تاریخ انتشار: شنبه 12 مرداد 1392
درمان بیماری‌های شبکیه به کمک سلول‌های بنیادی میسر شد
دکتر لیلا ستاریان

  درمان بیماری‌های شبکیه به کمک سلول‌های بنیادی میسر شد

سرگروه اعضای " چشم پژوهشگاه رویان" گفت: فاز مطالعاتی و تحقیقات آزمایشگاهی و مطالعات حیوانی درمان بیماری‌های شبکیه به کمک سلول‌های بنیادی به پایان رسیده است و نتایج بیانگر دستیابی محققین ایرانی به سلول‌های قابل پیوند در انسان است.
امتیاز: Article Rating
دکتر لیلا ستاریان سرگروه اعضای " چشم پژوهشگاه رویان" در گفتگو با "بنیان" اظهار داشت: فاز مطالعاتی و تحقیقات آزمایشگاهی و مطالعات حیوانی درمان بیماری‌های شبکیه به کمک سلول‌های بنیادی به پایان رسیده است و نتایج بیانگر دستیابی محققین ایرانی به سلول‌های قابل پیوند در انسان است.
وی افزود:  بر همین اساس مراحل کار مقدماتی برای تهیه وسایل ، آزمایشگاه‌ها و اتاق عمل‌های مناسب برای پیوند در انسان شروع شده است و با گرفتن مجوز از وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت کار پیوند شروع خواهد شد.
وی در تشریح این تحقیق افزود: نتایج طرح‌های تحقیقاتی و مطالعات در حیوانات آزمایشگاهی نشان داده که بیماری‌های چشمی مرتبط با نقص در عملکرد سلول‌های اپی‌تلیوم رنگدانه‌دار بینایی را می‌توان به طور نسبی با استفاده از سلول‌های بنیادی تمایز یافته به سلول‌های اپی‌تلیوم رنگدانه‌دار بینایی درمان کرد.
به گفته دکتر ستاریان مهمترین این نوع بیماری‌ها، نابینایی مربوط به سن می باشد.
 (Age macular degeneration; AMD) که از سنین میانسالی شروع شده و به تدریج با از بین رفتن سلول‌ها به نابینایی منجر می شود.
وی اضافه کرد : اشتارگات (Stargardt)  بیماری ژنتیکی مرتبط با نقص در عملکرد سلول‌های اپی‌تلیوم رنگدانه‌دار بینایی است که افراد جوان و نوجوان را درگیر می‌نماید که امید می‌رود با استفاده از سلول‌های بنیادی بتوان این بیماری را هم تا حدی درمان کرد.
به گفته این محقق پژوهشگاه رویان، از آنجائی‌که این بیماری‌ها منشا ژنتیک دارند از سلول‌های خود فرد نمی‌توان برای پیوند استفاده کرد، پس بنابراین منشا سلول‌های پیوندی از سلول‌های بنیادی جنینی خواهد بود که طی فرایندی شصت روزه به سلول‌های اپی تلیوم رنگدانه دار بینایی متمایز شده‌اند. 
وی همچنین گفت: در جهان و همچنین در ایران طرح‌های تحقیقاتی زیادی در مورد پیوند سلول‌های بنیادی در چشم  در حال اجرا است  که اکثرا در مرحله مطالعه بر روی حیوان متمرکز است، اما تعداد معدودی از طرح‌ها به مرحله کار‌آزمایی بالینی در انسان رسیده است به طوری که نتیجه یکی از طرح‌ها نشان دهنده بهبود نسبی بینایی در دو فرد مبتلا به بیماری AMD و اشتارگات، چهار ماه پس از پیوند سلول‌های اپی‌تلیوم رنگدانه دار مشتق از سلول‌های بنیادی جنینی بوده است.
دکتر ستاریان با تایید درمان برخی بیماری‌های شبکیه در پژوهشگاه رویان بیان داشت: سن افراد داوطلب برای درمان به کمک این روش تحقیقاتی " میانسالی" است که اگر نتایج قطعی بی خطر بودن و در عین حال مناسب بودن این اقدام درمانی ثابت شود، هزینه درمان در ایران مسلما کمتر از سایر کشورها خواهد بود.
پایان مطلب/
 
ثبت امتیاز
نظرات

یکشنبه, 13 مرداد,1392

محسن

سلام باتشکرازسایت بنیان سوال آیا با برخورداری ازسلولهای بنیادی جنینی در پژوهشگاه رویان و بابالینی شدن آن برروی شبکیه انسان جهت درمان بیماریamdواشتارگات آیا این نوع درمان برروی شبکیه چشم شامل بیماران چشمی رتينيت پيگمانتوزا ( آرپی) هم میشود ؟خواهش میکنم توضیح کامل دهید. باتشکر

دوشنبه, 14 مرداد,1392

لیلا عرب

سئوال: آیا با برخورداری ازسلولهای بنیادی جنینی در پژوهشگاه رویان و بابالینی شدن آن برروی شبکیه انسان جهت درمان بیماریamdواشتارگات آیا این نوع درمان برروی شبکیه چشم شامل بیماران چشمی رتينيت پيگمانتوزا ( آرپی) هم میشود ؟
پاسخ:در پژوهشگاه رویان مدت زیادی است که تحقیقات برای انجام سلول درمانی در بیماری های شبکیه مانند RP آغاز شده است. در صورت پاسخ این روش در مدل های حیوانی می توان مطالعه بر روی انسان را نیز آغاز کرد.

ﺳﻪشنبه, 15 مرداد,1392

الهه

سلام باتشکراززحمات گرانقدرشما.من دچارنزدیک بینی شدید هستم و شبکیه چشمم نازک شده و چشمام به نورخیلی حساس شره می خواستم بدونم باسلولهای بنیادی امکان درمان شبکیه چشم من هم وجودداره؟لطفا جواب بدید من بااین وضعیت چشمم خیلی ادیت میشم.ممنون میشم

شنبه, 19 مرداد,1392

لیلا عرب

سئوال:من دچارنزدیک بینی شدید هستم و شبکیه چشمم نازک شده و چشمام به نورخیلی حساس شره می خواستم بدونم باسلولهای بنیادی امکان درمان شبکیه چشم من هم وجودداره؟
پاسخ:محققین مادر این زمینه در پژوهشگاه رویان به موفقیت هائی دست پیدا کردند که به زودی برای پیوند در انسان نسز اقدام خواهند کرد.شما برای ثبت نام با تلفن 22339951 تا 53 تماس بگیرید.زمان شروع طرح نا مشخص است و این ثبت نام فقط به معنی قرار گرفتن در لیست بیماران است.

شنبه, 19 مرداد,1392

ستاره

با سلام
می خواستم بدونم افراد ی هم که ار پی دارند باید به این شماره که دادید زنگ بزنن برای اینکه تو نوبت قرار بگیرند؟

چهارشنبه, 23 مرداد,1392

nazanin

مادر83 ساله ام دید چشمش روز به روز کمتر شده پزشکان تا حالا قادر به معالجه نبودن ودلیل بر اثر سن و مشکل شبکیه است لطفا کمک کنید.میترسد نابینا شود.

شنبه, 26 مرداد,1392

لیلا عرب

سئوال:می خواستم بدونم افراد ی هم که ار پی دارند باید به این شماره که دادید زنگ بزنن برای اینکه تو نوبت قرار بگیرند؟
پاسخ:بله

دوشنبه, 28 مرداد,1392

لیلا عرب

سئوال:ادر83 ساله ام دید چشمش روز به روز کمتر شده پزشکان تا حالا قادر به معالجه نبودن ودلیل بر اثر سن و مشکل شبکیه است لطفا کمک کنید.میترسد نابینا شود.
پاسخ:ترمیم شبکیه به دلیل ساختار عصبی پیچیده آت بسیار دشوار است.البته پیوند سلول های بنیادی در مدل های حیوانی تا حدی موفق بوده است.با توجه به سن بالای بیمار به نظر می رسد کمک زیادی نمی توان به او کرد زیرا نقش سلول های بنیادی در ترمیم شبکیه به مرحله درمان نرسیده و ضمنا سن بالا از مواردی است که سرعت ترمیم را بسیار کند می سازد.

جمعه, 15 شهریور,1392

مريم

سلام من پدرم در اثر برخورد ساچمه به چشماش بينايي خودشو از دست داده .بيشتر رگهاي شبكيه اش پاره شده لطفا اگه درمان داشت خبرم كنيد و اگه نياز به داوطلب واسه عمل داشتيد پدر من حاضره يكي از چشماشو در اختيار شما قرار بده

جمعه, 15 شهریور,1392

المیرا

با سلام با توجه به پیشرفت های تازه در تولید سلول های شبکیه و درمان شبکیه از طریق سلئل های بنیادی ایا درمانی برای مبتلایان به البینیسم چشمی وجود دارد؟

دوشنبه, 18 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال:ا توجه به پیشرفت های تازه در تولید سلول های شبکیه و درمان شبکیه از طریق سلئل های بنیادی ایا درمانی برای مبتلایان به البینیسم چشمی وجود دارد؟
پاسخ:بافت شبکیه دارای یک بافت پیچیده عصبی و ارتباطات عصبی بسیار است و سلول درمانی در بیماری های شبکیه در حد تحقیقلت است و هنوز به مرحله درمان نرسیده است.

دوشنبه, 25 شهریور,1392

مینا

سلام ایا از این روش برای درمان ارپی به زودی یعنی طی سال 1392 قابل اجراست ؟یعنی بعد ازمایش حیوانی .برای چه منظوری بیمار ارپی باید بره توی نوبت؟ ممنونم اگه راهنماییم کنید

چهارشنبه, 27 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال: ایا از این روش برای درمان ارپی به زودی یعنی طی سال 1392 قابل اجراست ؟یعنی بعد ازمایش حیوانی .برای چه منظوری بیمار ارپی باید بره توی نوبت؟ ممنونم اگه راهنماییم کنید
پاسخ:زمان شروع طرح هنوز مشخص نیست.اجرای یک طرح تحقیقاتی مقدمات بسیاری دارد که تا انجام آنها کامل نشود پذیرش بیمار انجام نمی شود.امیدواریم هرچه زودتر این طرح تصویب و اجرا شود.

جمعه, 29 شهریور,1392

فرهاد

با سلام و خسته نباشید
من چشم چپ خود را تقریباً 4 سال است به دلیل التهاب شکبیه ازدست دادم آیا با این روش درمان شبکیه چشم چپم امکان پذیر خواهد بود . چشم راستم هیچ مشکلی نداره . لطفا کنید جواب بدید توشرایط روحی بدی قرار دارم . ممنون

دوشنبه, 01 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:من چشم چپ خود را تقریباً 4 سال است به دلیل التهاب شکبیه ازدست دادم آیا با این روش درمان شبکیه چشم چپم امکان پذیر خواهد بود . چشم راستم هیچ مشکلی نداره . لطفا کنید جواب بدید توشرایط روحی بدی قرار دارم .
پاسخ:متاسفانه در این زمینه هنوز طرح تحقیقاتی در انسان به نتیجه نرسیده است و در حال حاضر سلول های بنیادی اثر درمانی قطعی برای ترمیم سلول های از دست رفته شبکیه ندارند.

پنجشنبه, 04 مهر,1392

محمد

باسلام-من 57سال دارم-3سال است شبکیه چشمهای من بر اثر دیابت از بین رفته است.آیابا این روش قابل درمان است

جمعه, 05 مهر,1392

نازنین

سلام.پدر من بیماری RP دارن و به مرور زمان میدان دیدشان کم میشه آیا این روش موثر هست؟ با تشکر

چهارشنبه, 10 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:باسلام-من 57سال دارم-3سال است شبکیه چشمهای من بر اثر دیابت از بین رفته است.آیابا این روش قابل درمان است
پاسخ:متاسفانه هنوز در این زمینه نقش درمانی سلول های بنیادی اثبات نشده است.

پنجشنبه, 11 مهر,1392

عليرضا

سلام.من 25 سالمه شبکيه چشم چپم 17 ساله پيش در حين بازي در اثر برخورد سنگ آسيب ديد و سوراخ شد...(ماکولا) دچار تاري ديد شدم و تا الان هيچگونه عمل جراحي روي چشمم انجام ندادن.....ديده چشمم الان 2/10 هست...ايا امکان درمان با سلول هاي بنيادي وجود دارد؟؟؟ ممنون از پاسختون

پنجشنبه, 11 مهر,1392

محمد

سلام و خدا قوت به همه‌ی شما عزیزان

من پسری 9 ساله دارم که مبتلا به RP هست. من حاظرم برای ادامه‌ی تحقیقات شما پسرم رو داوطلب کنم.

مرسی

جمعه, 12 مهر,1392

نسرين

با سلام پسري ١٨ ساله دارم كه از بچه گي مبتلا به اسكارماكولاي چشم چپ شده سوال من اين است كه آيا با استفاده از سلولهاي بنيادي چشم پسرم معالجه ميشه يا نه ؟ از راهنمايي شما ممنونم

شنبه, 13 مهر,1392

صادق

با سلام و خسته نباشید

بنده خواهری دارم 29 ساله که دارای بیماری آرپی است از حضرتعالی تقاضا اینکه امکان درمان میسر شده است یا در حال آزمایش است ؟ با تشکر از زحمات شما

شنبه, 13 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:پدر من بیماری RP دارن و به مرور زمان میدان دیدشان کم میشه آیا این روش موثر هست؟
پاسخ:در پژوهشگاه رویان ثابت شد سلول درمانی در این بیماران در نمونه های حیوانی اثر مطلوبی داشته است و قرار است در آینده نزدیک یک طرح تحقیقاتی در این زمینه در بیماران نیز انجام شود.برای ثبت نام با شماره 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی تماس بگیرید.

یکشنبه, 14 مهر,1392

s.a

سلام. من بیماری اشتارگات دارم و 22 سال دارم. می خواستم بدونم این روش تا چند در صد برای بهبود بیماری من موثر است ؟ و اینکه از چه زمانی این روش روی انسان انجام میگیره ؟

یکشنبه, 14 مهر,1392

فرزانه

با سلام.سوال:مادری دارم 52 ساله که دارای بیماری ویترکومی شبکیه چشم میباشد که بر اثر لیزر دیدش کاملا تار شده است.آیا سلول های بنیادین برای درمان این بیماری هست یا نه؟

دوشنبه, 15 مهر,1392

اعظم آنالویی

سلام دختری دارم 16 ساله از زمان تولد فتوفوبی داشته و بسیار حساس به نور می باشد به طوری که در نور شدید خورشید به تنهایی قادر به راه رفتن نمی باشد در ضمن رنگ ها را تشخیص نمی دهد . این مشکلات در زندگی بخصوص درس خواندن و مدرسه رفتن آزارش می دهد . لطفا لطفا لطفا اگه با سلولهای رویان درمانی دارد کمکمان کنید . متشکرم

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:سلام.من 25 سالمه شبکيه چشم چپم 17 ساله پيش در حين بازي در اثر برخورد سنگ آسيب ديد و سوراخ شد...(ماکولا) دچار تاري ديد شدم و تا الان هيچگونه عمل جراحي روي چشمم انجام ندادن.....ديده چشمم الان 2/10 هست...ايا امکان درمان با سلول هاي بنيادي وجود دارد؟؟؟
پاسخ:در این زمینه به زودی طرح تحقیقاتی در پژوهشگاه رویان انجام خواهد شد مپاما زمان آغاز آن مشخص نمی باشد.برای ثیت نام با تلفن 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:من پسری 9 ساله دارم که مبتلا به RP هست. من حاظرم برای ادامه‌ی تحقیقات شما پسرم رو داوطلب کنم.
پاسخ:جهت ثبت نام با تلفن 22339951 تا 53 تماس بگیریر.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال: با سلام پسري ١٨ ساله دارم كه از بچه گي مبتلا به اسكارماكولاي چشم چپ شده سوال من اين است كه آيا با استفاده از سلولهاي بنيادي چشم پسرم معالجه ميشه يا نه ؟ از راهنمايي شما ممنونم
پاسخ:پیوند سلول های بنیادی در این بیماری به زودی در قالب طرح تحقیقاتی در پژوهشگاه رویان انجام خواهد شد و به منزله درمان نیست.برای ثبت نام بت تلفن 22339951 تا 53 تماس بگیرید.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:بنده خواهری دارم 29 ساله که دارای بیماری آرپی است از حضرتعالی تقاضا اینکه امکان درمان میسر شده است یا در حال آزمایش است ؟ با تشکر از زحمات شما
پاسخ:آزمایش در مدل خای حیوانی نتایجخوبی به دنبال داشته است و به زودی در تحقیقات انسانی نیز انجام خواهد شد جهت ثبت نام با تلفن 22339951 تا 53 تماس بگیرید

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:سلام دختری دارم 4ساله که دچار کم شنوائی 60 درصد از نوع حسی -عصبی و مشکل قلبی خواهش میکنم راهنمائی بفرمائید جهت انجام سلولهای درمانی میتواند کاندید شود و
مشکل قلبی وی : vsd - تنگی شریان ریوی است
پاسخ:پذیرش بیمار بستگی به شرایطی دارد که در طرح تحقیقاتی تعریف شده استولی به نظر می رسر مشکل قلبی بیمار عامل بازدارنده مهمی باشد.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:سلام. من بیماری اشتارگات دارم و 22 سال دارم. می خواستم بدونم این روش تا چند در صد برای بهبود بیماری من موثر است ؟ و اینکه از چه زمانی این روش روی انسان انجام میگیره ؟
متاسفانه پاسخ سئوال شما فعلا مشخص نیست.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:مادری دارم 52 ساله که دارای بیماری ویترکومی شبکیه چشم میباشد که بر اثر لیزر دیدش کاملا تار شده است.آیا سلول های بنیادین برای درمان این بیماری هست یا نه؟
پاسخ:سلول های بنیادی در این بیماری خصوص نقش درمانی اثبات شده ای ندارد.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال: سلام دختری دارم 16 ساله از زمان تولد فتوفوبی داشته و بسیار حساس به نور می باشد به طوری که در نور شدید خورشید به تنهایی قادر به راه رفتن نمی باشد در ضمن رنگ ها را تشخیص نمی دهد . این مشکلات در زندگی بخصوص درس خواندن و مدرسه رفتن آزارش می دهد . لطفا لطفا لطفا اگه با سلولهای رویان درمانی دارد کمکمان کنید . متشکرم
پاسخ:متاسفانه درمان ثابت شده ای در این زمینه با سلول های بنیادی وجود ندارد و درمان ایشان فعلا در حیطه متخصصین چشم میباشد.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

s.a

با عرض سلام و خسته نباشید .می خواستم بدونم شماره ای که برای ثبت نام دادید فقط برای بیماران RP هست یا ما بیماران اشتارگاتی هم میتونیم ثبت نام کنیم؟

چهارشنبه, 17 مهر,1392

امیر محمد

با سلام
من 33 سال سن دارم و چهار سال پیش به دلیل برخورد چوب بینایی چشم چپم را از دست داده و فقط در حد درک نور مییاشد لطفا توضیح دهید با روش جدید قابل درمان می باشد یا نه.

پنجشنبه, 18 مهر,1392

حامد عبادي

باسلام من 30 ساله هستم و از 13 سالگي به بيماري تخريب شبكيه مبتلا شده ام وحدود 3 سال است كه بيماري من عود كرده و 2 سال قبل به علت مصرف بالاي كورتون عمل كاتاراكت انجام داده ام و الان براي كارهاي روزمره دچار مشكل شده ام با این خبر واقعا به زندگی کردن امید وار شدم روز به روز داشتم انگیزم رو از دست میدادم درود بر ایران و ایرانی با تشکر از شما و تمام مسئولین مربوطه09179280672

جمعه, 19 مهر,1392

سارا

باسلام مادری دارم53 ساله سکته چشمی کرده از یک چشم و دیدش کاملا تار شده و اشکالی مانند مگس پران جلوی چشمش است میخواستم بپرسم ایا درمان دارد؟مرسی

دوشنبه, 22 مهر,1392

فرزانه

با سلام.مادر 52ساله ای دارم که به علت خونریزی شبکیه چشم چشمانش را لیزر کرد و الان مدت یک سال است که چشمانش کاملا تار شده است و به گفته دکترش شبکیه چشمانش خشک شده است و خون به چشمانش نمیرسد(PDRP , PRP بیماری) آیا درمانی برای بازگشت بیناییش وجود دارد یا خیر.خواهشمندم راهنماییم کنید که برای درمانش به کجا مراجعه کنم؟آیا سلول های بنیادی شامل چشمان مادرم میشود؟

دوشنبه, 22 مهر,1392

علی

با سلام همسرم با 36 سال سن حدود 6 سال است که پزشکان تشخیص داده اند دچاری بیماری شبکیه است که تا حالا احتیاج به عمل نداشته ولی با بررسی آخری و عکس چشمی متوجه شده اند که ماکولای چشم دچار فاصله شده است و دستور عمل داده اند با توجه به دیدچشمی همسرم که حتی در آخرین معاینه ده دهم بوده لطفا راهنمایی بفرمایید در ضمن همسر نه دیابت داشته نه ضربه چشمی و نه سیگار و الکل

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:می خواستم بدونم شماره ای که برای ثبت نام دادید فقط برای بیماران RP هست یا ما بیماران اشتارگاتی هم میتونیم ثبت نام کنیم؟
پاسخ:فعلا طرحی آغاز نشده است.شما می توانید ثبت نام کنید تا هنگام شروع طرح دقیقا نوع بیماری کاندید سلول درمانی مشخص گردد.بیشتر نظر به انجام سلول درمانی در بیماری RP است.

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:من 33 سال سن دارم و چهار سال پیش به دلیل برخورد چوب بینایی چشم چپم را از دست داده و فقط در حد درک نور مییاشد لطفا توضیح دهید با روش جدید قابل درمان می باشد یا نه.
پاسخ:متاسفانه عصب بینائی بسیار سخت ترمیم پذیر است زیرا دارای ساختار و ارتباطات پیچیده عصبی می باشد و سلول درمانی در این زمینه در قدم های نخست است.

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال: مادری دارم53 ساله سکته چشمی کرده از یک چشم و دیدش کاملا تار شده و اشکالی مانند مگس پران جلوی چشمش است میخواستم بپرسم ایا درمان دارد؟
پاسخ:احتمال بازگشت آن بستگی به میزان اسیب عصب بینائی دارد.در صورت اسیب شدید به دنبال ایسکمی احتمال بازگشت به حالت نرمال کم است با این حال قضاوت در این خصوص با معاینه چشم و در حیطه متخصصین چشم می باشد.

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:مادر 52ساله ای دارم که به علت خونریزی شبکیه چشم چشمانش را لیزر کرد و الان مدت یک سال است که چشمانش کاملا تار شده است و به گفته دکترش شبکیه چشمانش خشک شده است و خون به چشمانش نمیرسد(PDRP , PRP بیماری) آیا درمانی برای بازگشت بیناییش وجود دارد یا خیر.خواهشمندم راهنماییم کنید که برای درمانش به کجا مراجعه کنم؟آیا سلول های بنیادی شامل چشمان مادرم میشود؟
پاسخ:متاسفانه ترمیم عصب بینائی با سلول های بنیادی هنوز قطعی نشده است و فعلا درمان ایشان باید با صلاحدید متخصصین چشم پزشک باشد.

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:همسرم با 36 سال سن حدود 6 سال است که پزشکان تشخیص داده اند دچاری بیماری شبکیه است که تا حالا احتیاج به عمل نداشته ولی با بررسی آخری و عکس چشمی متوجه شده اند که ماکولای چشم دچار فاصله شده است و دستور عمل داده اند با توجه به دیدچشمی همسرم که حتی در آخرین معاینه ده دهم بوده لطفا راهنمایی بفرمایید در ضمن همسر نه دیابت داشته نه ضربه چشمی و نه سیگار و الکل

پاسخ:پاسخ به سئوال شما در حیطه متخصصین چشم و با ارزیابی های کامل پزشکی است و در حوزه این سایت نمی باشد.

جمعه, 26 مهر,1392

ظفر زاکری

سلام.جوانی 34 ساله هستم به علت بیماری بهجت دچار کم بینایی شدم و تا حد نور و سایه میبینم آیا با سلول های بنیادین کاری برای چشم من میشود انجام داد خواهشمندم پاسخ دهید.

جمعه, 26 مهر,1392

علی

سلام شبکیه چشمم در کودکی دچار پارگی شده که چند بار هم عمل کردم میخواستم بدونم با استفاده از سلول های بنیادی برای چشم من میشه کاری کرد؟

دوشنبه, 29 مهر,1392

عسل

سلام
من 25 سالم و هر دو چشمم در گیر بیماری کلوبوم است و در بچگی بر اثر ضربه پرده چشم چپم پاره شد
میخواستم بدونم با این روش بیماری من هم درمان میشود

ﺳﻪشنبه, 30 مهر,1392

کوروش

با سلام واحترام 38 سالمه و دارای بیماری اشتارگات هستم متاسفانه تو یک سال اخیر پیشرفت این بیماری خیلی زیاد شده آیا امکان درمان از طریق سلول های بنیادی امکان پذیر هست؟

ﺳﻪشنبه, 30 مهر,1392

احسان

سلام
میخواستم بدونم آیا سلول های بنیادی در درمان نیستاگموس هم موثر میباشد ومیشه نیستاگموس رو هم بهتر کنه؟بیشتر بیماران نیستاگموسی مبتلا به بیماری rpمیباشند.
ممنون اززحمات شما

چهارشنبه, 01 آبان,1392

وحید

سلام
من مبتلا به بیماری ار پی هستم و با شماره ای که گذاشته اید تماس گرفتم ولی ابراز بی اطلاعی کردن ایا دست اورد شما در حد یک ایده است و یا یک درمان قطعی میباشد
ممنون میشوم توضیح کامل دهید

یکشنبه, 05 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:جوانی 34 ساله هستم به علت بیماری بهجت دچار کم بینایی شدم و تا حد نور و سایه میبینم آیا با سلول های بنیادین کاری برای چشم من میشود انجام داد خواهشمندم پاسخ دهید.
پاسخ:ذرمان بیماری بهجت با سلول های بنیاذی اثبات نشده است و کار درمانی ذر این رمینه نمی توان انجام داد.

یکشنبه, 05 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:شبکیه چشمم در کودکی دچار پارگی شده که چند بار هم عمل کردم میخواستم بدونم با استفاده از سلول های بنیادی برای چشم من میشه کاری کرد؟
پاسخ:خیر فعلا پیوند سلول های بنیادی در شبکیه نقش درمانی ندارد

یکشنبه, 05 آبان,1392

کمال

سلام.
جوانی 30 ساله هستم.دچار بیماری rpهستم. برای ثبت نام لطف می فرمایید راهنمایی کنید. با سپاس فراوان

دوشنبه, 06 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:من 25 سالم و هر دو چشمم در گیر بیماری کلوبوم است و در بچگی بر اثر ضربه پرده چشم چپم پاره شد
میخواستم بدونم با این روش بیماری من هم درمان میشود
پاسخ:خیر.در این زمینه با پیوند سلول های بنیادی نمی توان کاری انجام داد.

دوشنبه, 06 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال: 38 سالمه و دارای بیماری اشتارگات هستم متاسفانه تو یک سال اخیر پیشرفت این بیماری خیلی زیاد شده آیا امکان درمان از طریق سلول های بنیادی امکان پذیر هست؟
پاسخ:در این زمینه فعلا نقش درمانی سلول های بنیادی اثبات نشده است و چنانچه کاری انجام شود به صورت طرح تحقیقاتی خواهد بود.

دوشنبه, 06 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:میخواستم بدونم آیا سلول های بنیادی در درمان نیستاگموس هم موثر میباشد ومیشه نیستاگموس رو هم بهتر کنه؟بیشتر بیماران نیستاگموسی مبتلا به بیماری rpمیباشند
پاسخ:نیستاگموس یک علامت است که در بسیاری از بیماری های مغز و اعصاب دیده می شود و تا زمانی که بیماری اصلی درمان نشود نیستاگموس وجو دارد.پس درمان نیستاگموس با سلول های بنیادی معنی ندارد.

دوشنبه, 06 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:من مبتلا به بیماری ار پی هستم و با شماره ای که گذاشته اید تماس گرفتم ولی ابراز بی اطلاعی کردن ایا دست اورد شما در حد یک ایده است و یا یک درمان قطعی میباشد
پاسخ:در حد یک فرضیه تحقیقاتی است که باید اثبات شود و هنوز این طرح اجرا نشده است.

دوشنبه, 06 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:جوانی 30 ساله هستم.دچار بیماری rpهستم. برای ثبت نام لطف می فرمایید راهنمایی کنید.
پاسخ:با تلفن 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان تماس بگیرید.

چهارشنبه, 08 آبان,1392

ظفر زاکری

سلام.جوانی 34 ساله هستم به علت بیماری بهجت دچار کم بینایی شدم و تا حد نور و سایه میبینم و از پاسخ شما به ایمیلم جهت میسر شدن این بیماری سپاسگزارم و از شما جهت درمان بیماریم راهنمایی میخواهم و من را برای درمان این بیماری در این پژوهشکده ثبت کنید.باتشکر

جمعه, 10 آبان,1392

من

سلام شبکیه چشمم به خاطر یه بیماری ارثی تو بچگی پاره شده چندین بار هم عمل کردم هر 2 چشمم درگیر هست من هم می تونم ثبت نام کنم؟

پنجشنبه, 16 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:جوانی 34 ساله هستم به علت بیماری بهجت دچار کم بینایی شدم و تا حد نور و سایه میبینم و از پاسخ شما به ایمیلم جهت میسر شدن این بیماری سپاسگزارم و از شما جهت درمان بیماریم راهنمایی میخواهم و من را برای درمان این بیماری در این پژوهشکده ثبت کنید.
پاسخ:در پژوهشگاه رویان طرحی در این زمینه برای سلول درمانی وجود ندارد.درمان شما فعلا باید تحت کنترل متخصص روماتولوژیست باشد.

پنجشنبه, 16 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:سلام شبکیه چشمم به خاطر یه بیماری ارثی تو بچگی پاره شده چندین بار هم عمل کردم هر 2 چشمم درگیر هست من هم می تونم ثبت نام کنم؟
پاسخ:ثبت نام فعلا برای بیماری RP انجام می شود.

جمعه, 17 آبان,1392

فرهان

با سلام دخترى5 ساله دارم كه مادرزادى به ماكولاى چشمى مبتلاست واصلا ديد مستقيم ندارد ايا سلول هاى بنيادى كار ساز هس

ت ايا اميدى هست با تشكر لطفا پاسخ بدين

جمعه, 17 آبان,1392

سياوش قاضي

سلام با تشكر از زحمات شما ميخواستم بدونم براي درمان ماكولا دژنراسيون بايد از كجا شروع كرد

شنبه, 18 آبان,1392

س

سلام من شماره ای که دادید با کد تهران گرفتم تلفن گویا بود و در بخشهایی که عنوان کرد نه بخش چشم بود نه کلنیک نورولوژی اپراتور هم پاسخ نمیداد...ایا کد لارمه کد تهران بوده یا جای دیگه مثلا اصفهان

یکشنبه, 19 آبان,1392

سورا

سلام خدا قوت
دختری دارم 16 ساله کم بینا دچار کلوبوم است و ماکولا در چشمانش تشکیل نشده و فقط دید پیرامونی دارد آیا با روشهای مذکور وبا استفاده از سلولهای بنیادی میتوان برایش کاری کرد سپاسگزارم

دوشنبه, 20 آبان,1392

مهدي ميلاني

آيا بيماري آرپي پيشرفت مي كند ؟

شنبه, 25 آبان,1392

کیوان

سلام من سفیذ بوست هستم و چشمم سه دهم از ده دهم هست و دکتر گفت ساختار سلولی چشمت از بچگیت کامل نشد می خواستم بدونم درمانی برای این بیماری هست؟

شنبه, 25 آبان,1392

علی

سلام
32 ساله هستم مبتلا به بیماری بهجت. اول میخواستم بدونم که این بیماری هر دو چشم را درگیر میکنه یا نه؟ چون الان من فقط یک چشمم مشکل داره. دوم اینکه هیچ راهی اعم از عمل یا لیزر برای چشم وجود نداره؟

یکشنبه, 26 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:دخترى5 ساله دارم كه مادرزادى به ماكولاى چشمى مبتلاست واصلا ديد مستقيم ندارد ايا سلول هاى بنيادى كار ساز هس
پاسخ: در این زمینه هنوز پیوند سلول های بنیادی به قطعیت به عنوان درمان نرسیده است .بعد از انجام طرح تحقیقاتی در این زمینه و بر اساس نتایج آن می توان به اثر درمانی این روش پی برد.

یکشنبه, 26 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:ميخواستم بدونم براي درمان ماكولا دژنراسيون بايد از كجا شروع كرد
پاسخ:با سلول درمانی فعلا کاری نمی توان انجام داد تا نقش درمانی آنخا در طرح های تحقیقاتی اثبات شود.

یکشنبه, 26 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:
من شماره ای که دادید با کد تهران گرفتم تلفن گویا بود و در بخشهایی که عنوان کرد نه بخش چشم بود نه کلنیک نورولوژی اپراتور هم پاسخ نمیداد...ایا کد لارمه کد تهران بوده یا جای دیگه مثلا اصفهان

پاسخ:تلفن:021-22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی

یکشنبه, 26 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:در این زمینه سلول درملنی کمکی نمی تواند بکند زیرا به صورت مادرزادی بافت تشکیل نشده است.

یکشنبه, 26 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:در این زمینه سلول درملنی کمکی نمی تواند بکند زیرا به صورت مادرزادی بافت تشکیل نشده است.

شنبه, 02 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />بیماری بهجت می تواند درگیری دو طرفه بدهد. در خصوص درمان به غیر از داروهای کورتون و سایتوتوکسیک با متخصص چشم پزشکی مشورت کنید.

شنبه, 02 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />در صورتی که اختلال بینائی به دلیل عدم تکامل ساختار چشم باشد متاسفانه هیچ درمان موثری در این زمینه وجود ندارد.

ﺳﻪشنبه, 05 آذر,1392

کیوان

ایا امکانش هست تا چند سال اینده درمانش کشف شود؟

ﺳﻪشنبه, 05 آذر,1392

کیوان

ایا امکانش هست تا چند سال اینده درمانش کشف شود؟

جمعه, 08 آذر,1392

محسن

سلام من محسن سپهرراد هستم 32 ساله . <br />دارای بیماری اشتارگات شبکیه هستم که از سلول های بنیادی دخترم در موسسه ی رویان فریز شده است امکان معالجه کامل وجود دارد .

شنبه, 09 آذر,1392

میترا

با سلام و خسته نباشید <br />همسرم دچار نازکی پرده شبکیه هست ، بینایی خیلی ضعیف دارد،( شماره 6 و 7 ) و کور رنگی کامل هم دارد و همه اینها مادر زادی هست. دکتر ها کورنگی رو به خاطر نازکی شبکیه میدونند. <br />آیا درمانی برای این شبکیه ها هست ؟ آیا درمانی برای کور رنگیشون هست ؟ آیا ممکنه به مرور زمان بدتر بشن ؟ <br />ممنون

دوشنبه, 11 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه در این مورد درمان قطعی وجود ندارد زیرا باز سازی بافت شبکیه به شکل اولیه با علم پزشکی امروز غیر ممکن است.

دوشنبه, 11 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />زمان آن را نمی توان پیش بینی کرد اما تحقیقات جدی در این زمینه در حال انجام است که امیدواریم هرچه زودتر به نتیجه برسد.

پنجشنبه, 14 آذر,1392

علی اکبر

سلام. <br />اینجانب ناراحتی شبکه ای دارم و طی پیگیری های متعدد متوجه شدم مشکل کرولیت شبکه ای دارم. خواستم اعلام کنم در صورت امکان داوطلب عمل آزمایشی سلولی بنیادی باشم <br />منتظر جوابتون هستم <br />باتشکر فراوان <br />حسین لیائی از قزوین <br />09102896488

یکشنبه, 17 آذر,1392

fatemeh

سلام دختر من پنج سالش ودچاربیماری مادرزادی کلوبوم چشمی. به خدادیگه خسته شدم از شنیدن این جمله (بیماری دخترتون علاجی نداره)بینایی دخترم روز به روز داره کمتر میشه هرجای ایران که گفتن یه دکترخوب هست بردیمش اماهمه یه جواب میدن میگن راهی نداره دکترباقری میگفت احتمالا توبارداری یه اتفاقی براش افتاده نمیدونم بایدچکارکنم ایکاش میشد بینایی چشمای من و به چشمای قشنگ دخترم میدادند .پیش آقاامام رضاهم بردمش اما فکرکنم اونم میگه راهی نداره!مثل شمع وجودم اب میشه وقتی من واضح میبینم و دخترم تارمیبینه.

یکشنبه, 17 آذر,1392

سعید

باسلام.من سعیدم23 ساله.مبلا به بیماری انگل گربه در ناحیه شبکیه ی چشم در دو جشم هستم.آیادر دنیا روشی واسه درمانش هست؟اگه نیست؛پیوند میشه کرد؟

ﺳﻪشنبه, 19 آذر,1392

مهدی

با سلام <br />مادرم به دلیل قند خون بالا مویرگهای شبکیه اش خونریزی کرده. آیا به وسیله PRP قابل درمان است ؟ و این روش به چه صورت است؟ آیا روش دیگری برای درمان وجود دارد؟ با تشکر

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

<br />با سلام <br />درمان ایشان بستگی به بررسی میزان تخریب در اثر دیابت و میزان آسیب عروقی دارد که باید متخصص چشم این حد را تعیین کند و بر اساس شدت بیماری امکان استفاده از هر درمانی را مشخص کند.در تخریب شبکیه و از دست رفتن بافت عصبی PRP نمی تواند کمک کننده باشد.

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

در این زمینه فعلا طرح سلول درمانی وجود ندارد.در صورت شروع در سایت اعلام خواهد شد.

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

در این زمینه اطلاع جدیدی در دست نیست.

پنجشنبه, 21 آذر,1392

رامین نیک پور

با سلام.اول از همه از صمیم قلب آرزوی موفقیت دارم برای تمام پژوهشگرانی که در این زمینه فعالیت می کنن(مطمئنم دعای ما و خانوادهایمان پشت و پناه تلاش و کوششان خواهد یود تا سریع تر به نتیجه برسند)، من هم 28 سالمه و دچار مشکل آرپی بصورت شدید هستم که آمادگی خودم را برای طرح آزمایشی اعلام می کنم.09144167956

جمعه, 22 آذر,1392

س

سلام من ارپی دارم با شماره ای که گفتید تماس گرفتم و خانمی نه چندان خوش اخلاق به من گفت که اینجا فقط برای ارپی نوعE کار انجام میشه اول برو نوع ارپیت رو از پزشکت بپرس ...پرسیدم تشخیص این موضوع با معاینه ممکنه یا ازمایش و عکس؟؟گفت من پزشک که نیستم نمیدونم!!!!! شما که فقط واسه یه نوع از 40 نوع ارپی میتونید کاری کنید چرا از اول نمیگیدتا اینهمه واسه تماس تلاش نکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شنبه, 23 آذر,1392

لیلا عرب

باسلام <br />این طرح یک طرح تحقیقاتی خواهد و هنوز معیارهای ورود به مطالعه مشخص نشده است.در صورت آغاز طرح در همین سایت اعلام خواهد شد.لذا نگران نباشید

دوشنبه, 25 آذر,1392

رامین

غا

شنبه, 21 دی,1392

اصغر شهراز

باتشکراززحمات شبانه روزی شما عزیزان پسری 6ساله دارم که آلبینیسم ودچارنیستاگموس ایا برای درمان چشم یاپوست وموی این افراد پیشنهادی یا روش درمانی دارید

یکشنبه, 22 دی,1392

reza

من حدود ده دوازده سال است که متوجه شده ام اشتارگارت شبکیه دارم هم اکنون26سال دارم و از وضع بینایی خود به شدت ناراضیم چیکار باید بکنم ؟

یکشنبه, 22 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه درمان قطعی برای این بیماری وجود نداردو بحث سلول درمانی در این زمینه فعلا در مرحله تحقیقات است و فعلا در انسان به مرحله روش درمانی نرسیده است.

یکشنبه, 22 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />این بیماری دارای زمینه ژنتیکی است و ژن معیوب سبب این اختلالات می شود و شاید یک روز ژن درمانی بتواند به این بیماران کمک کند و هنوز درمان جدید و موثری شناخته نشده است.

دوشنبه, 30 دی,1392

سیدحسین معراجی

سلام من بیماری RP پیشرفته گرفتارم و برای ثبت نام باشمارههای شما تماس گرفتم متاسفانه کسی پاسخ گونیست . آیابرای ثبت نام بایدبه کلینیک آمد.باتشکروموفقیت

ﺳﻪشنبه, 01 بهمن,1392

سیدحسین معراجی

با سلام <br />من مبتلا به ار پی پیشرفته هستم و 68 سال سن دارم . <br />ضمن تشکر از زحمات شما لطفامن را برای ثبت نام راهنمایی کنید .

چهارشنبه, 02 بهمن,1392

سام

با سلام و با تشكر از زحمات شما پدر من مدت ١٠ سال است كه بيماري رتينوپتي دارد و مدت ٧ سال است كه ديگر نمي تواند كار كند ايا با سلول هاي بنيادي قابل درمان است

چهارشنبه, 02 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />درمان رتینوپاتی با سلول های بنیادی هنوز اثبات نشده است و قرار است یک فاز تحقیقاتی در انسان انجام شود که هنوز آغاز نشده و نتیجه آن قابل پیش بینی نیست.

چهارشنبه, 02 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />درمان RP با سلول های بنیادی فعلا اثبات نشده است.برای ثبت نام در طرح تحقیقاتی با تلفن 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان تماس بگیرید.

چهارشنبه, 02 بهمن,1392

mohammad

سلام من 35 سالمه استاددانشگاهم ومبتلا به نزدیک بینی پیش رونده هستم دیدم خیلی کم شده تقریبا یک دهم میشه باسلول بنیادی کاری برای من کردحاضرم درطرح تحقیقاتی هم شرکت کنم متشکرم

پنجشنبه, 03 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />طرح تحقیقاتی در بیماری های شبکیه هنوز در پژوهشگاه رویان آغاز نشده است.ضمن آنکه درمان نزدیک بینی از طریق سلول درمانی فعلا امکان پذیر نمی باشد.

جمعه, 04 بهمن,1392

mohammad

با سلام به همه می گوییدکه این روش برای شما امکان پذیرنیست پس بفرماییداین خبرفقط یک جنجال مطبوعاتی بود؟

شنبه, 05 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />آیا در مطبوعات یا هر رسانه ای عنوان شد که ما بیماری های شبکیه را با سلول درمانی درمان کردیم؟؟؟؟ یا گفته شد بعد از اتمام تحقیقات بر روی مدل های حیوانی که نتایج خوبی هم تا کنون به دنبال داشت اثر پیوند سلول های بنیادی در طح های تحقیقاتی انسانی بیماری آرپی نیزانجام خواهد خواهد شد؟؟؟؟ برداشت اشتبه از اخبار را تقصیر دیگران نیندازید.

شنبه, 12 بهمن,1392

مرتضی

سلام <br />پدر من 20 سال است که از بیماری اشتارگارت رنج میبردو نیاز به درمان دارد <br />هیچ راه قطعی ای برای درمان وجود ندارد؟

دوشنبه, 14 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه درمان قطعی در این زمینه هنوز پیدا نشده است.

چهارشنبه, 16 بهمن,1392

امید

با عرض سلام و خدا قوت ،از تلاشهای شبانه روزی شما پژوهشگران تشکر می کنم باور کنید بعد از خدا تمامی امید این ملت به شماهاست ازتون خواهش می کنم خسته نشید همینطور به تلاشتون ادامه بدید تا بتونوییددل هزاران مادرو با موفقیتتون شاد کنید ( در مورد ار پی تحقیقاتتون به کجا رسیده ایا دریچه امیدی پیدا شده؟)

پنجشنبه, 17 بهمن,1392

علیرضا

سلام خسته نباشید آیا نیستاگموس مادر زادی که یک بیماری شبکیه است با این روش درمان می شود

جمعه, 18 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />خیر.متاسفانه برای درمان این مشکل نمی توان از سلول های بنیادی کمک گرفت.

یکشنبه, 20 بهمن,1392

ارش

با عرض سلام و خسته نباشید امیدوارم که به موفقیت های بیش تری دست یابیدمن بیماریالبینیسم و نیستاگموس را با هم دارم به دلیل کمبود رنگ دانه در پپوست و مو و چشم و لرزش چشم به شدت ضعف بینایی دارم ایا برای بهتر شدن دید چشم من به کمک سلول های بنیادی راهی هست و یا اگر نیستد امیدی در اینده وجود دارد

یکشنبه, 20 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />خیر.ظاهرا بیماری شما منشا ژنتیکی دارد و متاسفانه در خصوص بیماری شما سلول درمانی کمک کننده نمی باشد.

ﺳﻪشنبه, 13 اسفند,1392

khodamorad

بادرود <br />ببخشید من بیماری انگل گربه دارم اونم مادر زایی است <br />آیا راه درمانی دارد؟؟ <br />با سپاس فراوان

چهارشنبه, 14 اسفند,1392

ارزو

سلام خسته نباشین من 17سالمه در هفت سالگی بر اثر برخورد سنگ شبکیه چشمم اسیب دبده ومیشه گفت الان نمیبینم شاید فقط نور رو ببینم سه بار هم عمل کردم ولی فعلا تاثیر نداشته ایا راه حلی هست دکتری هست که چمم بهبود یابه ممنون میشم جوا بدین

چهارشنبه, 14 اسفند,1392

vahid

با سلام درود فراوان.میخواستم بپرسم درمان بیماری اشتارگات به نتایج جدیدی نرسید؟؟ما بی صبرانه منتظر هنرنمایی دستان توانمند شما اساتید هستیم.ایام به کام

پنجشنبه, 15 اسفند,1392

لیلا عرب

وحید عزیز <br />با سلام <br />هنوز راه درمان موثری برای این بیماری شناخته نشده است.اما تحقیقات خصوصا در زمینه سلول درمانی ادامه دارد که امیدواریم نتیجه بخش باشد.

پنجشنبه, 15 اسفند,1392

لیلا عرب

آرزوی عزیز <br />با سلام <br />فعلا هیچ را موثری برای ترمیم آسیب های شبکیه وجود ندارد.اما تحقیقات ادامه دارد و امیدواریم در اینده نزدیک بتوان با کمک سلول درمانی بافت عصبی آسیب دیده شبکیه را ترمیم کرد.

پنجشنبه, 15 اسفند,1392

لیلا عرب

خدامراد عزیز <br />با سلام <br />فعلا همان روش درمان با داروها متداول است .

یکشنبه, 18 اسفند,1392

ارس

سلام 52سال دارم در اثر بیماری گلوکوم (تورم عصب چشم )شبکیه چشمهایم مشکل دارد یکی از چشمهایم دیدش را از دست داده و دیگری یکدهم میبیندایا راه درمانی جدیدی در دنیا پیداشده برای چشمهای من(فوری)*؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ <br /> <br />

یکشنبه, 18 اسفند,1392

لیلا عرب

ارس عزیز <br />با سلام <br /> <br />ترمیم بافت شبکیه آسیب دیده (ناشی از علل مختلف) هنوز در مرحله تحقیقات است و به نتایج درمانی نرسیده است.زیرا شبکیه دارای بافت عصبی پیچیده ای است و بازگرداندن بینایی بسیار دشوار است لذا تحقیقات بسیاری لازم است تا بتوان به این موفقیت رسید.

یکشنبه, 18 اسفند,1392

www.azaraygunnvala @gmail.com

با سلام من سید علی اکبر ستارنیا هستم درهجده سالگی با برخورد توپ فوتبال به چشم یک چشم دچار کندگی شبکیه شد که با لطف خدا و با عمل خوب اقای دکتر طاعی تو تبریز هفتاد درصد بهتر شده ولی حالا یه چشم هم دچار اب مروارید شده و هم اینکه دچار سوراخ هایی در شبکیه که من ایمان دارم که به وسیله ی سلول های بنیادی درست میشه می خام در صورت امکان داوطب پیوند سلول های بنیادی بشم من بیست و سه سال دارم و ساکن تبریز هستم و تصمیم دارم به عنوان اولین کسی باشم که در اینده ی نزدیک پس از به راه انداختن معدنم تو زنجان بزرگترین مبلغ مالی رو به موسسه ی رویان اهدا کنم این به عنوان یک هدف از اهداف هفت گانه ی من است

ﺳﻪشنبه, 20 اسفند,1392

لیلا عرب

علی اکبر عزیز <br />با سلام <br />لطفا برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام با تلفن 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی رویان تماس بگیرید.

ﺳﻪشنبه, 20 اسفند,1392

لیلا عرب

علی اکبر عزیز <br />با سلام <br />لطفا برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام با تلفن 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی رویان تماس بگیرید.

ﺳﻪشنبه, 20 اسفند,1392

هومن

با سلام من بيماري اشتارگات دارم بيماريم مادر زادي است در سن 7 سالگي دكتر خدا دوست به من گفت چشمانت نه بهتر ميشود نه بدتر الان 28 سال دارم و وضعيتم ثابت مانده دو سوال دارم 1. ايا با سلولهاي بنيادي راهي براي بهبود وضعيتم هست يا وسايل كمكي كه بتوانم گواهي نامه بگيرم 2. اگر بچه دار شوم فرزندم هم مشكل من را پيدا ميكند . ما خانواده 7 نفره هستيم و فقط من اين مشكل را دارم پدر و مادرم نيز فاميل هستند من فرزند 4 خانواده هستم

چهارشنبه, 21 اسفند,1392

لیلا عرب

هومن عزیز <br />با سلام <br />فعلا تحقیقات سلول درمانی در این زمینه به مرحله درمان نرسیده است زیرا بافت عصبی شبکیه بسیار پیچیده بوده و ترمیم آن کار دشواری است.

ﺳﻪشنبه, 27 اسفند,1392

پرتو

باسلم وخداقوت به شما من بیماری ارترییدروماتویید دارم ازقرص کلروکین برای مدتی طولانی استفاده میکردم که متوجه شدم که در دیدم مشکل بوجود امد که دارو را قطع کردم اما حالا دیدم تونلی شده میدان دید اطراف راندارم وانگار فضای اطرافم مه آلود است دکترها گفتن تخریب شبکیه دارم آیا با سلولهای بنیادی میشود کاری کرد؟ باسپاس وتشکر

چهارشنبه, 28 اسفند,1392

لیلا عرب

پرتو عزیز <br />با سلام <br />سلول درمانی در آسیب های شبکیه هنوز در فاز تحقیقات است و به عنوان درمان برای بیماران انجام نمی شود.

جمعه, 15 فروردین,1393

میثم

با سلام و تشکر از زحمات شما.در رابطه با خونریزی شبکیه و کاهش دید ناشی از اون چه اقداماتی صورت گرفته و راه درمان برای بازگشت دید چیه؟با تشکر

جمعه, 15 فروردین,1393

لیلا عرب

میثم عزیز <br />با سلام <br />فعلا برای این مشکل فقط درمان های دارویی و جراحی انجام می شود و سلول درمانی در این زمینه فعلا به عنوان درمان عملی نشده است.

یکشنبه, 17 فروردین,1393

لیلا عرب

امیر عزیز <br />با سلام <br />آلبینیسم یک بیماری ژنتیکی است و درمان آن وابسته به اصلاح ژن معیوب با ژن درمانی است که هنوز این امر محقق نشده است.

ﺳﻪشنبه, 19 فروردین,1393

آرمان

سلام دخترم در شش ماهگی گفتند بیماری لبر شبکیه دارد همراه با انحراف مردمک دو چشم +8 عینک گرفتیم تا 4 سالگی دید محیطی مناسبی داشت پس از عمل انحراف چشم نزد پزشک انحرافش خوب شد اما پس از چند ماه بصورت تدریجی شدیداً ضعیف شد الان 10 سالش است فقط نور میبیند 1 - آیا عمل انحراف با لیزر ممکن است باعث بدتر شدن تخریب سلولی شده باشد 2 - با توجه به سلامت عصب چشم آیا درمان سلولی امکان پذیر است متشکرم

چهارشنبه, 20 فروردین,1393

نهاله

بااحترام <br />مادر من 72 سال سن دارد که مدت 4 ماه است با مشکل بینایی به دلیل سکته چشمی مواجه شده است که یک چشم به گفته پزشکان کاملا دید را از دست داده است و چشم دیگر به صورت تاریک وروشن و در گاهی مواقع تصاویر را به وضوح میبیند آیا روش سلول های بنیادی در رابطه با سکته چشمی که باعث از بین رفتن اعصاب چشم می باشد نیز میتواند راهگشا باشد <br />

پنجشنبه, 21 فروردین,1393

لیلا عرب

نهاله عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه به دلیل سکته یا همان قطع جریان خون چشم سلول های عصبی بینایی از بین رفته اند و سلول درمانی هنوز موفق به ایجاد و بازسازی بافت عصبی چشم نشده است فعلا از این راه نمی توان کمکی به بیمار کرد.

پنجشنبه, 21 فروردین,1393

لیلا عرب

آرمان عزیز <br />با سلام <br />عمل لیزر منجر به اختلال بینایی نمی شود مگر آن که خطای پزشکی روی داده باشد.فعلا ترمیم بافت آسیب دیده بینایی با سلول های بنیادی به مرحله درمان نرسیده است.

یکشنبه, 24 فروردین,1393

شبنم

سلام <br />من با پژوهشگاه رویان تماس گرفتم گفتن که روش سلولهای بنیادی برای بیماریهای ژنتیکی هستش و برای از بین رفتن شبکیه با سانحه از این روش نمیشه کاری کرد. <br />شبکیه بر اثر یک سانحه تقریبا از بین رفته و تنها 5 درصد از آن باقی مانده، بیمار 20 ساله. <br />لطفا اگر در خصوص پیوند شبکیه در سایر کشورها اطلاعاتی دارید خواهشا اطلاع دهید. من بی صبرانه منتظر جواب هستم. <br />با تشکر

دوشنبه, 25 فروردین,1393

لیلا عرب

شبنم عزیز <br />با سلام <br />مرکز خاصی در خارج از کشور به این منظور مد نظر ما نیست.هنوز سلول درمانی در بیماری ها یا آسیب های شبکیه در مرحله تحقیقات است و به درمان نرسیده است.

یکشنبه, 31 فروردین,1393

morteza bayat

سلام.من مرتضی 35 ساله که بر اثر سانحه انفجار مین 70 درصد از شبکیه چشمم از بین رفته .آیا راهی برای درمان وجود دارد چه در داخل کشور جه در خارج کشور خواهش میکنم من را راهنمایی کنید .منتظر تماس شما هستم...09166635118 <br />. <br />در ضمن یک چشم کامل تخلیه میباشد و فقط یک چشمم دارای 30درصد بینایی میباشد.

دوشنبه, 01 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

مرتضی عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه فعلا هیچ روش ثابت شده ای برای ترمیم عصب بینایی وجود ندارد.

شنبه, 06 اردیبهشت,1393

محمد

با سلام خدمت شما <br />یک نوزاد در 7 ماهگی به دنیا امده به مدت دو ماه در شیشه بوده و اکسیژن میگرفت حالا6 ماه داره و شبکیه چشمش کاملا ضعیف شده و تقریبا نابینا است ایا راهی برای درمان این بیماردی در کوتاه یا بلند مدت وجود دارد ایا امیدی هست <br />با تشکر

دوشنبه, 08 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

محمد عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه برای ترمیم شبکیه و بازگرداندن بینایی هنوز روش اثبات شده ای وجود ندارد.

دوشنبه, 08 اردیبهشت,1393

عماد

سلام و با آرزوی موفقیت برای همه محققین کشورمان <br /> <br />سوال داشتم <br /> <br />آیا بیماری ژنتیکی لبرز هم که نوعی عیب ژنتیکی شبکیه هست که در آن شبکیه دارای نقاط سیاه میشود و طی آن فرد بطور مادرزاد نابیناست امکان درمان این بیماری با پیوند سلولهای بنیادی در آینده هست ؟

ﺳﻪشنبه, 09 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

عماد عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه در این زمینه سلول درمانی نقش درمانی ندارد.

شنبه, 13 اردیبهشت,1393

رامین نیک پور

سلام، <br />تقریباً 8ماه پیش بود که خبر "درمان بیماری‌ های شبکیه به کمک سلول‌های بنیادی میسر شد" در این سایت مشاهده کردم و امیدواری برای زندگی ام بیشتر شد که به زودی به صورت خوشبینانه تا 2 سال به مرحله درمان می رسد، اما واقیعتش این است که در همین 8 ماه هیچ نوع خبر در مورد پیش رفت کار ارائه نشده است. در صورت امکان ما را در جریان پیشرفت کار قرار بدهید.

شنبه, 13 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

رامین عزیز <br />با سلام <br />هنوز پیوند سلول های بنادی در ترمیم شبکیه در مدل انسانی منتقل نشده است.باید فازهای تحقیقاتی انسانی کامل شود تا اثبات شود که آیا این سلول ها می توانند نقش درمانی داشته باشند یا خیر؟

یکشنبه, 14 اردیبهشت,1393

سیدمحمذ علوی

باسلام <br />من 32سال دارم و 5سال پیش چشم چپم بر اثر استرس و فشار دچار تورم ونشتی مایع روی شبکیه چشمم شده(به گفته چشم پزشک)، مایع روی مرکزشبکیه چشمم اثر گزاشته و چشمم تار شده و بینایی آن کم شده( ایجاد رنگدانه روی شبکیه) آیا با استفاده ازسلولهای بنیادی میشه کاریش کرد؟ در ضمن من حاضرم چشمم را برای تحقیقات و مراحل تست انسانی سلولهای بنیادی در اختیار موسسه رویان بذارم

دوشنبه, 15 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

آقای علوی عزیز <br />با سلام <br />این طرح هنوز آغاز نشده است اما می توانید برای اطلاعات بیشتر با کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 مراجعه کنید.

شنبه, 27 اردیبهشت,1393

سید حسین راستین

با سلام <br />من یه دایی دارم که 42 سالشون هست و بطور تدریجی چشماشون شروع به ضعیف شدن کردند. با مراجعه به بیمارستان دکتر خدادوست شیراز به ما گفتن که مبتلا هستن به بیماری آر پی. حالا خواستم بپرسم ببینم این خبر شما و پژوهشکده رویان میتونه کمکشون کنه؟ <br />گفتن که بیماریشون دلیلش مشکلات مادرزادی هست. <br />خواهش میکنم به این سوال منم جواب بدین. <br />یا علی

دوشنبه, 29 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

حسین عزیز <br />با سلام <br />جهت آگاهی از این که آیا امکان درمان بیمار شما با سلول درمانی وجود دارد یا خیر به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد روزهای 2 شنبه و 4 شنبه خدمت دکتر نوری نیا مراجعه کنید.

دوشنبه, 29 اردیبهشت,1393

سید حسین راستین

متشکرم و ایشالا شما سلامت باشید... <br />

پنجشنبه, 01 خرداد,1393

اشرفی

با سلام و وقت بخیر <br />پدر بنده مبتلا به بیماری آرپی می باشد و قبلا هم ثبت نام کردیم.خواستم از خدمتون بپرسم اخبار و پیشرفت جدیدی حاصل شده؟آیا امسال این مهم انجام خواهد شد یا خیر؟ <br />تشکر از زحمات گرانقدرتون

پنجشنبه, 01 خرداد,1393

لیلا عرب

مهدی عزیز <br />با سلام <br />لطفا برای اطلاع از این که آیا می توانید به این طرح وارد شوید یا خیر به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد روزهای 2شنبه و 4شنبه خدمت آقای دکتر نوری نیا مراجعه کنید.

پنجشنبه, 01 خرداد,1393

ایمان هدایتی

سلام با تشکر از شما ممنون که جواب گو همه کاربران هستید ببخشید من 8 ماه پیش برای چشم من اتفاقی افتاد که مجبور شدم همزمان عمل شبکیه و پیوند قرنیه انجام دادم ولی الان قرنیه من پس زده و باید دوباره عمل کنم ولی دکترم میگه این عمل ریسکیه می خواستم ببینم که اقدامات شما عزیزان در باره قرنیه چیست؟ و می خواستم بدانم که ایا اقدامات شما در مورد ساخت قرنیه چشم از سلول بنیادی چه بوده؟ لطفا منو رانمایی کنید ممنون از شما که جواب می دهید منتظر جواب شما هستم

شنبه, 03 خرداد,1393

مهدی

سلام. من چشمام با نور افتاب حساسیت شدید داره . دیدم خیلی کمه تاری دیدم خیلی بالاست کوررنگی هم دارم. تا حالا تنها جوابی که از دکترا گرفتم اینه که هنوز راه درمانی برای بیماری شما نیومده

شنبه, 03 خرداد,1393

لیلا عرب

مهدی عزیز <br />با سلام <br />خیر.در این زمینه سلول درمانی کمک کننده نمی باشد.

شنبه, 03 خرداد,1393

لیلا عرب

ایمان عزیز <br />با سلام <br />در پژوهشگاه رویان سلول درمانی در سوختگی های شیمیایی قرنیه و کمبود سلول های بنیادی قرنیه انجام می شود.برای اطلاع از این که آیا می توانید از سلول درمانی استفاده کنید یا خیر به بیمارستان لبافی نژاد کلینیک قرنیه خدمت آقای دکتر برادران مراجعه کنید.

دوشنبه, 05 خرداد,1393

میمنت

با سلام <br />بنده مبتلا به آر پی بوده و برای سلولهای درمانی ثبت نام کرده ام ولی با تلفنی که شما اعلام کرده اید هرچه تماس می گیرم کسی پاسخ نمی دهد بیمارستان لبافی نژاد هم از اجرای طرح اظهار بی اطلاعی می کند تکلیف بنده چیست؟ به کجا مراجعه کنم؟

ﺳﻪشنبه, 06 خرداد,1393

لیلا عرب

میمنت عزیز <br />با سلام <br />لطفا به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد خدمت آقای دکتر نوری نیا روزهای دوشنبه و چهارشنبه مراجعه بفرمایید.

جمعه, 09 خرداد,1393

amir mohammad

سلام دختر من از بدو تولد یک چشمش دچار گلوکوم و چشم دیگر آن تشکیل نشده آیا با استفاده از سلولهای بنیادی میتوان چشمی که تشکیل نشده را بازسازی کرد و یا اینکه آن چشمش که گلوکوم دارد را میشود با سلولهای بنیادی ترمیم کرد ؟ممنون

جمعه, 09 خرداد,1393

امیر

با سلام دختر من از بدو تولد یکی از چشمهاش دچار گلوکوم و دیگری تشکیل نشده آیا با استفاده از سلول های بنیادی میتوان ترمیم این دو چشم را انجام داد یا خیر لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر <br />دخترم در حال حاضر چهارماهه است 930308

جمعه, 09 خرداد,1393

لیلا عرب

امیر عزیز <br />با سلام <br />خیر.متاسفانه در این موارد سلول درمانی کمک کننده نیست.

ﺳﻪشنبه, 20 خرداد,1393

ابراهیم

با سلام خدمت شما،خواهر من به بیماری نازک بودن شبکیه مبتلا است شماره عینک چشم او 25 میباشد ولی شماره واقعی ان بیشتر بوده است.برای این بیماری درمانی وجود دارد،به کجا مراجعه کنیم.... .

چهارشنبه, 21 خرداد,1393

لیلا عرب

اباهیم عزیز <br />با سلام <br />برای اطلاع از امکان انجام سلول درمانی در بیمار شما می توانید روز 2شنبه یا 4 شنیه ساعت 6-3 به کاینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد مراجعه کنید.

شنبه, 24 خرداد,1393

آیسل

اگر واقعا اطلاعات درستی به بیماران میدهید آدرس سایت وشماره تلفن مربوط به موسسه را حک کنید. بیماران چشم به انتظار درمان را بیشتر از این اذیت و ناامید نکنید. تنها چیزیکه دکترها بلد هستند ابن است که فقط پول مردم را میگیرند (با عنوان ویزیت) در آخر میگویند فعلا کاری نمیشه کرد هنوز درمانی وجود ندارد. بس است دیگر. مردم را گول نزنید

شنبه, 24 خرداد,1393

لیلا عرب

آیسل عزیز <br />با سلام <br />جهت معاینه و اطلاع از این که آیا می توانید کاندید سلول درمانی باشید یا خیر می توانید به بیمارستان لبافی نژاد ، کلینیک شبکیه ،روزهای 2 شنبه و 4 شنبه ساعت 3 تا 6 مراجعه کنید

یکشنبه, 25 خرداد,1393

میمنت

با سلام <br />طی تماس با کلینیک نورولوژی به بنده اعلام کردند نمونه های انسانی جهت طرح انتخاب شدند و شما باید منتظر بمانید با این وجود آیا بنده به بیمارستان لبافی نژاد مراجعه کنم یا دیر شده است؟

یکشنبه, 25 خرداد,1393

لیلا عرب

میمنت عزیز <br />با سلام <br />بله .به کلینیک شبکیه لبافی نژاد روز های 2شنبه و 4 شنبه ساعت 3 تا 6 مراجعه کنید تا در صورت کاندید شدن در لیست بیماران سلول درمانی قرار گیرید.

پنجشنبه, 29 خرداد,1393

هبداله احمدی

چرا نظرمو پاک کردین میگم این روش برای درمان نیستاگموس هم هست ؟؟؟؟؟

یکشنبه, 08 تیر,1393

ناامید شده

سلام دوست عزیز خواهش میکنم جواب منو بدبد.ممنون میشم. <br />من 18 سال دارم در 2ماهگی تحت عمل آب مروارید چشم چپ قرار گرفتم، 4سال پیش به بیمارستان حضرت رسول <br />مراجعه کردم تشخیص اساتید این بود که شبکیه چشم چپ جداشده و باید عمل شود. من چند با تحت عمل شبکیه قرار گرفته ام اما درحال حاضر دید چشم چپ فقط و فقط در حد درک نور است.میخواستم ازتون بپرسم آیا امیدی هست که سلول های بنیادی به درد منم بخوره؟ اگه هست باید چه جوری اقدام کنم؟کجا برم؟ <br />باتشکر خواهشا جواب بدید ممنون از سایت خوبتون...

یکشنبه, 08 تیر,1393

بیمار

چشم مادرم دچار آب مروارید است ولی اگر عمل کند بینایی او کمتر می شود زیرا یکبار عمل دیگری در رابطه با استفاده از لنز انجام داده که باعث ایجاد مشکل در چشمش شده آیا با سلول های بنیادی می توان بینایی او را بهبود و آب مرواید چشمش را درمان کرد؟

ﺳﻪشنبه, 10 تیر,1393

لیلا عرب

با سلام <br />خیر دز این زمینه سلول درمانی در مراحل تحقیقاتی است و هنوز نقش درمانی اثبات شده ای ندارد.

ﺳﻪشنبه, 10 تیر,1393

لیلا عرب

رضای عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه جداشدگی شبکیه فعلا درمان موثری ندارد .زیرا شبکیه دارای بافت عصبی پیچیده ای بوده که به راحتی قابل بازسازی نمی باشد.اما شما می توانید به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد مراجعه کنید و در خصوص سلول درمانی با پزشک متخصص مشورت نمایید. روزهای دوشنبه و چهار شنبه.ساعت 3 تا 6

شنبه, 14 تیر,1393

مریم

با سلام. من 27 سالمه و از وقتی یادمه چشم چپم در حد نور و حرکات تصاویر رو میبینه پزشکان هم تشخیص دقیقی ندادن یکی میگه ارثیه یکی میگه بر اثر ضربه در کودکی اینطور شده. میخاستم ببینم آیا با پیشرفت آزمایشاتتون و تکمیل شدنشون من میتونم امیدوار به بهبود چشمم حتی در حد 50% باشم؟ ممنون میشم اگه جواب بدید

یکشنبه, 15 تیر,1393

کاوش

سلام خسته نباشید پسر من 2سال سن دارد از 4ماهگی متوجه لرزش چشم هایش شدیم که دکتر تشخیص نیستاگموس دادند وگفتند ممکنه با گذشت زمان کمتر شود اما به طور کلی ازبین نمی رود چند ماه بعد متوجه فتو فوبی در او شدیم که با مراجعه به بیمارستان فارابی وانجام آزمایشات لازم تشخیص بیماری مادرزادی lcaداده شد به نظر شما سلول درمانی برای این بیماری می تواند موثر باشد تا به حال راهد حلی یا اقدامی در ایران انجام گرفته است ممنون از لطف شما دعا می کنیم همیشه موفق باشید درراه سربلندی وپیشرفت کشور عزیز مان امید ما بعداز خدا به شماست

یکشنبه, 15 تیر,1393

لیلا عرب

مریم عزیز <br />با سلام <br />در پژوهشگاه رویان با همکاری بیمارستان فارابی در زمینه سوختگی شیمیایی قرنیه و بیماری RP طرح تحقیقاتی در حال انجام است که امیدواریم با به دست آوردن نتایج مطلوب بتوانیم به این دسته از بیماران کمک کنیم.

یکشنبه, 15 تیر,1393

لیلا عرب

کاوش عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه سلول درمانی در این خصوص نقش درمانی ثابت شده ای ندارد.

دوشنبه, 23 تیر,1393

ابراهبم

با سلام مجدد،خواهش میکنم بفرمایید که ایا تا به حال کسی عمل تزریق سلول های بنیادی رو بر روی شبکیه انجام داده ،برای چند نفر موفقیت امیز بوده و چقدر میزان بینایی به وجود آمده (30 و اندی ساله که خواهر بزرگم به خاطر ضعف شدید بینایی از نظر روحی در گیر ) <br />خواهش میکنم توضیح جامع تری بدید. خیلی ممنون

ﺳﻪشنبه, 24 تیر,1393

زهرا

با سلام و احترام. دکنر عزیز التماس میکنم جواب سوال منو شفاف بدید. من دچار بیماری آرپی هستم. میخاستم دقیق بدونم منظور شما از درمان بیماری‌های شبکیه به کمک سلول‌های بنیادی، شامل بیماری آرپی هم می شود یا نه؟ من پرسش دوستان در این رابطه و پاسخ شما را خواندم، ولی دقیق متوجه نشدم. جایی فرمودید که در صورت پاسخ این روش در مدل های حیوانی می توان مطالعه بر روی انسان را نیز آغاز کرد! یعنی این روش هنوز روی بیماران آرپی شروع نشده؟ خاهش میکنم جواب منو بدین. خیلی واسم مهمه!

ﺳﻪشنبه, 24 تیر,1393

لیلا عرب

زهرای عزیز <br />با سلام <br />در حال حاضز طرح سلول درمانی در RP به صورت تحقیقاتی در رویان با همکاری بیمارستان لبافی نژاد آغاز شده است.برای ویزیت لطفا به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد روزهای دو شنبه و چهارشنبه از ساعت 3 تا 6 ( آقای دکتر نوری نیا) مراجعه کنید.

ﺳﻪشنبه, 24 تیر,1393

لیلا عرب

ابراهیم عزیز <br />با سلام <br />در حال حاضر طرح سلول درمانی در بیماری RP در پژوهشگاه رویان با همکاری بیمارستان لبافی نژاد آغاز شده است.برای اطلاع از این که آیا بیمار شما می تواند کاندید باشد یا خیر به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 3 تا 6 (آقای دکتر نوری نیا) مراجعه کنید.

ﺳﻪشنبه, 24 تیر,1393

لیلا عرب

ماهرخ عزیز <br />با سلام <br />بله امیدواریم در آینده با بهره گیری از سلول های فیبروبلاست و تکنیک های دیگر بتوانیم استریاها را درمان کنیم.

چهارشنبه, 25 تیر,1393

زهرا

با سلام مجدد. از این که جواب سوال قبلیمو خیلی زود داددین واقعن یک دنیا ممنونم. <br />راستش دوست داشتم این سوال رو هم بپرسم. همون طور که قبلن گفتم من مبتلا به بیماری آرپی هستم. از نظر شنوایی هم کمی مشکل دارم. الآن 28 سالمه. میخاستم بدونم اگر بیماری من با سرعت پیش بره، چند سال شانس بهره مندی از بینایی رو دارم؟ منظورم این که چند سال دیگه نابینا میشم؟ خاهش میکنم واقعیتو بگین. بازم ممنون از مشاوره و راهنمایی خوبتون.

چهارشنبه, 25 تیر,1393

لیلا

با سلام و احترام. اول از همه سایت خیلی خوبتون تشکر می کنم. من خانمی 30 ساله هستم و مبتلا به بیماری آرپی. سوالم از جنابعالی این است که آیا بیماران آرپی تا سن 40 سالگی بینایی خود را از دست می دهند؟ البته این را هم اضافه کنم که بعضی روزها که از خواب بلند می شوم چشمم برای چند دقیقه منحرف می شود! علت این اتحراف هم به بیمار آرپی برمی گردد؟ راستش من خیلی می ترسم. از این که سرعت پیشرفت بیماریم بالا باشه و به زودی بیناییمو از دست بدم. لطفن راهنماییم کنید.

پنجشنبه, 26 تیر,1393

ابراهبم

ببخشید ،خواهر من چشمش استیگمات و نزدیک بین و غشای شبکیه چشمش نازک تر از حد معمول است با این شرایط امکان درمان هست آخه من نمیدونم به این بیماری rp میگن ییا نه . <br />خواهش می کنم راهنمایی بهتری کنید ،به پژوهشکده رویان هم زنگ می زنم جواب نمی دن <br /> <br /> <br /> خیلی ممنون

پنجشنبه, 26 تیر,1393

fara

با سلام و خسته نباشيد <br />اين درمان برای البينيسم هم موثر هست يا نه ؟ <br />با تشکر <br />

پنجشنبه, 26 تیر,1393

لیلا عرب

با سلام <br />خیر.آلبینیسم زمینه ژنتیکی دارد و فعلا در درمان آن سلول درمانی جایگاهی ندارد.

پنجشنبه, 26 تیر,1393

لیلا عرب

ابراهیم عزیز <br />با سلام <br />در زمینه انواع ضعف چشم که بیشتر ناشی از تغییرات ساختاری چشم و قرنیه است، سلول درمانی نقش درمان کننده ندارد.

پنجشنبه, 26 تیر,1393

لیلا عرب

لیلای عزیز <br />با سلام <br />زمان نابیمایی بستگی به سرعت پیشرفت بیماری و تخریب فوتورسپتورها دارد.برای مشاوره درمانی و مکان انجام سلول درمانی به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 3 تا 6 آقای دکتر نوری نیا مراجعه کنید.

پنجشنبه, 26 تیر,1393

لیلا عرب

زهرای عزیز <br />با سلام <br />این که چه زمانی نابینایی اتفاق می افتد قابل پیش بینی نیست و بستگی به سرعت پیشرفت بیماری دارد.در این مورد پزشک معالجه شما با روش های تصویربرداری و نوار می تواند تا حدی شمارا مطلع سازد.

دوشنبه, 30 تیر,1393

لیلا عرب

سالار عزیز <br />با سلام <br />شما می توانید جهت تشخیص و مشاوره به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 3 تا 6 مراجعه کنید.

دوشنبه, 30 تیر,1393

لیلا عرب

الهه عزیز <br />برای دریافت یک پاسخ مناسب که بتواند به این تصمیم گیری بزرگ برای زندگی شما کمک کند باید مشاوره مناسبی داشته باشید.به این منظور می توانید به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد خدمت آقای دکتر نوری نیا مراجعه کنید.

دوشنبه, 30 تیر,1393

میمنت

با سلام <br />من طبق گفته شما به بیمارستان لبافی نژاد مراجعه کردم و آنجا یک فرم تکمیل کردند و گفتند شما جز کسانی هستی که می توانی سلول درمانی شوی با شما تماس می گیریم ولی تاکنون تماسی گرفته نشده است آیا سلول درمانی روی سایر بیماران آغاز شده است؟ و من از کجا باید پیگیری کنم؟ باید همچنان منتظر تماس باشم؟

چهارشنبه, 01 مرداد,1393

امین

با سلام و تشکر از پزشک مشاور من 28 ساله هستم و از 8 سالگی مبتلا به اشتارگارد شدم آیا در حال حاظر درمانی از این بابت صورت میگیرد؟

چهارشنبه, 01 مرداد,1393

امین

با سلام و تشکر از پزشک مشاور من 28 ساله هستم و از 8 سالگی مبتلا به اشتارگارد شدم آیا در حال حاظر درمانی از این بابت صورت میگیرد؟

یکشنبه, 05 مرداد,1393

لیلا عرب

امین عزیز <br />با سلام <br />خیر.متاسفانه هنوز درمان امیوارکننده ای در این زمینه وجود ندارد.

یکشنبه, 05 مرداد,1393

لیلا عرب

امین عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز درمان امیدوار کننده ای در این زمینه وجود ندارد.

یکشنبه, 05 مرداد,1393

لیلا عرب

میمنت عزیز <br />با سلام <br />ا طرف بیمارستان به نوبت با بیماران تماس گرفته خواهد شد.

چهارشنبه, 08 مرداد,1393

رامین نیک پور

پزشک مشاور عزیز. وقت بخیر. ضمن تشکر از اطلاع رسانی مناسبتان می خواستم بدونم برای داوطلب شدن در طرح تحقیقاتی ذکر شده و مراجعه به بیمارستان لبافی نژاد آیا بازه زمانی یا مهلت(Deadline) وجود دارد؟ چون من از شهرستان می خوام مراجعه کنم برای آخر این ماه برنامه ریزی کردم.و یکی اینکه باید وقت قبلی بگیریم برای دوشنبه و چهارشنبه جهت ویزیت دکتر نوری نیا؟ <br />قبلا بابت جوابتون خیلی ممنونم.

چهارشنبه, 08 مرداد,1393

فريد عبدالهي

سلام.آيا اين درمان براي نوزادان زير 5 سالي كه شبكيه چشمشان بسته شده هم قابل درمان است؟

دوشنبه, 13 مرداد,1393

لیلا عرب

فرید عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه سلول درمانی در این زمینه هیچ کمکی نمی تواند بکند.

دوشنبه, 13 مرداد,1393

لیلا عرب

رامین عزیز <br />با سلام <br />بهتر است که با وقت قبلی مراجعه کنید چون از راه دور تشریف میاورید. در صورتی که کاندید سلول درمانی شوید در لیست انتظار پیوند سلول قرار خواهید گرفت.

دوشنبه, 13 مرداد,1393

کامران مومیوند

جواني 17 ساله بر اثر برخورد شیء با چشم راستش تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشک معالج برخلاف حرف های قبل از عمل ، بعد از انجام جراحی وی را از باز یابی بینایی ناامید کرده است آیا راه حلی برای نجات وی وجود دارد؟ اگر راهنمایی کنید سپاسگزار می شوم

پنجشنبه, 16 مرداد,1393

لیلا

با سلام دوباره. من چند تا سوال دارم: سوال اولم اینه که آیا آرپی 45 درصد در سن 26 سالگی خیلی خطرناکه؟ سوال دومم اینه که آیا ممکنه کسی که مبتلا به آرپی، عصب بیناییش هم مشکل داشته باشه و سوال آخرم این که آیا وجود قرص به نام QLT091001 که از پیشرفت آرپی جلوگیری میکنه، واقعیت داره؟

پنجشنبه, 16 مرداد,1393

لیلا

با سلام دوباره. من چند تا سوال دارم: سوال اولم اینه که آیا آرپی 45 درصد در سن 26 سالگی خیلی خطرناکه؟ سوال دومم اینه که آیا ممکنه کسی که مبتلا به آرپی، عصب بیناییش هم مشکل داشته باشه و سوال آخرم این که آیا وجود قرص به نام QLT091001 که از پیشرفت آرپی جلوگیری میکنه، واقعیت داره؟

جمعه, 17 مرداد,1393

لیلا عرب

لیلای عزیز <br />با سلام <br />پیش بینی زمان ایجاد نابینایی امکان پذیر نیست و بستگی به سرعت پیشرفت بیماری دارد. این بیماری در اثر از دست رفتن فوتورسپتورهای شبکیه ایجاد می شود و اختلال عصب بینایی یک یافته مستقل است.در خصوص این قرص اطلاعی در دست نیست.

جمعه, 17 مرداد,1393

لیلا عرب

کامران عزیز <br />با سلام <br />چنانچه آسیب عصب بینایی شدید است و عملکرد عصب از بین رفته است درحال حاضر روش درمانی برای بازگشت بینایی و ترمیم عصب وجود ندارد.

یکشنبه, 19 مرداد,1393

محمودپور

با سلام و احترام، فرزندم بيست و چهار ساله است و دچار عارضه اشتارگات. با توكل به خدا و دست مريزاد به شما دانشمندان گرامي، لطفا بفرماييد براي پيوند تا چه زماني بايد صبر كنيم.

یکشنبه, 19 مرداد,1393

صدیقه

با سلام و خسته نباشید <br />خواهر من حدود 10 سال پیش در چشم راستشون مشکل تکسوپلاسما داشتند که بصورت مداوم تحت درمان قرار گرفتند ولی چون مشکل حل نمی شد در بیمارستان لبافی نژاد تهران تحت درمان تزریق که سودی برای ایشان نداشت و تنها باعث سوراخ شدگی شبکیه آن هم در قسمت ماکولا شدند . الان انگل فعالیتش رو متوقف کرده ولی بینایی ایشان مختل شده . آیا ایشان میتواند برای ترمیم و بازگرداندن بینایی از این روش استفاده کند.ایشان هم اکنون 34 سال دارند. ممنون میشوم راهنمایی کنید.

یکشنبه, 19 مرداد,1393

اکبر

ایا می شود با تشخیص ژنتیکی و آزمایش از تولد فرزند مبتلا به آر پی جلوگیری کرد؟لطفا راهنمایی کنید <br />برای درمان افراد مبتلا به بیماری ارپی نتایجی بدست آمده؟برای کسب اطلاعات بیشتر به کجا مراجعه کنیم؟

دوشنبه, 20 مرداد,1393

اسماعیل بابایی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما <br />من 54 سال سن دارم و مدت 7 ماه است که چشم راستم دچار سکته سلولی شده و لیزر هم انجام داده ام اما الان دچار تاری دید شده ام ،آیا با سلولهای بنیادی قابل درمان است ؟

ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1393

لیلا عرب

اسماعیل عزیز <br />با سلام <br />در این خصوص سلول درمانی فعلا نقش درمانی ندارد.

ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1393

لیلا عرب

صدیقه عزیز <br />با سلام <br />طرح تحقیقاتی سلول درمانی فعلا تنها برای بیماری RP شبکیه انجام می شود و فعلا در آسیب های انگلی و عوارض ناشی از آن سلول درمانی انجام نمی شود.

ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1393

لیلا عرب

آقای محموپور عزیز <br />با سلام <br />شما می توانید در روزهای دو و چهارشنبه از ساعت 3 تا 6 به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد مراجعه کنید.

ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1393

لیلا عرب

اکبر عزیز <br />با سلام <br />جهت اطلاع از این که آیا بیمار شما می تواند در طرح تحقیقاتی سلول درمانی برای RP قرار گیرد یا خیر به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد روزهای 2 و 4 شنبه از ساعت 3 تا 6 مراجعه کنید.

ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1393

میمنت

با سلام و خسته نباشید <br />حدود یک ماه پیش به بیمارستان لبافی نژاد مراجعه کرده ام و پس از معاینه به من گفتن برای آزمایشات بعدی با شما تماس می گیریم ولی تاکنون هیچ تماسی با من گرفته نشده است آیا امکان دارد برای طرح انتخاب نشده باشم؟

ﺳﻪشنبه, 21 مرداد,1393

مریم

سلام. من تا حالا چندبار به شما ایمیل دادم ولی نمی دونم چرا جوابمو نمیدین. قبلن ازتون پرسیدم که سندروم آشر دارم و گوش هایم کمی سنگین است و از نظر بینایی هم آرپی دارم. سوالم اینه که آیا آرپی من هم در صورت نتایج مثبت تحقیقات قابل درمان خواهد بود یا نه؟ لطفن جواب سوالمو بدین. خیلی ممنون.

پنجشنبه, 23 مرداد,1393

محمد

سلام. ببخشید طرح تحقیقاتی برای چیه؟ اگر کسی در این طرح قرار نگیره یعنی نمیتونه درمان بشه؟ یعنی ممکنه سلول درمانی در مورد همه مؤثر نباشه؟ چون جسارتاً در جواب آقای اکبر گفتید که اگر میخواهید بدانید در طرح تحقیقاتی سلول درمانی برای RP قرار می گیرید به بیمارستان لبافی نزاد مراجعه کنید.

پنجشنبه, 23 مرداد,1393

اکبر

سلام . من مبتلا به ارپی هستم میخواهم صاحب فرزند شوم جهت پیشگیری از تولد فرزند مبتلا به RP نیاز به یک متخصص ژنتیک جهت مشاوره دارم .لطفا راهنمایی کنید

جمعه, 24 مرداد,1393

زهرا سلامی

با سلام من مبتلا به بیماری شبکه لبرز هستم و 5 درصد بینایی دارم میخواستم بپرسم آیا بیماری من با سلولهای بنیادی قابل درمان است

شنبه, 25 مرداد,1393

فريبا

با سلام . دختر من در سن ٢٨ هفته حاملگي به دنيا امد و متاسفانه دچار بيماري rop. شد در حال حاظر با وجود عمل هاي جراحي كه انجام شد ديد چشم راست را از دست داده و چشم چپ هم كم ميبيند ايا روش سلول درماني شامل حال دختر ١٥ ماهه من هم ميشود.. با تشكر از راهنمايي شما...

یکشنبه, 26 مرداد,1393

لیلا عرب

فریبای عزیز <br />هنوز سلول درمانی به عنوان درمان مطرح نشده است و در بسیاری از بیماری های چشم فاز تحقیقانی را طی می کند.ضمن آنکه سن فرزند شما اجازه سلول درمانی را حتی به عنوان تحقیق نیز نمی دهد.

یکشنبه, 26 مرداد,1393

لیلا عرب

زهرای عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه فعلا سلول درمانی در این زمینه نقشی ندارد.

یکشنبه, 26 مرداد,1393

لیلا عرب

اکبر عزیز <br />با سلام <br />شما می توانید به مرکز ژنتیک دکتر کریمی نژاد واقع در میدان شهرک غرب مراجعه کنید.

یکشنبه, 26 مرداد,1393

لیلا عرب

محمد عزیز <br />با سلام <br />برای بررسی بی خطر بودن و اثربخش بودن پیوند سلول های بنیادی طرح های تحقیقاتی طراحی می شود که بیماران برحسب شرایط پزشکی قابل قبول برای ورود به این طرح ها انتخاب می شوند و طرح تحقیقاتی هرگز به معنی درمان نیست.

یکشنبه, 26 مرداد,1393

لیلا عرب

مریم عزیز <br />با سلام <br />بله، در صورتی که تحقیقات اثر درمانی سلول های بنیادی را در مورد بازسازی شبکیه تایید کنند در افرادی مانند شما نیز قابل انجام است.

یکشنبه, 26 مرداد,1393

سارا

سلام همسر من 3سال که عصب بینایی نازک شده وهر سال هم نازک تر میشه آیا در ایران عملی وجود داره که بشه درمانش کرد یا نه اگه در کشورهای دیگه وجود داره لطف کنید راهنمایی جدید <br />

دوشنبه, 27 مرداد,1393

لیلا عرب

سارای عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز در زمینه ترمیم عصب بینایی درمان موثری وجود ندارد.

دوشنبه, 03 شهریور,1393

لیلا عرب

شادی عزیز <br />با سلام <br />طرح تحقیقاتی در زمیته اشتارگات ظرف یک سال آینده در پژوهشگاه رویان انجام خواهد شد.

ﺳﻪشنبه, 04 شهریور,1393

آزیتا رستمی

با سلام و خسته نباشید من 28 سالمه از سن 6 سالگی متوجه بیماری شبکیه شدم که نمیدونم ارثی هست یا نه اما دکترا میگن نیمی سلولهای بنیادی شبکیه من از بین رفتن یا به نوعی macular degeneration آیا امکان درمان چشم من وجود داره برای درمان به کجا مراجعه کنم و اینکه هزینه این نوع درمان چقدر می شه ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید چون من از این بیماری خیلی رنج می برم

ﺳﻪشنبه, 04 شهریور,1393

آزیتا

سلام خسته نباشید می خواستم در طرح تحقیقاتی ثبت نام کنم لازمه خودم حضور داشته باشم چون ساکن شهرستان هستم و مشکل چشم ماكولا دژنراسيون هست 28 سالمه هر دو چشمم هم این مشکل دارن چشم چپم بیشتر از راست دچار این بیماری هست لطفا راهنمایی کنید من واقعا از این بیماری رنج می برم

پنجشنبه, 06 شهریور,1393

جدی

سلام من مگسپران شدید وغیر قابل تحمل دارم ایا امیدی به درمان هست

جمعه, 07 شهریور,1393

لیلا عرب

با سلام <br />باید علت مگس پران را متخصص چشم تشخیص دهد و بر آن اساس درمان انجام شود.زیرا این یک علامت است و خود بیماری نیست.

جمعه, 07 شهریور,1393

لیلا عرب

آزیتا عزیز <br />با سلام <br />برای ثبت نام می توانید با شماره 22339951 تا 53 کلینیک نورولوژی تماس بگیرید.

جمعه, 07 شهریور,1393

لیلا عرب

آزیتا عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز هیچ روشی حتی سلول درمانی موفق به بازسازی بافت شبکیه و ماکولا نشده است اما در این زمینه تحقیقات زیادی در جریان است که امیدواریم زودتر به نتایج درمانی رسیده است.

جمعه, 07 شهریور,1393

سعید

سلام از بچگی مشکل شدید بینایی دارم که دکترا گفتن مشکل واسه شبکیه هس م میخوام بدونم اگه من بخوام تو این طرح شرکت کنم یا بدونم که شامل ای طرح میشم یا نه باید چیکار کنم چون از شهرستان میام میخوام تو زمینه نحوه نوبت دهی و.. یکم راهنمایی کنید. <br />خیلی ممنون بابت اطلاع رسانیتون. فقط خواهش میکنم جواب ایمیلمو بدین. 22سالمه

جمعه, 07 شهریور,1393

سعید

سلام میخوام راهنماییم کنید که چطور میشه تو این طرح تحقیقاتی شرکت کرد چون از شهرستان میام اگه میشه درزمینه نوبت دهی هم راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنونم

دوشنبه, 10 شهریور,1393

سمیرا

سلام . مادر من و یکی از خواهراشون و برادرشون به طور مادر زاد مشکل شبکیه چشم داشته اند به طوری که تا سن 18 سالگی هم مادر من دیدی داشتند که حتی بتوانند تحصیل کنند اما بعد از اون رفته رفته دیدشون و از دست دادن تا الان که شاید کمتر از ده درصد دید دارندو تقریبا 50 سالشون هست . میخواستم بدونم این بیماری لبر هست ؟ به چند پزشکی که قبلا مراجعه کردیم گفتن که شبکیه چشم مادرم در دوران جنینی به طور کامل شکل نگرفته و همون میزان بافت هم طی سالها کم کم تخریب شده و درمان قطعی نداره اما اسمی از بیماری گفته نشده . اگر براتون امکان داره ممنون میشم بهم کمک کنید .

شنبه, 15 شهریور,1393

داود

سلام <br />چندسال که از کم بینایی چشم خود زجر می برم، به چشم پزشک مراجعه کردم گفتندبیماری اثی به نام RPداری . <br />سئوال: آیا با برخورداری ازسلولهای بنیادی جنینی در پژوهشگاه رویان و بابالینی شدن آن برروی شبکیه انسان جهت درمان، آیا این نوع درمان برروی شبکیه چشم شامل بیماران چشمی رتينيت پيگمانتوزا ( RP) هم میشود ؟ <br />

دوشنبه, 24 شهریور,1393

ایلیا

با سلام خدمت شما <br />مادر من مشکل lattice دارد و شبکیه چشمش سوراخ میشود میخواستم بپرسم آیا درمانی هست که بینایی اش ماندگار باشد و دیگر شبکیه چشمش سوراخ نشود با استفاده از سلول های بنیادی و نکته ی خوبش اینجاست که مادرم ناف مرا نگه داشته آیا میتوان با آن ناف چشمش درمان شود!؟

شنبه, 29 شهریور,1393

امیرحسین کاظمی

سلام من مبتلا به بیماری شبکیه ماکولا هستم میخواستم ببینم ایا این درمان شامل حال منم میشه یا نه ؟باتشکر

یکشنبه, 30 شهریور,1393

لیلا عرب

امیرحسین عزیز <br />با سلام <br />جهت آگاهی از امکان سلول درمانی برای شما به کلینیک شبکیه بیمارستان لبافی نژاد در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 3 تا 6 مراجعه کنید.

یکشنبه, 30 شهریور,1393

لیلا عرب

ایلیای عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه در خصوص این بیمار فعلا با سلول درمانی نمی توان کاری انجام داد.

یکشنبه, 30 شهریور,1393

امیرحسین کاظمی

سلام من مبتلا به ماکولا هسنم میخواستم ببینم ایا این درمان شامل من هم میشه؟

جمعه, 04 مهر,1393

رامین

پزشک مشاور عزیز، <br />آیا خبر تازه ای از تزریق سلول بنیادی در افرادی که انجام داده اند، وجود دارد؟

شنبه, 05 مهر,1393

محمد

درمان آرپی در چه مرحله ای هست؟ <br />آیا امکان درمان در داخل یا خارج کشور وجود دارد؟

ﺳﻪشنبه, 15 مهر,1393

لیلا

سلام ازاینکه به بیماران دردمند پاسخ می دهید ممنونم و برایتان پاداش شایسته از خداوند مسالت دارم- من 29سالمه و با همه وجودم از بیماری آرپی رنج می برم- ایا امیدی برای درمان ارپی هست؟ درمان داوطلبین در چه مرحله ای قرار دارد ایا امیدوارکننده بوده؟ درمان با سلولهای بنیادی در ارپی در مرحله تحقیقات حیوانی چه میزان از دید را برگردانده بود؟اگر پاسخ دهید ممنون میشم

پنجشنبه, 17 مهر,1393

رامین

پزشک مشاور عزیز، <br />ضمن تبریک اعیاد قربان و قدیر خم در مورد تزریق سلول های بنیادی که انجام شده بر روی چند نفر، نتایج محسوسی مشاهده شده است؟من نیز قبلا به کلینیک مراجعه کرده اما فعلا با من تماس گرفته نشده است.

ﺳﻪشنبه, 22 مهر,1393

امین

با سلام وتشکر از زحمات شما من مبتلا به ارپی هستم لطفا در مورد اخرین دستاوردها در مورددرمان این پیماری مرا مطلع فرمایید با سپاس فراوان

پنجشنبه, 24 مهر,1393

قاسم

سلام <br />برای بیماری البینیسم هم میتوان از این روش استفاده کرد؟؟؟؟؟

دوشنبه, 28 مهر,1393

حامد

سلام و خسته نباشید خدمت شما <br />من پسری 23 ساله هستم که از بدو تولد با مشکل لرزش چشم و عدم تعادل در راه رفتنم روبه رو بوده ام . شماره چشای من در مجموع کمتر از 8 است و عینک معمولی دارم ولی با عینک و بدون عینک فرقی در دید من بوجود نمی اید چشای من هرکدوم یه دهم از شاخه های چشم پزشکی را می تواند ببیند <br />من به دکترهای چشم پزشکی که مراجعه کردم گفتن مشکل چشمی نداری و نمی توان عمل کرد <br />حال آیا سلول های بنیادی برای من کاربرد دارد یا خیر؟ <br />گفتنی است خواهر منم که چند سوال از من بزرگتر می باشد مشکلات فوق را دارا می باشد <br />با تشکر از شما

دوشنبه, 19 آبان,1393

مسلم

ايا درمان آرپي در امريكا نهايي شده و منتظر تاييده وزارت بهداشت است و تحقيقات شما در مورد آرپي به كجا رسيده و تا كي بايد منتظر درمان نهايي بمونيم لطفا جواب مرا كامل بدهيد خيلي مهم است

دوشنبه, 19 آبان,1393

زهرا

با سلام آیا سندرم شوگرن که منجر به خشکی چشم می شود امکان درمان آن بوسیله سلولهای بنیادی وجود دارد

پنجشنبه, 22 آبان,1393

الهام

با سلام و تشکر از اطلاعات رسانی شما همسر من دچار بیماری شبکیه RP می باشد و روز به روز بیناییش بدتر میشه آیا درمان با سلول های بنیادی و روش جدید درمانی ذکر شده برای این بیماری موثر می باشد <br />با تشکر

شنبه, 08 آذر,1393

مها

سلام- برادری دارم که یک چشمش با پارگی شبکیه به کم بینایی دچار شده و چشم دیگرش هم درگیر شده و از عینک استفاده می کند که شماره اش 2 است .برای بینا شدن چشمش چه باید کرد؟

پنجشنبه, 13 آذر,1393

مهسا

باسلام <br />دوست من دچار بیماری آر پی میباشد میخواستم بدونم این عمل شما برای این بیماری جواب میده یا نه؟ <br />ممنون

یکشنبه, 16 آذر,1393

parisa

سلام میخواستم بدونم این درمان برای بچه هایی که مبتلا به ار او پی هستن هم جوابگو هست؟؟؟

ﺳﻪشنبه, 09 دی,1393

ساناز

باسلام همسرم طی سانحه تصادف عصب شبکیه پشت چشم خود را از دست داده ونظر دکترها این است که باید چشمش پروتز شود اما من‌فک‌‌ میکنم با توجه به این تحقیقات هنوز امیدی برای بینایی او وجود دارد میخاستم ببینم برای معاینه و تشخیص درمان کجا باید مراجعه کنیم تا بتوانیم راجع به گرفتن تصمیم نهایی راجع به چشمانش مطمین شویم خاهشمندم کمک کنید .... باتشکر فراوان

پنجشنبه, 11 دی,1393

ونداد

سلام پیوند شبکیه برا دیابتی ها امکانش هست تو ایران انجام بشه؟  <br />تو کشورهای خارجی چطور اگه کشوری بیمارستانی میشناسید معرفی کنید من عزیز زندگیمو دارم از دست میدم

پنجشنبه, 18 دی,1393

شینا

سلام .یک نفر از اشنایان من نابینا است ولی نور رو میبینه ،بهش گفتن که بیماری لبرز داره (توی شبکیه چشم) میخواستم بدونم که با عمل جراحی خوب میشه ؟ کجا باید بره و چیکار کنه لطفا راهنمایی کنید ممنونم .

ﺳﻪشنبه, 30 دی,1393

رویا

سلام <br />دوست من بیماری آرپی دارد و بسیار دید تاری پیدا کرده است. آیا راه درمانی برای این بیماری یافت شده است؟ <br />درضمن چشم ایشون برای دو ثانیه به خورشید افتاده همرا با عینک دودی,آیا این اتفاق تاثیر منفی بر وی گذاشته است؟ <br />با تشکر

ﺳﻪشنبه, 30 دی,1393

رویا

سلام <br />دوست من بیماری آرپی دارد و بسیار دید تاری پیدا کرده است. آیا راه درمانی برای این بیماری یافت شده است؟ <br />درضمن چشم ایشون برای دو ثانیه به خورشید افتاده همرا با عینک دودی,آیا این اتفاق تاثیر منفی بر وی گذاشته است؟ <br />با تشکر

ﺳﻪشنبه, 30 دی,1393

رویا

دوستم بسیار استرس داره آیا استرس و نگرانی بیماری او را تشدید می کند؟

پنجشنبه, 09 بهمن,1393

سینا

سلام. <br />خیلی ممنون از پاسخ های خوبتون. <br />پدر من نزدیک 60سالشه و دیابت داره.شبکیه چشمش جدا شد که با ویترکتومی حل نشد و مدتی که گذشت دکترا گفتن دیگه کاریش نمیشه کرد.بیناییش کاملا از بین رفته.میخواستم ببینم امیدی هست که با این تحقیقات بیناییش برگرده؟

شنبه, 11 بهمن,1393

امیرامیدی

باعرض سلام وخسته نباشی. <br />آیا برای درمان یا بهبود وضع بیماری شبکیه چشم )RP) به روش سلول های بنیادی در ایران یا کشورهای دیگر روشی کشف شده است یا نه؟ <br />ازچه طریقی باید اقدام نمود؟ <br />باتشکر از شما

دوشنبه, 13 بهمن,1393

حسین

سلام من چهارسال قبل شبکه چشمم پارگی پیداکردئبعدازچهارعمل جراحی شبکه چشمم ترمیم شدولی الان دیددش درحدنورمیباشدایاباپیوندسلولهای بنیادی امیدی هست دیدم بهتربشه وبایدبه کجامراجعه کنم حتی اگرخارج ازکشوربرم برای درمان ممنون میشم راهنمایم کنید <br />

پنجشنبه, 16 بهمن,1393

الیا

سلام..لطفا جواب بدید حتما...خواهری 25 ساله دارم ...در اثر ضربه یک تصادف شبکیه ی چشمش خونریزی کرد واو را عمل جراحی کردند...تا ههفته ی سودم دآری چشم راستش رو ب بهبود بود اما در این هفته یعنی هفته چهارم تاری چشم کمی بیشتر شده و در جلوی چشمش چیز سیاهی میبیند...خوب میشه...??? تاری چشم خواهرم خوب میش?? ممکنه همینطوری تاری آن بیشتر شود? توروخدا جواب بدید?? مرسی

جمعه, 17 بهمن,1393

احمدرضا

با سلام خدمت مدیریت محترم سایت من پرده چشمام نازک هستش به بیمارستان فوق تخصصی فیض اصفهان مراجعه کردم معاینه کرد بعد فشار چشمم گرفت گفتش که تو پرده چشمت نازکه نمی تونی عمل کنی چشم سمت راستم تنبله آیا می خواهم ببینم درمانی وامید برای بهبودش هست یانه توخدا اکه ازموضوع خبردارین بگن وگرنه مدیون هستید

دوشنبه, 20 بهمن,1393

milad m.p

سلام من مشکل ارپی دارم .سلول بنیادی درمان میکنه چشممو؟ <br />خواهش میکنم جواب منو بدید؟اگه درمان میشه چیکار بایسی بکنم؟ <br />ممنون

دوشنبه, 20 بهمن,1393

hamed

باسلام..حامد هستم 22ساله.من هفت ساله بودم که براثر برتاب سنگ به چشم چبم تقریبا بینای چشم چبم ازدست دادم.بعد دکتر رفتم میگفتن هیچ وقت خوب نمیشه بعد سال بیش رفتم بیمارستان فارابی تهران گفتند که باید بیوند سلول های بنیادی شبکیه رو انجام بدن.البته بیمارستان خدادوست شیراز رفتم دکترگفت خوب نمیشه.میخواستم بدونم میشه عمل بیوند سلول های بنیادی رو انجام بدین تو ایران؟؟؟؟یه راهی نشون من بدیدن.باتشکر

یکشنبه, 26 بهمن,1393

فهیمه

سلام و خسته نباشید راستش من یه برادر دو ساله دارم که نارس بود و چشماش تاب داشت بعد از مدتی تاب چشاش خوب شد بعد برای معاینه که بردیمش دکتر دیشب گفتن متاسفانه زخم شبکیه گرفته و بینایشو از چشم چپش از دست داده می خوام بدونم ایا راهی هست که بیناییش برگرده ایا اصلا چشماش خوب میشه خیلی فوریه اگه لطف کنید سریع پاسخمو بدید ممنون می شم

یکشنبه, 10 اسفند,1393

سارا

سلام <br />من از بدو تولد به كلوبوماي عنبيه مبتلا بودم ايا سلول هاي بنيادي كمكي به درمان اين بيماري مي كنه؟

یکشنبه, 17 اسفند,1393

محمد رضا منصوری

با سلام واحترام <br />مادر من در دی ماه سال 92 چشم سمت راستشان بطور ناگهانی بینای از دست می دهد طی پیگیری مشخص شد شبکیه ایشان اسیب دیده طی چند عمل مکرر در بیمارستان نگاه بینایی ایشان برنگشته است. <br />دکتران اعلام کردن به علت اینکه تخم چشم ایشان بسیار بزرگ است شبکیه چشم ایشان ضعیف است . <br />تقاضا دارم در صورتی که میشود چشم ایشان با سلول بنیادین ترمیم نمود وبینایی ایشان را برگردوند لطفا راهنمایی فرمایید. <br /> <br />ا

دوشنبه, 25 اسفند,1393

محمد

پسر من 4-5 روز بعد تولدش جراحی چشم شده تو شهر تبریز، دکترش گفته بود گلوکوم مادزادی، بعد چندبار براش دریچه گذاشته الان هنوزم یه چشمش دریچه داره <br />الان 8 سالشه نه تنها چشمهاش خوب نشد بدترم شده هر روز دیدش کمتر میشه اوایل خیلی راحت میدید ولی الان حدود 15-20 درصد بیناییش مونده و ظاهر چشماش از حالت طبیعی خارج شده چشم راستش کلا کوچیک شده بهتره بگم پوچ شده و چشم دیگه اش هم حالت کبود انگار مردمک و سپیده قاطی شده اصلا چشماش دیگه شبیه چشم نیست در حالی که وقتی تازه به دنیا اومده بود چشم های معمولی بود فقط یه ذره بزرگ بود <br />میشه راهنماییم کنید چیکار باید بکنیم آیا راه درمانی هست چه میدونم جراحی، پیوند یا سلول های بنیادی؟ چیکار میشه کرد آیا چشماش خوب میشه دوباره بینا میشه لطفا کمکمون کنید بخدا این بچه معصوم خیلی اذیت میشه روزی چندبار تو چشماش قطره میریزیم و همش میگه چشمام میسوزه از الان افسرده شده همیشه میره یه گوشه تنهایی گریه می کنه و منزوی و گوشه گیره

دوشنبه, 03 فروردین,1394

رضا كريمى

سلام،پدر من حدود ٨٠سال سن داره و بيناييش كم شده،دكترا ميگن شبكيه چشماش نازك و خشكه،آيا با سلولاى بنيادى ميشه كارى براش كرد و بايد كجا مراجعه كنم؟؟ممنون ميشم راهنمايي كنيد

پنجشنبه, 13 فروردین,1394

حسين خدادادي

باسلام ايا براي بيماري لبرزدرمان جديدي پيداشده حسين ازاصفهان

شنبه, 15 فروردین,1394

رامین

پزشک مشاور عزیز، سلام. آیا خبر امید وار کننده ای در زمینه بیماری آرپی برایمان دارید؟ هر روز به امید خبر تازه این سایت را بازدید می کنم اما خیلی وقت است که نه تماسی از دکتر نوری نیا حاصل می شود و نه خبری از شما. از پاسخ صادقانه شما خیلی ممنون میشوم.

ﺳﻪشنبه, 18 فروردین,1394

احمد

سلام،ايا بيماري اشتارگات درمان دارد،من در سن ٥٥ سالگي دچار اين بيماري شده ام، <br />ايا اين بيماري منجر به كوري ميشود؟

پنجشنبه, 20 فروردین,1394

حمید

با سلام.مادر من به بیماری بهجت مبتلاست .ایا میتوان شبکیه چشمش رو به این روش درمان کرد؟خواهشا پاسخ بدید

پنجشنبه, 20 فروردین,1394

حمید

تو رو خدا جواب بدین.درمانی برای بیماری بهجت که شبکیه رو درگیر کرده هست؟

یکشنبه, 30 فروردین,1394

بنیان

حمید عزیز؛ <br />با سلام و آرزوی سلامتی برای مادر عزیزتان، در حال حاضر اطلاعی از پیشرفت در این تحقیق بدست ما نرسیده است. شما می توانید در این خصوص با مرکز تحقیقات پژوهشگاه رویان با شماره 23562000 و یا مرکز سلول درمانی رویان تماس حاصل فرمایید 22339951 الی 3 . <br /> <br />

یکشنبه, 30 فروردین,1394

بنیان

رامین عزیز سلام؛ <br />به محض دریافت آخرین اخبار مطمئنا از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شد. <br />با تشکر از پیگیری شما.

جمعه, 04 اردیبهشت,1394

علي

باسلام وخسته نباشيد.پدر من در اثر يك سانحه وشليك ساچمه به چشم ايشان بينايي خود را از دست داده اند و پزشكان مي گويند كه رگ عصب{نور}چشم ايشان بريده شده ومي گويند فقط از طريق سلول هاي بنيادي درمان ممكن است بنظر شما اميد ودرماني براي ايشان هست؟

ﺳﻪشنبه, 22 اردیبهشت,1394

علی

سلام من از سال 90 متوجه شدم مبتلا به آرپی هستم و الان حوزه دیدم محدود شده <br />من به شماره ای که شما در سایت قرار دارین تماس گرفتم و گفتن که این مورد در حال بررسیه و تا شهریور نتایج مشخص میشه <br />خواهش میکنم در صورت هر نوع پیشرفت در این زمینه بنده را نیز در جریان قرار دهید از طریق ایمیل <br />و اینکه من حاضرم به عنوان نیروی داوطلب هم در آزمایشات شما حضور پیدا کنم

یکشنبه, 03 خرداد,1394

akram

با سلام به مدت 6سال است به علت پرتاب لوله ی سشوارکلاهی درچشمم بینایی ام را ازدست داده ام الان هم ویترکتومی شده ومایعی درآن تزریق کردندفقط در دستگاه نورمیبینم آیا امیدی هست چشم منم خوب بشه ....ممنون خواهش میکنم هروقت خبری شد بهم بگید

ﺳﻪشنبه, 05 خرداد,1394

نسرین

من در هشت سالگی به علت ضربه شدید سنگ به چشم راستم شبکیه چشمم آسیب زیادی دید که منجر به دید بسیار کم و بزرگ شدن مردمک چشم و انحراف چشم راستم شده است آیا راه درمانی برای من وجود دارد؟خواهش میکنم راهنمایی کنید

ﺳﻪشنبه, 05 خرداد,1394

نسرین

من 28 سالمه و در سن هشت سالگی در اثر برخورد سنگ به چشم راستم شبکیه چشمم آسیب جدی دید به گفته دکترها ته چشم راستم آسیب شدیدی دیده است که منجر به بزرگ شدن مردمک چشم و انحراف چشم و دید بسیار کم من در وسط چشم شده است آیا روش درمانی برای من وجود دارد؟خواهش میکنم راهنماییم کنید با تشکر از شما

شنبه, 09 خرداد,1394

پزشک مشاور

امیرعلی@:باسلام <br />دراین زمینه تنها دکتر جولي دنيلز در بيمارستان چشم مورفيلدلندن بااستفاده ازسلول های بنیادی درحال درمان این بیماری میباشند ،بامراجعه به سایت این بیمارستان ازنحوه ارتباط بااین گروه مطلع شوید

پنجشنبه, 14 خرداد,1394

پزشک مشاور

با سلام <br />شبکیه دولایه دارد:لایه رنگ دانه ای ولایه عصبی،که سلول درمانی درحال حاضر درفازتحقیقاتی برای اسیب لایه رنگدانه ای است نه لایه عصبی،باتوجه به نظرپزشک متخصص اگرلایه عصبی اسیبی ندیده وتنها لایه رنگدانه ای مشکل پیداکرده ،میتوان دراینده ای نزدیک به درمان این بیماری امیدواربود

جمعه, 15 خرداد,1394

پزشک مشاور

باسلام <br />به پاسخ داده شده به خبرهای قبلی دراین باره رجوع شود.

شنبه, 23 خرداد,1394

پزشک مشاور

ابوذر@: <br />باسلام بسته به اینکه بیماری لرزش چشم ناشی از کمبود ماده رنگی در شبکیه و به خصوص لکه زرد که مرکز بینایی است باشد و یا به دلیل اختلالات مادرزادی باشدشیوه درمانی متفاوت است اگر به دلیل کمبود ماده رنگی باشد باسلول درمانی البته دراینده ای نزدیک ، میتوان به درمان این بیماری امیدواربود.

چهارشنبه, 03 تیر,1394

علی

سلام . آیا در زمینه بیماری AION هم میشه به این سلول های بنیادی امیدوار بود ؟

چهارشنبه, 03 تیر,1394

پزشک مشاور

علی@: <br />باسلام <br />تاچند سال اخیر هیچ راه درمانی برای درمان این بیماری وجود نداشته ولی هم اکنون طرح های تحقیقاتی (درخارج ازایران)، درارتباط با عوامل دخیل درایجاد این بیماری و بررسی جداگانه تاثیر عملکردمکانیسم های ملکولی، التهاب،عروق خونی ،اسیب اکسونی و ادم دیسک بینایی به دنبال راه حل درمان این بیماری هستندو سلول های بنیادی یکی ازکاندیدای درمان علت های بالاست.

جمعه, 05 تیر,1394

رامین

باسلام .وتشکر از زحمات شما پزشکان.من 29 سالمه و7ساله که دچار بیماری مگس پران شدم میخواستم بدونم آیا امکان درمان بیماری من باسلولهای بنیادی امکان پذیر هست

جمعه, 05 تیر,1394

پزشک مشاور

رامین@: <br />با سلام،طرح های تحقیقاتی درسایرکشورها برای درمان این بیماری به این صورت میباشد که ابتدا سلول های بنیادی بالغ درون چشم را با تاباندن اشعه remove کرده و با تزریق سلول های بنیادی ، سلول های جدید جایگزین می شوند،واین طرح ها درحال بررسی روی حیوانات است و هنوز به پاسخ درمانی قطعی نرسیده اند.

یکشنبه, 07 تیر,1394

خديجه

سلام خسته نباشيد من ٢٦سالمه خواهش ميكنم پاسخ بدين من از كودكي شبكه چشمم مشكل داشت يعني چش راستم نابينام بيناييم ضعيفه خيلي روحية خراب ميشه خواستن ببينم امكان بهبود هست يا نه؟ دكتر جشم پزشك رفتم كفت تا اخر عمرت همينه يعني تك چشم

یکشنبه, 07 تیر,1394

رامین

با سلام مجدد آیا منظور شما از این نوع درمان برای بیماری مگس پران همان عمل ویترکتومی میباشد یا درمان جدیدتری هست <br />.ودر کدام کشور انجام میشود

یکشنبه, 07 تیر,1394

پزشک مشاور

رامین@: <br />باسلام راه های درمانی ذکرشده درخبرقبلی همه درحوزه تحقیقات درحال بررسی است ودر هیچ کشوری هنوز ازسلول درمانی برای درمان این بیماری استفاده نمی شود،در ضمن جراحی فلوتر برای برداشتن مایع زجاجیه ازخدمات پزشکی ارائه شده درحوزه درمان این بیماری است.

یکشنبه, 07 تیر,1394

پزشک مشاور

خدیجه@: <br />با سلام توضیحات درباره نحوه درمان این بیماری درخبر های قبلی داده شده،برای دریافت اطلاعات به پاسخ داده شده درقسمت نظرات مراجعه فرمایید.

یکشنبه, 14 تیر,1394

komeyl

سلام.من دوساله ك تو دعوا چشمم سنگ خورد و باعث پارگى شبكيه شدم.دكتر ميرشاهى عمل كردو جاى بهتر شدن بدتر شد...و حالا ب جايي رسيدم ك توجوونيم ك دارم ميرم ٢٢سال يك چشمم نميبينه،بخدا قسم دارم ديووونه ميشم،دكتر الينا غفارى گفت فقط دعا كن ك سلول هاى بنيادى تا شهريورماه اعلام بشه،منم تو اين ماه مبارك از خدا خواستم و امام رضا نذر كردم ك ان شاالله موفق بشيد...ميشه بهم بگيد من اميدوار باشم يا ن آقاى دكتر؟بخدا افسرده شدم دارم ديوونه ميشم،واس هرچيزى داوطلبم

یکشنبه, 14 تیر,1394

پزشک مشاور

کمیل@: <br />باسلام <br />طرح های تحقیقاتی حاضربرای ترمیم لایه رنگدانه ای شبکیه چشم با سلول های بنیادی است واگراین پارگی به لایه عصبی شبکیه رسیده باشدفعلا طرح درمانی عصب آسیب دیده درجریان کارنیست ولی دورازانتظارنیست که به این نوع درمان هم برسیم ،انشاالله بعدازاطمینان ازدرمان کامل لایه رنگی شبکیه بیماران آسیب دیده این طرح هم واردفازتحقیقات میشود.

ﺳﻪشنبه, 16 تیر,1394

محمدرضا

سلام تورو به همین شبای عزیز قدر قسمتون میدم که یه کاری هم برای پارگی شبکیه و عصب چشم انجام بدین من 9سال پیش بر اثر برخورد توپ تنیس شبکیه چشم پاره شد دوتا عمل کردم و بیناییم از دست رفته دکترم میگه عصبتم اسیب دیده تورو خدا یه در مانی هم واسه ما پیدا کنید

ﺳﻪشنبه, 16 تیر,1394

پزشک مشاور

محمدرضا@: <br />با سلام برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این بیماری،به پاسخ داده شده به این خبردرقسمت نظرات مراجعه فرمایید

چهارشنبه, 24 تیر,1394

کسری

سلام صمن عرضه خسته نباشی امیدوارم جواب سوالمو بدین. <br />27 ساله هستم از 6 سالگی عینک میزنم وهم اکنون از لنز استفاده میکنم دکتر میگوید شبکیه چشمم به شکل ارثی نازک هست و نمره چشمم 25 خواهش میکنم راهنمایی کنید ایا از سلولهای درمانی برای چشم من میشه استفاده کرد تشکر میکنم اگه جواب سوالمو بدین ممنون.

پنجشنبه, 25 تیر,1394

پزشک مشاور

کسری@: <br />باسلام <br />همانطور که در خبر هم ذکر شده مهمترین این نوع بیماری‌های قابل درمان با سلول های بنیادی، نابینایی مربوط به سن می باشد.ولی برای درمان شبکیه نازک شده ارثی فعلا تنهاراه درمانی موجودلیزردرمانی است.

یکشنبه, 28 تیر,1394

زهرا

با سلام <br />برادری دارم 26 ساله که rp هستند. لطفا راهنماییم کنیدکه با اینگونه بچه ها چطور باید رفتار کرد تا گوشه گیر و منزوی نشوند و چه کارهایی نباید انجام بدیم که بیماریشون شدت نگیره و در اینده با مشکل جراحی مواجه نشوند. <br />باتشکر

چهارشنبه, 31 تیر,1394

مهناز

سلام شمارا به حق حضرت زهرا جواب پیاممو بدین من ۲۶سالمه ازبچگی چشم راستم دید خیلی کم وانحرافو لغزش چشم داشت ۱۸سالگی انحرافشو جراحی کردم حدود یک ساله بیمارستان فرابی تحت نظر دکتر محمد زارعی هستم یکبار همین چشممو لیزر کردن والان هردوچشممومیخوان لیزر کنن میگن بیماری مادرزادیه وهیچ درمانی نداره فقط لیزر میشه برای حفظ دید کم چشم راستم واینکه چشم چپم روهم درگیر کرده پیشکری کنن که مثل اون نشه خانم غفاری گفتن یه قسمتی ازشبکیه پاره شده هیچ درمانی نداره شاید باپیوند شبکیه بشه کاری کرد که اونم باید صبر کنیم سلولهای بنیادین بیاد شمارابقرآن به امام حسین بگین چشم من درمانی داره یانه زندگیم ازدواجم درسم همه چیزم به هم ریخته افسردگی گرفتم دارم دق میکنم کارم شبوروز شده گریه

یکشنبه, 04 مرداد,1394

مریم

سلام ترو به خدا یکی جواب منو بده برادرم ناشنواست از بچگی چشمش ضعیف بود هردکتری میبردیمش میگفت باید به سن قانونی برسه واسه لیزیک الان 20 سالشه دیروز بردمش دکتر فهمیدم ارپی داره .بجز این استیگماسم هم داره قرنیه چشمم نازک شده حالا دکتر میگه نمیشه ایزر کرد .چون لیزر تو بیماران ارپی ممنوعه .کارمون فقط شده گریه ترو خدا جوابمو بدین راهنماییم کنین حتی واسه عمل کاشت حلزونم ردش کردن دکترا یعنی اگه چشمشم از دست بده دیگه زندگیش تمومه ترو خدا راهنماییم کنین اگه کسی تونست کمکم کنه

یکشنبه, 04 مرداد,1394

پزشک مشاور

مریم@: <br />باسلام ضمن آرزوی سلامتی برای برادرعزیزتان <br />چون قرنیه برادرتان نازک شده طبیعی است که هرگونه عمل جراحی به ضرربهبود بینایی ایشان است <br />برای درمان آرپی بایدمنتظرجواب های سلول درمانی بودکه فازهای کلینیکی آن به اتمام برسدکه ازطریق همین سایت اعلام میشودولی برای مشکل نازکی قرنیه وانحراف چشم ایشان بایدبعدازبهبود ودرمان شبکیه اقدام کرد.

یکشنبه, 04 مرداد,1394

پزشک مشاور

زهرا@: <br />باسلام <br />راههای کمک به این افرادکه نابينائي انها را به تاخير بياندازد ،استفاده از عينك هاي آفتابي كه باعث محافظت شبكيه در مقابل اشعه ماوراي بنفش ميشود، استفاده از بعضي از آنتي اكسيدان ها مانند ويتامين A روند پيشرفت بيماري را كند مي كند استفاده از دوز مناسب مكمل هاي ويتامين A نیز مي تواندکمک کننده باشد.

یکشنبه, 04 مرداد,1394

پزشک مشاور

مهناز @: <br />باسلام <br />بله خوشبختانه مشکلات مربوط به اسیب های شبکیه درصورتی که به پارگی عصب چشم نرسیده باشد با سلول درمانی در آینده نزدیک قابل درمان است واگر هم عصب آسیب دیده باشد باید منتظر شروع طرح های درمان عصب نیزبودلازم به ذکراست پروسه ترمیم عصب طولانی مدت است که بایددراین راه صبوربود.

یکشنبه, 04 مرداد,1394

شهروز سربلند

با عرض سلام وخسته نباشید <br />پسر 18 ماهه من از تولد دچار بیماری لرزش چشمه این لرزش داره روز به روز کمتر میشه وانحراف چشمم داره دکتر گفته بعد دو سالگی باید نسبت به عمل انحراف اقدام کنین میشه زودتر اقدام کرد وایا میشه امید داشت که لرزش چشم هم درست بشه؟ ما ازدواجمون فامیلی پسر عمو دختر عمو

دوشنبه, 05 مرداد,1394

پزشک مشاور

شهروزسربلند@: <br />باسلام <br />اگر علت ایجاد نیستاگموس به خاطرکمبودماده رنگی لکه زردشبکیه باشدبا سلول درمانی قابل درمان است ولی اگرمادرزادی ویا به خاطرمشکل عصب مرکزی باشدددرحال حاضر طرح درمانی به این روش وجود ندارد،بسیاری از متخصصان چشم معتقدند اگر انحراف چشم بین شش تا ۹ ماهگی مشاهده شود، می‌تواند تحت عمل جراحی قرار گیرد،چون انحراف رابعد ازتشخیص هرچه زوتر بایددرمان کرداگرلازم بودبه پزشک متخصص دیگری مراجعه کنید.

ﺳﻪشنبه, 06 مرداد,1394

حسین منوری

باعرض سلام و ادب و احترام <br /> <br />پدری دارم 60 ساله که بیماری دیابت دارد و حدود ده سال پیش عمل آب مروارید انجام دادند که بر اثر آن از هر دو چشم نابینا شدند 6 بار لیزیک کردند و 2 بار هم فریز اما چون فشار چشم بالا بود فاییده ایی نداشت و نابینا شدند دکتر میگه بین چشم و مغز عصب از بین رفته میخواستم بدونم با سلول میشه درمانش کرد خواهشمندم جواب من رو بدهید متشکرم

ﺳﻪشنبه, 06 مرداد,1394

فرزاد

سلام. <br />بنده سالها قبل طی یک حادثه دچار اسکار ماکولا شدم.میخواستم بدونم میشه برای این بیماری از طریق سلولهای بنیادی امیدوار بود؟بخدا 26 ساله که زجر میکشم

ﺳﻪشنبه, 06 مرداد,1394

سمیرا

سلام برادر من 25ساله است ومبتلا به اشر بوده وارپی هم دارد به نظر شما باید برای درمانش چکارکنم .خواهش میکنم جواب دهید

ﺳﻪشنبه, 06 مرداد,1394

پزشک مشاور

فرزاد@: <br />باسلام <br />راه های درمانی رایج این بیماری ،تزریق داخل چشمی برخی داروها، لیزر درمانی و عمل جراحی البته بسته به نوع درگیری ناحیه ماکولا است،ماکولا ازجمله اختلالات شبکیه چشم است که دردریک طرح تحقیقاتی ،محققان سلول های بنیادی جنینی را به انواع سلول شبکیه ای تمایز داده و با دقت سلول ها را به مکان های آسیب دیده در درون چشم تزریق کردند. بهبود نسبی نیز در بینایی این افراد نیز مشاهده شدولی هنوزبه عنوان یک طرح درمانی مطمعن کارایی ندارد.

ﺳﻪشنبه, 06 مرداد,1394

پزشک مشاور

حسین منوری@: <br />با سلام به پاسخ داده شده به این خبردرقسمت نظرات مراجعه فرمایید.

ﺳﻪشنبه, 06 مرداد,1394

پزشک مشاور

سمیرا@: <br />باسلام <br />سندرم آشر از گروه بيماري هاي هتروژنوس وازشایع ترين علل ناشنوايي – نابينايي بصورت همزمان است <br />و به دلیل جهش در ژن MYO7A اتفاق می افتد و در بیماران آر- پی موجب از دست دادن حس شنوایی می شود.بنابراین درحال حاضر طرح های درمانی موجود ژن درمانی برای سندرم اشراست،بنابراین ضروری است ابتدا اختلال ژنتیکی رفع شود و یاکنترل شود بعد به دنبال درمان ارپی ناشی ازآن باشند <br />پس بایدمنتظرماندتابه یک راه حل درمانی مناسب برسند.

چهارشنبه, 07 مرداد,1394

فرزاد

سلام. <br />دکتر عزیز جوابی که به بنده دادید مربوط به سه سال قبل بود.یعنی در طول سه سال هیچ خبر جدیدی نیست؟یعنی امیدوار نباشیم؟

چهارشنبه, 07 مرداد,1394

پزشک مشاور

فرزاد@: <br />باسلام داروی تزریقی استفاده شده در فاز کلینیکی درمان این بیماری استفاده می شود داروی <br />(Lampalizumab (or anti-Factor D) است که در فاز کلینیکی به داخل چشم تزریق می شود واثرمثبتی بربهبود برخی از بیماران داشت، درطرح تحقیقاتی سلول درمانی درحال اجرا در (Davis)دانشگاه کالیفرنیا آمریکا، درفاز کلینیکی سلول های بنیادی CD34جداشده ازمغزاستخوان خود فردبه فردتزریق می شود وتا 6ماه اثروکارایی تزریق دنبال می شود <br />درمرکزدیگری California, Florida، سلول های رنگدانه ای رابرای تزریق انتخاب کرده اندواینبارتا12ماه نتایج رادنبال کردندودرهردومرکزتحقیقاتی ترمیم لکه زرد شبکیه آسیب دیده تنهادربرخی بیماران جواب می دهد نه درهمه افراد،ازآنجایی که این بیماری طی افزایش سن اتفاق می افتد افرادبهبود یافته سن پایین تری نسبت به بقیه داشتند.

چهارشنبه, 07 مرداد,1394

فرزاد

سلام. <br />دکتر عزیز ممنون که جوابها را با سعه صدر پاسخ میدید.و آخرین سوال اینکه بنده وقتی ده سالم بود بر اثر اشعه ماورا بنفش ماکولای یک چشمم دچار اسکار شده.اکنون 36 سالمه.آیا میتوان به درمان کامل بیماریم در آینده امیدوار باشم یا با افسردگی و تنهایی بسازم؟بازهم تشکر

پنجشنبه, 08 مرداد,1394

پزشک مشاور

فرزاد@: <br />باسلام <br />باتوجه به توضیحات داده شده به سوال قبلی که بهبودی با محدوده سنی مرتبط است ،ممکن است تا چندسال آینده این مشکل هم حل شودوشما به درمان با هرشرایطی پاسخ خوبی دهیدچون تیم تحقیقاتی خوبی در حال درمان و بررسی مشکل است.

دوشنبه, 12 مرداد,1394

فرزاد

سلام. <br />متاسفانه تو خبرها خوندم که تحقیقات سلولهای بنیادی برای بیماری شبکیهمتوقف شد.خبر بدی بود.مثل اینکه این بیماری درمان نخواهد داشت

دوشنبه, 12 مرداد,1394

پزشک مشاور

فرزاد@: <br />با سلام <br />این خبرمربوط به طرح قبلی RPبود که به خاطر مشکل کوچکی تاآخرپیش نرفت ولی اصول وروش کارصحیح بوده و برهمین اساس با رفع مشکل قبلی دوباره طرح در حال آزمایش وبررسی است وخیلی امیدواریم اینباربه مرحله درمانی نتیجه بخش دست یابیم.

ﺳﻪشنبه, 13 مرداد,1394

فرزاد

دکتر عزیز سلام,خدا قوت. <br />میخواستم بدونم با سلول درمانی میشه بیماری رتینیت خورشیدی درمان بشه؟ <br />سپاس از جوابهاتون.

ﺳﻪشنبه, 13 مرداد,1394

پزشک مشاور

فرزاد@: <br />باسلام <br />بیماری های مربوط به شبکیه چشم ازجمله RP در طرحی جدا ازطرح قبلی که باشکست روبرو شد در فازanimal است ، نتایج خوبی هم دربرداشته ولی هنوز به فازکلینیکی نرسیده است و محققین در این زمینه خیلی خوشبین هستند که طرح در فازهای کلینیکی هم موفق شود.

چهارشنبه, 14 مرداد,1394

مهناز

ممنونم امیدوارم هرچی میخواین حضرت زهرابهتون بده نمیدونید چقدر امیدوارم کردین بعدازمدتها لبخند رولبم کاشتین بهم نگفتن عصب چشمم آسیب دیده یانه فقط گفتن یه قسمتی از چشم راستت اصلا عروق نداره یعنی ازاول تشکیل نشده دید داره این چشمم اما دید خیلی کم درحدبرای خوندن مطالبو چیزای ریز نمیتونم بدون کمک اون یکی چشمم ببینم باچشم راستم <br />فقط چشم راستم از بچگی اینطوری بود دیدش کم بود وانحراف داشت انحرافشوجراحی کردم امابازم بخاطردید کمش داره برمیگرده انحرافش من الان بیمازستان فارابی تحت نظردکتر محمدزارعی هستم ایشون میگن درمانی نداره فعلا چشمم کجاباید برم به کجا باید مراجعه کنم باید بیام رویان معاینه بشم؟توروخدا راهنماییم کنید کجابرم چیکار کنم بحق امام حسین راهنماییم کنید زندگیم داره ازهم میپاشه دارم دق میکنم

جمعه, 16 مرداد,1394

مهناز

من نمیفهمم منظور از عصب چیه اگر عصب مشکل داشته باشه آدم کامل دیدشوازدست میده نابینا میشه؟نه من دید داره چشمم امادید خیلی کم ازبچگی همینطوری بودم میگن یه بیماری مادرزادیه آنژیو که گرفتم توی عکس یه قمستی ازاین چشم راستم اصلا عروق یاهمون مویرگهای خونی رو نداره یه طرفش داره یه طرفش نداده فقط سیاهه توی عکس این که ربطی به عصب نداره درسته؟اگر عصبم مشکل داشت اصلا نمیتونستم ببینم ولی من میبینم با این چشمم فقط دیدش کمه نمیتونم چیزی رو بخونم تا تصویر واضحی ببینم همه چیزو میبینم اما درحدتشخیص ودید اولیه فقط هم چشم راستم این مشکلو داره البته میگن چشم چپتم این بیماری رو داره اما با لیزرو دارو جلوشومیگیرن من همه ی دغدغم چشم راستمه توروخدا شمارابه حضرت زهرا بگین خوب میشه چشمم یانه من دارم دق میکنم دارم دیوونه میشم ازبس غصه میخورم بخاطر دید کمش انحراف جزئی داده واین واقعا آزارم میده کمکم کنید به حق امام حسین کمکم کنید من ۲۵سالمه ازدواجمو درسمو کارمو همه چیزمو بخاطر این بیماری گزاشتم کنار کسی رو که دوسش داشتم گزاشتم کنار نمیخوام بایه چشم ناقص زنش بشم خوشبختیشو ازش بگیرم هنوز به پام نشسته توروخدا بگین من خوب میشپ امیدی دارم که <br />چشم راستپ دیدشو به دست بیاره وزندگیمو بسازم وکسی رو که دوسش دارم ازدست ندم یانه التماستون میکنم جان عزیزانتون به حق حضرت زهرا بگین چیکار کنم

چهارشنبه, 21 مرداد,1394

مهیا

با سلام. <br />میخواستم بدونم آیا درمان قطعی بیماریهای ماکولا از این طریق ممکنه و اینکه الان 5 ساله رو چشم بیماران داره آزمایش میشه.تا کی این آزمایشات ادامه داره؟چونکه هیچ کشوری راهکاری برای درمان بیماریهای ماکولا ندارند.ممنون

پنجشنبه, 22 مرداد,1394

پزشک مشاور

مهیا@: <br />باسلام <br />بنابه اظهارات خانم دکتر این بیماری مراحل مطالعاتی و بررسی هی حیوانی ان تمام شده ولی هنوزدرمان آن راشروع نکرده اند که ببیننند آیابهبودی ودرمان قطعی رابه دنبال داردیانه.

جمعه, 23 مرداد,1394

مهسا

سلام خسته نباشید 24 سالم هست درکودکی تشنج کردم چشمام لرزش داره ایا درمانی داره ؟؟؟ <br />یکی چشمم انحرافی داره میشه عمل کنم ؟؟؟چشمم ضعیف هس یکی 3.5 یکی دیگه 4 ایا با این لرزش چشمم میشه عمل لیزیک بشه ؟؟؟ <br />اگه جای هست که برم این لرزش چشمم درمان کنم ادرس بدید <br />بخدا دیگه خسته شدم از نگاه ای مردم <br /> خواهش میکنم جواب منم بدیدممنون

شنبه, 24 مرداد,1394

پزشک مشاور

مهسا@: <br />باسلام <br />اینگونه بیماری هایی که بر اثر علل ثانویه به وجود می آینداغلب بعد از رفع علت اولیه آن قابل بهبودی و درمان هستندکه به همین منظور باید به یک متخصص مغزواعصاب مراجعه فرماییدتااختلال به وجودآمده درسیستم عصب مرکزی ویا اندام تعادلی(گوش داخلی) را بررسی کنندوبعد ازبرطرف شدن مشکل لرزه چشم عمل لایزیک راانجام دهید. <br />

شنبه, 24 مرداد,1394

Milad Raha

با سلام <br />پدر 55 ساله من مادر زادی مشکل شبکیه چشم داره دکترم فقط براش ویتامین تجویز میکنه ایا درمان دیگه ای داره چون رفته رفته دیدش کم میشه راه حل چیه کجا باید مراجعه کرد چه درمانی دارد؟؟

شنبه, 24 مرداد,1394

Milad Raha

با سلام <br />پدر 55 ساله من مشکل شبکیه چشم داره به هر دکتری هم میبریم فقط ویتامین تجویز میکنه راه حل چیه کجا باید مراجعه کنم چون رفته رفته داره دیدش کم میشه

دوشنبه, 26 مرداد,1394

اتابک ش

28ساله هستم چشمام دچاراشتارگات یا همون دیستروفی هست چندین دکترم رفتم اونام فرمودند کاری نمیشه کرد . نه میتونم رانندگی کنم نه درست تلوزیون ببینم . تو رو خدا کاری انجام بدید خسته شدم

دوشنبه, 26 مرداد,1394

پزشک مشاور

اتابک ش@: <br />باسلام <br />خوشبختانه این بیماری هم درحال انجام آزمایشات نهایی درفازanimal است و طرح درمانی دیگری نیزباشیوه دیگردرمانی هم اکنون درمرکزسلول درمانی رویان در حال انجام آزمایشان فازکلینیکی است که فعلا درحال پیگیری اثربخش بودن تزریقات دربیماران منتخب این طرح هستند.

ﺳﻪشنبه, 27 مرداد,1394

سمیرا

سلام مامان من 56سالشه ولی بخاطردیابت الان چهارساله که تحت درمانه مدام لیزرشدوامپول تزریق کردبارهاهم تحت عمل جراحی شبکیه قرارگرفت ولی تاثیری نداشت وبه مرورزمان کاملا نابیناشده خواهش میکنم راهنماییم کنین ایاباسلولهای بنیادی میشه بیناییش روبرگردوندخواهش میکنم راهنماییم کنین .ممنون

ﺳﻪشنبه, 27 مرداد,1394

پزشک مشاور

سمیرا@: <br />باسلام <br />برای ایندسته ازبیماری های ثانویه باید بیماری اولیه مسبب نابینایی ،یعنی مشکل دیابت فردبرطرف شودوبعد باتوجه به نظرپزشک معالج دوباره جراحی صورت گیرد،متاسفانه چون آسیب به عروق چشم واردشده فعلا با سلول درمانی قابل درمان نیست چون درایران طرحی دراین زمینه وجودندارد.

چهارشنبه, 28 مرداد,1394

اتابک ش

باسلام لطفا و خواهشن بگیید دیستروفی یا اشتارگات که درچشمان من هست چقد زمان میبرد تا راه درمانش بوجود بیایذ درماننش چقد طول میکشد التمس میکنم راهی پیدا کنید و. با تشکر

چهارشنبه, 28 مرداد,1394

پزشک مشاور

اتابک ش@: <br />باسلام <br />بایدمنتظربمانید زیرا برای اطمینان کامل ازایمن بودن این سلول ها فازسوم کلینیکی هم بایدسپری می شودبرای کسب اطلاعات بیشتر می توانیدبا کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 تماس حاصل فرمایید.

جمعه, 30 مرداد,1394

مرتضی

باسلام پدرم52 سال سن داده که به دلیل دیابت شبکییه خون ریزی کرده نور چشمش کم شده ایا امکانش هست که دوباره عمل بشه و نور چشمش بهتر بشه?ممنون

جمعه, 30 مرداد,1394

پزشک مشاور

مرتضی@: <br />باسلام <br />این بیماری درطرح قبلی باشکست روبرو شد ولی هم اکنون بارفع اشکالات دوباره درحال آزمایش برروی بیماران کاندید است و باید منتظرجواب درمانی بیماران ماند،این نوع بیماری ها که به دلیل بیماری دیگری ایجادشده اندبهتراست ابتداعامل اصلی درمان شودزیرافردبیمار حتی بعد ازدرمان شبکیه چشمش چه با جراحی ویا سلول درمانی، ممکن است دوباره این اتفاق رخ دهد زیرا فرد بیمارمستعد ابتلای دوباره به این پارگی عروق شبکیه است .

شنبه, 07 شهریور,1394

eli

سلام وقت بخیر.شماره چشم من منفی20هست و قرنیه نازک.بیماری به صورت ژنتیکی به من ارث رسیده.متاسفانه به خاطر شرایط چشمم لیزیک نمیتونم انجام بدم میخواستم بدونم امکان درمان کامل یا بهبود وضعیتم با سلول های بنیادی هست یا خیر.سنم هم 20ساله

شنبه, 07 شهریور,1394

افشین

سلام <br />اگر کسی بخواهد داوطلب تست انسانی روش های جدید درمان باشه چه مراحلی را باید طی کند؟

یکشنبه, 08 شهریور,1394

پزشک مشاور

افشین@: <br />باسلام <br />باید علایم مربوط به بیماری و درمحدوده تست وبررسی با طرح را داشته باشید ،در ضمن باید شرایط پیگیری های درحین درمان بیماری را هم قبول کنید.

یکشنبه, 08 شهریور,1394

maryam

سلام من 25سالمه و دچار بیماری البنیسم هستم که هم لرزش هم انحراف چشم دارم و دیدم کمه ایا این درمان جدید روی بیماری من تاثیری داره؟ راه درمانی برای انحراف چشمم هست؟ترم خداراهنماییم کنید حتی اگه نیم درجه دیدم بره بالا ممنون میشم

دوشنبه, 09 شهریور,1394

پزشک مشاور

maryam@: <br />باسلام <br />دليل ديد كم در آلبينيسم عدم وجود رنگدانه در سلول هاي بينائي است كه متاسفانه درمان خاصي ندارد و ثانويه به همين مشكل نيستاگموس ايجاد ميشود. با عمل جراحي خاصي در عضلات چشم ميتوان نيستاگموس را كاهش داد اما نمي توان به طور كامل آن را از بين برد. با كاهش نيستاگموس قدرت بينائي نيز قدري افزايش خواهد يافت.نه این درمان به بیماری شما مربوط نمی شود ودرارتباط با آسیب لایه رنگدانه ای چشم ویا تحلیل تدریجی این لایه با افزایش سن است.

جمعه, 13 شهریور,1394

بیتا

سلام. مادر من 56سالشه و شبکیه اش خیلی نازک شده طوری که دید یکی از چشماش نزدیک به هیچیه. هیچ گونه بیماری خاصی هم ندارن، نمیدونم تحقیقات مربوط به شبکیه به کجا رسیده؟؟هیچ راه درمانی برای ایشون وجود نداره؟؟

یکشنبه, 15 شهریور,1394

پزشک مشاور

بیتا@: <br />باسلام <br />ابتدا باید مشخص شود نقص شبکیه ان مربوط به لایه رنگ دانه ای آن باشد نه لایه عصبی ، زیرا با سلول درمانی ازمدل حیوانی با نقص لایه رنگدانه ای جواب گرفته اند ولی هنوز فازکلینیکی ان شروع به کار نکرده و قرار است با همکاری بیمارستان فارابی این فازرا آغازکنند، آخرین و جدید ترین اخبار در این زمینه ازطریق همین سایت اعلام می شود.

دوشنبه, 16 شهریور,1394

اسماعیل

با سلام ، پسر من دچار بیماری شبکیه چشم از نوع RP است. آیا این روش برای درمان این بیماری هم مفید خواهد بود؟

دوشنبه, 16 شهریور,1394

پزشک مشاور

اسماعیل@: <br />باسلام <br />درحال حاضرمحققین و پزشکان در کلینیک سلول درمانی رویان در حال بررسی و انجام آزمایشات کلینیکی روی بیماران مبتلا به RPکاندیدشده برای سلول درمانی هستندوبایدمنتظرنتایج اثربخشی وایمنی بودن این سلول های تزریق شده به بیماران ماند،برای شرکت دراین طرح وبرای کسب اطلاعات بیشتر می توانیدبا کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 تماس حاصل فرمایید.

شنبه, 21 شهریور,1394

رامین

پزشک مشاور عزیز <br />با سلام، با توجه به آخرین جواب شما به اسماعیل منظور شما این است که بعد از شکست طرح قبلی آرپی و شروع فاز حیوانی جدید، هم اکنون طرح جدید وارد مرحله انسانی شده است؟ آیا زمان طرح اولیه فاز انسانی آرپی 6ماهه است یا یکساله؟ من قبلا شماره تماسم را در زمان مراجعه به بیمارستان لبافی نژاد به دکتر نوری نیا داده بودم، نیار به مراجعه مجدد دارم؟ <br />خیلی ممنون از اطلاع رسانی به موقع و مناسبتان

یکشنبه, 22 شهریور,1394

شهلا

با سلام آیا امکان درمان بیماری ارپی وجود دارد چند درصد احتمال دارد نتایج تحقیقات در باره آرپی به درمان منجر شود .با سپاس

ﺳﻪشنبه, 24 شهریور,1394

nimaa

سلام. دایی من سه ساله بر اثر دیابت بینایی شو از دست داده فقط یه نور خیلی خیلی کم میبینه. آیا امیدی هست؟ ما 150 میلیون واسش در نظر گرفتیم ببریم خارج. آیا شما جای معتبری رو میشناسید که به ما معرفی کنید؟ لطفا بخاطر خدا کمکمون کنید. منتظر ایمیلتون هستم.

ﺳﻪشنبه, 24 شهریور,1394

نورا

سلام میخواستم بدونم کان دیستروفی همون اشتارگارته؟ اگر نه علائمش چیه ؟ روی درمان این بیماری هم تحقیق میشه؟

پنجشنبه, 26 شهریور,1394

پزشک مشاور

نورا@: <br />باسلام <br />بله این دو اسامی مربوط به یک بیماری هستند که طرح فعلی درمان این بیماری در حال بررسی روی حیوانات است و به زودی وارد فازکلینیکی و بیمار گیری برای انجام آزمایشات این فاز می شوند که آخرین اخبار پیشرفت دراین زمینه ازطریق همین سایت اعلام می شود.

پنجشنبه, 26 شهریور,1394

پزشک مشاور

شهلا@: <br />باسلام <br />درحال حاضر تحقیقات این بیماری هم پا با آزمایشات فازکلینیکی به دنبال درمان این بیماری می باشد،بخش کلینیک درحال پیگیری اثربخشی تزریق این سلول ها به بیماران هستند و نتایج نهایی بیماران این فازهنوز اعلام نشده است.

شنبه, 28 شهریور,1394

نورا

سلام ممنون از جوابتون .وقتی با پژوهشگاه رویان تماس گرفتم ، گفتن اصلا ما نمیدونیم کان دیستروفی چیه!!!! اینقدر تو اینترنت سرچ کردم تا فهمیدم علائمش شبیه اشتارگارته و از شما پرسیدم تا مطمئن بشم همونه یا نه

یکشنبه, 29 شهریور,1394

پزشک مشاور

نورا@: <br />باسلام <br />این طرح هنوزوارد فازکلینیکی نشده است،بررسی ها روی مدل حیوانی است،درضمن این طرح زمانی که به مرحله کلینیکی رسید(حداقل 5 سال آینده) در بیمارستان فارابی اجرا می شود.

ﺳﻪشنبه, 31 شهریور,1394

رامین

پزشک مشاور عزیز <br />با سلام، با توجه به آخرین جواب شما در مورد بیماری آرپی، منظور این است که بعد از شکست طرح قبلی آرپی و شروع فاز حیوانی جدید، هم اکنون طرح جدید وارد مرحله انسانی شده است؟ آیا زمان طرح اولیه فاز انسانی آرپی 6ماهه است یا یکساله؟ من قبلا شماره تماسم را در زمان مراجعه به بیمارستان لبافی نژاد به دکتر نوری نیا داده بودم، نیار به مراجعه مجدد دارم؟ <br />خیلی ممنون از اطلاع رسانی به موقع و مناسبتان

یکشنبه, 05 مهر,1394

صفورا

با عرض سلام وخسته نباشید وتشکر ودعای خیر به خاطر سعه صدری که برای پاسخ به پرسش ها دارید...ودرخواست پاسخ کامل برای درآمدن از سردرگمی <br />دختر زیبای 3 ساله ای دارم که از 3 ماهگی متوجه شدم دچار نقص مادرزادی در ماکولای چشم راستش میباشد وبالطبع انحراف این چشم هم در چشمش مشهود است <br />آیا برای این که ظاهر چشم دخترم حفظ بشه توصیه به عمل برای اصلاح انحراف چشم میکنید؟وآیا امیدوار باشم برای درمان قطعی بیماری چشمش ؟واینکه آیا بعد از عمل چند درصد امکان بازگشت انحراف وجود دارد؟...

دوشنبه, 06 مهر,1394

داریوش

سلام <br />من 17 سالمه بچه شوشترم نیشکر خور تو چشم چپم 80درصد بیناییمو از دست دادم <br />دکتر هم رفتم (اهواز)میگه شبکه ی چشمت خونریزی داخلی کرده و دیدت از این بهتر نمیشه <br />لطفا منو راهنمایی کنید چیکار باید بکنم ایا درمانی برای چشم من وجود داره

جمعه, 17 مهر,1394

لیلا تسلیمی

دختر 3 ماه ام مشکل شبکیه ی مادر زادی دارد و شبکیه ی چشمش یه گوشه جمع شده است تهران دکتر پرورش ودکتر دهقان گفتند کار زیادی نمیتوان انجام داد میخواستم بدونم به وسیله سلولهای بنیادی کاری می توان انجام داد؟

شنبه, 18 مهر,1394

پزشک مشاور

داریوش@: <br />باسلام <br />درحال حاضرتنهاراه درمانی پیشنهادی لیزردرمانی است زیرا برای اینگونه اختلالات طرحی اجرایی نشده است.

شنبه, 18 مهر,1394

پزشک مشاور

لیلا تسلیمی@: <br />باسلام <br />تنهابرای اختلالات لایه رنگدانه ای شبکیه یک طرح سلول درمانی درفازبررسی روی مدل های حیوانی است.برای دیگراختلالات سلول درمانی فعلا جوابگونمی باشد.

یکشنبه, 19 مهر,1394

امیر حسین

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران محترمتون ... راستش حدودا 5 ماه پیش یکی از عزیزانم تو صانحه رانندگی که منجر به ضربه شدیدی به ناحیه سمت راست صورتشون وارد شده علاوه بر جراحات وارده ایشون بیناییشون رو از دست دادن و به دکتر که مراحعه کردن گفتن که شبکیه اسیب دیده مردمک چشم ظاهرا سالمه ... با این تفاصیر میشه با پیوند شبکیه ایشون بیناییشون رو به دست بیارن ؟؟ در ضمن روی چشم ایشون شیشه کار گذاشته شده و قراره تا بیست وشیشم همین ماه به دکتر مراحعه کنن تا معاینه و در اخر برای زیبایی لنز بذارن .. ایشون بسیار نگرانن و حال روحی خوبی ندارن ومیترسن از اینکه چشمشون دیگه نبینه البته ما امیدمون به خدا و اقا امام رضاس و دعای خونواده و دیگران ...

دوشنبه, 20 مهر,1394

رامین

پزشک مشاور عزیز <br />با سلام، با توجه به آخرین جواب شما در مورد بیماری آرپی، منظور این است که بعد از شکست طرح قبلی آرپی و شروع فاز حیوانی جدید، هم اکنون طرح جدید وارد مرحله انسانی شده است؟ آیا زمان طرح اولیه فاز انسانی آرپی 6ماهه است یا یکساله؟ من قبلا شماره تماسم را در زمان مراجعه به بیمارستان لبافی نژاد به دکتر نوری نیا داده بودم، نیار به مراجعه مجدد دارم؟ <br />خیلی ممنون از اطلاع رسانی به موقع و مناسبتان

ﺳﻪشنبه, 21 مهر,1394

پزشک مشاور

رامین@: <br />باسلام <br />فازحیوانی آن تمام شده ولی هنوز وارد فازکلینیکی نشده است،مدت زمان دنبال کردن بیماران یکساله است،برای دریافت توضیحات بیشتردرباره این طرح وکسب اطلاعات بیشتر می توانیدبا کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 تماس حاصل فرمایید.

جمعه, 24 مهر,1394

سجاد

با سلام <br />من بچه 17 ماهه ای دارم که طی بررسی شبکیه چشمش به ما گفته شد که رتین خاکستری دارد و دارای abnormal priphery در فوندوس است، آیا این مشکل همان بیماری rp است؟ در این صورت آیا می توانم به درمان امیدوار باشم <br />با تشکر

جمعه, 24 مهر,1394

پزشک مشاور

سجاد@: <br />باسلام <br />بله همان ارپی است، باید منتظر جواب طرح جدید درحال اجرا روی بیماران آزمایشی باشیم.اخرین اخبارنتایج درمانی از طریق همین سایت اعلام می شود.

پنجشنبه, 07 آبان,1394

ایمان

<br /> <br />با سلام.دخترم 17 سالشه.مبتلا به سندرم باردت بیدله. از ابتدای تولد خوب بود ولی رفته رفته داره بیناییش رو از دست میده. میشه بگی اکنون هم اصلا خوب نمی بینه. درخواستم اینه که معالجه دخترم در حال حاضر امکان پذیره یا نه؟ ممنون میشم برای معالجه دخترم تو ایران یا حتی کشور دیگه راهنماییم کنید. با تشکر <br />

یکشنبه, 10 آبان,1394

پزشک مشاور

ایمان@: <br />باسلام <br />این بیماری نوعی دیستروفی در سلول های مخروطی و استوانه ای شبکیه چشم می باشد و ازآنجایی که نوعی نقص ژنتیکی است نیاز به ژن درمانی داردوهنوز این نوع درمان درهیچ کجای دنیا انحام نمی شود. <br />

چهارشنبه, 13 آبان,1394

حمیده رضایی

سلام دختر ۲۸ساله ای هستم بیماری نیستاگموس مادرزادی دارم دید چشمم هم خیلی کمه درمانی برای این بیماری وجو دارد؟

جمعه, 15 آبان,1394

عباس ابو

نام بیماری چشمی که آنقدر گریه کنی تا نابینا شوی چیست

یکشنبه, 17 آبان,1394

پزشک مشاور

عباس ابو@: <br />باسلام <br />بیماری با این نام نداریم،گریه زیاد به طور طبیعی بینایی چشم را کاهش می دهد.

ﺳﻪشنبه, 19 آبان,1394

زهرا

سلام خسته نباشید من یه سوال دارم وجواب شما به این سوالم میتونه نگرانی دوخانواده رو ازبین ببره پس توروخدا تورو به امام حسین.ع.که الانم ماه محرمه جواب منو بدید دختر خواهرم یک سال ودوماهشه از دوماهگی متوحه لرزش چشماش شدیم از همون دوماهگی هم تحت نظر هست گفتن بیماری لبر چشم رو داره

ﺳﻪشنبه, 19 آبان,1394

رسی

سلام و خسته نباشید خدمت شما پزشک مشاور <br />من 30 سالمه و یه داداشم دارم که 24 سالشه و مشکل جفتمونم تقریبا یکیه ما از بچگی داریم با مشکل شبکیه دست و پنجه نرم میکنیم و هر دکتری رفتیم گفتم منتظر باشین تا علم پیشرفت کنه چون کاری از دست ما ساخته نیست . میخواستم ببینم الان علمی پیشرفت کرده که بشه دیده یک دهم مارو بهبود ببخشه تا ما هم مثل بقیه به دید کامل برسیم یا هنوز نمیشه روی شبکیه چشم کاری انجام داد ؟؟؟ ممنون از شما و درود بابت وقتی که صرف خوندن پیام ها میکنین تا چاره ایی واسه رفع مشکل مردم پیدا کنین .

ﺳﻪشنبه, 19 آبان,1394

رسی

سلام و خسته نباشید خدمت شما پزشک مشاور <br />من 30 سالمه و یه داداشم دارم که 24 سالشه و مشکل جفتمونم تقریبا یکیه ما از بچگی داریم با مشکل شبکیه دست و پنجه نرم میکنیم و هر دکتری رفتیم گفتن منتظر باشین تا علم پیشرفت کنه چون کاری از دست ما ساخته نیست . میخواستم ببینم الان علمی پیشرفت کرده که بشه دیده یک دهم مارو بهبود ببخشه تا ما هم مثل بقیه به دید کامل برسیم یا هنوز نمیشه روی شبکیه چشم کاری انجام داد ؟؟؟ ممنون از شما و درود بابت وقتی که صرف خوندن پیام ها میکنین تا چاره ایی واسه رفع مشکل مردم پیدا کنین . <br />

پنجشنبه, 21 آبان,1394

پزشک مشاور

زهرا@: <br />باسلام <br />یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه پنسیلوانیا، برای این بیماری با نقص ژنتیکی،ژن درمانی انجام می دهند،نتایج گرفته شده ازاین درمان، از بهبودی کمی( دیدکمی در نور شب)بوده است که این نتایج جای امیدواری زیادی برای ادامه تحقیقات جهت درمان کامل این بیماری دارد.

پنجشنبه, 21 آبان,1394

پزشک مشاور

رسی@: <br />باسلام <br />دقیقا ذکرنکرده اید مشکل شبکیه شما مربوط به لایه عصبی است و یا لایه رنگدانه ای،اگرعصبی است هنوز طرح آن به مرحله آزمایشی ا نرسیده است ولی اگر مربوط به لایه دیگر است،درمان های کلینیکی آن به زودی شروع می شود.

جمعه, 22 آبان,1394

بابک اذری

سلام <br />دختری دارم هفت ساله به نام هستی که طبق نتیجه نوار چشمیه بعمل امده دخترم مشکل نارساییه مادرزادیه سلولهای شبکیه دارند که توسط دهها پزشک مورد معاینه قرار گرفتن و متاسفانه هیچ پاسخی مبنی بر درمان مشکل دخترم نگرفتیم ایا یافته جدید شما برای درمان مشکل دخترم هست یا خیر بیصبرانه منتظر پاسخ شما عزیزان زحمتکش عرصه پزشکی هستم تا بلکه لبخندی از ته دل بر لبانمان بنشیند

جمعه, 22 آبان,1394

پزشک مشاور

حمیده رضایی@: <br />باسلام <br />برای این بیماری چون ژنتیکی است هنوز طرح ژن درمانی آن جواب نداده است،راه درمانی دیگری هم ندارد،درضمن سلول درمانی برای این گونه بیماری ها جوابگونیست.

شنبه, 23 آبان,1394

سحر

با سلام <br />شوهر من و برادرش به طور مادرزادی مبتلا به بیماری ماکولا X-linked juvenile هستند.حدود 4 سال پیش در آلمان گفتند روش های درمانی این بیماری در مراحل آزمایشی هستند.می خواستم ببینم آیا تا امروز پیشرفتی در این زمینه حاصل شده یا حداقل راهی هست که بتوان جلوی پیشرفت بیماری را گرفت؟

شنبه, 23 آبان,1394

محمد جواد

با سلام <br />من پسری 22 ساله هستم و از نوزادی با بیماری شبکیه دستو پنجه نرم می کنم <br />با مراجعه به پزشکان متفاوت فهمیدیم که بیماری من تشکیل شدن ناقص شبکیه چشم است که هردو چشم من درگیر است. ولی چشم سمت راست من تمرکز بیشتری نسبت به سمت چپی دارد همچنین لرزش قرنیم در ابتدا زیاد بوده ولی الان کم شده <br />من در دوران اول ابتدایی تا دوم ابتدایی دید کاملی داشتم ولی به مرور کم شد تا اینکه الان به دید تا فاصله 5 سانتی متری رسیدم و از 5 سانتی متر به اونور تار می بینم <br />و عینک ها دیگر برای من کارساز نیت و در کلینیک نور یک قطعه lowرهسهخد گرفتم که بتونم تخته کلاسو ببینم <br />دکتا گفتند فعلا در هیچا عملی برای درست کردن این بیماری وجود ندارد <br />مخواستم ببینم آیا این بیماری با این مطالب ذکر شده درمان می شود یا خیر؟ <br />با تشکر از شما. <br />

شنبه, 23 آبان,1394

پزشک مشاور

محمد جواد@: <br />باسلام <br />درزمینه بیماری های چشمی درحال حاضرتنها طرح مربوط به نواقص ناشی ازاسیب و یا تحلیل رفتن لایه رنگی شبکیه با افزایش سن مورد بررسی است و این طرح هم هنوز وارد فازکلینیکی نشده است.برای بیماری های مادر زادی ونواقص دوران جنینی فعلا طرحی درجریان بررسی نیست.

شنبه, 23 آبان,1394

پزشک مشاور

سحر@: <br />باسلام <br />مراحل بررسی این بیماری درکشورخودمان نیز درحال بررسی برروی حیوانات است ولی هنوز راه زیادی مانده که به مرحله خدمات کلینیکی برسد.

شنبه, 23 آبان,1394

پزشک مشاور

بابک اذری@: <br />باسلام <br />درزمینه بیماری های چشمی درحال حاضرتنها طرح مربوط به نواقص ناشی ازاسیب و یا تحلیل رفتن لایه رنگی شبکیه با افزایش سن مورد بررسی است و این طرح هم هنوز وارد فازکلینیکی نشده است.برای بیماری های مادر زادی ونواقص دوران جنینی فعلا طرحی درجریان بررسی نیست.

جمعه, 29 آبان,1394

آسو

سلام و درود <br />هر دو چشم مادرم مبتلا به گلوکوم هستش و یک چشم در حدود 98% و چشم دومش حدود 50% بینایی را متاسفانه از دست داده... آیا به کمک سلولهای بنیادین راهی هستش برای درمان گلوکوم.. کجا میشه به عنوان مریض تستی واسه انجام آزمایش مراجعه کرد اصلاً تو ایران همچین چیزی هستش؟؟ سپاس...

چهارشنبه, 04 آذر,1394

حسین غیرتی

سلام ... وقتتون بخیر ... آقا این مگس پران ما رو پیر کرد ....لطفا بگید تو این 5 ماه خبر جدیدی وجود نداره ؟ <br />با تشکر فراوان از شما

پنجشنبه, 05 آذر,1394

حسین غیرتی

سلام وقتتون بخیر .... آقا این مگس پران پیر ما رو درآورد .. <br />از 5 ماه پیش پیشرفتی اتفاق نیفتاده ؟!

شنبه, 07 آذر,1394

حامد

سلام <br />من چارم ابتدایی بودم ک سنگ ب چشمم خورد و متاسفانه بدلیل رسیدگی دیر هنگام بینایی چشم راستم از دست رفت ..... دوبار هم عمل کردم اما بیانییم برنگشت پزشک های مشهد گفتن شبکه چشمم داغغون شده و مداوا نمیشه الان یه دوازده سیزده سالی میشه کذشته خواستم ببینم چیوند مشه الان یا نه .... <br /> <br />ممنون اگ اطلاع بدید

دوشنبه, 09 آذر,1394

ابراهیم جعفری

سلام.من 30سال سن دارم و مدت 22سال از عینک استفاده میکنم. واقعا از زدن عینک خسته شدم. چند بار هم برای عمل ب دکتر مراجعه کردم ولی متاسفانه دکترها گفتن بخاطر این ک شماره چشم شمابالا ومثبت هست عمل با لیزر امکان پذیر نیست نمره چشمانم (8.75و8.50)مثبت و باید از لنز پشت قرنیه قرار میدن استفاده کنم و ب گفته دکترها چشمها خطر درد چشم بالا میرود. لطفا من راهنمایی کنید باید چکار کنم. لازم بگم. یک دکتر میگفت رشد قرنیه چشمهای شما متوقف شده وعلت ضعیفی چشم شما هم همین بود.

دوشنبه, 09 آذر,1394

میلاد پ

سلام من 27 سالمه مبتلا به بیماری ارپی هستم.درمانی براش اومده یا نه؟تو کشورای خارجی چی؟ <br />اصلا قراره درمانی براش درست شه؟چون من تو هیچ منبعی ندیدم که درمان قطعی اومده باشه.خیلی ممنون میشم جواب سوالامو بدید

شنبه, 14 آذر,1394

محممد

باسلام وخسته نباشیدتورو خدا جواب بدید.خانومم بیماری شبکیه اشتارگات هستش ایا درمانی واسش پیدا نشد؟احتمال انتقال به فرزندمون در صورت بارداری چقدره؟ایا جنست بچه تو میزان دریافت بیماری تاثیر داره؟ <br />

یکشنبه, 15 آذر,1394

پزشک مشاور

میلاد پ@: <br />باسلام <br />این روش درمانی رایج به منزله درمان قطعی نیست بلکه بیشتر برای تعدیل سیستم ایمنی و تقویت بینایی است،درسایر کشورها هم ازاین راه درمانی جهت کنترل پیشرفت بیماری استفاده می شود.

یکشنبه, 15 آذر,1394

پزشک مشاور

ابراهیم جعفری@: <br />باسلام <br />برای حل این مشکل میتوانید عمل پیوند قرنیه انجام دهید.زیرا تاقرنیه شما به رشد واستحکام لازمه نرسد امکان انجام عمل لیزیک وجود ندارد.

یکشنبه, 15 آذر,1394

پزشک مشاور

آسو@: <br />باسلام <br />برای این بیماری هنوزی طرحی درحال اجرا نیست.

دوشنبه, 16 آذر,1394

مریم

سلام ببخشید یکی از اقواممون بر اثر بیماری قند رگای عصبیش سوخته وباعث شده بیناییش رو ازدست بده ولی بصورت کامل نابینا نشده بصورت مات میبینه واطراف رو میبینه ولی تشخیص چهره نمیده بنظرتون درمان میشه؟ <br />

دوشنبه, 16 آذر,1394

پزشک مشاور

مریم @: <br />باسلام <br />مشکلات بینایی ناشی از هربیماری خاصی تنها با درمان شدن آن بیماری،برطرف می شود بنابراین باید درمان های بینایی فرد همزمان با درمان بیماری دیابت همراه شود تا درنتیجه آن بهبودی کامل حاصل شود.

دوشنبه, 16 آذر,1394

مجتبی

باسلام <br />من 30 ساله هستم و حدود یک سال پیش بر اثر حمله انگل توکستو و عدم تشخیص صحیح دچار جدا شدگی شبکیه شدم و با توجه به اینکه تا کنون 2 بار چشمم را عمل کردم هنوز بینایی حاصل نشده . آیا با توجه به آسیبی که توکستو به شبکیه وارد کرده روشی برای درمان آن وجود دارد ؟

دوشنبه, 16 آذر,1394

پزشک مشاور

مجتبی@: <br />باسلام <br />هنوز شبکیه کامل و آماده پیوند درآزمایشگاه ساخته نشده و تنها موفق به ساخت لایه رنگدانه ای آن شده اندوباید منتظر ساخت اندام کامل چشم درآزمایشگاه باشید زیرا طرح های زیاذی دراین زمینه کارمی شود.

دوشنبه, 16 آذر,1394

پزشک مشاور

حسین غیرتی@: <br />باسلام <br />به محض دریافت اخرین اخبار، از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

دوشنبه, 16 آذر,1394

پزشک مشاور

حامد@: <br />باسلام <br />به پاسخ های قبلی داده شده دراین زمینه مراجعه کنید.

چهارشنبه, 18 آذر,1394

مجتبی

با سلام مجدد <br />آیا کشور دیگری قادر به ترمیم یا ساخت شبکیه میباشد و در صورت وجود و امکان هزینه تقریبی آن را بیان نمایید .

پنجشنبه, 19 آذر,1394

پزشک مشاور

مجتبی@: <br />باسلام <br />هنوز در هیچ کشوری این پیوند انجام نشده است.

چهارشنبه, 06 مرداد,1395

مهران

بنام خدا با سلام آیا برای بیماری لبرز(نوروپاتی عصب چشم)درمانی وجود دارد باتشکر

چهارشنبه, 06 مرداد,1395

مهران

بنام خدا با سلام آیا برای بیماری لبرز(نوروپاتی عصب چشم)درمانی وجود دارد باتشکر

پنجشنبه, 14 مرداد,1395

احسان

با سلام و عرض خسته نباشید.
پدر من 49 سالشه که 6 سال پیش طی یکی دو سال بیناییش به شدت افت کرد و از کار افتاده شد. با معیناتی ک انجام شد گفتن که rp داره و فعلا لا علاجه . الانم خیلی دیدش کاهش پیدا کرده. امروز شنیده بود که توی اصفهان روی انسان این پیوندو انجام دادن و خیلی خوشحال بود. منم اومدم سرچ کنم ببینم این خبر چقدر صحت داره. الان از شما دکترهای زحمت کش و پرتلاش خواهشمندم که در این باره یه جواب که جدیدترین خبر در مورد این بیماری باشه رو به بنده حقیر بدهید . مچکرم

شنبه, 16 مرداد,1395

مهنا

سلام
مادرم بطور مادرزاادی مشکل نازکی شدید شبکیه چشم را داشتند خواهشا جواب بدید آیا با این روش ها قابل درمان است یا نه؟
خیلی واسم مهمه

جمعه, 22 مرداد,1395

حسین

سلام .. پنج تیر 94 یه پاسخی درباره مگس پران دادید که تحقیقات در سایر کشورها به این صورت هست که سلول های بالغ را با لیزر پاک کرده و سلول های جدید جایگزین می شوند ... سوالم این هست که کدوم قسمت جواب نداده ... پاک کردن سلول های بالغ یا جایگزینی سلول های جدید ؟؟؟؟؟

یکشنبه, 24 مرداد,1395

پزشک مشاور

مهران@:
با سلام
این بیماری به دلیل اینکه ژنتیکی ومادرزادی است تنها راه درمان آن ژن درمانی است ولی این راه درمانی فعلا وارد فاز کلینیکال نشده است وورودآن به کلینیک پروسه زمان بری است .

پنجشنبه, 28 مرداد,1395

مهنا

با تشکر از توجه و پاسخگویی شما
ولی آقای دکتر ما به بیمارستان فارابی مراجعه کردیم و گفتن که با عمل لیزیک تا حدودی این نازکی شبکیه(که 16دیوپتر است)قابل درمان است.الان ما موندیم که باید چیکار کنیم
خواااااااهش میکنم جواب این سوالم رو هم بدین

پنجشنبه, 28 مرداد,1395

مهنا

با تشکر از توجه و پاسخگویی شما
ولی آقای دکتر ما به بیمارستان فارابی مراجعه کردیم و گفتن که با عمل لیزیک تا حدودی این نازکی شبکیه(که 16دیوپتر است)قابل درمان است.الان ما موندیم که باید چیکار کنیم
خواااااااهش میکنم جواب این سوالم رو هم بدین

یکشنبه, 31 مرداد,1395

محمد سری

مشکل چشم من شبکیه است ایا با این عمل خوب میشود

دوشنبه, 01 شهریور,1395

حسین غیرتی

سلام و عرض ادب .... تیرماه 94 جواب یکی از دوستان درباره مگس پران رو دادید ... نوشتید تحقیقات به این صورت هست که ابتدا سلول های بالغ را با لیزر پاک کرده سپس سلول های جدید جایگزین میشوند ....سوال بنده اینه که کدوم قسمت تا حالا میسر نشده ... پاک کردن سلول های بالغ یا جایگزین کردن سلول های جدید ؟

دوشنبه, 01 شهریور,1395

سوسن

با سلام و خسته نباشید.آیا بازگشت بینایی با استفاده از سلولهای بنیادی به بیماری که بر اثر سکته عصب چشمش آسیب دیده و از بین رفته امکان دارد؟

پنجشنبه, 04 شهریور,1395

حسین غیرتی

سلام و عرض ادب .... تیرماه 94 جواب یکی از دوستان درباره مگس پران رو دادید ... نوشتید تحقیقات به این صورت هست که ابتدا سلول های بالغ را با لیزر پاک کرده سپس سلول های جدید جایگزین میشوند ....سوال بنده اینه که کدوم قسمت تا حالا میسر نشده ... پاک کردن سلول های بالغ یا جایگزین کردن سلول های جدید ؟

ﺳﻪشنبه, 09 شهریور,1395

حسین

سلام ضمن تشکر از زحمات شما من یه چشمم مشکل داره دیدش خیلی ضعیفه حتی با عینک دید فرق نمیکنه رفتم دکتر عکس گرفت از چشم چپم گفت مشکل شبکیه داری تو عکس 2سه تا لکه سیاه دیده میشه گف فعلا درمان ندارد و چشم راستم نمره 7 هس دید داره آیا میشه لیزیک کرد ؟و واسه چشم چپم یه راه امیدی هس

ﺳﻪشنبه, 09 شهریور,1395

حسین

سلام ضمن تشکر از زحمات شما من یه چشمم مشکل داره دیدش خیلی ضعیفه حتی با عینک دید فرق نمیکنه رفتم دکتر عکس گرفت از چشم چپم گفت مشکل شبکیه داری تو عکس 2سه تا لکه سیاه دیده میشه گف فعلا درمان ندارد و چشم راستم نمره 7 هس دید داره آیا میشه لیزیک کرد ؟و واسه چشم چپم یه راه امیدی هس؟

یکشنبه, 14 شهریور,1395

حسین اف

سلام ... دوست عزیزی که این پیام رو میخونی تو رو خدا قسم جواب بده ... اصلا بگو اشتباه شده ولی جواب بده ... 5 تیر 94 پزشک مشاور درباره مگس پران به یکی از دوستان یه جوابی دادن ... حالا سوالم اینه کدام یک در تحقیقات تا به حالا امکانش میسر نشده .... پاک کردن سلول های بالغ با لیزر ... یا جایگزینی سلول های جدید ؟

دوشنبه, 15 شهریور,1395

مهنا

تروخدا جواب من رو بدین
مادرم نازکی شبکیه شدید دارن آیا به طریق دیگه قابل درمانه

پنجشنبه, 18 شهریور,1395

پزشک مشاور

مهنا@:
با سلام
بیماری نازکی شبکیه با بیماری ذکر شده دربالا فرق دارد بیماری که درحال حاضر در فاز حیوانی بررسی می شود مربوط به بیماری تحلیل لایه رنگدانه شبکیه است که هنوز هم وارد کلینیک نشده است ، وبرای درمان نازکی شبکیه چشم مادر شما عمل جراحی تنها راه درمانی موجود است

پنجشنبه, 18 شهریور,1395

حسین اف

خیلی جالبه ... چندین بار درباره مگس پران پرسیدم .. سوالم تایید نشد ! واقعا که خوبی مرده ...شماها انصاف ندارین؟ شماها وجدان ندارید شما تو خونوادتون مریض ندارین

شنبه, 20 شهریور,1395

زهراقادری

من پسر12 ساله دارم که چند سال با نظر پزشکان زیادی به بیماری کم بینایی پشرونده شبکیه مادرزادی مبتلامی باشد که همه نظر دارند که با سلولهای بنیادی برروی شبکیه درمان می شود لطفا اگر راهی وجود دارد مرا راهنمایی کنید متشکرم

جمعه, 17 دی,1395

اهورا

عرض سلام و خسته نباشید به تمام دکتر ها و گروه مجرب فعال علم سلول های بنیادی
.
چشم های من از دوران کودکی تا الان که ۲۸ سال سن میکنم از قسمت شبکیه مشکل دارن و باید گفت دید من ۱دهم دیده با مراجعه به دکتر فوق تخصص و مشاوره با اون مشخص شد که بیماری من ژمتیکی به نام دیسروفی است که قسمت رنگدانه دار آن بسیار بسیار تحلیل رفته است ولی در طول عمر تغییری در دیدم شکل نگرفته یعنی ضیف تر هم نشدن
خواهش میکنم جوابی کامل و جامعه بدید که...
1 -راه درمانی وجود دارد ?
2-اگر نه پروژه ای در دست اقدام دارید که برای ما در آینده امیدی کاذب باشد ؟

دوشنبه, 27 دی,1395

یونس

با عرض سلام و خسته نباشید.من کلوبوم رتین دارم ایا با سلول های بنیادی قابل درمان هست؟؟؟

پنجشنبه, 07 بهمن,1395

سارا خوش اخلاق

باسلام وخسته نباشید خدمت شما.پدرم دچاربیماری شب کوری ست وکاملا درحد نابینایی شده است.خواستم بدونم قابل درمان است؟.چطورباید درلیست انتظار بیمارستان فارابی ثبت نام کرد؟؟

شنبه, 09 بهمن,1395

جمال58

سلام 38 ساله هستم و دیابت دارم و روی شبکیه چشمم اثر گذاشته و دید چشم راستم بسیار کم شده است و چشم چپم نیز تار شده است جسارتا میشه کاری کرد آیا عمل چشم ویتره میشه بینایی چشم راستم خوب بشه در حد رانندگی کردن؟

یکشنبه, 10 بهمن,1395

کرامت اله ریاضی

با درود گرم بحضورمحققان وپزشکان سایت، اینجانب درسنین 87 سالگی هستم،مختصرعرض میکنم کارمند بازنشسته بانک،عملکردمن 18سال تحصیل + 27 سال خدمت شبانه روزی وکشنده بانکداری در،رژیم گذشته و زمان جنگ،با یکدنیا استرس، 32سالست بازنشسته ام،درگیریهای ارثی با یک ارگان دولتی و تلاش بی نتیجه بمدت 28 سال، 16 سال بدون اغراق پشت کامپیوتر، ازندانستگی تا دانائی کامل بکوشش خودم،همه این بارکشیهای بی مورد برهردو چشم،6سال قبل چشم راست که ازچشم چپ بدتربود،عمل آب مرواریدو 2 سال قبل چشم چپ عملکردم، مشکلی که دارم، باریک شدن شبکیه چشم راست است،که پزشکان شیرازلاعلاج برآورد میکنند، چشم راست کم سو،نمره آن 8/5 استگمات و حروف را دوتائی می بینم،وازخواندن روزنامه که با حروف10 تا 12 است،عاجزم،کار کامپیوترکم کرده ام، روزنامه فقط بخواندن تیترکه درشت است،اکتفامیکنم، درنوشتن بسیارعاجزم، گاهی حروفی که مینویسم درست تشخیص نمیدهم که صحیح است یا اشتباه، دوای تجویزی،تقویتهای آیز اید بمدت 2 سال و امگا 3 بمدت 2 سال .پزشگ متخصص شبکیه محلی کپسول ایز اید پلاس + کپسول روغن ماهی تجویزکرده،وفعلا" ازاین دوا، استفاده میکنم، ضمن پوزش و موفقیت جنابان صاحبان وپزشکان محترمی که با راهنمائی خودشان درد، دردمندان درمان میکنند،ازتصدیع معذرت خواسته اگرامکان بهبودی برای اینجانب هست،راهنمائی فرمائید، با تشکرو آرزوی موفقیت وسلامتی همگان ایامتان خوش وبا موفقیتها قرین باشید.

یکشنبه, 22 اسفند,1395

پزشک مشاور

جمال@:
با سلام
برای درمان این نوع از اختلالات بهتر است عامل اصلی مسبب یعنی بیماری دیابت درمان شود زیرا هرچند برای درمان هم اقدام نمایید باز هم مشکل برمی گردد.

یکشنبه, 20 فروردین,1396

پزشک مشاور

ساراخوش اخلاق@:
باسلام
این طرح وارد فاز های درمانی شده است،برای دریافت توضیحات بیشتردرباره این طرح وکسب اطلاعات بیشتر می توانیدبا کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 تماس حاصل فرمایید.

یکشنبه, 20 فروردین,1396

پزشک مشاور

بهمن@:
باسلام
تاکنون سلول های بنیادی تنها برای درمان AMD به کار رفته اند وبرای سایر بیماری های شبکیه چشم تاثیرآنها بررسی نشده است.

یکشنبه, 20 فروردین,1396

هامید

با سلام من مبتلا به بیماری اشتارگات هستم میخوتستم بدونم کی وارد فاز انسانی میشه

یکشنبه, 20 فروردین,1396

پزشک مشاور

کرامت الله ریاضی@:
باسلام
درزمینه بیماری های چشمی درحال حاضرتنها طرح مربوط به نواقص ناشی ازاسیب و یا تحلیل رفتن لایه رنگی شبکیه با افزایش سن مورد بررسی است وبرای سایر مشکلات بینایی هنوز طرحی درجریان نیست.

دوشنبه, 21 فروردین,1396

پزشک مشاور

هامید@:
باسلام
ین طرح وارد فاز های درمانی شده است،برای دریافت توضیحات بیشتردرباره این طرح وکسب اطلاعات بیشتر می توانیدبا کلینیک نورولوژی پژوهشگاه رویان به شماره 22339951 تا 53 تماس حاصل فرمایید

دوشنبه, 21 فروردین,1396

پزشک مشاور

اهورا@:
باسلام
تمامی سعی این پژوهشگران کمک به درمان تمامی بیماران است منتها بایدمراحل تحقیقاتی هربیماری سپری شودتا بتواند FDA جهانی دریافت کرده وسپس وارد فاز کلینیکال شود.شما می توانید به درمانگاه نورولوژی مغز و اعصاب بیمارستان بوعلی خدمت دکتر دستجردی مراجعه کنید و در صورت داشتن شرایط ورود و تشخیص نوع FSHD به طرح پژوهشگاه رویان معرفی شوید.

ﺳﻪشنبه, 22 فروردین,1396

امید

با سلام وخسته نباشید من مبتلا به بیمارب اشتارگات هستم من هم با بیماریتان فارابی تماس گرفتم هم با پژوشگده رویان پژوشگده رویان میگن طرح ما مو متوقف شده بیمارستان فارابیم میگه تو فاز حیوتنی هستیم

چهارشنبه, 23 فروردین,1396

پزشک مشاور

امید@:
درصورت کسب اخبارجدید درارتباط با شروع دوباره طرح وهمچنین پیشرفتی جدیددراین زمینه، اخبار از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

دوشنبه, 01 خرداد,1396

لیلا

HCسلام و خسته نباشید .
اول برای همه آرزوی سلامتی می کنم . و آرزوی موفقیت برای شما .
متأسفانه اطلاعات زیادی در باره چگونگی درمان با سلوهای بنیادی در دسترس نیست و آخرین اخبار مربوط میشه به اوایل سال95 ، کاش اطلاع رسانی به روز بود . شاید به این خاطر هست که هیچ اتفاقی در این زمینه نمیفته ، اونم به دلیل نبودن امکانات برای رسیدن به نتایج بهتر .
برادر من سالها پیش در اثر حادثه بینایی و زیبایی چشمش رو از دست داد . راضی به تخلیه چشم در اون سالها نشدیم و حالا شکل و رنگ چشمش براش غیر قابل تحمل هست تا جایی که تصمیم گرفته از پروتز چشم استفاده کنه . ولی امید ما به پیشرفت درمان چشم و دستآوردهای علمی هست . خواهش می کنم اگر امکان مداوای چشم های آسیب دیده از حادثه از طریق سلول بنیادی هست اطلاع رسانی کنید . دل نگران هستیم که مباداد چشمش رو تخلیه کنه و بعد امکان درمان محیا بشه و جز حسرت چیزی برای ما نمونه .
با تشکر و آروزی سلامتی و موفقیت برای همه .

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلیدواژه
کلیدواژه