانی انجام نمی شود اما برای سوختگی های شیمیائی قرنیه سلول درمانی در پزوهشگاه رویان با همکاری بیمارستان لبافی نژاد انجام می شود.

جمعه, 21 تیر,1392

علی

سلام برای آتروفی اعصاب بینایی به دلیل نوریت اپتیک درجوانی 22 ساله بعداز 7 سال راهی جهت بهبود هست بیمار کم بینایی شدید دارد

ﺳﻪشنبه, 25 تیر,1392

لیلا عرب

سئوال: رای آتروفی اعصاب بینایی به دلیل نوریت اپتیک درجوانی 22 ساله بعداز 7 سال راهی جهت بهبود هست بیمار کم بینایی شدید دارد
پاسخ: درمان آتروفی های عصبی بسیار سخت است و تا کنون هیچ روش موفقیت آمیزی در این زمینه دیده نشده.درمان با سلول های بنیادی نیز در حد تحقیقات است و هنوز اثر اثبات شده ای دیده نشده است.

شنبه, 26 مرداد,1392

ستایش

سلام نمیدونم از کی و کجا ببرم شوهرمو .شوهرم کوچیک بود در حدود 12 سال پیش پشت پلکش تیر تفنگ بادی خورده هرجا میبریم میگن عصبی مشکل داره می خوام بدونم اگه عصب نداشته باشه چرا درد رو حس میکنه چشماش خون جریان داره بنظر خودم شبکیه و قرنیه چشمش مشکل داره نه عصب تورو خدا راهنماییم کنین واقعا دارم دق میکنم چشم چپش فعلا نور نداره واسه دیدن

دوشنبه, 28 مرداد,1392

لیلا عرب

سئوال:شوهرم کوچیک بود در حدود 12 سال پیش پشت پلکش تیر تفنگ بادی خورده هرجا میبریم میگن عصبی مشکل داره می خوام بدونم اگه عصب نداشته باشه چرا درد رو حس میکنه چشماش خون جریان داره بنظر خودم شبکیه و قرنیه چشمش مشکل داره نه عصب تورو خدا راهنماییم کنین
پاسخ:این سئوال نیاز به بررسی و معاینات کامل بیمار دارد که باید توسط متخصص چشم انجام شده و قضاوت شود و در حیطه این سایت نمی باشد.

پنجشنبه, 31 مرداد,1392

مهدی

سلام من پدرم 15 سال پیش بر اثر افتادگی از ارتفاع عصب چشم راستش قطع شده.اون روز هم دکترا میگفتند هنوز علم دنیا درمانی براش نداره.میخاستم ببینم با این کار میشه چشم پدرم خوب بشه؟اگه میشه سریع پاسخ بدید.چون دارم دیونه میشم

شنبه, 02 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال:من پدرم 15 سال پیش بر اثر افتادگی از ارتفاع عصب چشم راستش قطع شده.اون روز هم دکترا میگفتند هنوز علم دنیا درمانی براش نداره.میخاستم ببینم با این کار میشه چشم پدرم خوب بشه؟
پاسخ:متاسفانه قطع عصب هیچ گونه درمانی ندارد.زیرا ترمیم سیستم عصبی بسیار کند است و امکان این که یک عصب بتواند بعد از قطع شدن یا له شدن کامل ترمیم شده و کار آئی آن باز گردد تقریبا امکان ندارد.

پنجشنبه, 14 شهریور,1392

سمانه

سلام، خواهرم یک ماه پیش بیماری روده که داشت در بیمارستان بستری بود در این حین یکی از چشمانش تار شد و پزشکان گفتند خون به عصب چشم نرسیده و کورتون تزریق شد که بهبود نیافت و پزشک گفته بود فکر نمیکنم که خوب شه حالا بعد از یک ماه چشم دیگر خواهرم هم تار شده ولی با شدت کمتر که پزشکان گفتند با قطره و قرص بهتر میشه میخواستم بدونم آیا چشم اول امکان بهبود داره

دوشنبه, 18 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال:خواهرم یک ماه پیش بیماری روده که داشت در بیمارستان بستری بود در این حین یکی از چشمانش تار شد و پزشکان گفتند خون به عصب چشم نرسیده و کورتون تزریق شد که بهبود نیافت و پزشک گفته بود فکر نمیکنم که خوب شه حالا بعد از یک ماه چشم دیگر خواهرم هم تار شده ولی با شدت کمتر که پزشکان گفتند با قطره و قرص بهتر میشه میخواستم بدونم آیا چشم اول امکان بهبود داره
پاسخ:احتمال بهبودی چشم بیمار بستگی به تشخیص بیماری او دارد.با داده های شما اصلا بیماری ایشان مشخص نیست که بتوان برای بیمار احتمال بهبودی را مطرح کرد.در این زمینه با پزشک متخصص معالج ایشان مشورت کنید.

ﺳﻪشنبه, 19 شهریور,1392

سمانه

سلام ، ایا کسی که در اثر رماتیسم عصب چشم اش دچار التهاب شود و دچار تاری دید شود احتمال بهبود و بازگشت به حالت اولیه بینایی وجود دارد ؟

ﺳﻪشنبه, 19 شهریور,1392

مهرداد

سلام. یکی از اقوام نزدیک من متانول مصرف کرده و الان بعد از بستری شدن توی بیمارستان لقمان حکیم و دیالیز شدن و... بینایی یک چشم رو کامل از دست داده ویک چشم هم 10 درصد بینایی داره . از ونجا که مرخص شد بردیم کلینیک نور دکتر گفت کار زیادی نمیتونیم انجام بدیم چون عصبهاش از بین رفته... آیا این امکان وجود داره که بشه بینایی رو تا حدی بهش برگردوند؟ متشکر

پنجشنبه, 21 شهریور,1392

حسن

مادر من به علت بیماری دیابت؛ تقریبا ۲ ساله که تار میبینه اما حدود ۲ ماه میشه که دچار نابینایی شده؛ که نظر دکترا اینه که رگهای چشم به علت قند و فشار خون از بین رفته و شبکیه چشم آسیب جدی دیده و از چشم تا حدی جدا شده. مادرم ۵۴ سالشه و این شرایط خیلی سخته. می خوام بدونم احتمال اینکه دوباره بتونه ببینه با این عمل هست.؟؟

چهارشنبه, 27 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال:ایا کسی که در اثر رماتیسم عصب چشم اش دچار التهاب شود و دچار تاری دید شود احتمال بهبود و بازگشت به حالت اولیه بینایی وجود دارد ؟
پاسخ:درصورتی که به دنبال درمان ،التهاب ایجاد شونده در اثر بیماری کنترل شودو تخریب شدیدی در عصب بینائی ایجاد نشده باشد ممکن است تاری دید کاهش یابد.

چهارشنبه, 27 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال:یکی از اقوام نزدیک من متانول مصرف کرده و الان بعد از بستری شدن توی بیمارستان لقمان حکیم و دیالیز شدن و... بینایی یک چشم رو کامل از دست داده ویک چشم هم 10 درصد بینایی داره . از ونجا که مرخص شد بردیم کلینیک نور دکتر گفت کار زیادی نمیتونیم انجام بدیم چون عصبهاش از بین رفته... آیا این امکان وجود داره که بشه بینایی رو تا حدی بهش برگردوند؟
پاسخ:به نظر نمی رسد که بتوان برای بیمار کاری انجام داد.زیرا اثر سمی متانول سلول های عصبی را تخریب کرده و احتمال بازسازی عصبی و بازگشت بینائی کم است.

چهارشنبه, 27 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال:ادر من به علت بیماری دیابت؛ تقریبا ۲ ساله که تار میبینه اما حدود ۲ ماه میشه که دچار نابینایی شده؛ که نظر دکترا اینه که رگهای چشم به علت قند و فشار خون از بین رفته و شبکیه چشم آسیب جدی دیده و از چشم تا حدی جدا شده. مادرم ۵۴ سالشه و این شرایط خیلی سخته. می خوام بدونم احتمال اینکه دوباره بتونه ببینه با این عمل هست.؟؟
پاسخ:متاسفانه نابینائی بیمار به دلیل آسیب شدید عصب بینائی و عروق چشم است که سلول درمانی در این حد از آسیب نمی تواند کمک کننده باشد.

جمعه, 29 شهریور,1392

رضا

سلام ميخاستم جواب تحقيقاتشون رو بدونم راجع به درمان عصب چشم چون الان 6 ماه گذشته ممنونم

ﺳﻪشنبه, 02 مهر,1392

هوشيار

با سلام.من در 8 سالگي به علت آب مرواريد زدي عمل دچار پارگي شبكيه شدم والان 25 سال دارم آيا امكان درمان وجود داره؟

جمعه, 05 مهر,1392

ali

با سلام وفتی پلک میزنم اجساس جسم ‏
خارجی ‏
دارم
اما چند روز گذشته و چشمم فقط کمی ترس از نور
داره ؛ضمنا چند روز پیش با دستگاه سنگ فرز کار کردم ‏
ایا خطر جدیدست یا با مراجعه با پزشک حل میشود؟

شنبه, 06 مهر,1392

ارمان

سلام یکی ازدوستان من بر اثر مصرف الکل بینایی خود را از دست داده البته نه به صورت کامل از یک چشم تقریبا خوب میبینه و از چشم دیگه اطراف میتونه ببینه اما از مرکز چشم نه بعد از گذشت حدود 4 سال داخل چشمش تحریکهای عصبی اخساس میکنه یعنی نقطه های بنفش ابی میبینه ایا امیدی برای اون میبینید؟

یکشنبه, 07 مهر,1392

محمد

با سلام آیا برای مادرم که اعصاب چشمان خود را در اثر دستگاه برق(رادیو تراپی) از بین رفته این تحقیقات در صورت به نتیجه رسیدن مفید خواهد بود یا خیر . دکتران گفتند که عصب به خاطر دز بالای دستگاه برق از بین رفته است.

چهارشنبه, 10 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:يخاستم جواب تحقيقاتشون رو بدونم راجع به درمان عصب چشم چون الان 6 ماه گذشته ممنونم
پاسخ:نتیجه تحقیقات را باید در قالب مقاله منتشر شده پیدا کنید.هنوز اطلاعی در این خصوص در دسترس ما نمی باشد.

چهارشنبه, 10 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:ن در 8 سالگي به علت آب مرواريد زدي عمل دچار پارگي شبكيه شدم والان 25 سال دارم آيا امكان درمان وجود داره؟
پاسخ:در بیماری های شبکیه نقش ترمیم و بازسازی بافت شبکیه هنوز دزانسان به عنوان درمان اثبات نشده است.

چهارشنبه, 10 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال: وفتی پلک میزنم اجساس جسم ‏
خارجی ‏
دارم
اما چند روز گذشته و چشمم فقط کمی ترس از نور
داره ؛ضمنا چند روز پیش با دستگاه سنگ فرز کار کردم ‏
ایا خطر جدیدست یا با مراجعه با پزشک حل میشود؟
پاسخ:به نظر می رسد در سطح قرنیه شما جسمی نفوذ کرده است که لازم است سطح قرنیه و پشت پلک های شما توسط پزشک معاینه شده و در صورت وجود جسم خارجی ، برداشته شود.

شنبه, 13 مهر,1392

حمیدرضا سیاح البرزی

سلام و خسته نباشی خدمت شما من یک ماه پیش پیش دکتر لاشئیی رفتم خدارو شکر گفت عصب دارم و امیدی به پیوند عصب بهم داد میخوام بدونم این تحقیقات پیوند عصب تا کی عملی میشه که ما پیوند عصب انجام بدیم و بیناییمون دوباره برگرده باتشکر از شما و سایت مفیدتون

شنبه, 13 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:یکی ازدوستان من بر اثر مصرف الکل بینایی خود را از دست داده البته نه به صورت کامل از یک چشم تقریبا خوب میبینه و از چشم دیگه اطراف میتونه ببینه اما از مرکز چشم نه بعد از گذشت حدود 4 سال داخل چشمش تحریکهای عصبی اخساس میکنه یعنی نقطه های بنفش ابی میبینه ایا امیدی برای اون میبینید؟
پاسخ:متاسفانه الکل باعث مسمومیت شدید سلول های غصبی چشم و از بین رفتن آنها شده است و سلول درمانی در این زمینه فعلا نقش درمانی ندارد.

شنبه, 13 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال: آیا برای مادرم که اعصاب چشمان خود را در اثر دستگاه برق(رادیو تراپی) از بین رفته این تحقیقات در صورت به نتیجه رسیدن مفید خواهد بود یا خیر . دکتران گفتند که عصب به خاطر دز بالای دستگاه برق از بین رفته است.
پاسخ:متاسفانه ترمیم عصب یا به عبارتی بازسازی مجدد عصب به طوری که بینائی باز گردد از طریق سلول درمانی امکان پذیر نیست.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:سلام و خسته نباشی خدمت شما من یک ماه پیش پیش دکتر لاشئیی رفتم خدارو شکر گفت عصب دارم و امیدی به پیوند عصب بهم داد میخوام بدونم این تحقیقات پیوند عصب تا کی عملی میشه که ما پیوند عصب انجام بدیم و بیناییمون دوباره برگرده باتشکر از شما و سایت مفیدتون
پاسخ:اطلاعی ذر این زمینه در دست نیست.

پنجشنبه, 18 مهر,1392

سمیر

سوال باسلام دختر بچه 3ساله که براثر تومور مغزی عصب بینایی اش به اصطلاح گچی شده وچشمهایش نابینا شده آیا میتواند با این پیوند بینلیی اش را به دست بیاورد لطفا کمکم کنید

پنجشنبه, 18 مهر,1392

علی یحیی سلطانی

دختری هفت ساله که از سه سالگی در اثر تومار مغزی بینایی خود را از دست داده است ایا راهی برای درمان این بیماری هست خواهشا راهنمایی کنید

شنبه, 20 مهر,1392

ناجیه

با سلام دخترم در 3 ماههگی بر اثر خون ریزی مغزی عمل جراحی شد و حالا بینایی شو از دست داده البته نور را تشخیص می دهد و دکترا میگن که عصب بیناییش اسیب دیده ایا با این روش سلول درمانی بیناییشو به دست مییاره حالا یکسال دارد.
لطفا جواب بدهید من در افغانستان هستم اگه امکان درمانش در هر کشور دنیا باشه می برمش.

چهارشنبه, 24 مهر,1392

طاها

سلام ایا قطع عصب چشم راه حل درمانی دارد میتونیم امیدوار باشیم به اینده

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:دختر بچه 3ساله که براثر تومور مغزی عصب بینایی اش به اصطلاح گچی شده وچشمهایش نابینا شده آیا میتواند با این پیوند بینلیی اش را به دست بیاورد لطفا کمکم کنید
پاسخ:متاسفانه در این مورد سلول درمانی کمک کننده نمی باشد.

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:دختری هفت ساله که از سه سالگی در اثر تومار مغزی بینایی خود را از دست داده است ایا راهی برای درمان این بیماری هست خواهشا راهنمایی کنید
پاسخ:متاسفانه در این زمینه سلول درمانی کمک کننده نمی باشد زیرا عصب بینائی و بسیاری از راه های عصبی مربوطه در اثر تومور تخریب شده است و بازساز کامل ان با سلول های بنیادی امکان ذیر نمی باشد.

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:دخترم در 3 ماههگی بر اثر خون ریزی مغزی عمل جراحی شد و حالا بینایی شو از دست داده البته نور را تشخیص می دهد و دکترا میگن که عصب بیناییش اسیب دیده ایا با این روش سلول درمانی بیناییشو به دست مییاره حالا یکسال دارد.
لطفا جواب بدهید من در افغانستان هستم
پاسخ:متاسفانه در آسیب عصب بینائی هنوز نقش درمانی اثبات شده ای برای سلول های بنیادی وجود ندارد.

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:یا قطع عصب چشم راه حل درمانی دارد میتونیم امیدوار باشیم به اینده
پاسخ:متاسفانه در این زمینه درمان اثبات شده ای تا کنون وجود ندارد.

چهارشنبه, 01 آبان,1392

حمید الله

سلام. من از 7 سال تا به اینسو دچار خارش چشم بودم و چشمان خود را خیلی میمالیدم اما هالا دید چشمانم خیلی و خیلی ضعیف است .آیا میتوانم دید خود را دوباره بدست آرم .
لطفا جواب دهید.
تشکر..

دوشنبه, 06 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:من از 7 سال تا به اینسو دچار خارش چشم بودم و چشمان خود را خیلی میمالیدم اما هالا دید چشمانم خیلی و خیلی ضعیف است .آیا میتوانم دید خود را دوباره بدست آرم .
پاسخ:پاسخ به سئوال شما بر اساس بررسی هائی است که باید متخصص چشم انجام دهد ودر حوزه این سایت نمی باشد.

پنجشنبه, 09 آبان,1392

صبا

با سلام.مادر 52ساله ای دارم که به علت خونریزی شبکیه چشم چشمانش را لیزر کرد و الان مدت یک سال است که چشمانش کاملا تار شده است و به گفته دکترش شبکیه چشمانش خشک شده است و خون به چشمانش نمیرسد(PDRP , PRP بیماری) آیا درمانی برای بازگشت بیناییش وجود دارد یا خیر.خواهشمندم راهنماییم کنید که برای درمانش به کجا مراجعه کنم؟آیا سلول های بنیادی شامل چشمان مادرم میشود؟

پنجشنبه, 16 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:مادر 52ساله ای دارم که به علت خونریزی شبکیه چشم چشمانش را لیزر کرد و الان مدت یک سال است که چشمانش کاملا تار شده است و به گفته دکترش شبکیه چشمانش خشک شده است و خون به چشمانش نمیرسد(PDRP , PRP بیماری) آیا درمانی برای بازگشت بیناییش وجود دارد یا خیر.خواهشمندم راهنماییم کنید که برای درمانش به کجا مراجعه کنم؟آیا سلول های بنیادی شامل چشمان مادرم میشود؟
پاسخ:در این زمینه فعلا با سلول های بنیادی نمی توان کمکی کرد.در خصوص درمان باید با متخصص چشم مشورت کنید.از بهترین مراکز کلینیک فوق تخصصی نور می باشد.

شنبه, 25 آبان,1392

پيام

باسلام
من حدود 20 سال است كه بصورت ساعت هاي متوالي با كامپيوتر كار ميكنم ، چندسالي است كه دچار كاهش شديد بينايي و عدم تشخيص دقيق رنگها شده ام ، با مراجعه به پزشك اعلام كرده اند كه اعصاب بينايي ام دچار آسيب شده است خواهشمند است بفرماييد آيا كار زياد با كامپيوتر باعث اين اتفاق شده يا دلايل ديگري نيز مي باشد.

یکشنبه, 26 آبان,1392

حمید

با سلام
من 13سال پیش در تصادف دید یکی از چشمانم کم شد .دکترها گفتند اعصاب بینایی مرده و قابل بازگشت نیست .
آیا امکان ترمیم هست ؟
با سپاس از شما

چهارشنبه, 29 آبان,1392

m.kermani

این نظر آزمایشی می باشد.

شنبه, 02 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه بافت عصبی از جمله عصب بینایی بعد از آسیب های شدسد قابل برگشت نیستند مگر به میزان جزئی.امیدواریم تحقیقات سلول درمانی موفق به پیدا کردن راهی برای بازگشت کامل بیماری های عصبی باشد.

شنبه, 02 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />کارکردن با کامپیوتر می تواند سبب اختلالات بینائی شود اما در آسیب عصب بینائی باید علل شایعتر و مهمتر بررسی شود.

یکشنبه, 03 آذر,1392

پورمهر

سلام پدر من که 53 سالشه حدود 2 سال پیش با مسمومیت متانول تقریبا تمام بینایی هر دو چشمش رو از دست داده و دکترها هم گفتن فعلا درمانی برای بهبود بینایی نداره <br />می خواستم بدونم تحقیقاتی که در بیمارستان فارابی برای درمان عصب بینایی از طریق سلولهای بنیادی در حال پیگیری هست اگر به بار بشینه امیدی برای بهبود بینایی پدرم داره یا نه؟ <br />و همچنین اسم علمی این نوع آسیب به بینایی چیه؟ <br />ممنون

پنجشنبه, 07 آذر,1392

محمد

با سلام من الان ١٧ سالمه و ٢ساله پيش عصب چشم سمت راستم را در حادثه اي از دست دادم

دوشنبه, 11 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه چون به دلیل اثر سمی متانول عصب بینائی آسیب دیده است احتمال بازگشت یا باز سازی عصب و بازگشت بینائی وجود ندارد.

چهارشنبه, 13 آذر,1392

رویا

سلام <br />ایا این روش به نتیجه ای رسیده؟ <br />من مادرزادی دچار خشکی عصب چشم چپ هستم ایا با این روش جای امیدواری و جود دارد؟

پنجشنبه, 14 آذر,1392

محمد

سلام -من حدود 6سال پیش یک تصادف داشتم که دکتر ها می گویند عصب چشمم قطع شده آیا درمانی وجود دارد . یک تصادف هم حدود یک سال پیش داشتم که یک ضربه شدی به صورت خورد که باعث آسیب عصب صورتم شد که بعد از یک سال کمی صورت بی حس هست وچشمم اشک ندارد

پنجشنبه, 14 آذر,1392

فرناز

سلام.24 سالمه.چشم سمت چپم,موقع مطالعه و در مقابل نور به شدت درد میگیره.به دکتر چشم پزشک و همین طور مغز و اعصاب هم مراجعه کردم.چشم پزشک گفت:چشمات هیچ مشکلی نداره و دکتر اعصاب هم گفت ممکنه شبه میگرن باشه. <br />خواهش میکنم اگر راه درمانی وجود داره تا از این درد خلاص شم پیشنهاد بدین.واسه مطالعه واقعا مشکل دارم.ممنون.

دوشنبه, 18 آذر,1392

مريدي

باسلام برادرمن حدود15سال پيش تصادف كرد و چشم راستش عصب بيناييش از بين رفته و ديد چشمش حالت در تاريكي سايه اي ببيند دارد آيا اميدي به بهبوديش ميرود؟ <br />باتشكر

دوشنبه, 18 آذر,1392

وحید

با عرض سلام و خسته نباشید من23سالمه وعصب چشممو به دلیل کنترل نکردن فشار چشم بعد از عمل شبکیه توسط پزشک دستیار حدود 90 درصدشو از دست دادم با اینکه الان شبکیه کاملا بهبود یافته ولی متاسفانه به دلیل ضعیف شدن عصب بیناییم ضعیفتر از قبل شده و هنوز قطره فشار استفاده میکنم لطفا بگین که آیا راهی برای ترمیم عصب وجود داره؟واینکه من حدودا روزی 12 ساعت مطالعه دارم آیا مطالعه به عصب چشم صدمه میزنه و اینکه میتونم از عینک مطالعه استفاده کنم یا نه؟.با سپاس فراوان.

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

Vahid@ <br />با سلام <br />درمان قطعی برای ترمیم یا تقویت بافت عصبی از جمله عصب چشم وجود ندارد.ضمن آن که مطالعه زیاد می تواند سبب پیشرفت ضعف چشم شود.

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

Moridi@ <br />با سلام <br />متاسفانه بازسازی و ترمیم عصب بینائی در آسیب های شدید منجر به کاهش شدید بینائی تقریبا غیرممکن است.

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

Mohammad@ <br />با سلام <br />در آسیب های شدید عصب از جمله عصب چشم هیچ راه درمانی اثبات شده ای تا کنون دیده نشده و سلول درمانی و سایر روش های جدید در حد تحقفیقات است.

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

Roya@ <br />متاسفانه در زمینه آسیب های عصب از جمله عصب چشم درمان قطعی وجود ندارد و سلول درمانی و سلیر روش های جدید در حد تحقیقات است.

ﺳﻪشنبه, 26 آذر,1392

احمد اسدی

با سلام <br />حدود 20 روز است دچار دوبینی در 2 جهت شدمعکس ام ار آی از مغز و آنژو گرافی از مغز انجام دادم که خوشبختانه چیزی مشاهده نشد هیچ درد یا عوامل ناراحت کننده ای احساس نمی کنم لطفا بفرمایید علت این بیماری چیست و قابل درمان است یا خیر؟ <br /> <br />با تشکر

چهارشنبه, 27 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />بهتر است با متخصص مغز واغصاب مشاوره کنید.رد کردن بیماری MS مهم است.

شنبه, 28 دی,1392

ز- پ

با سلام مادرم به علت داشتن ديابت ديد خود را ازدست داد و با عمل ناموفق روي چشم ايشان دكترها تشخيص دادن شبكبه جمع شده سوال من از حضور شما اين است آيا ميتوان به وسيله سلولهاي بنيادي كاري ميشود انجام داد

یکشنبه, 29 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />سلول های شبکیه چشم بیمار به دلیل دیابت از بین رفته ست و بازسازی بافت شبکیه با سلول های بنیادی به دلیل بافت عصبی پیچیده آن فعلا غیر ممکن است و در این زمینه تحقیقات در جریان است ولی به مرحله درمان نرسیده است.

شنبه, 12 بهمن,1392

azar

سلام و عرض ادب <br />من در 1 سالگی بیماری رتینو بلاستوما در پشم چپ داشتم که در المان تخلیه و شیمی درمانی شده و در حال حاضر پروتز استفاده میکنم سوالم این است که با این شرایط امکان بازگشت بینایی و پیوند هست یا خیر؟

شنبه, 12 بهمن,1392

azar

سلام و عرض ادب <br />من در 1 سالگی بیماری رتینو بلاستوما در چشم چپ داشتم که در المان تخلیه و شیمی درمانی شده و در حال حاضر پروتز استفاده میکنم سوالم این است که با این شرایط امکان بازگشت بینایی و پیوند هست یا خیر؟

دوشنبه, 14 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه چشم از دست رفته را با هیچ روشی نمی توان جایگزین کرد.

یکشنبه, 27 بهمن,1392

میترا

سلام .من 23 سالمه و از بچگی دید کمی داشتم و بمن گفته شده که مشکل از کوچک بودن اعصاب چشممه . آیا راهی واسه درمان هست؟ در صورت نیاز به ویزیت لطفا اطلاع بدین <br />ممنون <br />

یکشنبه, 27 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه در این مورد پیوند سلول های بنیادی برای شما کمک کننده نمی باشد.

دوشنبه, 28 بهمن,1392

میترا

ممنون از جوابتون و آقای دکتر حقیقتش مشکل چشم منو هر پزشکی یه نظر داده ( کوچک بودن اعصاب. سوختگی در شبکیه . نازک بودن شبکیه و.... در آخر هم دکتری که متوجه نمیشد مشکل رو به افسردگی و ناراحتی نسبت میداد و آخرین دکتر نظرشون کوچک بودن اعصاب چشمم بود ) آزمایشای زیادی در مورد چشمم دارم اما هنوز مشکلم مشخص نیست .من باید چه کار کنم .لطفا شما بگین کجا برم <br />(دکتر مرسل مهریار شیراز. دکتر پاک روان .دکتر سنجری. دکتر ناصری پور. دکتر فقیهی و.... دکتر هایی هستن که منو ویزیت کردن) <br />خواهش میکنم کمک کنین <br />ممنون

پنجشنبه, 01 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />شما می توانید برای بررسی های بیشتر به کلینیک نور واقع در خیابان ولی عصر، خیابان اسفندیار مراجعه کنید.

یکشنبه, 04 اسفند,1392

n.m

کسی که توی شبکیه چشمش توکسو پلاسموز داره و الانم غیره فعاله میتونه الان تو ایران یا خارج برای جلوگیری از فعال شدن بیماری جراحی یا معالجه ای بکنه به طوریک مانع نابینایی بشه؟

دوشنبه, 05 اسفند,1392

لیلا عرب

باسلام <br />در این زمینه با متخصص چشم مشورت بفرمائید زیرا پاسخ به آن در حیطه این سایت که مربوط به سلول های بنیادی است نمی باشد.

ﺳﻪشنبه, 06 اسفند,1392

علی

سلام من سندروم آشر دارم که منجر به اختلالات شنوایی، عدم دید در تاریکی و نیز کاهش میدان دید شده است. آیا سه عارضه ذکر شده با سلولهای بنیادی قابل درمان هستند. خواهشمند است جواب را به ایمیل ارسال نمایید.

چهارشنبه, 07 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه در این زمینه سلول درمانی کمک کننده نمی باشد.

چهارشنبه, 07 اسفند,1392

رويا فراهاني

با سلام <br />ميشه لطفا بگيد اين روش براي مادر من كه در اثر تصلدف ضربه ي مغزي شده و عصب بيناييشون فعال نيست هم جواب مي دهد؟

جمعه, 09 اسفند,1392

لیلا عرب

رویای عزیز <br />با سلام <br />ترمیم عصب بینائی با سلول های بنیادی فعلا در مرحله تحقیقات است و موفقیت آنها در ترمیم عصب و بازگشت بینائی هنوز اثبات نشده است زیرا سیستم بینائی دارای ارتباطات بسیار پیچیده ای است.

جمعه, 09 اسفند,1392

میثم

با سلام. <br />پدر و مادری دارم ک به علت دیابت خونریزی شبکیه داشتند و الان دید بسیار ضعیف دارند و یکی هم عصب بیناییش به علتی نامعلوم از زمان تزریق خشک شده.با این روشها میشه درمان شد؟ممنون

جمعه, 09 اسفند,1392

الهه رستگاری

سلام حدود یه سال پیش مشکلی در دید پیدا کردم بعد از کلی عکس و ام ار ای بهم گفتن اب دور مغزت جمع شده فشار مغز بالا رفته و روی عصب چشم اثر گذاشته متاصفانه بیماری من و دیر تشخیص دادن یکی از چشمام خیلی عصبش از بین رفته الان یه ساله ماهی یه بار معاینه می شوم ولی فایده ای نداره دکتر بهم گفت به مرور زمان خوب میشه خیلی دوست دارم ببینم هیچ راه دیگه ای واسه زود خوب شدنش نیست ایا اصلا خوب شدنی هست

شنبه, 10 اسفند,1392

لیلا عرب

الهه عزیز <br />با سلام <br />ترمیم بافت عصبی از جمله عصب بیمائی بسیار آرام صورت میگیرد.درمان های دارویی در این زمینه کمک کننده نیست و سلول درمانی نیز فعلا در مرحله تحقیقات است و هنوز به عنوان روش درمانی کاربرد ندارد.

شنبه, 10 اسفند,1392

لیلا عرب

میثم عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه برای ترمیم عصب بینائی بیمار پس از این آسیب راه موثری وجود ندارد.

ﺳﻪشنبه, 13 اسفند,1392

الهه

سلامی دوباره ایا به نظر شما چشم من خوب شدنی است می تونم ادرسی تلفنی از شما داشته باشم هیچ کشور دیگه ای هست که من در اونجا مداوا بشم <br />باتشکر <br />

پنجشنبه, 15 اسفند,1392

لیلا عرب

الهه عزیز <br />باسلام <br />لطفا مشکل بینایی خود را توضیح دهید.

شنبه, 17 اسفند,1392

ellahe

با سلام عصب چشم من در اثر فشار بالای مغز اسیب دید اب دور مغز جمع شده بود که باعث شده بود فشار مغز بالا بره وروی عصب بینایی تاثیر گذاشته به طوری که چشم چپ تقریبا بینایی رو از دست داده دیدش خیلی کمه راهی برای بهبود چشم من هست عمل یا هیچ راه دیگه ای برای بهبود چشمم وجود داره؟ من می توتن شماره تلفن یا ادرسی از شما داشته باشم <br />

شنبه, 17 اسفند,1392

esmahil

سلام من در سن سه سالگی چشم راست خود را از دست داده ام و الان به جاش چشم مصنوعی گذاشته ام آیا این امکان وجود داره که چشمم دوباره ببیند .؟

یکشنبه, 18 اسفند,1392

لیلا عرب

اسماعیل عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه امکان بازسازی چشم وجود ندارد و نمی توان چشمی که از بین رفته را مجددا ساخت به طوری که قادر به بینایی باشد.

یکشنبه, 18 اسفند,1392

لیلا عرب

الهه عزیز <br />با سلام <br />هنوز ترمیم عصی بینایی با سلول های بنیادی اثبات نشده است و فعلا در مرحله تحقیقات است.در پژوهشگاه رویان با همکاری بیمارستان لبافی نژاد به زودی طرحی در خصوص پیوند سلول های بنیادی در بیماری RP شبکیه انجام خواهد شد.برای اطلاعات بیشتر با تلفن 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی تماس بگیرید.

دوشنبه, 19 اسفند,1392

سحر

میشه بدونم پزشک مشاور اینجا کی هستن چه تخصصی دارن از کجا میشه ایشون دید <br />ممنون

ﺳﻪشنبه, 20 اسفند,1392

لیلا عرب

سحرعزیز <br />با سلام <br />پزشک مشاور این سایت خانم دکتر عرب هستند پزشک و متخصص علوم اعصاب.

پنجشنبه, 07 فروردین,1393

عباس پروان

ایامی توانیم برای عمل چشم با سلول های بنیادی تغاضای نوبت کنیم بنده عصب های شبکهی چشمم اکثرا ازبین رفته ودیدغیر مفید دارم می توانم به سلول های بنیادی امیدوار باشم جانباز 53 ساله پروان

جمعه, 15 فروردین,1393

لیلا عرب

علی اصغر عزیز <br />با سلام <br />فعلا برای این مشکل فقط درمان های دارویی و جراحی انجام می شود و سلول درمانی در این زمینه فعلا به عنوان درمان عملی نشده است.

شنبه, 16 فروردین,1393

لیلا عرب

عباس عزیز <br />با سلام <br />هنوز سلول درمانی موفق به ترمیم و بازسازی عصب بینایی و باز گردتندن بینایی نشده است .امیدواریم هرچه سزیعتر این امر محقق شود.

شنبه, 16 فروردین,1393

ز-پ

با سلام مادرم به علت داشتن ديابت ديد خود را ازدست داد و با عمل ناموفق روي چشم ايشان دكترها تشخيص دادن شبكبه جمع شده سوال من از حضور شما اين است آيا ميتوان به وسيله سلولهاي بنيادي كاري ميشود انجام داد

یکشنبه, 17 فروردین,1393

لیلا عرب

با سلام <br />هنوز امکان ترمیم عصب بینایی با سلول های بنیادی به گونه ای که اثر درمانی داشته باشد میسر نشده است و فعلا مراحل تحقیقاتی را طی می کند و با این روش نمی توان به بیمار شما کمکی کرد.

شنبه, 23 فروردین,1393

لیلا عرب

سپیده عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه نیستاگموس با سلول درمانی قابل درمان نمی باشد زیرا اغلب تظاهری از یک بیماری در سیستم مغز و اعصاب است.

جمعه, 29 فروردین,1393

ولی

سلام خسته نباشیدمن حدود8ماه پیش در اثر یک صانحه تصادف به عصب چشم راستم ضربه وارد شد که براثر آن دیدچشم راستم راکاملا ازدست دادم دکترای زیادی رفتم که گفتند عصب چشمت قطع نشده است ولی تاکنون هم هیچ تغییری نکرده است در خیابان سهروردی شمالی درتهران عکسی از سرم گرفته شد که دکتر آن سازمان توضیح داده بود که عصب چشم من قطع نشده بلکه مثل شیلنگ آب تا خرده است از شما خواهشمندم اگر اطلاعاتی در این مورد دارید به من کمک کنید چیزی مثل درمان- پیوند- عمل جراحی <br /> <br />This comment will not appear until it have been approved.

شنبه, 30 فروردین,1393

لیلا عرب

ولی عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه فعلا آسیب های عصب بینایی از طریق سلول درمانی یا پیوند عصب قابل درمان نیست.امیدواریم در آینده نزدیک این امر محقق شود.

دوشنبه, 01 اردیبهشت,1393

عرفان

سلام.من در سن 6 سالگی بخاطر ضربه توپ عصب چشم راستم را از دست دادم.کلا مشکلاتِ زیادی دارم از قرنیه آب مروارید عصب.میشه گفت بهترین دکترای تهرانم رفتم بعضی ها میگن عمل کن بعضی ها هم می گن کاری نمیشه کرد.درکل نمی دونم باید پیش چه دکتری رفت.بیمارستان دکتر خدادوست هم زنگ زدم و توضیح دادم گفتن کاری نمیشه کرد.

دوشنبه, 01 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

عرفان عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه با علم پزشکی و ترمیمی امروز نمی توان عصب چشم جدیدی ایجاد کرد یا پیوند عصب بینایی انجام داد و فعلا امکان بازگشت بینایی شما وجود ندارد.

چهارشنبه, 03 اردیبهشت,1393

مریم

با سلام و خسته نباشید من یه سوالی داشتم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم از لطفتون مادر من از بچگی چشماش ضعیف بوده هر چه سنش میره بالا دیدش کمتر و کمتر میشه یعنی الان که 55 سالشه تقریبا نابینا شده دکترای زیادی بردیم که گفتن از عصب چشمش هست و درست نمیشه تهران هم چند ساله پیش آوردیم به صورت سایه میدید چهره ها رو تشخیص نمیداد آیا راه درمانی براش وجود داره؟؟؟

چهارشنبه, 03 اردیبهشت,1393

بابک یاوری

سلام من بابک یاوریم 20 سالمه من در برج 7 امسال یه تصادف داشتم از قصمت سمت راست صورتم آسیب دیده و همچنین بینایی چشمم رو از دست دادم بعضی از دکترا میگن عصبت پاره شده بعضی هام میگن له شده گفتم ببینم که راه درمانی هست که درست بشه؟ اگر آره باید کجا برم پیش کی ؟ من پیش دکتر صیدی دکتر بیمارستان شرکت نفت میخوام برم نظر بدید لطفآ. راستی من دو بار عمل مغز هم داشتم دو بار خوریزی مغزی داشتم از همون قسمت راست مغزم <br />اگر این جا نشد جوابمو بدین لطفا جوابمو برام ایمیل کنید ممنون <br /> سپاس گذارم

پنجشنبه, 04 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

بابک عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز روش قطعی و موفقیت آمیز برای ترمیم عصب بینایی پیدا نشده است اما تحقیقات ادامه دارد.

پنجشنبه, 04 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

مریم عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز روش قطعی و موفقیت آمیز برای ترمیم عصب بینایی وجود ندارد اما تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

دوشنبه, 08 اردیبهشت,1393

سعيد

سلام من22 سالمه ومشكل مادر مريم خانمو دارم لطفا راهنمايي كنيد خيلي عذاب ميكشم

شنبه, 03 خرداد,1393

شیدا

سلام من 22 سالمه و بیماری ام اس دارم <br />این بیماری به شمم حمله کرده و عصب پشت چشمم را خشک کرده و الان 5 ماهه چشم چپم بیناییش رو از دست داده میخواسم بدونم چشم چپم خوب میشه و چه کاری باید برای خوب شدن چشمم انجام بدم؟ خیلی ممنون

دوشنبه, 05 خرداد,1393

امید آقایی

باسلام و خسته نباشید؛ بنده دارای تومور مغزی روی هیپوفیز هستم و متاسفانه روی عصب بینایی ام تاثیر گذاشته بطوریکه بینایی چشم راستم در آزمایش میدان دید فقط 15 درصد بوده است حال میخواستم بدانم آیا سلولهای بنیادین در درمان عصب های چشمم تاثیر دارد؟ و اگر نه آیا در این زمینه تحقیقاتی در حال انجام است؟و آیادر آینده امکان درمان وجود دارد؟ترا خدا به تمام مقدسات قسمتان میدهم که جوابمو بدید؛ممنون از لطفتان و خدا همیشه پشت و پناهتان

ﺳﻪشنبه, 06 خرداد,1393

لیلا عرب

امید عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه عصی بینایی شما در اثر فشار ناشی از تومور دچار آسیب شده است و در حال هنوز راه درمانی اثبات شده برای این ضایعه عصبی وجو ندارد.امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم طرح های تحقیقاتی در این زمینه اجرا کرده تا به درمان نزدیک شویم.

ﺳﻪشنبه, 06 خرداد,1393

لیلا عرب

شیدای عزیز <br />با سلام <br />فعلا تنها راه کاهش التهاب عصب بینایی با کورتون و کنترل حملات MS با داروهای تزریقی (اینترفرون ها) است.چون در حال حاضر ابزار شناخته شده ای که بتواند عصب آسیب دیده بینایی را ترمیم کرده و بینایی را بازگرداند وجود ندارد.

پنجشنبه, 15 خرداد,1393

گلناز

سلام من هم سندرم آشر دارم، دقيقا همنو مشكلى كه شما داريد، اگر اطلاعاتى در مورد درمان داشتيد به من هم خبر ميديد، ممنونم

جمعه, 16 خرداد,1393

لقمان

سلام <br /> <br />من37 سالمه حدود 7ماه پیش ازروبرو یک ضربه شدید به صورتم خورده که ارز اون موقع تا حالا چشمام نمیبینن . <br />اولش میگفتن به خاطر لخته خونه به مرور زمان خوب میشه بعد گفتن عصب یکی از چشام قطع شده اون یکی چشمم هم عصبش کشیده شده. <br /> اگه راه حلی داره لطفا برام ایمیل کنید. <br />اگه پزشک خوب هم مدنظرتون است لطفا بگید ممنون. <br /> <br />

شنبه, 17 خرداد,1393

لیلا عرب

لقمان عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز درمان ثابت شده ای برای درمان آسیب های عصب بینایی وجود ندارد. به این منظور سلول درمانی مورد توجه قرار گرفته است که فعلا در مرحله تحقیقات است.

ﺳﻪشنبه, 20 خرداد,1393

لیلا

با سلام برادر زاده ام که یه دختر 7 ساله هست رو بدلیل انحراف چشم بردیم دکتر متاسفانه دکتر چیزی گفت که دنیا اوار شد رو سرمون <br />یکی از چشمای برادر زادم مادر زادی عصب چشمش تشکیل نشدی یعنی دکتر گفت جای عصب چشم سمت چپ خالیه و فعلا هیچ راهی برای درمان وجود نداره <br />ایا این تحقیق شما انشالله اگر به نتیجه رسید برای این مورد هم جواب میده ؟؟/ <br />ایا با گذشت زمان رو چشم دیگش تو فشار نمی افته؟یا اون چشم نابینا رنگ و وضعیتش تغییر میکنه؟ <br />تورو خدا یه راه و درمانی هم برا این مورد پیدا کنین؟ <br />و ایا تو کشورای دیگه راه و درمانی براش هست که ببریمش اونجا <br />از اونجا که هنوز بچه هست و دختر هم هست کاش راه حلی براش باشه؟؟/ممنون میشم جواب بدین؟؟

چهارشنبه, 21 خرداد,1393

لیلا عرب

لیلای عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز در دنیا هیچ روشی که بتواند عصب را به طور کامل ایجاد کند ابداع نشده است و متاسفانه بازگرداندن بینایی در چشمی که آسیب عصبی دارد یا فاقد عصب بینایی می باشد امکان پذیر نیست.

شنبه, 14 تیر,1393

فاطمه

با سلام دخترم ازنوزادی انحراف چشم به طرف داخل داشت بعد از بردن پیش متخصصان متعدد از 4 سالگی عینک و بستن چشمها تجویز گردید ولی با همه اینها من متوجه شدم دید خوبی ندارد ولی هیچ کدام ازپزشکها علتی بیان نمیکردندتا اینکه در7 سالگی در سنجش بینایی هم دیدش کم تشخیص داده شد. تا اینکه در مراجعات متعدد یک از پزشکا اعلام کرد که عصب بینایی اش کم رنگ می باشد و میدان دیدش هم کمتر است؟ با عینک رفع نمیشود الان انحراف چشماش 4 ساله خوب شده ولی دیدش پنج دهم است میخاستم بدونم ایا این ضعف تشدید میشود یا نه ودر اینده با کمک سلول های بنیادی امیدی به درمان هست وعلتش چی میتونه باشه آیا وزن کم هنگام تولد ؟نرسیدن اکسیژن ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید دلم شور میزنه؟ لطفا به ایمیلم هم بفرستید.

یکشنبه, 15 تیر,1393

سارا

با سلام در خبرها منتشر شده که توانستن با استفاده از سلول های بنیادی اسیب های چشمی را ترمیم کنن ایا حفیقت دارد؟

یکشنبه, 15 تیر,1393

لیلا عرب

سارای عزیز <br />باسلام <br />در زمینه آسیب های چشمی هنوز سلول درمانی در مرحله تحقیقات است و به مرحله درمانی نرسیده است و به این معنی نیست که تحقیقات موفق یعنی پیدا شدن روش درمانی قطعی.

یکشنبه, 15 تیر,1393

لیلا عرب

فاطمه عزیز <br />با سلام <br />پاسخ به سئوالات شما مربوط به بخش تخصصی چشم است و در حیطه این سایت که مربوط به سلول های بنیادی است نمی باشد.متاسفانه سلول درمانی فعلا نمی تواند برای بیمار شما کمک کننده باشد.

جمعه, 03 مرداد,1393

علیرضا

سلام من یک پسر 16 ساله هستم حدود 4.5 پیش تصادف کردم کلا تمام طرف راست بدنم ناقص شد یک چشم من نابینا شد رفتم شیراز پیش دکتر گفت امیدی هست چندبار دیگه که رفتم پیش دکتر گفت عصب چشمت خشک شده وهیچ جای دنیا نمیتوانن کاری کنن میخواستم ببینم یک راه هم وجود داره من برای چشمم کاری کنم از 100 درصد چشمم نیم درصد دید داره لطفا جواب بدهید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکشنبه, 05 مرداد,1393

لیلا عرب

علیرضای عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز راهی برای ترمیم و بازسازی عصب بینایی وجود ندارد و سلول درمانی نیز هنوز در این راه مراحل تحقیقاتی را طی می کند.

دوشنبه, 13 مرداد,1393

رضوانه

باسلام خدمت آقای دکتردخترمن10ماه دارد واز3ماهگی فهمیدیم چشم سمت راستش کوچکتراست وانحراف نیزداردبعدازبردن به بیمارستان فارابی ورسول اکرم گفتن که عصب چشمش نصفه تشکیل شده وکمی دیددارد میخواستم بدونم امیدی است

پنجشنبه, 16 مرداد,1393

میثم

با سلام مجدد و عرض ادب و احترام <br />حدود 5 ماه پیش در خصوص خشک شدن عصب چشم و خونریزی شبکیه ا شما در ارتباط بودم و جدابم رو هم دریافت کردم.اخباری رو مطالعه کردم که صحت اون رو از شما خواستارم. <br />با این عنوان:"متخصصان عرصه علوم اعصاب با استفاده از يک پروتئين تازه کشف شده که رشته‌هاي عصبي آسيب ديده را وادار به رشد مجدد مي‌کند، موفق به ترميم صدمات وارده با اعصاب بينايي شده‌اند. <br />به گزارش سایت انجمن درمانگران ایران (IranHealers.com) از گاردين، اين کشف مهم به درمان عارضه‌هاي نابينايي ايجاد شده در اثر جراحات وارده به عصب بينايي در نتيجه سوانح، تومورها و يا بيماريهاي معمول چشمي همچون آب سياه کمک خواهد کرد. " <br />لطفا در صورت تایید نحوه اقدام رو شرح بدین!!! <br />با سپاس فراوان <br />

پنجشنبه, 16 مرداد,1393

لیلا عرب

میثم عزیز <br />با سلام <br />این اخبار فعلا مربوط به مرحله تحقیقات است و هنوز تاییدیه درمانی برای بیماران دریافت نکرده است.

جمعه, 17 مرداد,1393

لیلا عرب

رضوانه عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هیچ روشی در حال حاضر برای بازسازی عصب بینایی وجو ندارد.

یکشنبه, 19 مرداد,1393

نگین

باسلام من پسر26ساله هستم که دراثرارتفاع 3متری به زمین خوردم ودرحال حاضرچشم چپم بینایی نداره دکترامیگن عصب چشمت له شده الان بمن کمک کنیدچشمم برگرده توراخدا

دوشنبه, 20 مرداد,1393

الناز

با سلام برادرم۸ماهه پیش ضربه مغزی شده وعصب چشم راستش اسیب دیده و خشک گردیدبا توجه به سلولهای بنیادین که در ایران در حال بررسی هست ایا در خارج کشور این تحقیقات اثبات گردیده و میتوان عصب چشم را ترمیم نمود لطفا راهنماییم کنید

ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1393

لیلا عرب

الناز عزیز <br />با سلام <br />چشم دارای ساختار عصبی پیچیده ای است و سلول درمانب هنوز توانایی ترمیم عصب بینایی و بافت عصبی چشم را ندارد اما امیدواریم در آینده نزدیک این امکان حاصل شود.

ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1393

لیلا عرب

نگین عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز تزمیم و بازسازی عصب بینایی و بازگشت بینایی با سلول درمانی میسر نشده است.

شنبه, 29 شهریور,1393

fatemeh

سلام برادرم 5سال هست که بر اثر متانول عصب بینایی اش آسیب دیده است و 80 درصد از بینایی خود را از دست داده است می خواستم بدانم درمانی وجود دارد؟؟؟

یکشنبه, 30 شهریور,1393

لیلا عرب

فاطمه عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه فعلا هیچ روش درمانی قادر به بازسازی عصب بینایی و بازگرداندن بینایی وجود ندارد.

پنجشنبه, 03 مهر,1393

سجاد

سلام <br />من درتاریخ 1393/03/10 یک تصادف خیلی شدید کردم که درپی آن اعصاب چشمم آسیب شدیدی دیده است تقریبا 30درصد بینایی دارم....وقتی این خبر رو شنیدم خیلی خوشحال شدم....میخواستم ببینم آیا چنین چیزی میشه...؟؟؟؟واگه میشه تا کی عملی میشه؟؟؟

دوشنبه, 07 مهر,1393

محمد رضا

با عرض سلام <br />من 6 ماه پیش صادف کردم که منجر به خون ریزی مغزی شد و حدودا 10 روز طول کشید تا این خونریزی را طی آنجیو کت بستن , ولی من یکروز بعد صادف بینایی چشمه چپ را از دست دادم, در حال حاضر چشم من کاملا طبیعیه حتی مردمک هم باز و بسته میشه ولی دید ندارم , دکتر گفته که عصبش سفید شده به خاطر این که طی این چند روز خونریزی اکسیرن نرسیده, درمانی هست براش وتو ایران یا خارج؟ <br />

ﺳﻪشنبه, 15 مهر,1393

عرفان

با سلام و عرض ادب <br />6ماه پیش فهمیدیم مادرم دچار بیماری گلوکوم هردو چشم هستند و بعد از مراجعه به بیمارستان فوق تخصصی نور پزشک مربوطه فشار چشم مادرم رو با جراحی به حالت نرمال درآوردند...بعد از چند ماه زیر نظر پزشک و مراجعه حضوری، پزشک ایشون به ما گفتند که عصب چشم مادرم مشکل پیداه کرده و باید به متخصص نوروافتالمولوژی مراجعه کنند.بعد از معالجه توسط متخصص نوروافتالمولوژی و گرفتن ام ار ای و نوار چشم پزشک ایشون گفتند که هیچ مشکلی ندارند.اما الان دو هفته ای میشه که مادرم چشمشون تار شده....لطفا راهنمایی بفرمایید

دوشنبه, 21 مهر,1393

علیرضا شیری

سلام من دو ماه پیش تصادف کردم و خونریزی مغزی داشتم از دو جا ولی عمل شده یه طرف یه طرفم خونش داره جذب مغز میشه ولی مشکل آینه چشم چپ عصبش له شده و اصلا بینایی نداره آیا کاری میشه کرد خیلی سخته برام آگه راهی هست کمکم کنید با راهنمایی

چهارشنبه, 23 مهر,1393

احسان کرمی

با سلام وعرض احترام خدمت دکتر فقیهی، میخواستم بپرسم راه درمانی برای بیماری اکتیب نوریت(عصب چشم) اومده وبرای درمان باید به کدام قسمت درمانی مراجعه کنیم. با تشکر

چهارشنبه, 23 مهر,1393

احسان کرمی

با سلام و عرض احترام خدمت دکتر فقیهی،میخواستم بپرسم راه درمانی برای بیماری اکتیب نوریت(عصب چشم) اومده و برای درمان باید به کجا مراجعه کنیم. با تشکر

شنبه, 26 مهر,1393

یاسمن

سلام مادرم در اثر تومور مغزی عصب بینایش خشک شده ایا درمانی وجود دار؟

چهارشنبه, 30 مهر,1393

سمیه

من 26 سالمه و در سن 21 سالگی به علت شیمی درمانی بینایی چشم راستمو از دست دادم و دکترا میگن عصب بینایی اسیب دیده ای راه حلی از طریق سلول های بنیادی هست.من الان 4ساله پیوند مغز استخوان شدم.

پنجشنبه, 01 آبان,1393

بابک

با درود و خسته نباشید خدمت شما استاد عزیز <br />من ازسال گذشته دچار سینوزیت قارچی شدم و به همین خاطر بینایی کامل چشم چپم رو از دست دادم،بعد از عمل چشم راستم هم دیگه مثل اول نیست تویه هوا همش چیزهای مثل بخار و ابر می بینم که مرتب حرکت می کنند جدیدا هم چند روزی هست که شب ها نور چراغ ها رو به دورشون هاله ای می بینم،هر چی چشم پزشک و دکتر مغز و اعصاب میرم میگن مشکلی نداری،پس اگه مشکلی ندارم این چیزا رو چرا با چشم راستم می بینم،خواهشا شما من و راهنمایی کنید که این یکی چشمم رو هم از دست ندم، با سپاس

شنبه, 10 آبان,1393

محمدملک

باسلام وتشکر <br />عصب چشم همسرمن بعلت جراحی ناشی ازحادثه دوازده سال قبل ازیک نقطه قطع(کشیده شده)بنابراین چشم راست بینایی نداره. چشم چپ هم به علت همین حادثه تخلیه شده. میدانم که تحقیقات برای موءثر بودن سلول های بنیاتدی هنوز به نتیجه نرسیده است. فقط لطف کنید بفرمایید {چگونه امثال ما از خبر نتیجه مثبت یا منفی این تحقیقات مطلع میشویم؟ ضمنا" آیا برای عمل احتمالی در صورت موفق بودن نتیجه می توان از اکنون کاندید شد؟ کجا ثبت نام کنیم ؟}از پاسخی که میفرمایید بسیار سپاسگزارم. ملک

جمعه, 16 آبان,1393

علیرضا شیری

با سلام <br />عصب چشم چپ من له شده ولی قطع نشده در تصادف و دیدم صفر درصده و میگن آسیب جدی دیده میشه کاری کرد؟

شنبه, 17 آبان,1393

زهره

با سلام <br />پدر من چند ماه پیش در اثر فشار عصبی دچار مشکل دید شده اند ، به این صورت که اجسام پایین رو اصلا نمی بینند و باید برای دیدن اجسام سر رو کاملا پایین بیارن و اجسام دور رو تار میبینند .دکترها میگویند سلول های عصبی چشم سکته کرده و اسیب دیده.آیا درمانی برای این مورد وجود داره؟

چهارشنبه, 12 آذر,1393

احسان کرمی

با سلام وعرض ادب و احترام <br />میخواستم بدونم راه درمانی برای بیماری عصب چشم اومده.با تشکر

یکشنبه, 16 آذر,1393

مهناز

با سلام <br />پسرمن بطور مادرزادی عصب چشمانش ضعیفه و متاسفانه چون ازدواج فامیلی کردیم و مادرامون خواهرن و هردو این مشکلو داشتن به پسر ما هم منتقل شد و هر دوچشمش فوق العاده ضعیفن هرچند من و شوهرم از نظر بینایی چشمانمان حتی کوچکترین ضعیفی هم ندارند ولی پسرم این مشکلو داره و دکترا میگفتن فعلا درمانی نداره و شاید در آینده ادرمان بشه از شما خواهش میکنم به من بگین آیا پسر من هم درمان میشه چون خیلی خیلی از این موضوع رنج میبرم و چون از نه گفتن دکترا میترسم هنوز نتونستم پسر م را به بیمارستان نور ببرمرپسرم 10 سالشه و در مدرسه غیر انتفاعی درس میخونه . اگه میتونین جوابم را روی سایت هم قرار دهید <br />ممنون <br />

یکشنبه, 16 آذر,1393

مهدی

سلام من چشم نمیبینه اعصبشه خواهشا بگین چی میشه

پنجشنبه, 20 آذر,1393

فاطمه

با سلام به همه که تقریبا مشکل همو داریم <br />منم تو 20 سالگی دچار بیماری سودوتومورسربری شدم و بعد یکسال سردرد شدیدو lp های مکرر وجراحی فنستریشن عصب بینایی وجراحی شنت کمری تو هر چشم تقریبا نصف بیناییمو به دست آوردم دوران سختی بود مخصوصا که روز به روز بیناییم کم میشد تا مرز کوری رفتم ولی به لطف خدا و دکترای عزیزم دکتر حمزه دوست ودکتر گیو شریفی الان مثل انسانای نرمال درس میخونمو زندگی میکنم دیگه عادت کردم به دید این شکلی و هر روز شب با این آرزو میخوابم که صبح دیدم نرمال شه آخه مثلا ماهی ها و قورباغه ها میتونن عصب بیناییشونو ترمیم کنن میگم یعنی شاید منم بتونم خخخخخخخ البته اینو شوخی کردم میخواستم بگم پزشکای عزیز که وقتتونو گذاشتین واسه شاد کردن دل ماها لطفا رو سیستم عصبی اونا تحقیق کنین ممنون از زحماتتون .اونا آبشش دارن شاید اگه ما هم آبشش داشته باشیم بتونیم عصبمونو ترمیم کنیم خخخخخخخخ اینم یه شوخی بود. با تشکر فاطمه اصغری. دست دکترای عزیزم دکتر جمزه دوست وشریفی رو میبوسم

پنجشنبه, 20 آذر,1393

فاطمه

در 1/1/0001 <br />با سلام به همه که تقریبا مشکل همو داریم <br />منم تو 20 سالگی دچار بیماری سودوتومورسربری شدم و بعد یکسال سردرد شدیدو lp های مکرر وجراحی فنستریشن عصب بینایی وجراحی شنت کمری تو هر چشم تقریبا نصف بیناییمو به دست آوردم دوران سختی بود مخصوصا که روز به روز بیناییم کم میشد تا مرز کوری رفتم ولی به لطف خدا و دکترای عزیزم دکتر حمزه دوست ودکتر گیو شریفی الان مثل انسانای نرمال درس میخونمو زندگی میکنم دیگه عادت کردم به دید این شکلی و هر روز شب با این آرزو میخوابم که صبح دیدم نرمال شه آخه مثلا ماهی ها و قورباغه ها میتونن عصب بیناییشونو ترمیم کنن میگم یعنی شاید منم بتونم خخخخخخخ البته اینو شوخی کردم میخواستم بگم پزشکای عزیز که وقتتونو گذاشتین واسه شاد کردن دل ماها لطفا رو سیستم عصبی اونا تحقیق کنین ممنون از زحماتتون .اونا آبشش دارن شاید اگه ما هم آبشش داشته باشیم بتونیم عصبمونو ترمیم کنیم خخخخخخخخ اینم یه شوخی بود. با تشکر فاطمه اصغری. دست دکترای عزیزم دکتر جمزه دوست وشریفی رو میبوسم

جمعه, 28 آذر,1393

hide abdollahi

سلام <br />عبدالهی هستم ..متاسفانه ما هم یه مورد قطع عصب چشم داشتیم که بر اثر تیر خوردگی عصب چشم راستش قطع وعصب چشم چپش اسیب دیده است .لطفا جواب بدید ایا این عمل در هیچ جای دنیا ممکن است

یکشنبه, 14 دی,1393

eli

با سلام <br />در هیچ کدوم از کشورها امکان درمان عصب بینایی هست لطفا راهنمایی کنید <br />امکان ارتباط مستقیم با پزشک مشاور وجود دارد <br />با تشگر

یکشنبه, 14 دی,1393

مهدی

دکتر سلام خوبین دکتر من تصلدف کردم یک چشم من اعصبش از بین رفت از نظر شما چ درمانی داره یا باید خودش ترمیم بشه

یکشنبه, 05 بهمن,1393

دلی

سلام داداشم ۹ماه پیش تصادف کرد وضربه مغزی شد چشم چپش نابینا شده دکترا میگن عصب چشمش له شده وخشک شده آیا درمان داره دوباره بتونه ببینه خواهش میکنم کمک کنید مرسی

یکشنبه, 05 بهمن,1393

دلی

سلام داداشم ۹ماه پیش تصادف کرد وضربه مغزی شد چشم چپش نابینا شده دکترا میگن عصب چشمش له شده وخشک شده آیا درمان داره دوباره بتونه ببینه خواهش میکنم کمک کنید مرسی

یکشنبه, 05 بهمن,1393

دلی

دوشنبه, 27 بهمن,1393

مریم

با سلام <br />مادرم گلوکوم داره و بینایی چشم چپش رو از دست داده و 30 درصد از بینایی چشم سمت راستش مونده و به لطف آقای دکتر اسلامی جراحی ترمیمی شنت انجام دادن تکه نابینا نشدن. می خواستم بدونم اگر درمان سلول های بنیادی جواب بده بینایی افرادی که از دست رفته بر میگرده? یعنی میشه به آینده امیدوار بود?

دوشنبه, 27 بهمن,1393

مریم

با سلام <br />مادرم بیماری گلوکوم داره که بینایی چشم چپش رو از دست داده حاستحاله 20 درصد از بینایی چشم سمت راستش مونده و به لطف آقای دکتر اسلامی جراحی ترمیمی شنت انجام دادن که نابینا نشدن. فقط می خواستم بدونم که اگر این درمان سلول های بنیادی جواب بده افرادی که نابینا شدن هم درمان میشن یعنی میشه حداقل به آینده امیدوار بود?

دوشنبه, 27 بهمن,1393

مریم

با سلام <br />مادرم بیماری گلوکوم داره که بینایی چشم چپش رو از دست داده حالا 20 درصد از بینایی چشم سمت راستش مونده و به لطف آقای دکتر اسلامی جراحی ترمیمی شنت انجام دادن که نابینا نشدن. فقط می خواستم بدونم اگر آیت درمان سلول های بنیادی جواب بده افردی که نابینا شدن میتونن باز بیناییشون رو به دست بیارن? آیا میشه امیدوار بود. ?

شنبه, 02 اسفند,1393

محمد

با سلام من یه دایی دارم که بر اثر خوردن ندانسته الکل صنعتی چشماش مشکل پیدا کرده و به قول دکترش 70 درصد عصب های بیناییش رو از دست داده خواستم ببینم اگه دارو یا راهی چیزی هست بهمون کمک کنید آیا به مرور زمان امیدی به برگشت بیناییش هست یا نه اون کاملا نا بینا نیست میتونه ببینه ولی بسیار ضعیفه در حدی که نمیتونه رنگ هارو تشخیص بده <br />خیلی ممنون میشم اگه بهم کمک کنید

یکشنبه, 24 اسفند,1393

علیرضا

با سلام و خسته نباشید من در سن پنج سالگی بر اثر یک صانحه (قلم جوش یک میله بلند تیز مخصوص جوشکاری می باشد از راه بینیم به ته آن رسید و از آنجا رگ عصب چشمم را قطع کرد) میخواستم ببینم آیا هنوز درمانی برای پیوند یا عمل سلول های بنیادی هست که بتونم دیدم رو برگردونم الان 22 سالم هست و با توجه به کاری که دارم چشم سالمم خیلی خسته میشه

پنجشنبه, 28 اسفند,1393

محمودآبادی

با سلام <br />لطفا بفرمایید آیا این درمان اگر قطعی شود در موردی که عصب شبکیه چشم در اثر ضربه خوردن آسیب دیده باشد نیز کاربردی است یا خیر ؟ <br /> <br /> <br /> <br />با تشکر از پاسخ گویی شما

ﺳﻪشنبه, 01 اردیبهشت,1394

مریم فتوره چی

با سلام <br />همسر من ۴سال پیش تو تصادف چشم راستشون دچار فلج زوج سه شده و افتادگی پلک هم دارن. البته خوشبختانه بینایی شون کامله . میخواستم ببینم امیدی هست یا نه ؟

ﺳﻪشنبه, 15 اردیبهشت,1394

saeid

با سلام و خسته نباشید . <br />می خواستم بدون تحقيقات درمورد پيوند عصب بينايي با استفاده از سلول هاي بنيادي در ايران به کجا رسیده ؟ تونستن نتیجه ای بگیرن؟آیا تونستن راه حلی برای این بیماری پیدا بکنن؟

پنجشنبه, 24 اردیبهشت,1394

حسن

سلام <br />من چشمم رو در اثر ی حادثه ای از دست دادم با توجه ب اینکه به من گفتن تخلیه کن ولی من اینکارو نردم و میخوام بدونم آیا پیوند کامل چشم وجود داره؟؟؟؟

جمعه, 25 اردیبهشت,1394

غلامرضا

من در اثر خوردن الکل صنعتی بینایی ام را از دست دادم آیا راه درمانی وجود داره ؟

ﺳﻪشنبه, 29 اردیبهشت,1394

رویا

Salam dustam bar asqare hipoxy maghzi binayiye khodesho az das dade alan 1mahe in etefagh oftade va badanash hareokat bemikone faghat harf mizane mikhasam bedun baraye darmanesh kari mishe kard

پنجشنبه, 14 خرداد,1394

پزشک مشاور

با سلام متاسفانه برای بیماری های مادرزادی به دلیل اختلال و نقص در ژن های بینایی، روش سلول درمانی کارایی ندارد

ﺳﻪشنبه, 19 خرداد,1394

پزشک مشاور

ستایش@: <br />باسلام باتوجه به توضیحات آقای دکتر ترمیم عصب بینایی تحلیل رفته باسلول درمانی درفازتحقیقاتی است و هنوز وارد فاز کلینیکی نشده به این علت که ترمیم سیستم عصب مرکزی زمان براست. درارتباط بامیزان ومدت مصرف این داروبه پزشک معالجتان رجوع کنیدزیراممکن است به این دارو حساسیت داشته باشید

جمعه, 05 تیر,1394

بهرام

با عرض سلام و خسته نباشی به تمام زحمت کشان این سایت <br /> <br />من در اثر مصرف الکل بینایی هر دوتا چشمم رو از دست دادم.خواستم بدونم راهی برای درمان دارم؟

جمعه, 02 مرداد,1394

محمد حسین

سلام عصب چشمم بخاطر ضربه داره خشک میشه آیا راهی برای درمانش هست

شنبه, 03 مرداد,1394

پزشک مشاور

محمدحسین@: <br />باسلام <br />همانطور که درخبر هم نقل شده ،ترمیم عصب قطع شده و در حال تخریب با تزریق سلول های بنیادی به آن قسمت از عصب كه قطع شده در حال بررسی بر روي حيوانات است، تا بتوانند با استفاده از پيوند سلول هاي بنيادي عصب هاي از كار افتاده را به حالت فعال برگردانند.

دوشنبه, 05 مرداد,1394

saeideh

با سلام <br />میخواستم بدونم آیا درمانی برای کسی که بینایی اش را در اثر سانحه تصادف از دست داده وجود داره یا خیر؟ <br />آیا در زمینه سلول های بنیادی کاری صورت گرفته؟ <br />با تشکر

دوشنبه, 05 مرداد,1394

پزشک مشاور

saeideh@: <br />با سلام <br />طرح هایی در مراکزتحقیقاتی خارج ازایران از جمله ژاپن ، به طراحی و ساخت چشم درآزمایشگاه مشغولند وبه نتایج خوبی هم رسیده اند وامیدوارند بتواننددرچندسال آینده موفق به ساخت چشم آزمایشگاهی شوند. <br />

جمعه, 09 مرداد,1394

فرهاد بهروز

برادرمن ده سال پیش درسن24سالگی بر اثرچندین عمل اشتباه بر روی سرش کلا بیناییش را از دست داد دکترها میگویند عصب چشمهاش قطع شده اند راهی برای درمانش وجود دارد؟

جمعه, 09 مرداد,1394

پزشک مشاور

فرهاد بهروزی@: <br />باسلام <br />درمان این بیماری هنوز درفازمطالعاتی وبررسی برروی حیوانات است وبه کلینیک نرسیده است چون ترمیم عصب پروسه ای زمان بر و مشکل است .

چهارشنبه, 14 مرداد,1394

رضا

سلام در سال 1376 دید مرکزی چشم من از بین رفت و پزشکان بعد از معاینات و آزمایشات فراوانی که انجام دادند گفتند که عصب بینائی چشم من ضعیف شده است و درمانی ندارد . آیا در حال حاضر برای بهبود این عارضه درمانی وجود دارد ؟ <br />با تشکر

چهارشنبه, 14 مرداد,1394

پزشک مشاور

رضا@: <br />باسلام <br />طرح تحقیقاتی پیوند عصب بینایی برای درمان این بیماری در بیمارستان فارابی اجراشده است،برای کسب اطلاعات بیشتربه این بیمارستان مراجعه کرده و یا تماس حاصل فرمایید.

چهارشنبه, 14 مرداد,1394

حسین

با سلام یکی از بستگان من در سال 1377دچار یک ییماری شد ک پس از ازمایش های متفاوت دکتر ها گفتن ک در سر او یک تمور وجود دارد و ان را عمل کردند و در این عمل بینایی خود را از دست داد حالا ما هنوز هم پیگیر موضوع هستیم ولی کسی جواب درستو حسابی ب ما نداده حالا میخواهم بدانم راه چاره ای وجود دارد یا خیر?تورو خدا راهنمایی کنید

چهارشنبه, 14 مرداد,1394

پزشک مشاور

حسین@: <br />باسلام <br />تومورهای مغزی بسته به جایگاهی که دارند بعدازعمل ودرآوردن توده تغییرات متفاوتی دررفتار فرد ایجادمیکند البته نه درهمه افراد، به این خاطرکه ممکن است حین عمل جراحی عصب کناری رانیزتحریک شده و یا ازبین برود و به احتمال زیاد این تومورنیز در ناحیه عقب سرکه جایگاه عصب بینایی است بوده وبه همین دلیل عصب بینایی آن ناحیه قطع شده وموجب نابیناییی آن شده، متاسفانه بینایی چنین افرادی قابل برگشت نیست.

شنبه, 24 مرداد,1394

ابراهیم

با سلام آیا کم بینایی (دید خیلی کم )که در اثر بیماری ژنتیکی وجود ویروس روی عصب چشم است درمان دارد و باید به چه متخصصی مراجعه کنیم

شنبه, 24 مرداد,1394

پزشک مشاور

ابراهیم @: <br />با سلام <br />دلایل ژنتیکی و ویروس دو عامل جداگانه برای ابتلا به بیماری است اگردیدکم شما به خاطرعامل ویروسی باشدکه فعلا درحال حاضرتنهارا درمانی با تشخیص پزشک (متخصص چشم پزشکی) استفاده ازآنتی بیوتیک وپمادهای مخصوص می باشدواگرژنتیکی است که هنوز طرح ژن درمانی در زمینه این بیماری درایران کارنشده است.

چهارشنبه, 28 مرداد,1394

morteza

سلام <br />پدر من 57 سالداره و بر اساس فشار چشم عصب های هر دوچشم تقریباً از بینرفته چشم چپ فقط چند نقطه مرکزی و چشم راست نیز همینطور دکترکوچکی متخصص اب سیاه سه شنبه هفته بعد قرار جراحی برای کاهش فشار و کنترل گذاشته ایا تحقیقات فوق به نتیجه رسیده و امکانش هست با این سلول های بنادی دید چشم پدرم بدست بیاد <br />ایا راه دیگه برای ترمیم عصب وجود دارد <br />خواهش میکنم جواب بدین

چهارشنبه, 28 مرداد,1394

پزشک مشاور

morteza@: <br />باسلام <br />درحال حاضرطرح های مطالعاتی درحوزه بیماری های چشمی تنهابرای برای مشکلات بخش رنگدانه ای لایه شبکیه چشم وجودداردو برای ترمیم عصب آسیب دیده فعلا طرحی کارنمی شود.

جمعه, 30 مرداد,1394

گلسا

با سلام <br />چشم برادر من دچار حمله نوریت اپتیک شده .ام آر آی چیزی نشون نداده.نوار عصب هم التهاب عصبی رو نشون داده.و دکتر تزریق کورتون رو تجویز کرده.می خواستم بدانم احتمال بازگشت بینایی در اینگونه بیماران چقدر است؟چند درصد احتمال دارد بینایی باز نگردد؟و آیا درمان قطعی وجود دارد؟

جمعه, 30 مرداد,1394

پزشک مشاور

گلسا@: <br />باسلام <br />حمله عصبی ناگهانی اغلب ناشی ازبیماری MS میباشد بنابراین بایدابتداازعدم ابتلا به این بیماری مطلع شویدوبعدبا درمان عامل این حمله بینایی فردبهبودمی یابدودرمان مرسوم این بیماری ش‍ام‍ل‌ اس‍ت‍روئ‍ی‍د وری‍دی‌ اس‍ت‌، معمولا درم‍ان‌ ب‍ا دوز ب‍الای‌ اس‍ت‍روئ‍ی‍د وری‍دی‌ ب‍اع‍ث‌ س‍رع‍ت‌ ب‍خ‍ش‍ی‍دن‌ ب‍ه‌ ب‍ه‍ب‍ود ب‍ی‍ن‍ای‍ی‌ ف‍رد م‍ی‌ش‍ود ول‍ی‌ ب‍ر درم‍ان‌ طولان‍ی‌ م‍دت‌ آن‍ه‍ا ت‍اث‍ی‍ری‌ ن‍دارد.

شنبه, 07 شهریور,1394

مجید

سلام <br />مادر من 61ساله هستند و درحال حاضر عصب چشم ایشان ضعیف شده است و بینایی چشم چپ ایشان ب شدت ضعیف شده و استفاده از عینک و لنز هم تاثیری در دید ایشان نداشته است و جراحی هم روی چشم ایشان انجام شده و فایده ای نداشته است. <br />ایا با پیوند عصب چشم امکان بهبود بینایی وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟؟ <br />ممنون

یکشنبه, 08 شهریور,1394

پزشک مشاور

مجید@: <br />باسلام <br />ترمیم عصب ضعیف شده و یا آسیب دیده درحالت عادی به کندی صورت می گیرد و تزریق سلول های بنیادی در طرح اولیه محرک این ترمیم است که در این طرح فعلا درحال بررسی نتایج آزمایشات هستندودر طرح دیگری مستقیما سلول های عصبی ساخته شده را به ناحیه آسیب دیده تزریق می کنند که این آزمایشات نیزدرمرحله بررسی روی حیوانات است. <br />

ﺳﻪشنبه, 10 شهریور,1394

هما

م, همسرم به دلیل فشار بالای مغز حدود ۱ماه است بینایی خود را از دست داده, بعد از گذاشتن شنت مغزی و کمری فشارش کاهش پیدا کرد, اکثر پزشکان گفتند بعد از کاهش فشار بیناییش قابل برگشت است ولی هیچ تغییری نکرد, الان هم یک هفته است که جراحی چشم انجام داده بازم تغییر نکرد, آیا با پیوند عصب قابل درمان است؟ این عمل تقریبا در چند سال آینده قابل انجام برروی انسان میشود؟ <br />اگر امکان دارد یه معاینه از طرف شما انجام شود, ۲۷سال دارد, ممنون میشم جواب بدین. <br />در ضمن آیا مصرف کپسول پروتیینی که اخیرا اومده تأثیر داره؟

یکشنبه, 15 شهریور,1394

علیرضا

Q <br />سلام برادر من در شیش ماهگی با روروک از چهار تا پله افتاد پایین عصب چشمش کاملا قطع شده و هیچی نمیبینه الان پنج سالشه ایا این خبر واقعا درسته؟اگه درسته جوابش کی میاد منتظر جوابم خیلی ممنون

یکشنبه, 15 شهریور,1394

پزشک مشاور

علیرضا@: <br />باسلام <br />کلیه کارهای انجام شده برای ترمیم عصب آسیب دیده ویا قطع شده به وسیله تزریق سلول های بنیادی،روی مدل حیوانی بوده ولی هنوز به جواب دلخواه خود نرسیده اند انشاالله بعد ازگرفتن جواب از مدل حیوانی وارد فازآزمایشی کلینیکی و بررسی برروی انسان می شود که رسیدن به این خدمت درمانی برای بیماران با هرگونه مشکل عصبی شدنی است و خیلی دوراز دسترس نمی باشد.

یکشنبه, 15 شهریور,1394

پزشک مشاور

هما@: <br />باسلام <br />توضیحات جامع تر درباره میزان پیشرفت این طرح درپاسخ به خبرهای قبلی داده شده است،درصورت گرفتن جواب ازفازحیوانی ،انشاالله تا 5سال آینده سلول درمانی به عنوان یک درمان روتین برای بیماران عزیزبه کارمی رود.

چهارشنبه, 18 شهریور,1394

علی

باسلام بنده یک جوان 30 ساله ام بر اثر تصادف دچار خونریزی مغزی شدم پزشک متخصص عملباز کردن جمجمه انجام داد وخونریزی ها را برداشت عصب بینایی چشم سمت راستم دچار مشکل شده دید ندارد ولی به نور عکس العمل انجام میدهد وتشخیص می دهم خواهش میکنم بهم بگید برای این مشگل میشه کاری کرد

چهارشنبه, 18 شهریور,1394

پزشک مشاور

علی@: <br />باسلام <br />برای عصب چشم آسیب دیده هنوزهیچ طرحی واردفازهای کلینیکی وبررسی روی مدل های حیوانی نشده و فقط درحد کارهای آزمایشگاهی دراین زمینه پروژه تعریف شده است ،چونکه ترمیم عصب به کندی صورت میگیرد ولازمه عملکرد آن نیز برقراری ارتباط شبکه ای با سایر سلول هاست،سایرکشورها هم هنوز نتوانسته اند عصب آسیب دیده را ترمیم کنند ولی پیشرفت خوبی داشته اند.

دوشنبه, 06 مهر,1394

رسول

سلامو خسته نباشيد <br />برادرم درسال 81 براثر تصادف دو چشم بينائيش را ازدست داد ،دكترها گفتند چشم سالم هست اما عصبها قطع شده ،آيا اميدي هست؟

ﺳﻪشنبه, 07 مهر,1394

پزشک مشاور

رسول@: <br />باسلام <br /> <br />ترمیم عصب بعدازآسیب به خاطرپیچیدگی ساختاروعملکردآن به سختی صورت میگرد بنابراین هنوز درایران طرح سلول درمانی دراین زمینه کارنشده است.درسایرکشورها هم نتوانسته اند سلول عصبی عملکردی بسازندو جایگزین کنند.

ﺳﻪشنبه, 07 مهر,1394

یوسف برایی نژاد

سلام دختر عموی من به صورت مادر زادی عصب چشم هاش خشت هست ایا امید هست برای پیوند؟

چهارشنبه, 08 مهر,1394

پزشک مشاور

یوسف برایی نژاد@: <br />باسلام <br />خیرمتاسفانه زیرا ترمیم عصب آسیب دیده به سختی انجام می شودو ازهمه بدتر در بیماری های مادرزادی چون ژن معیوب هم دراین زمینه دخیل است درمان را سخت تر میکندوچنین درمانی برای این افراد انجام نمی شود.

جمعه, 10 مهر,1394

امیر

با سلام <br />من چشمم سال 78 به دلیل برخورد اشیاء دچار پارگی عصب شده ولی نسبت به نور عکس العمل نشان میده <br />آیا کاری می شود انجام داد؟ <br />من 25 ساله هستم <br />لطفا راهنمایی کنید

شنبه, 18 مهر,1394

خانم فاطمی

با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر فقیهی اینجانب 37 ساله هستم و حدود 5سال است که به خاطرعارضه آنوریسم مغزی و دوبار عمل جراحی بسته نابینا شده ام آیا راه درمان و بازگرداندن بینایی برای من وجود دارد.(بوسیله سلول های بنیادی و یا تزریق <br /> oncomodulin) در این صورت به کجا باید مراجعه کنم.با تشکر

دوشنبه, 27 مهر,1394

علی کاویانپور

باسلام وارادت <br />ضمن عرض خسته نباشید محضر دکتر فقیهی ،مادر من 12سال پیش بینایش را از دست داده چشم پزشکان میگن مشکل از ناحیه عصب بینایی که به مغز مربوط میشود واز چشم به مغز متصل هست دستور به مغز نمیرسد قطع شده یا رگ گرفته شده .میخاستم ببینم امکان درمانش هست یانه ودر ضمن خارج از کشور آیا امکان دارد وتوکدوم کشور ؟ باتشکر از حضرتعالی .

پنجشنبه, 30 مهر,1394

پزشک مشاور

علی کاویانپور@: <br />باسلام <br /> <br />ترمیم عصب بعدازآسیب به خاطرپیچیدگی ساختاروعملکردآن به سختی صورت میگرد بنابراین هنوز درایران طرح سلول درمانی دراین زمینه کارنشده است.درسایرکشورها هم نتوانسته اند سلول عصبی عملکردی بسازندو جایگزین کنند. <br />

پنجشنبه, 30 مهر,1394

پزشک مشاور

امیر@: <br />باسلام <br /> <br />ترمیم عصب بعدازآسیب به خاطرپیچیدگی ساختاروعملکردآن به سختی صورت میگرد بنابراین هنوز درایران طرح سلول درمانی دراین زمینه کارنشده است.درسایرکشورها هم نتوانسته اند سلول عصبی عملکردی بسازندو جایگزین کنند.

یکشنبه, 03 آبان,1394

على اكبر

باسلام خسته نباشى خدمت دكتر فقيهى ،جوان 19ساله رو الان مى شناسم كه درسال٨٤چشم راست خودرا توسط تير تفنگ ازدست داده و مى خواستم بدونم كه آيا امكان پيوند چشم به ايشون صورت مى گيرد يانه اصلاامكان همچين عملى براى بيناى ايشون هست (يادرآينده) الان هم چشم مصنوعى داره باتشكر فراوان

ﺳﻪشنبه, 05 آبان,1394

پزشک مشاور

علی اکبر@: <br />باسلام <br />هم اکنون طرح های موجود درایران برای پیوند لایه رنگ دانه ای شبکیه دنبال می شود ولی در دانشگاه Sheffield انگلستان در طرح های در حال اجرا به دنبال جایگزین کردن چشم سالم به جای چشم اسیب دیده درحوادث طبیعی است،این طرح فعلا درحال بررسی است.

ﺳﻪشنبه, 05 آبان,1394

پزشک مشاور

علی کاویان پور@: <br />باسلام <br /> <br />ترمیم عصب بعدازآسیب به خاطرپیچیدگی ساختاروعملکردآن به سختی صورت میگرد بنابراین هنوز درایران طرح سلول درمانی دراین زمینه کارنشده است.درسایرکشورها هم نتوانسته اند سلول عصبی عملکردی بسازندو جایگزین کنند. <br /> <br />

چهارشنبه, 06 آبان,1394

حبیب

با سلام و عرض احترام به دکتر فقیهی.من در سن 15 سالگی یعنی9 سال پیش پشت ابرو ی چپم تومور مغزی خوش خیم داشتم که سبب کور شدن چشم چپم شد .یعنی کمکم کور شدو نورو اصلا احساس نمیکنم ایا امکان بهبودی هست یا نه با تشکر.

پنجشنبه, 07 آبان,1394

محسن

با سلام <br />پدر بنده در حدود ٨ سال است كه بر اثر مصرف ناخاسته الكل صنعتي عصب هاي چشمش از بين رفته و بينايي خود را از دست داده. ما با مراجه به تمام پزشكان ايراني و نيز برخي از پزشكان مطرح انگلستان (از جمله پروفسر چونگ) هنوز به نتيجه نرسيده اييم. ايا درمان شما براي پدر بنده اثر بخش هست؟ <br />در ضمن ايشان امادگي دارند براي ازمايشات شما شركت كنند. <br />در مورد عينكهايي كه چند روز پيش از ساخت و توليدش در كشور انگلستان كه ويژه افرادي با مشكلات عصب بينايي چشم است اطلاعي دارين؟ <br />لازم به ذكر است بينايي پدر بنده محيط رو به صورت سياه و سفيد و از نزديك ميباشد. <br />با سپاس فراوان

جمعه, 08 آبان,1394

مهدی م

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون <br />یه سوال داشتم من چشم راستم در اثر ضربه که باعث پارگی شبکیه شد از دست دادم خواستم بدونم ایا امکان داره طی چند سال ابنده بتونم یه چشم دیگه پیوند کنم و بتونم باهاش ببینم درضمن اعصاب چشمم ایا با اون ضربه امکان داره از بین رفته باشه

جمعه, 08 آبان,1394

مهدی م

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون <br />یه سوال داشتم من چشم راستم در اثر ضربه که باعث پارگی شبکیه شد از دست دادم خواستم بدونم ایا امکان داره طی چند سال ابنده بتونم یه چشم دیگه پیوند کنم و بتونم باهاش ببینم درضمن اعصاب چشمم ایا با اون ضربه امکان داره از بین رفته باشه

شنبه, 09 آبان,1394

پزشک مشاور

حبیب@: <br />باسلام <br />متاسفانه تومور به عصب چشم شما آسیب رسانده است، برای عصب آسیب دیده فعلا طرحی در حال بررسی و آزمایش نیست و طرح درحال اجرا فعلا برای ساخت لایه رنگدانه ای چشم است.انشاالله بعد ازاتمام این طرح،این طرح هم شروع می شود.

شنبه, 09 آبان,1394

پزشک مشاور

محسن@: <br />باسلام <br />همانطور که در خبرهای قبلی هم ذکرشده است،درزمینه ترمیم عصب بینایی با سلول های بنیادی هنوز طرحی درحال اجرانیست،ولی دربرنامه کاری آینده برنامه شروع این طرح لحاظ شده است. <br />

شنبه, 09 آبان,1394

پزشک مشاور

مهدی م@: <br />باسلام <br />پارگی شبکیه به احتمال خیلی زیاد با اسیب عصب همراه است زیرا عصب چشم عضو بسیار اسیب پذیری است،در کشورهای ژاپن و آمریکا طرح هایی در این زمینه درحال اجراست(طرح ساخت چشم در فضای سه بعدی با استفاده از مهندسی بافت).ولی زمان اتمام این پروژه مشخص نیست.

پنجشنبه, 14 آبان,1394

مريم

با سلام به دليل بيماري توموز سربري هر دو چشم من آتروفي شده. با مراجعه به پزشكان متعدد به نتيجه نرسيدم . در هيچ كشوري درماني براي آتروفي نيست ؟؟ با تشكر

جمعه, 15 آبان,1394

fati mrd

سلام ببخشید من چشم چپم یک همانژیم درداخلش است که دردوسالگی براثرابسیاه ان راازدست دادم میخواستم ببینم میتوان باجراحی عصب ان را دوباره به دست اورم وبینایی خودرا به دست اورم

شنبه, 07 آذر,1394

hassani hydeh

با سلام. سالیانی پیش در اثر فشار خون شبکیه چشمم دچار خونریزی و پارگی رگ شد ودید ان چشم تقریبا 20 در صد شد ایا امکان ترمیم و یازگشت بینایی وجود دارد.وچکار کنم که چشم دیگرم انشالئه از اینگونه حوادث مصون بدارم. <br />با تشکر حسنی

جمعه, 22 مرداد,1395

حسین

سلام وخداقوت خدمت پزشک مشاور گرامی داداش بنده اعصاب بینایی دوچشمش دراثر بیمارپرکاری تیرویید وگریوز اسیب شدید دیده بخصوص چشم چپش که شدیدتره وفقط همه چیز روسفید میبینه چشم راستش بهتره وغمل دکمپرسیون دیواره چشم درشیراز انجلم دادکه موفقیت کمی داشته درجااندازی چشم سوالم اینه ایابرابهبود بینایی عصب چشم چپش راه حلی درایران هست؟

شنبه, 23 مرداد,1395

پزشک مشاور

حسین@:
با سلام
ترمیم سیستم عصبی بسیار کند است و امکان این که یک عصب بعد از آسیب دیدن ترمیم شده و عملکرد داشته باشد تقریبا امکان ندارد.و ایجاد نورون عملکردی قابل پیونددرمحیط آزمایشگاه هم خیلی سخت است ولی تحقیقات زیادی به دنبال تولید این نورون ها هستند

شنبه, 23 مرداد,1395

مرتضی شاهی

سلام
من از بچگی عینک میزنم،دکتر بهم گفته که رگ عصب چشمت مادرزادی مشکل داره یعنی از بین رفته،چند روز پیش هم به دکتر جباروند تو تهران مراجعه کردم،گفت اصلا امکان نداره به چشمت دست بزنیم خیلی نازک هست و باید به متخصص مغزو اعصاب مراجعه کنی بعد یکسال بیا ببینیم میشه عمل کرد یا نه!
میخواستم بدونم آیا امکانش هست که با جراحی چشمم خوب بشه یا نه؟
با تشکر

دوشنبه, 01 شهریور,1395

عباس

سلام . دخترم 6 سال دارد وحدود یک و نیم سال پیش در اثر فشار مغزی بینایی خود را از دست داده و از طریق LP کردن فشار داخلی چشم از 42 به 16 زسیده و به گفته متخصصان چشم پزشکی و مغزواعصاب دید چشم به مرور زمان بر میگرده ولی متاسفانه بینایی دخترم در حد دیدن نور چراغها و روشنایی برگشته است و به نظرمتخصصان چشم پزشکی عصبهای چشم دخترم اسیب دیده اند. ایا پیوند و ترمیم عصب چشم در داخل کشور وجود دارد . لطفا ما راراهنمایی فرمایید. ممنونم ضمنا برای فشار مغز روزی نیم قرص استازولامید 250 مصرف میکند و در ضمن دخترم دچار نارسایی مزمن کلیوی می باشد . لطفا کمکم کنید . باز هم ممنون

جمعه, 05 شهریور,1395

الهام

با عرض سلام،چشم چپ پدر من در سال ٨٦ دچار سكته چشمى شد،و بينايى چشم بسيار كم شد،در سال ٩١ چشم راست نيز درگير شد كه با تزريق بموقع ديد تا حدى برگشت.آيا با سلولهاى بنيادى در آينده امكان بهبود براى ايشا وجود دارد؟؟؟با تشكر

جمعه, 24 دی,1395

ح رضایی

با سلام خواهرم سال 75 بر اثر بیماری تومور مغزی به صورت تدریجی بیناییش رو از دست داد
پزشکان می گفتند که بر اثر وسعت بیماری نمیشه عملش کرد یا پرتونگاری کرد .
الان اظهار می کنه که جلوی چشماش روشنه و سایه هایی رو احساس می کنه
آیا این می تونه نشان بده که عصب بیناییش هنوز از بین نرفته یا تحت فشار تومور قرارداره یا اینکه پاره نشده?

چهارشنبه, 06 بهمن,1395

میراحمدی

سلام خسته نباشید
خانم من سال۹۰ جراحی عمل باز مغز انجام دادن بعلت وجود غده مننژیم که این غده یکی از عصب بینایی را از بین برده فقط ۲ درصد حاله نور را میبینند
اطفا اگر راهی وجود ویا دکتری میشناسید در این زمینه فعالیت دارد مرا یاری کنید با تشکر فراوان از خداوند بزرگ میخواهم همه مریضها شفا بده

چهارشنبه, 06 بهمن,1395

میراحمدی

8سلام خسته نباشید
خانم من سال۹۰ جراحی عمل باز مغز انجام دادن بعلت وجود غده مننژیم که این غده یکی از عصب بینایی را از بین برده فقط ۲ درصد حاله نور را میبینند
اطفا اگر راهی وجود ویا دکتری میشناسید در این زمینه فعالیت دارد مرا یاری کنید با تشکر فراوان از خداوند بزرگ میخواهم همه مریضها شفا بده

پنجشنبه, 14 بهمن,1395

رادمهر

با عرض سلام پسر 4 ساله ای دارم که در زمان تولد عصب حرکتی چشم چپش تشکیل نشده و زمانی که میخواد بغلشو ببینه چشم حرکت نمیکنه و ثابت و یا منحرف میشه به بالا . میخواستم ببینم آیا امکان پیوند یا از طریق سلول بنیادی قابل درمان هست . تشکر

یکشنبه, 17 بهمن,1395

Davood khamse

با سلام . بنده چهار سال پیش با خوردن الکل متانل و اتانل با هم نابینا شده ام . آیا درمانی پیدا شده است . با تشکر

دوشنبه, 18 بهمن,1395

رضا

با سلام و سپاس از زحماتتون
برادرم 27 ساله و طی 5 ماه اخیر که دچار سردرد های شدید و تهوع و بینایی موجدار شده بود ودر واقع دچار هیدروسفالی و افزایش فشار مایع مغزی نخاعی شده بود بدلیل تشخیص نادرست پزشکان معالج متاسفانه و دادن داروهای سینوزیت و میگرن و غیره بمرور باعث آسیب به بینایی هردو چشم ایشان گردید بعدها تعدادی LP انجام شد و دارو درمانی و در نهایت چشماش عمل شد و فشار از عصب چشم برداشته شد و هنوز تحت درمان است شاید شنت گذاری هم بشود ولی متاسفانه حتی بعد از عمل دید نزدیک صفر است و گاهی دید نور و شبح مانندی دارد. حدود ده روز از عمل چشم میگذرد ولی بهبودی حاصل نشده است. لطفا هر راهنمایی که ممکن است دریغ نفرمایید. ممنون

چهارشنبه, 27 بهمن,1395

حمیده

با سلام
خانم 24 ساله هستم که در سن هفت سالگی در تصادف دچار آسیب عصب بینایی چشم راست شده ام و بعد از تصادف بینایی چشم راست را از دست دادم. طی مراجعات مکرر به متخصصین چشم پزشک
این پاسخ را دادند که درحال حاضر هیچ کاری برای چشم شما قابل انجام نیست شاید با پیشرفت علم در آینده بتوان کاری انجام داد
آیا این پیشرفت حاصل شده و عصب بینایی قابل ترمیم هست؟؟
با تشکر

دوشنبه, 02 اسفند,1395

حمیدرضا

سلام پدرم چشم چپش بخاطر عصبش نابینا شده است ایا راحی هست که امیدوارم شویم بینایی ایشان برگردد ممنون میشوم اگر پاسخی به من بدهید

چهارشنبه, 11 اسفند,1395

ابراهیم

Iبا سلام ،بنده ابراهیم هستم 43ساله پنج سال پیش در هیجدهم ماه مبارک رمضان ،در حالی که روزه بودم ،ساعت ،3بعد از ظهر احساس کردم چیزی داخل چشمم افتاده ،پس از مراجعه به پزشکان در کلینیک نگاه تهران ،وازمایش وعکسبرداری، به من گفتن چشم شما دچار حمله عصبی شده ومقداری از عصبها ازبین رفته ،بینایی چشم راست من به شش رسید ،و دیگر علی رغم وعده دکتر ها برای بهبود نسبی طی زمان بهبود نیافت ،ایا باز هم روش درمانی برای چشم راست من وجود ،ندارد ،لطفا رهنمایی کنید

یکشنبه, 22 اسفند,1395

پزشک مشاور

میراحمدی@:با سلام
متاسفانه برای این بیماری هنوز روش درمانی جدیدی شناسایی نشده است.

چهارشنبه, 25 اسفند,1395

kasra

سلام متاسفانه حدود سه سال پیش به طور ناگهانی دچار کاهش دید شدم و الان فقط ۰/۱دید دارم به دکترم مراجعه کردم گفتن عصب بیناییه و هیچوقت درست نمیشه🙂
من دانشجو هستم و وایت بردم نمیبینمم خواش میکنم اگه راهی هست راهنماییم کنید

چهارشنبه, 25 اسفند,1395

پزشک مشاور

رضا@:
با سلام
برای درمان این نوع مشکلات بینایی ایجاد شده باید عامل خارجی برطرف شود و سلول درمانی برای این بیماری جوابگو نیست زیرا تنها برای بیماران دچار تحلیل طبیعی لایه رنگدانه ای چشم به کار می رود.

جمعه, 04 فروردین,1396

پزشک مشاور

davood khamse@:با سلام
برای بیماری های چشمی هنوز تحقیقات وارد فاز کلینیکال نشده است.

پنجشنبه, 10 فروردین,1396

محمد کاظمی

سلام من 17سال دارم و یک چشمم رو از دست دادم و تخلیه شده سوال من اینجاست که ایا تحقیقاتی در این مورد انجام میشه ؟ و چه قدر نتیجه گرفته ؟ می دونم که ظاهرا با روش همانند سازی میشه کاری کرد و لی برا ادم های معمولی نمی کنند ؟ ایا راهی برا داشتن چشم من هست

شنبه, 12 فروردین,1396

پزشک مشاور

محمدکاظمی@"
با سلام
هنوز درایران تحقیقات درجهت تولید و یا شبیه سازی چشم درآزمایشگاه، تنها درفاز تحقیقاتی است وهنوز محققین جوابی دراین زمینه نگرفته اند.

چهارشنبه, 16 فروردین,1396

ماندانا

سلام
خواهرم به علت بیماری ارثی ناشی از ازدواج فامیلی عصب چشمش ضعیف است. میتونم عصب چشمم را بهش پیوند بدم؟

چهارشنبه, 16 فروردین,1396

پزشک مشاور

ماندانا@:
با سلام
منظور ازاین پیوند،پیوند عصب ایجاد شده ازسلول های بنیادی است که ایجاد لایه عصبی از سلول هنوز درفاز تحقیقاتی است و هنوز از این مرحله هم جوابی نگرفته اند زیرا ایجاد وترمیم لایه عصبی کار مشکلی است.

چهارشنبه, 16 فروردین,1396

امید

با سلام
من مشکل اشتارگات دارم ۲۸ سالمه متوجه این مشکل شدم میخواستم بدونم برای این بیماری درمانش اومده (راه کاری دارین برای مشکل من )

چهارشنبه, 16 فروردین,1396

پزشک مشاور

امید@
با سلام
این طرح قرار بود که باهمکاری بیمارستان فارابی آغاز شود جهت بررسی اطلاع از اغاز طرح و ثبت نام با تلفن 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان تماس بگیرید.

جمعه, 18 فروردین,1396

پزشک مشاور

kasra@:
باسلام
متاسفانه به دلیل اینکه ترمیم عصب کار دشواری است بنابراین تولید عصب بینایی قابل پیوند درآزمایشگاه نیز کار سختی است زیرا درصورت آسیب قابلیت ترمیم ندارد.

جمعه, 18 فروردین,1396

پزشک مشاور

ابراهیم@:
باسلام
چون عصب بینایی شمادچارآسیب شده است ترمیم داخلی چشم وحتی سایرروش های درمانی برای بهبود وضعیت بینایی چشمتان درحال حاضروجودندارد.

شنبه, 19 فروردین,1396

پزشک مشاور

حمیدرضا@:
باسلام
اگرنابینایی پدرتان به تدریج وبراثرتحلیل لایه رنگدانه ای شبکیه چشمشان اتفاق افتاده است با سلول درمانی درمان می شودولی اگرنابینایی ایشان براثرپارگی لایه عصبی شبکیه چشمشان باشدهنوز سلول درمانی دراین زمینه انجام نمی شود.

شنبه, 19 فروردین,1396

پزشک مشاور

حمیده@:
باسلام
متاسفانه در این زمینه سلول درمانی کمک کننده نمی باشد زیرا ترمیم وبازسازی عصب بینائی با سلول های بنیادی امکان پذیرنمی باشد.

شنبه, 19 فروردین,1396

پزشک مشاور

میراحمدی@:
باسلام
متاسفانه فعلا هیچ روش درمانی قادر به بازسازی عصب بینایی و بازگرداندن بینایی وجود ندارد.

شنبه, 19 فروردین,1396

پزشک مشاور

رادمهر@باسلام
تولید عصب بینایی قابل پیوند از سلول های بنیادی درآزمایشگاه کار سختی است زیرا درصورت آسیب قابلیت ترمیم ندارد.
بنابراین هنوز تحقیقات دراین زمینه به نتیجه ای نرسیده اند.

چهارشنبه, 23 فروردین,1396

محمد حسین

سلام.پسری ۱۵ساله هستم حدود ۵سال پیش به خاطر اافتادن از مکانی عصب چشم چپم قطع شد و هیچ دیدی ندارد ولی از لحاظ ظاهری سالم است میخواستم بدونم آیا درمانی در حال یا آینده وجود دارد؟خواهشا پاسخ بدید

جمعه, 25 فروردین,1396

پزشک مشاور

محمدحسین@:
باسلام
متاسفانه فعلا در این زمینه سلول درمانی کمک کننده نمی باشد زیرا ترمیم وبازسازی عصب بینائی با سلول های بنیادی امکان پذیرنمی باشد.درآینده نیزهرگونه پیشرفتی دراین زمینه تحقیقاتی ازطریق همین سایت اعلام خواهد شد

دوشنبه, 28 فروردین,1396

مرتضی

باسلام .
سال گذشته برادرم به علت تصادف با ماشین و عمل جراحی سر ، بعد از اینکه از کما درآمد بینایی نداشت و به مرور زمان کمی از بینایی خودش رو بدست آورد و الان تار میبینه .
آیا راهی هست که بشه زودتر بینایی خودش رو بدست بیاره ؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بکنین .

جمعه, 01 اردیبهشت,1396

رضا

با سلام و وقت به خیر
بنده 3 سال پیش به دلیل تصادف و ضربه به سمت چپ پیشانی به دو بینی دچار شدم، دکتر معالجم گفتن که عصب زوج چهارم چشم چپم آسیب دیده و ممکن است با تمرین خوب بشه، الان نسبت به اون زمان مقداری بهتر شده اما کامل بهبود نیافته و در زاویه دید پایین دچار دوبینی هستم، در ضمن بقیه اعصابم کاملا سالم هستن و حین تصادف فقط آن قسمت که عرض کردم مقداری کبود شده بود، بدون هیچ شکستگی، سوال من این است که آیا با عمل جراحی امکان بهبود کامل وجود دارد یا خیر؟

یکشنبه, 03 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

مرتضی@:
با سلام
به دلیل اینکه کم بینایی ایشان به خاطرآسیب عصبشان می باشددرمان با سلول دراین زمینه کمک کننده نیست. زیرا ترمیم عصب آسیب دیده کاردشواری است.

دوشنبه, 11 اردیبهشت,1396

عاطی

با سلام
من با اراده خودم می توانم مردمک چشمم رو بزرگ کنم باور کنید از خودم نمیگم به چند نفر نشان دادم و همشون گفتن اره میتونی
وقتی مردک چشمام بزرگ میشه یکم تار میبینم بقیه جاهارو هروقت بخوام عادی میبینم و کلا به اراده خودمه
میخواستم بدونم یک وقتی مشکلی پیش نمیاد؟
۱۵ سالمه و از بچگیم این ویژگی رو داشتم.
با تشکر

دوشنبه, 11 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

عاطی@:
باسلام
این کار خیلی خطرناکی است چون شما علاوه برمردمک به سلولهای عصبی سایر نواحی چشمتان نیز فشار وارد می کنید.

یکشنبه, 17 اردیبهشت,1396

نغمه

با سلام و خسته نباشید

شش ماه پیش تصادف کردم ماشینم چپ کرد و ضربه شدیدی به سرم خورد همان لحظه بیهوش شدم اما چند ساعت بعد به هوش اومدم اما از بعد آن چشم راستم بیناییش خیلی کم شده و شدیدا درد دارم و حالت تهوع و سردرد...چشمم رو که به چپو راست حرکت میدم دردم بدتره لطفا منو راهنمایی کنید چیکار کنم؟ یک خانم 38 ساله هستم

دوشنبه, 18 اردیبهشت,1396

بیژن

سلام
اگه به تصادف دید چشم راست نصف شود یعنی نصف چشم به طور کامل دید داشته باشد و نصف دیگر نداشته باشد . آیا قابل درمان است . باتشکر

ﺳﻪشنبه, 19 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

بیژن@:
باسلام
برای درمان نابینایی ناشی ازپارگی لایه عصبی چشم هنوز سلول درمانی انجام نمی شود.تنها برای بیماران دارای نابینایی تدریجی و تحلیل رفتگی لایه رنگدانه ای چشم سلول درمانی انجام می شود.

ﺳﻪشنبه, 19 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

نغمه@:
باسلام
بهتر است به یک متخصص مغزواعصاب مراجعه کنیدتا دقیقا از وضعیت سیستم عصبی شما باخبرشود چون احتمال می رودنابینایی چشم شما به خاطر پارگی یکی ازعصب های چشمی باشد بنابراین این نوع مشکلات با سلول درمانی حل نمی شود.

ﺳﻪشنبه, 26 اردیبهشت,1396

سجاد

سلام خسته نباشيد من جشمم مشكل داره خيلي دكتر رفتم ازتب سنتي تا زالو خون دادن انواع دكتراي جشم رفتم ولي بي نتيجه بوده توي بينايي تاثير نداشته جشم اوحالت ظاهري خارج شده وكدرشده بلكم متورم شده وسوزش جشمي دارم وجشمام وكوش هام داغ ميكنن احساس ميكنم كوش هامم متورم شدن تمام دكترا رفتم بي تاثير بوده ممنون ميشم

ﺳﻪشنبه, 26 اردیبهشت,1396

سجاد

سلام عكس خودمو جطور بذارم راجب بيماري جمم نظر بدين دكتراي زيادي رفتم بي فايده بوده

چهارشنبه, 27 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

سجاد@:
باسلام
پاسخگویی به سوال شما نیاز به بررسی وضعیت سیستم عصبی تان دارد،از طرفی سلول درمانی برای درمان این بیماری کاربردی ندارد و تنها برای بیماران دارای تحلیل تدریجی لایه رنگدانه ای شبکیه کاربرد دارد.

شنبه, 07 فروردین,1400

شجری

سلام،وقت بخیر
مادرم۹ ساله که مبتلا به آب سیاه هست و برای تنظیم فشار چشم قطره تیمولول وتیرلوز استفاده میکنه،به تازگی متوجه شدم که از طریق سلول های بنیادی میشه به ترمیم عصب های بینایی کمک کرد،و فعلا در حال تحقیق هست،آیا میشه برای درمان اقدام کنیم
شجری@:
باسلام
برای درمان نابینایی ناشی از مشکل لایه عصبی چشم هنوز سلول درمانی انجام نمی شود و باید فاز تحقیقات آن تمام شود و سپس وارد فاز های پیش کلینیکال و کلینیکال شود تا بتوان برای درمان از این روش استفاده کرد، در حال حاضر تنها برای بیماران دارای تحلیل رفتگی لایه رنگدانه ای چشم سلول درمانی انجام می شود

شنبه, 07 فروردین,1400

مبین

سلام
7ماهه بدون هیچ دلیلی پسر11سالم نابیای مطلق شده هیچ دکتری هم هیچ چی تشخیص نداد. میگن غده پینه آلش ورم کرده ک هیچ عیبی نداره و ربطی ب بیناییش نداره و مشکل از اون نیست
شما راهی یراغ دارین؟ سلول درمانی جواب میده روش؟مبین @
با سلام
خیر سلول درمانی برای این بیماران پاسخگو نیست و تنها برای بیماران دچار تحلیل سلول های رنگدانه ای شبکیه کاربرد بالینی دارد.

شنبه, 14 فروردین,1400

زهرا

سلام وقت بخیر ببخشید من پسر خواهرم چند هفته پیش تو درگیری چاقو خورد تو چشمش بیناییشو از دست داده خواستم ببینم بعد ها میشه چشمش رو پیوند زد یانه اخه گفتن چشمش باید دربیاد که به چشم دیگه اسیب نرسه راهی داره که درنیاره و همون چشم خودش ترمیم بشه ؟


زهرا@
با سلام
نه متاسفانه امکان ترمیم وجود ندارد و در حال حاضر تنها راه درمانی کمک به بیمار همان تخلیه چشم است.

جمعه, 10 اردیبهشت,1400

شجری

سلام
ممنون از پاسخگویی شما
می تونید پیش بینی کنید چه مدت طول می کشه تا تحقیقات سلول های بنیادی بر لایه عصبی چشم به نتیجه برسه و درمان و ترمیم عصب های چشم شروع بشه.

شجری@
با سلام
فعلا طرح های تحقیقاتی در جریان هستند ولی چون ترمیم عصب در شرایط بدن
به کندی صورت میگیرد احتمال موفقیت این طرح ها نامشخص و زمان بر است.

جمعه, 10 اردیبهشت,1400

آنیتا

سلام
ببخشید من سه سال پیش تصادف کردم و چشم سمت چپم عصب بیناییش کاملا قطع شده ولی تمام اعضای چشمم سالم هست بعد بینایی ندارن چشم سمت چپم میخواستم ببینم راه درمان داره ؟ که پیوند عصب چشم صورت بگیره ؟

آنیتا@:
با سلام
آسیب عصب بینایی بدترین نوع آسیب چشمی است چون عصب آسیب دیده ترمیم نمیشود و در حال حاضر هم درمانی ندارد.

شنبه, 18 اردیبهشت,1400

محمود

سلام. پدرم دچار سکته چشمی شد و متاسفانه به علت دیر مراجعه کردن بینایی چشمش را کامل از دست داد. حتی عمل لیزر چشم برای رفع لخته های چشم هم با موفقیت انجام شد اما هنوز پس از ۶ ماه هیچ علایمی از بهبود مشاهده نشده. آیا عمل پیوند عصب بینایی با استفاده از سلول های بنیادی برای ایشان قابل انجام است؟ سوال دیگر اینکه آیا دوره های احیای بینایی (با تحریک عصب) مفید است؟


محمود @
با سلام
خیر در حال حاضر سلول درمانی برای بیماران دچار آسیب عصب بینایی پاسخگو نیست.

یکشنبه, 19 اردیبهشت,1400

میلاد

سلام خسته نباشید من از بچکی مشکل غصب جشم دارم که میگن مادرزادی هستش و بینایم کم هستش آیا راهی برای درمان هستش ممنون میشم راهنماییم کنین🙏


مبلاد @
با سلام
خیر این روش درمانی برای این بیماران پاسخگو نیست و تنها برای بیماران دچار تحلیل سلول های رنگدانه ای شبکیه کاربرد بالینی دارد.

چهارشنبه, 22 اردیبهشت,1400

FM

سلام خسته نباشید
مادرم دچار فلج بلز در ناحیه چپ صورت شده حدودا چهار روز هست بیناییش رو از دست داده
درمانی وجود داره که بیناییش برگرده؟

چهارشنبه, 22 اردیبهشت,1400

FM

سلام خسته نباشید
مادرم دچار فلج بلز در ناحیه چپ صورت شده کورتون درمانی هم شده اما حدودا چهار روز هست بیناییش رو از دست داده
درمانی وجود داره که بیناییش برگرده؟

یکشنبه, 26 اردیبهشت,1400

امید

سلام. ببخشید من بیماری اشتارگات دارم آیا برای این بیماری در کشورهای دیگه درمان خاصی هست؟ تو ایران که از ۱۰ سال قبل رو فاز حیوانیه

یکشنبه, 26 اردیبهشت,1400

شیما

با سلام و وقت بخیر
مادر بنده بدلیل قوز قرنیه دو بار عمل کرده است و هر دوبار موفقیت امیز نبوده است.الان در سن 59 سالگی متاسفانه پرده ای سیاه جلوی چشمش را گرفته و چشم چپ سالیان سال نابینا است.ایا درمانی وجود دارد؟؟؟

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلیدواژه
کلیدواژه