تاریخ انتشار: شنبه 02 شهریور 1392
درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی امکان پذیر است

  درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی امکان پذیر است

با رشد و پیشرفت دانش سلولهای بنیادی در درمان اختلالات و بیماری ها ، می توان به درمان اختلالات شنوایی با این سلول ها نیز بیش از پیش امیدوار بود.
امتیاز: Article Rating

اگر چه در سال‌های اخیر هزاران نفر با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، شنوایی و گفتار خود را با استفاده از انواع الکترودهای کاشت حلزونی به‌دست آورده‌اند اما محدودیت‌های استفاده از وسایل مورد نیاز نظیر قطعه‌ای شبیه به سمعک در پشت گوش، دانشمندان را به سوی استفاده از روش‌های بهتر و کم دردسر‌تر راهنمایی کرده است. از این رو امروزه با رشد و پیشرفت دانش سلولهای بنیادی در درمان اختلالات و بیماری ها ، می توان به درمان اختلالات شنوایی با این سلول ها نیز بیش از پیش امیدوار بود.

مراجعه زودهنگام به آسیب شناس گفتار و زبان جهت جلوگیری و کاهش صدمات زبانی

به گزارش بنیان، اختلالات شنوایی (hearing loss) زمانی رخ می دهد که فرد در عملکرد یک یا هر دو گوش دچار مشکل شود و برای اینگونه افراد از واژه هايی چون ناشنوا يا سخت شنوا نيز استفاده می شود. بررسی ها نشان داده است که شیوع کم شنوایی های ارثی ( 1 نفر از هر 1000 تولد) و نیز شیوع کم شنوایی های اکتسابی بسیار بالاست. اگر فردی پیش از تولد،هنگام تولد یا در سالهای آغاز زندگی و پیش از اینکه صحبت کردن را بیاموزد به اختلالات شنوایی مبتلا شود درتوانایی های زبانی و گفتاری آسیب جدی خواهد دید اما آسیب شنوایی دربزرگسالی و پس از طی مراحل زبان آموزی وکسب زبان بیشتر روی جنبه های کیفی و تلفظی گفتار تاثیر گذار خواهد بود به همین خاطر مراجعه زودهنگام به آسیب شناس گفتار و زبان جهت جلوگیری و کاهش صدمات زبانی ، اجتماعی ،روانی و تحصیلی فرد در آینده بسیار حایز اهمیت است.

اجزای سلولی گوش داخلی که ایجاد کننده حس شنوایی و وسیله ارتباطی ما با محیط اطراف است، نسبت به عوامل خطر زای بسیاری آسیب پذیر هستند و بیشتر انواع کم شنوایی های مادرزادی و اکتسابی ، ناشی از تخریب سلول های مویی و یا نورون های مربوط به آنها است. کار اصلی سلول‌های مویی که در داخل حلزون گوش داخلی قرار دارند این است که ارتعاشات مکانیکی صوت را تبدیل به پیام‌های الکتریکی می‌کنند، سپس این پیام‌ها از طریق عصب شنوایی به مغز می‌رسند. زمانی که سلول‌های مویی آسیب ببینند فرد دچار کم شنوایی یا ناشنوایی می‌شود؛ البته گاهی ممکن است پس از رفع علت، این سلول‌ها دوباره بازسازی شده و به فعالیت خود ادامه دهند اما در اکثر موارد چنین امکانی وجود ندارد و کم‌شنوایی، دائمی خواهد بود. دليل غيرقابل برگشت بودن صدمه به سلول های مويی در پستانداران، عدم جايگزينی آنها به شيوه تقسيم و يا تمايز ديگر سلول های اپی تليالی گوش داخلی است. یکی از چالش های بزرگ در درمان اختلالات گوش داخلی این است که برای کم شنوایی های ناشی از تخریب سلولهای مویی حلزون یا مراکز عصبی بالاتر درمانی قطعی وجود ندارد وتنها با استفاده از اقدامات توانبخشی امکان جبران تقریبی این اختلالات میسر می شود و امکان جایگزین شدن سلول های مویی از دست رفته از طریق تقسیم سلولی یا باز تولید سلولهای مویی در گوش داخلی وجود ندارد.

كم شنوايی انتقالی ، كم شنوايی حسی – عصبی ، كم شنوايی آميخته و كم شنوايی مركزی

 كم شنوايی انتقالی ، كم شنوايی حسی – عصبی ، كم شنوايی آميخته و كم شنوايی مركزی از انواع کم شنوایی هستند. کم شنوایی انتقالی (Conductive Hearing Loss ) زمانی رخ می دهد که مشکل در بخشی از گوش خارجی یا میانی وجود داشته باشد . این دسته از کم شنوایان احساس پری یا انسداد در گوشهای خود دارند و اغلب به آرامی صحبت می کنند زیرا صدای خودشان را بلند می شنوند. افراد مبتلا به کم شنوایی انتقالی باید توسط پزشک متخصص و ادیولوژیست معاینه و ارزیابی شوند تا تحت درمان قرار گیرند . کم شنوایی حسی عصبی (Sensory Neural Hearing Loss ) زمانی که مشکل در گوش داخلی یا عصب شنوایی باشد ،‌کم شنوایی حسی – عصبی رخ می دهد . افراد مبتلا به کم شنوایی حسیعصبی برای بهبود وضعیت شنوایی و درک گفتار لازم است از سمعک استفاده کنند. کم شنوایی آمیخته (Mix Hearing Loss) نیز وجود همزمان کم شنوایی انتقالی و حسی عصبی ، کم شنوایی آمیخته را به وجود می آورد . در اغلب موارد این افراد پس از درمان جز انتقالی لازم است از سعک استفاده کنند. کم شنوایی مرکزی (Central Hearing Loss) آسیب بافت های مغزی باعث بروز کم شنوایی مرکزی می شود . این دسته از کم شنوایان نیز لازم است برای بهبود وضعیت ارتباط شنیداری خود از سمعک استفاده کنند .

در شیرخواران با پاسخ ندادن به صداهای محیط که قاعدتا شیرخوار را از جا می پراند و در افراد مسن گوش دادن انتخابی به صداهای محیط اطراف، وزوز گوش، سرگیجه، درد و بلند کردن صدای رادیو یا تلویزیون می توان متوجه این اختلال شد.

اختلالات شنوایی گاهی عامل وراثتی دارد ، اما عفونت های مزمن گوش میانی یا گسترش عفونت به گوش داخلی، تولید موم گوش به مقدار زیاد، بالا بودن فشار خون، صدمه به سر، تومور، لخته های خونی که به رگ های کوچک عصب شنوایی می روند، بیماری هایی از قبیل ام اس، سیفلیس، اختلالات انعقاد خون، بیماری های ویروسی از قبیل اوریون، قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل صداهای 85 دسی بل یا قوی ترو بالا رفتن سن نیز می تواند از عوامل پررنگ کننده ابتلا به آن باشد.

سابقه خانوادگی ناشنوایی مادرزادی یا اکتسابی،مصرف بیش از اندازه داروهای ضد التهاب، استفاده بیش از اندازه از آسپرین با دوزهای بالا و کار کردن در محیط های خیلی شلوغ که سطح صدا در آنها بالاست یا کار با ابزاری که صدای بلندی از خود ایجاد می کنند مانند مته های بادی می تواند از عوامل افزایش دهنده خطر ابتلا به اختلالات شنوایی باشد.

اما مراجعه به موقع به پزشک متخصص می تواند بسیار مثمر ثمر بوده و از عوارض احتمالی اختلالات ناشنوایی چون ناشنوایی دایمی، تاخیر در کسب توانایی ها و مهارت های زبانی و تاثیرات عاطفی ناشنوایی جلوگیری کند.

شنوایی سنجی و آزمون های شنوایی برای تشخیص اختلالات شنوایی می تواند یکی از راه های درمانی این اختلال باشد که با کمک این بررسی ها می توان شدت و الگوی هرگونه مشکل شنوایی و نوع ناشنوایی را مشخص کرد. پس از قرار گرفتن بیمار داخل اتاقک آکوستیک و با دستگاه ادیومتر، ادیولوژیست پس از ارزیابی شنوایی بیمار، میزان دقیق و نوع کم شنوایی را مشخص نموده و با توجه به پاسخ دهی بیمار و تاریخچه مشکلات شنوایی وی توصیه های لازم را برای بیمار داشته و راهکار مناسب را به وی پیشنهاد می کند. گاهی نیز با انجام کارهای نسبتا ساده مانند در آوردن موم گوش یا ترمیم پارگی پرده گوش، تغییر در دوز داروی مصرفی یا نوع آن و استفاده کوتاه مدت از سمعک می توان اختلالات شنوایی را درمان کرد. در مواردی هم که سلول‌های مویی کاملا از بین رفته‌اند و قابل بازسازی نیستند راهی جز کاشت الکترود حلزونی وجود ندارد.

قابلیت تمام به سلول‌های گوش داخلی و بافت‌ها و ارگان‌های مربوطه

برای درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی، بررسی های ژنی نشان داده است  که تمام سلول‌های تکثیر شده، خصوصیات تبدیل‌شدن به سلول‌های گوش داخلی و بافت‌ها و ارگان‌های مربوطه را دارند. در این مطالعه دانشمندان برای نخستین بار، از سلول‌های بنیادی جنین انسان قابلیت تکثیر ، تبدیل و بازسازی شدن را استخراج کرده‌اند، که می‌توان از این سلول‌ها برای مطالعه روی تکامل عصب شنوایی و سلول‌های مویی و درمان ناشنوایی با استفاده از سلول بنیادی بهره برد. با وجود اینکه این سلول‌های مویی شبیه‌سازی‌ شده از لحاظ ظاهری شبیه دسته‌های مویی نیستند اما محققان امیدوارند که پیشرفت‌های تمایز سلولی در آینده بتواند به کارایی واقعی این سلول‌ها منجر شود.

درمان اختلالات شنوایی با سلول های بنیادی در ایران

در ایران نیز پژوهشگران استفاده از  سلول های بنیادی برای درمان ناشنوایی را بر روی مدل‌های حیوانی را انجام داده اند. در این تحقیقات سلول‌های جنینی تمایز یافته موش به داخل حلزون شنوایی تزریق شد و  محققان دریافتند که سلول‌های تمایز‌نیافته موش، توانایی تکثیر و تبدیل شدن به سلول‌های مویی شکلی را دارند که شنیدن را ممکن می‌کنند.

اگر چه این مطالعات هنوز در مرحله حیوانی است و تجربه‌ای روی انسان وجود ندارد ولی آینده پرامیدی را برای ناشنوایان می‌گشاید که شاید در آینده بتوانند بدون استفاده از سمعک و کاشت حلزون شنوایی و تنها با تزریق سلول‌های بنیادی، شنوایی خود را بازیابی کنند. اما این پروژه‌ها تا‌کنون در هیچ جای جهان روی انسان تجربه نشده است. روش‌های نوین کاشت حلزونی شنوایی تخریبی نیست و درصورتی که در آینده امکان کاشت سلول‌های بنیادی فراهم شود می‌توان در همان گوش جراحی شده، کاشت سلول بنیادی را هم انجام داد.

اختلالات شنوایی رشد یا حفظ مهارت های ارتباطی فرد را تحت تاثیر قرار داده و برآیند تحصیلی، اجتماعی و شغلی او را به خطر می اندازد. مطالعات و تحقيقات جديد نشان مي دهند كه آن دسته از كودكان كم شنوا كه زود هنگام تحت خدمات درماني و توانبخشي قرار مي گيرند در مقايسه با آنهايي كه از اين مداخله زود هنگام محروم مي مانند، قادر به يادگيري و تكامل زبان خواهند بود.

پایان مطلب/

 

ثبت امتیاز
نظرات

چهارشنبه, 13 شهریور,1392

نرگس کرابی

سلام .با ارزوی موفقیت برایتان 2 سئوال دارم .....1- سن من 65 سال است و به سنگینی گوش مبتلا هستم که بعد از سنجش و مراجعه دکتر به من گفت علت سنگینی ارث وداشتن قشار خون وابتلا تیرویید است از نوع گره سرد ...ایا احتمال درمان با سلولهای بنیادی وجود دارد ؟؟ ...2-ایا خار پاشنه ویا درد پاشنه پا هم مثل ارتروز زانو با سلول بنیادی قابل درمان است . البته من هنوز علت اصلی درد پاشنه ام را نمیدانم ولی 3 سال است مدام دکتر میروم ...متشکرم

پنجشنبه, 14 شهریور,1392

mina

من که از ناشنوایی داخلی گوش خیلی رنج میبرم علاوه بر این به خاطر حاسیت شغلی که دارم مشکلاتم چند برابر شده است و به یه شکلی منزوی شده ام .من خودم دبیر هستم و در ارتباط با دانش اموزان مشکل دارم . دعا میکنم هر چه زودتر راهی برای بیماران ناشنوا باز بشه اگر هم راهنامیی خاصی هست لطفا برای من اییپمیل ارسال کنید .با سپاس

دوشنبه, 18 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال: 2 سئوال دارم .....1- سن من 65 سال است و به سنگینی گوش مبتلا هستم که بعد از سنجش و مراجعه دکتر به من گفت علت سنگینی ارث وداشتن قشار خون وابتلا تیرویید است از نوع گره سرد ...ایا احتمال درمان با سلولهای بنیادی وجود دارد ؟؟ ...2-ایا خار پاشنه ویا درد پاشنه پا هم مثل ارتروز زانو با سلول بنیادی قابل درمان است . البته من هنوز علت اصلی درد پاشنه ام را نمیدانم ولی 3 سال است مدام دکتر میروم
پاسخ:متا سفانه در هیچ یک از موارد فوق سلول درمانی کمک کننده نیست.

چهارشنبه, 27 شهریور,1392

افشین

آیا بهبودی کامل اعصاب شنوایی از این طریق امکان پذیر هست؟

دوشنبه, 01 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:آیا بهبودی کامل اعصاب شنوایی از این طریق امکان پذیر هست؟
پاسخ:بهبودی قطعی عصب از جمله عصب شنوائی از طریق پیوند سلول های بنیادی امکان پذیر نمی باشو.به دلیل سرعت پائین ترمیم اعصاب و ارتباطات پیچیده راه های عصبی ترمیم اعصاب بسیار دشوار دشوار است و تحقیقات در این زمینه به مرحله درمانی نرسیده است.

ﺳﻪشنبه, 02 مهر,1392

س ت

با سلام
فرزند من 14 سال دارد و سخت شنوا میباشد واز سن 6ماهگی از انواع سمعک استفاده میکند و علت آن سی پی خفیف ومشکل زایمان است
آیا روش کشت سلولهای بنیادی در مورد مذکور جواب میدهد؟

با تشکر از پاسخ شما

جمعه, 05 مهر,1392

رویا

سلام خسته نباشید...من وقتی بچه بودم رگ های عصب یکی از گوش هام (دلیلشو نمیدونیم)کاملا از کار افتاده و از یه گوش بطور کامل ناشنوا شدم...میخواستم بپرسم ایا در مانی برای بهبودش وجود داره؟؟؟؟

چهارشنبه, 10 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:فرزند من 14 سال دارد و سخت شنوا میباشد واز سن 6ماهگی از انواع سمعک استفاده میکند و علت آن سی پی خفیف ومشکل زایمان است
آیا روش کشت سلولهای بنیادی در مورد مذکور جواب میدهد؟
پاسخ:بررسی بهبود ناشنوائبی به دنبال ابتلا به cp به دنبال سلول درمانی می بایست در مطالعات بالینی اثبات شود.آنجه مسلو است بازگشت این اختلال به حد طبیعی در حال حاضر بعید به نظر میرسد.

پنجشنبه, 11 مهر,1392

حمید

فرزندم 50درصد شنوایی خودرا به دلیل ضعف عصب شنوایی از دست داده خودم وخواهرانم به علت اینکه پدرمان ناشنوا است نیمه شنوا هستیم ایافرزندم ازراه سلول بنیادی قابل درمان است

جمعه, 12 مهر,1392

lpln lind

من که از ناشنوایی داخلی گوش خیلی رنج میبرم علاوه بر این به خاطر حاسیت شغلی که دارم مشکلاتم چند برابر شده است و به یه شکلی منزوی شده ام .من خودم دبیر هستم و در ارتباط با دانش اموزان مشکل دارم . دعا میکنم هر چه زودتر راهی برای بیماران ناشنوا باز بشه اگر هم راهنامیی خاصی هست لطفا برای من اییپمیل ارسال کنید .با سپاس

شنبه, 13 مهر,1392

ALI

من 30 ساله هستم و شنوایی من حدود 50% می باشد. کم شنوایی من از نوع ضعف عصب گوش می باشد. ایا در اینده با تکامل روش شما امید به درمان است؟

شنبه, 13 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:من وقتی بچه بودم رگ های عصب یکی از گوش هام (دلیلشو نمیدونیم)کاملا از کار افتاده و از یه گوش بطور کامل ناشنوا شدم...میخواستم بپرسم ایا در مانی برای بهبودش وجود داره؟؟؟؟
پاسخ:متاسفانه در زمینه ناشنوائی های عصبی فعلا سلول درمانی کمک کننده نمی باشد.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:فرزندم 50درصد شنوایی خودرا به دلیل ضعف عصب شنوایی از دست داده خودم وخواهرانم به علت اینکه پدرمان ناشنوا است نیمه شنوا هستیم ایافرزندم ازراه سلول بنیادی قابل درمان است
پاسخ:این بیماری زمینه ارثی دارد و متاسفانه ناشنوائی با منشا عصبی با سلول درمانی در حال حاضر قابل بازگشت نمی باشد.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:من 30 ساله هستم و شنوایی من حدود 50% می باشد. کم شنوایی من از نوع ضعف عصب گوش می باشد. ایا در اینده با تکامل روش شما امید به درمان است؟
پاسخ:در پژوهشگاه رویان طرحی در این زمینه وجود ندارد و کلا سلول درمانی در ناشنوائی فعلا در مرحله تحقیقات است و نثش درمان کننده ندارد.

ﺳﻪشنبه, 16 مهر,1392

حمید

سلام اگرسلول بنیادی در درمان ناشنواییی موثر باشد ایا درمان عصب شنوایی راشامل میشود باتشکر

چهارشنبه, 24 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:اگرسلول بنیادی در درمان ناشنواییی موثر باشد ایا درمان عصب شنوایی راشامل میشود باتشکر
پاسخ:هنوز نقش اثبات شده ای برای سلول های بنیادی در ترمیم عصب بینائی شناخته نشده است و فعلا تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.

شنبه, 04 آبان,1392

فرناز

سلام
من 20 ساله هستم بی دلیل شنوایی یک گوشم را از دست دادم دکترها میگن حلزون گوشم را از دست دادم.
آیا این مشکل من درمان دارد؟

دوشنبه, 06 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:من 20 ساله هستم بی دلیل شنوایی یک گوشم را از دست دادم دکترها میگن حلزون گوشم را از دست دادم.
آیا این مشکل من درمان دارد؟
پاسخ:باید با متخصصین گوش و حلق وبینی در خصوص امکان انجام عمل کاشت حلزون مشورت کنید.

دوشنبه, 13 آبان,1392

صاحب

باسلام بنده 27سالمه و5سالی هست شنوایم ضعیف شده{خفیف هست}دکترزیادرفتم اما گفتن سمعک بزن ایا سلول های بنیادی کمکم میکنه یانه ؟

چهارشنبه, 15 آبان,1392

ata

با سلام
من دختری21 ساله هستم در سن 10 سالگی بر اثر بیماری اریون شنوایی گوش چپم را از دست دادم و ان موقع دکتر به من گفت45درصد ازشنوایی گوش چپم را از دست دادم والان که دوباره دکتر رفتم گفت 100درصد از شنوایی گوش چپم را از دست دادم اگر درمانی به جز وسایل خروجی مثل سمعک وجود دارد من را راهنمایی کنید چون این قضیه روی زندگی خصوصی ام خیلی تاثیر بدی گذاشت

پنجشنبه, 16 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال: بنده 27سالمه و5سالی هست شنوایم ضعیف شده{خفیف هست}دکترزیادرفتم اما گفتن سمعک بزن ایا سلول های بنیادی کمکم میکنه یانه
پاسخ:انتخاب روش درمانی برای شما به توصیه متخصص گوش و حلق وبینی بستگی دارد.سلول درمانی برای نا شنوائی عصبی در حد تحقیقات است و هنوز نقش درمان کننده آن اثبات نشده است.

جمعه, 17 آبان,1392

لیلا عرب

سئوال:من دختری21 ساله هستم در سن 10 سالگی بر اثر بیماری اریون شنوایی گوش چپم را از دست دادم و ان موقع دکتر به من گفت45درصد ازشنوایی گوش چپم را از دست دادم والان که دوباره دکتر رفتم گفت 100درصد از شنوایی گوش چپم را از دست دادم اگر درمانی به جز وسایل خروجی مثل سمعک وجود دارد من را راهنمایی کنید چون این قضیه روی زندگی خصوصی ام خیلی تاثیر بدی گذاشت
پاسخ:متاسفانه در خصوص نا شنوائی های عصبی هنوز درمان قطعی اثبات نشده است.در مورد کاشت حلزون می توانید با متخصص مربوطه مشورت کنید.

شنبه, 18 آبان,1392

الهام

سلام
من پسری 14 ساله دارم که تازه متوجه شدم مانند پدرش دارای مشکل شنوایی عصبی است و در حال حاضر از سمعک استفاده می کند و شنوایی اش روز به روز کمتر می شود. لطفا مرا راهنمایی کنید.الان چه کاری برای درمان پسرم میتوانم انجام دهم؟

ﺳﻪشنبه, 12 آذر,1392

سجاد

سلام من 41 سال سن دارم به خاطر بیماری منیر گوش چپم 80 در صد از بین رفته و گوش راستم هم سوت میکشد آیا با سلولهای بنیادی میشه براش کاری کرد یا نه با تشکر

ﺳﻪشنبه, 12 آذر,1392

سجاد

سلام به خاطر بیماری منیر گوش چپم را از دست دادم و گوش راستم نیز زنگ و سوت میکشد و صداهای زیاد اذیتم میکند آیا با سلولهای بنیادی قابل ترمیمی است یا نه با تشکر

جمعه, 27 دی,1392

دلی

باسلام دختری 24 ساله هستم .من از سن بچگی به علت عفونت گلو و آنژین شنوایی گوش راست خود را از دست دادم.یعنی در حدود 15درصد هستش.گوش چپم به مدت 1 یا 2 سالیه به صدا خیلی حساس شده.مخصوصا کسایی که پهلو دستم میشینن و حرف میزنن.این قضیه خیلی من رو نگران کرده.ممنون میشم راهنماییم کنید.آیا راهی برای درمان گوش راستم هست؟ خواهشا جوابو به ایمیلم بفرستین.ممنونم.

یکشنبه, 29 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه درمان مشکل شما با سلول های بنیادی امکان پذیر نیست.

یکشنبه, 04 اسفند,1392

حسین

سلام <br />خانم من به دلیل باریک شدن عصب بینایی به خاطر وجودتوموردرکنارعصب بینایی یکی از چشمهایش راازدست داده.آیا راهکاری برای برگرداندن عصب بینایی به حالت اولیه هست؟ <br />ممنون میشم اگر راهنمایی بفرماییید یا اگر محل درمانی درکشوروجوددارد معرفی نمایید.لطفا اگرممکنه جواب را به ایمیل فرمایید. <br />

دوشنبه, 05 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه باز سازی عصب به دنبال آسیب به طوری که بینائی بازگردد فعلا غیر ممکن است و محققین برای رسیدن به این امر راه درازی را در پیش دارند.متاسفانه هنوز در هیچ کجای دنیا موففق به بازگرداندن بینائی نشده اند.

ﺳﻪشنبه, 06 اسفند,1392

میثم

با سلام : من 25 سالم هست و تقریبا 10 سالی هست که گوش سمت راستم صدا میده و حدود 85درصد از شنوایشو از دست داده ایا راهی برای بهتر شدنش هست یا در اینده میشه امید واربود که راهی پیدا بشه باتشکر . لطفا برام ایمیل کنید.

چهارشنبه, 07 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />علت بیماری گوش شما باید بررسی و مشخص گردد اما در این زمینه کاری با سلول های بنیادی فعلا انجام نمی شود.

چهارشنبه, 07 اسفند,1392

آرزو

سلام دختری 24 ساله هستم در 12 سالگی به دلیل عوارض بیماری مننژیت نیمه شنوا شدم آیا درمانی با سلولهای بنیادی دارد؟

جمعه, 09 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />آرزوی عزیز <br />متاسفانه فعلا درمان قطعی برای این عارضه وجود ندارد و سلول درمانی نیز قادر به ترمیم کامل عصب تخریب شده به گونه ای که شن.ائی بازگردد نمی باشد.

پنجشنبه, 22 اسفند,1392

امین

من پسر دو یاله دارم که ناشنوایی ارثی دارد می خواستم ببینم کاشت سلولهای بنیادی در مورد مذکور جواب میدهد . بهترین روش برای درمان چنین بیماریهایی چیست؟

جمعه, 23 اسفند,1392

لیلا عرب

امین عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه ناشنوایی مادرزادی با سلول های بنیادی فعلا قابل درمان نیست.شاید کاشت حلزون بتواند به کودک شما کمک کند.جهت اطلاع از این امر به کلینیک کاشت حلزون بیمارستان لقمان مراجعه کنید.

شنبه, 24 اسفند,1392

سلام

سلام دختری 24 ساله هستم در 12 سالگی به دلیل عوارض بیماری مننژیت نیمه شنوا شدم آیا درمانی با سلولهای بنیادی دارد؟

یکشنبه, 25 اسفند,1392

امین

ممنون از جوابتون .می خواستم ببینم کاشت حلزون فقط از یک گوش میشنوه. آیا دستگاهی که در کاشت حلزون استفاده میشود در آب به مشکلی نمبخوره.آیا روشی بهتر از کاشت حلزون هم هست. <br />پیشاپیش مرسی

یکشنبه, 25 اسفند,1392

لیلا عرب

امین عزیز <br />با سلام <br />سئوال شما تخصصی است و بهتر استبا جراحان یا کارشناسان این روش مشورت بفرمایید.

یکشنبه, 25 اسفند,1392

لیلا عرب

یا سمن عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه به دلیل پیچیدگی مسیر شن.ایی و ارتباطات بسیار عصبی هنوز امکان درمان آن با سلول های بنیادی امکان پذیر نشده است اما شما می توانید به مرکز کاشت حلزون بیمارستان لقمان مراجعه کنید.

یکشنبه, 25 اسفند,1392

y

سلام دختری 26 ساله هستم در بدوتولد به دلیل هیپوکسی (کمبود اکسیژن)موقع زایمان نیمه شنوا شدم آیا درمانی با سلولهای بنیادی دارد؟

یکشنبه, 25 اسفند,1392

لیلا عرب

یاسمن عزیز <br />قبلا به سئوال شما پاسخ داده شده است.

یکشنبه, 17 فروردین,1393

لیلا عرب

پگاه عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه این امکان فعلا با سلول های بنیادی امکان پذیر نیست.

چهارشنبه, 20 فروردین,1393

setare

سلام.من دختری 23 سال دارم از نوع کم شنوایی م.از 2 سالگی سمعک زدم <br />.وقتی به دنیا اومدم زردی پوستی گرفتم بعد مدتی هر دو گوشم اسیب رسید.فقظ 25 .ایا راهی از درمان سلول بنیادی هست ؟ چون خیلی توی زندگیم تاثیری بدی گذاشته.اگه راهی درمانی هست لطفا برای من ایمیل بفرستی.ایا امیدی هست درمان شم به حد طبیعی برسونه؟ <br />ممنون

پنجشنبه, 21 فروردین,1393

لیلا عرب

ستاره عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز درمان ناشنوایی با سلول های بنیادی محقق نشده است زیرا شنوایی دارای مسیر های پیچیده عصبی بوده و ترمیم آن بسیار دشوار است.شاید کاشت حلزون که در بیمارستان لقمان انجام می شود بتواند به شما کمک کند.

شنبه, 23 فروردین,1393

فرهاد

سلام <br />من مرد هستم در سن 40 سالگي ناگهان شنوايي گوش راست خود را بدون هيچ بيماري و آثار قبلي از دست دادم در نوار شنوايي سنجي گفته شد 45 درصد شنوايي داري و گوش چپ شما هم خوب است متخصص گفت از عصب مي باشد روزهاي اول صداي صوت نداشتم ولي از هفته دوم صداي صوت هم كم كم زياد و يكسره شد سمت راست صورتم برخي موارد سنگين است و در برخي لحظه ها حالت خواب رفتگي موضعي و جزئي دارد لطفا كارهايي كه بايد انجام شود يا در تهران مراكز تخصصي را به من اعلام نماييد ام ار اي هم انجام داده ام فعلا جوابش نيامده مي خواهم اگر واقعا راهي دارد و زودتر مي توان انجام داد انجام دهم تا بعدا نگويند دير شده چند ژزشك هم رفته ام همه به من داروي آسيكلووير و پريدنيزولون و ويتامين ب داده اند <br />متشكرم

دوشنبه, 25 فروردین,1393

لیلا عرب

فرهاد عزیز <br />با سلام <br />تصمیم گیری در خصوص وضعیت شما در حیطه متخصص گوش و حلق و بینی است و در حیطه این سایت که مربوط به سلول های بنیادی است نمی باشد.ضمن آن که سلول درمانی برای بهبود کاهش شنوایی شما نمی تواند کمکی کند. بهتر است از روش های درمان دارویی و توان بخشی استفاده کنید.

یکشنبه, 31 فروردین,1393

یاسمن

با سلام دختری هستم 20 ساله.من 10 ماهه به دنیا آمدم علتش پیچیدن بند ناف به دور گردنم بوده بعداز به دنیا آمدنم چون معده ام را شستشو نداده بودند پزشک اطفال تشخیص داد که من عفونت دارم و 12 عدد آمپول جنتماسیون در نسخه نوشتند البته چند عددی بهم تزریق شده بود ناگفته نماند که مادرم پرستار هستند و زمانی که خواستند بمن شیر بدهند متوجه عق زدن من شد به همین دلیل مادرم معده ام را شستشو داد و موفق به دادن شیر بمن شد. دکتر من برای هردو گوشم از سمعک استفاده میکنم.بقیه دکترها گفتند که من تمامی اجزای گوشهام سالم هستند و فقط عصب گوشم مشکل داره. به نظر شما راه چاره چیست؟

دوشنبه, 01 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

یاسمن عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه کاهش شنوایی شما به دلیل عارضه جانبی جنتامایسین است که متاسفانه کاری نمی توان کرد.شاید کاشت حلزون برای شما کمک کننده باشد برای اطلاغ از این امر می توانید به کلینیک کاشت حلزون بیمارستان لقمان مراجعه کنید.

یکشنبه, 21 اردیبهشت,1393

امین

سلام پسری 30 ساله ام گوش سمت راستم مشکل عصبی دارد خیلی سنگین است سمت چپ هم یه کم سنگین میباشد ایا روش درمان سلول بنیادی دارد. . راهی غیر از سمعک پپیدا میشود

دوشنبه, 22 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

امین عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه هنوز درمان ناشنوایی عصبی با سلول درمانی میسر نشده است.می توانید در خصوص کاشت حلزون و بهبود شنوایی به کلینیک کاشت حلزون بیمارستان لقمان مراجعه کنید.

یکشنبه, 28 اردیبهشت,1393

سیمین

سلام،پسرم هشت سال دارد گوش سمت رستش صداهای زیر را خوب نمیشنود،دتر میگوید عصب ان به علت صداهای بلند آسیب دید است.آیا راه درمان دارد؟موف و موید باشد.

دوشنبه, 29 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

سیمین عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه در ئرمان ناشنوایی های عصبی هنوز سلول درمانی جایگاه درمانی ندارد و تصمیم گیری در خصوص بیمار شما فقط در حیطه متخصصین گوش و حلق وبینی است.

دوشنبه, 30 تیر,1393

شهلا

با سلام و خسته نباشید. سوال من این است که آیا ممکن است که گوش داخلی به طور مادرزادی مایع نداشته باشد؟ آیا در این صورت ناشنوایی کامل اتفاق می افتد و آیا در صورت بروز چنین مسئله ای درمانی وجود دارد؟

یکشنبه, 05 مرداد,1393

لیلا عرب

شهلا عزیز <br />با سلام <br />در این خصوص با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید.این سئوال در این حیطه سایت که مربوط به سلول درمانی است نمی باشد.

ﺳﻪشنبه, 07 مرداد,1393

مرتضی اکبری

باسلام وخسته نباشید <br />23ساله هستم حدود15سال پیش ازارتفاع 2.5متری با سر بزمین خوردم دچارشکستگی وترک جمجمه ازسمت راست شدم وگوش راستم خونریزی داخلی داشته وبگفته پزشکان عصب شنوایی آن قطع شده است .هرزگاهی سردرد شدیدی احساس میکنم گوش سمت چپم احساس میکنم که ازبادپرشده وکم شنوامیشود.ممنون میشوم دراین زمینه راهنمایی کنید.متشکرم

دوشنبه, 13 مرداد,1393

لیلا عرب

مرتضی عزیز <br />با سلام <br />شما می بایست از لحاظ گوش و حلق وبینی و همچنین مغز و اعصاب بررسی شوید. وبا روش های مختلف میزان آسیب عصبی شما بررسی شود.

چهارشنبه, 15 مرداد,1393

روزبه

ازتون سوالی داشتم <br />من از وقتی یادم میاد گوش راستم نمیشنید <br />کر کامل نبودم <br />حدودآ 15 سال پرونده دارم <br />تو این 15 سال مثل اینکه گوش راستم شنواییش کمتر شده و میانگین 120 دسی بل <br />این مدارک هم نشون میدن که شنوایی گوش چپم تغییری نکرده <br />گوش چپم عادیه عادیه <br />خیلی اذیت میشم <br />کسی نمیتونه درگوش چپم صحبت کنه. نقطه دقیق صداهارو تشخیص نمیدم و ... <br />استرس دارم که گوش چپم هم مشکلی براش پیش بیاد <br />27 سالمه <br />میتونم امید داشته باشم که گوش راستم اوکی بشه؟ <br />یا شنوایی چپم کم میشه؟ <br />میدونم باید ویزیت بشم <br />فقط خاستم بدونم چقدر علم پزشکی تو برگردوندن شنوایی پیشرفت کرده <br />ممنون میشم جواب ایمیل منو بدین

چهارشنبه, 15 مرداد,1393

علی

سلام و خسته نباشید. آیا منظور شما از درمان اختلالات شنوایی شامل کسانی که دچار سندروم آشر هستند نیز می شود؟ یا منظور سایر ناشنوایی هاست؟

جمعه, 17 مرداد,1393

لیلا عرب

روزبه عزیز <br />با سلام <br />کاهش شنوایی هدایتی را شاید بتوان با عمل جراحی کمی بهبود بخشید ولی ناشنوایی های حسی-عصبی تا کنون درمانی نداشته است.البته در مواردی که پزشک متخصص صلاح بداند کاشت حلزون کمک کننده بوده اما متاسفانه فعلا درمان قطعی وجود ندارد.

جمعه, 17 مرداد,1393

لیلا عرب

علی عزیز <br />با سلام <br />هنوز درمان اختلالات شنوایی از جمله سندرم آشر با سلول های بنیادی انکان پذیر نشده است.

پنجشنبه, 23 مرداد,1393

علی

با سلام و خسته نباشید. من 30 ساله ام و بیماری آرپی دارم. گوش هایم هم کمی سنگین است. با توجه به علائمی که دارم فکر میکنم سندروم آشر دارم. من چندبار به متخصص گوش مراجعه کردم ولی هر جا که رفتم بعد از معاینه گفته اند که گوش شما کاملاً سالم است. حالا سوالم این که برای این که بفهمم سندروم آشر دارم یا نه آیا معاینه یا دستگاه خاصی وجود دارد؟ چه راهی برای مطمئن شدن از این موضوع هست؟ با تشکر از شما.

یکشنبه, 26 مرداد,1393

لیلا عرب

علی عزیز <br />با سلام <br />برای اطمینان می توانید مشاوره ژنتیک داشته باشید.

یکشنبه, 26 مرداد,1393

amir

با عرض سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم آیا بیماری هست که مادر زادی باشه و موجب بشه شنوایی به مرور کم و کمتر بشه و تهش به ناشنوایی منجر بشه البته در سن 21 سالگی نه کودکی.اگه هست یه توضیحی بدین ممنون میشم ازتون.

یکشنبه, 26 مرداد,1393

مهرداد

با عرض سلام . حدود 27 سال ییش به دلیل بیماری سندروم منیر شنوائی گوش سمت راستم را از دست داده ام آیا درمانی برای این مشکل وجود دارد یا خیر ؟ با کمال تشکر از شما

دوشنبه, 27 مرداد,1393

لیلا عرب

مهرداد عزیز <br />با سلام <br />فعلا درمان جدید قطعی برای بیماری منیر معرفی نشده است و فعلا درمان های روتین قبلی در حال انجام است.

دوشنبه, 27 مرداد,1393

لیلا عرب

امیر عزیز <br />با سلام <br />بله.بیماری هایی که خصوصا علت ژنتیکال دارد سبب افت تدریجی شنوایی و کری می شود . <br />در مورد انواع این بیماری ها با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید.

دوشنبه, 27 مرداد,1393

باقر

باسلام <br />بنده 45روزه که سرگیجه دارم یکمه اولش شدید بود و مداوم.من استرس و اضطراب دارم قبل از سرگیجمم داسترس و اضطرابم داشتم.الان یکم بهترم رفتم دکتر واسم آزمیش شنوایی سنجی نوشت و دکتر درجواب آزمایش ها گفتن به احتمال قوی منیر گوش راست دارم.ولی بنده در این 45 روز 3 روزش اصلا سرگیجه نداشتم و اون زمانی بود که برای تفریح به شما رفته بودم آیا ممکن هست که این رگیجم از اضطراب و استرس زیادی که دارم باشه؟سابقه خانوادگی هم نداریم.منتظر جوابتون هستم باتشکر.لطفا یمیل کنید

یکشنبه, 02 شهریور,1393

benyamin

با سلام خدمت شما : من بنیامن 20 ساله هستم من الان در شرف استخدام نیروی انتظامی هستم ولی در مراحل پزشکی بهم گفتن گوش چپت ضعیف تر از گوش راستته اگر هم اینطور باشه درمانش چیه ؟

دوشنبه, 03 شهریور,1393

لیلا عرب

بنییامین عزیز <br />با سلام لطفا با متخصص گوش و حلق و بینی مشورت کنید.درمان بر حسب نوع تشخیص متفاوت است.

شنبه, 08 شهریور,1393

محمد

باسلام. مایکی ازاقواممون دچارعارضه کم شنوایی شده سوالم اینکه البته این خانم 18ساله عارضه اش به دلیل بیماری مادرزادی هستش که گوشاش ظعیفه آیاامکانش هست که شنواییشوبااین وجودکه مادرزادیه درمان کرد؟ ممنون میشم جوابتونوبه ایمیلم ارسال کنید.

چهارشنبه, 19 شهریور,1393

hojat.hadizadeh

سوالات بیسار جالبی پرسیدن من هم دختری دارم ناشنوا دنبال راهی برای درمانش هستم <br />

چهارشنبه, 19 شهریور,1393

لیلا عرب

حجت عزیز <br />با سلام <br />سلول درمانی هنوز نقشش درمان کننده در ناشنوایی ندارد.

پنجشنبه, 03 مهر,1393

سبحان

سلام <br />خسته نباشید <br />گوش چپ من در اثر ضربه دچار پارگی پرده گوش شد و جراحی کردم <br />اما صدای وز وز گوشم خیلی زیاده و دکترم گفته تا آخر عمرم باید بشنومش <br />و خیلی هم اعصابمو خورد کرده <br />البته دکترمم گفته در اثر آسیب به اعصابمه <br />آیا راه درمانی هست؟ <br />اگه آره به کجا مراجعه کنم؟

دوشنبه, 07 مهر,1393

m

با سلام بنده هم مشکل شنوایی حسی عصبی دارم میخواستم ببینم راهی برای درمان وجود ندارد؟ یه سوال دیگر هم داشتم در نظرات که خوندم تقریبا شما در تمام جواب ها گفتید درمان قطعی وجود ندارد سوالم این است پس سلول بنیادی برای در مان شنوایی چیست؟

یکشنبه, 13 مهر,1393

پریسا

با سلام و خسته نباشید، من سیو پنج سال دارم، از حدود پنج سال پیش سرگیجه دو سه بار در سال و هر بار چند روز برام پیش می اومد البته نه تمام روز ، ولی یک ساله که سرگیجه هام حالت عجیبی پیدا کردن، مثل اینکه با طناب گردنمو فشار بدن و بعد یهو طنابو باز کنن و خون با فشار به مغزم برسه، این اتفاق بارها در روز تکرار میشه اما سرگیجه چرخشی و واقعیم هر دو سه ناه یک باره، دکتر گوش و حلق و بینی برام تست سرگیجه و شنوایی نوشتن نتیجه ضعف وستیبول گوش راست و تشخیص منییر بود، نمک رو حذف کردم اما هنوز اون حس عجیب در سرم هست و البته صدای وز وز شدید در گوشم، من معلم هستم و محیط کارم پر سرو صداست. به نظر شما حس عجیب سرم هم به منییر مربوطه؟ متشکرم

ﺳﻪشنبه, 29 مهر,1393

محمدرضا

سلام <br />من 23 سالمه گوش چپ5 درصد شنوایی دارم وگوش راست15درصد شنوایی دارم هنوزهمیشه سمعک استفاده کردم ایا کاشت سلول بنیادی به من کمک میکند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکشنبه, 04 آبان,1393

نا شناس

سلام . من 44 سالم حدود 12 سال است که پیگیر کم شنوایی هستم دکتر ها گفتند عصب شنوایی هردو گوش از بین رفته سمعک برای گوش چپ دارم ولی متاسفانه حتی با سمعک هم درست نمی شنوم این مسئله مرا خیلی رنج می دهد هم در منزل و هم در محل کار مشکل دارم . آیا زمانی خواهد رسید که بطور کامل شنوایی را از دست بدهم . و هیچ راهی برای اصلاح شنوایی وجود ندارد . خواهش میکنم پاسخ من را به ایمیلم بفرستید . سپاسگذارم

ﺳﻪشنبه, 20 آبان,1393

ياس

سلام من 32 سالمه و از كم شنوايي گوشهام خيلي رنج مي برم واقعا دارم عذاب مي كشم اعتماد به نفسم خيلي اومده پايين خواهش مي كنم منو راهنمايي كنين . <br />تو زمان سرماخوردگي گلو درداي بدي مي گيرم و اون زمان شنواييم خيلي كمتر ميشه ميخوام ببينم آيا مي شه به خاطر داشتن لوزه من گوشهام سنگين باشه ؟ آيا اگه لوزه هامو عمل كنم اين مشكل حل ميشه ؟ <br />بيشتر اوقات تو گوشام احساس مي كنم هوا هست . مثل زماني كه آب تو گوش آدم ميره گوشم تق تق صدا مي ده !تو محيط كارم خيلي كم حرف مي زنم از ترس اينكه شايد كسي بخواد باهام حرف بزنه و من نشنوم حتما بايد به صورت افراد نگا كنم تا متوجه حرفاشون بشم .گاهي هم همه بهم مي گن جوابمونو ندادي !صدات كرديم ! اما من واقعا متوجه نمي شم . تور وخ دا منو راهنمايي كنين و بگيد حداقل بايد چيكار كنم . ميشه ازتون خواهش كنم جوابمو به ايميلم بفرستيد . ممنون مي شم <br />

یکشنبه, 25 آبان,1393

امیر

سلام من 16 ساله هستم و وقتی 3 سال سن داشتم سرطان گرفتم و بر اثر شیمی درمانی از هر دو گوش ناشنوا شده ام و ده سال است که از سمعک استفاده میکنم و خیلی برام سخته چون توی مدرسه عادی درس میخوانم و صدای معلم را به سختی درک میکنم در ضمن گرونترین سمعک دنیا در گوشهایم هست اما باز هم نمیشنوم؟ جواب نمیدهد یعنی نصفه جواب میدهد ایا راهی دیگری به غیر از استفاده از سمعک هست؟؟؟؟ مثلا سلول های بنیادی؟؟؟؟؟؟؟؟ در ضمن ناشنواییم حسی عصبی است

چهارشنبه, 05 آذر,1393

رسول

با عرض سلام و خسته نباشی اینجانب23ساله کم شنوایی ارثی دارم واژ بچگی کم شنوا بودم وهر سال یکم شنواییم کمتر میشه درصحبت کردن هیچ مشکلی ندارم من دو سال دانشجو بودم الان میخوام دفترچه پست کنم نمیخوام معاف پزشکی بشم آیا امکان اینکه با عمل جراحی خوب بشم وجود داره خواهش میکنم کمکم کنید باتشکر از سایت مفیدتون

شنبه, 08 آذر,1393

رسول

با عرض سلام و خسته نباشی اینجانب23ساله کم شنوایی ارثی دارم واژ بچگی کم شنوا بودم وهر سال یکم شنواییم کمتر میشه درصحبت کردن هیچ مشکلی ن من دو سال دانشجو بودم الان میخوام دفترچه پست کنم نمیخوام معاف پزشکی بشم آیا امکان اینکه با عمل جراحی خوب بشم وجود داره خواهش میکنم کمکم کنید باتشکر از سایت مفیدتون

ﺳﻪشنبه, 11 آذر,1393

محسن فلاح

سلام <br />من از سال 90 تا بحال عصب گوش سمت چپم مشکل داره <br />وز وز میکنه و شنوایی خیلی کم شده تا دلتون بخواد پیش بهترین دکترای تهران رفتم هیچکدومشون جواب قانع کننده بهم ندادند میخواستم بدونم چیکار باید بکنم شرمنده مزاحم شدم

پنجشنبه, 20 آذر,1393

زهرا

زهرا می گوید: <br />در 1/1/0001 <br />زهرا می گوید: <br />در 1/1/0001 <br />سلام خسته نباشید من 29 سال دارم و از سن 5-6 سالگی شنوایی خود را کم کم از دست دادم بخاطر سرماخوردگی وبی احتیاطی مادرم. تا دبیرستان از سمعک استفاده کردم بعد ی مدتی سمعک جواب نداد ومجبور شدم کاشت حلزون بشم .الان 4 ساله کاشت حلزون شدم اما خوب جواب نمیده مخصوصا جای شلوغ یا با تلفن مشکل دارم..مشکل از عصبم هست هردو گوش نمیشنوم.ایا این که میگن با سلول درمانی شنوایی بر میگرده صحت داره یانه؟ و ایا شخص کاملا خواهد شنید؟ میدونم تاحالا رو انسان تست نشده ولی اگه قراره تست بشه من داوطلبم . جدی گفتم خواهش میکنم رو من حساب کنید شاید خوب بشم

شنبه, 22 آذر,1393

موسی فرامرزی

سلام 37 سالمه دکتر رفتم گفت عصبیت ضعیفه باید سمعک بزنی زدم اثری ندارد چکار کنم <br />

یکشنبه, 21 دی,1393

Mohammad

اخبار ترمیم عصب شنوایی با سلولهای بنیادی رو قریب پنج سال پیش یک متخصص به من داد واز اون موقع تا الان ظاهرا چیز جدیدی اتفاق نیوفتاده، لطفا راهنمایی فرمایید آیا جایی در ایران یا هرکشور دیگری هست که با کمک سلولهای بنیادی قادر به ترمیم عصب شنوایی با کمک سلولهای بنیادی باشد؟دوم، اینکه کدام بیمارستان یا موسسه یا پزشکی در امریکا پیشتاز این امر هست؟ باسپاس فراوان

جمعه, 26 دی,1393

محمد

سلام،، خسته نباشید،من 31 سالمه و از بچگی گوش سمت راستم شنوایشو از دست داده،، دکتر رفتم ولی جواب نگرفتم،.یکی از متخصص های گوش و حلق و بینی میگفت احتمالا دوران بچگی اوریون گرفتی و اعصاب گوشت از بین رفته،،، حالا میخوام از آقای دکتر سوال کنم ببینم میشه از سمعک استفاده کنم،، ینی فایده‌ای داره برام،،، خواهش میکنم جواب بدید،،، ممنون

دوشنبه, 29 دی,1393

سمانه

سلام من تشخیصم در شنیدن حرفها خیلی ضعیف است هرچه سعی می کنم خوب متوجه بشم که چه چیزی طرف مقابلم گفت نمیتونم و کلمه ها رو بد میگیرم نمی دونم این مشکلم از گوش است یا چیز دیگه البته نا گفته نماند گوشم همیشه خارش دارد و کثیف است ولی هیچ دردی ندارم.

جمعه, 17 بهمن,1393

کامران

با سلام <br />دخترم از بدو تولد ،شنوایی گوش سمت چپش بسیار ضعیف و سمت راست کامل است ، برای درمان چه راه پیشنهاد می کنید.

چهارشنبه, 06 اسفند,1393

رضا

ببخشید گوش سمت چپ نبود گوش سمت راست من نمیشنود <br />

شنبه, 09 اسفند,1393

باجوری

با سلام <br />سلول درمانی هنوز نقشی درمان کننده در ناشنوایی ندارد. <br />جهت درمان بیماری وی به متخصصین گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید و روشهای موجود کم شنوایی و ناشنوایی را پیگیری نمایید.

جمعه, 22 اسفند,1393

ahmad teymuri

سلام ناشنوایی در اثر مصرف جنتومایسین درمان دارد یانه؟

دوشنبه, 17 فروردین,1394

مرادی

سلام خسته نباشید <br />من 12 سال پیش به خاطر بیماری اوریون شنوایی یکی از گوشامو از دست دادم خیلی پیگیر بودم اون زمان تا اینکه دکترا نمیشه درمان شی -تااینکه به صورت اتفاقی به سایت شما سر زدم -خواهش میکنم راهنماییم کنید اینکه کدوم شهرا و کدوم دکترا میتونن به مریضایی مثل من کمک کنن- <br />باتشکر-مرادی همدان

یکشنبه, 23 فروردین,1394

زینت

با سلام <br />نوزاد 6روزه ای دارم که دوبار سنجش شنوایی داده و هیچ گونه علامتی در تست سنجش ثبت نشده هیچ گونه سابقه خانوادگی یا بیماری در دوران بارداری نداشته ام .پرده گوش نوزادم سالم میباشید گفتن مایع درون گوشش کم میباشد باید مدت زمان بیشتری بماند دوباره سنجش شود لطفا راهنماییم کنید چکار کنم

جمعه, 11 اردیبهشت,1394

حشین

الان دوساله از خبرتون گذشته هنوز خبر جدیدی در این مورد ندارید؟

شنبه, 12 اردیبهشت,1394

مهراسا

سلام خسته نباشی <br />من دختری 28 ساله هستم نیمه شنوام و گفتن از مادر زادی مشکل شنواییم حسی عصبی هست <br />و لکنت زبانم دارم متاسفانه میگن درمانی برای حسی عصبی موجود نمیباشد من تمام امور عادی گذرانده ام بدون سمعک (سمعک دارم دیجیتال ولی سختم هست )ایا جراحی برای این کار موجود نیست؟ <br />ایا برای نیمه شنوایی حسی عصبی درمانی هست یا خیر؟ <br />با تشکر

یکشنبه, 03 خرداد,1394

رحیم

با سلام و ادب احترام خدمت تمام اساتید ،دکترین ،و تمام هموطنان عزیزم بخصوص ناشنوایان <br />اینجانب از کم شنوایی رنج می برم بخصوص گوش چپ که تا امسال دیگه هیچی نمی شنوم گوش راست هم کم کم دارم ازدستش میدم . <br />سوال بنده از مشاور محترم اینه ،با توجه به مراجعه مکرر به شنواسنجی و فوق تخصص گوش متاسفانه فقط از لحاظ چشمی و با توجه به نوار گوش که اونم بدون تجهیزات تشخیص میدن. <br />بهر حال گلایه ندارم ؟ <br />بعضی مواقع گوش هام وزوز می کنه تا حد سر گیجه و همچنین نه پدر نه مادر کم شنوا بودن ولی از فامیل دور بله کم شنوایی داشتیم اونم در دوران کهولت سنی <br />نزدیک متوجه میشوم دور نخیر <br />با کوچکترین هر صدایی با هر ولومی با هر فاصله ای از انسان عادی بهتر می شنوم. <br />من مدرک فوق لیسانس سازه ام بدون اینکه از معلمانم و یا استادیدم بهره ای برده باشم ..بیشتر با وشیاری خودم پیشرفت کردم <br />سمعک خریدم نمی تونم ازشون استفاده کنم بدلیل اینکه فرکانس اونها با عصب من سازگاری نداره؟ <br />ازتون خواهش می کنم کمکی به من کنید همش پیش خودم فکر می کنم این مشکل که در واقع نوعی بیماری حسی -عصبی هست و جون میلیون ها انسان رو گرفته قابل حل هست چیزهای توی ذهنم می رسه ولی امکانات و حمایت ندارم؟گهگاهی فکر می کنم چطور با توجه به اینکه اینقدر غلم پیشرفت کرده از ترمیم عصب و پیوند کامل سر به تن کسی دیگری را <br />به نظر شما مشاور محترم پزشکی :با اولا با توجه به مشخصاتت که بهتون دادم شنوایی من بالای 80 دسی بل هستش؟ <br />آیا فقط از طریق سمعک های برتر مشکل رفع خواهد شد یا خیر؟ <br />آیا با توجه به اینکه شغل پدر من عشایری و همچنین توی سرما و شنا کردن در اب از کوچکی در اثر عفونت و انواع بیماری ها دچار چنین چیزی شده ایم؟ <br />سپاسگذارم. <br />منتظر پاسخ هستم.

ﺳﻪشنبه, 27 مرداد,1394

ابوذر

با سلام <br />من برادری دارم 26 ساله،از بچگی(7یا8 ماهگی) دچار ناشنوایی شده است، یکی از گوشاش 30،یکی دیگه 10 میشنود. راهنمایی بفرمایید آیا امکان عمل کاشت حلزون براش امکان پذیر است یا نه؟ <br />با تشکر

ﺳﻪشنبه, 27 مرداد,1394

پزشک مشاور

ابوذر@: <br />باسلام <br />فعلا هیچ طرحی در حال ساخت حلزون گوش داخلی نیست ولی لاله گوش خارجی به وسیله علم مهندسی بافت ازسلول های بنیادی ساخته شده و طرح های کنونی به دنبال تولیدسلول های مویی (گیرنده های شنوایی) باکاربرد درمان ناشنوایی هستندو همانطورکه درخبرهم آمده درحال حاضر مطالعات درفازبررسی روی حیوانات است، بعدازاتمام این فازواردفازکلینیکی می شوند.

پنجشنبه, 29 مرداد,1394

تورج

باسلام اینجانب کم شنوای عصبی مادرزادی هستم و 26 سال سن دارم و از سمعک استفاده میکنم ایا عمل جراحی برای بازگشت شنوایی وجود دارد؟

جمعه, 30 مرداد,1394

پزشک مشاور

تورج@: <br />باسلام <br />درآینده ای نزدیک استفاده از سلول های بنیادی روش مناسبی برای جایگزین کردن سلولهای مویی از دست رفته حلزون گوش داخلی است،البته درحال حاضر می توانیدبه جای سمعک معمولی بامراجعه به مراكز تخصصي اقدام به کاشت سمعک کنید.

پنجشنبه, 05 شهریور,1394

کم شنوا

سلام دختری 27 ساله هستم.در بدوتولد به دلیل هیپوکسی (کمبود اکسیژن) موقع زایمان نیمه شنوا ( حسی عصبی ) شدم و از سمعک استفاده می کنم. آیا درمانی با سلول بنیادی وجود دارد؟ <br />لطفا من را راهنمایی فرمائید. <br /> <br /> سپاسگزارم

پنجشنبه, 05 شهریور,1394

پزشک مشاور

کم شنوا@: <br />باسلام <br />طرح های تحقیقاتی حاضر دنبال تولیدسلول های مویی (گیرنده های شنوایی) ازسلول های بنیادی هستند ولی همانطورکه درخبرهم آمده درحال حاضر مطالعات درفازبررسی روی حیوانات است، بعدازاتمام این فازواردفازکلینیکی می شوند.نتایج آخرین فازهای تحقیقاتی ازطریق همین سایت اعلام می شود.

یکشنبه, 08 شهریور,1394

مهدی

بر اثر تصادفی قسمت میانی گوش سمت چپم شنوایش تقریبا به صفر رسیده و پس از مراجعه به پزشک و مصرف دارو و همین طور تزریق گوش که بی اثر بودند می گوید دیگه بهبودی حاصل نخواهد شد و علت کم شنوایی مربوط به عصب شنوایی است و راه درمانی فعلا ندارد می خواستم بدانم ایا واقعا نمی توان کاری کرد حتی جراحی و... و همین طور پس از گذشت حدود 4ماه هنوز مشکل تعادل دارم سنم هم 30سال است ایا برای بهتر شدن تعادل کاری می توتن کرد در صورت امکان با ایمیل پاسخ دهید و سلولهای بنیادی تا چقدر احتمال بهبود وجود دارد و و فعلا در چه مرحله ای است و برای درمان احتمالی کدام شهر و بیمارستان بهتر است خودم ساکن شیراز هستم .

ﺳﻪشنبه, 10 شهریور,1394

پزشک مشاور

مهدی@: <br />باسلام <br />اگرآسیب به عصب رسیده باشدباجراحی هم نمی توان کاری کردوباید منتظرانجام طرح هایی درزمینه ترمیم عصب آسیب دیده گوش باشید،تزریق سلول های بنیادی برای درمان ناشنواییی درخارج ازایران صورت میگیرد و برای تولیدوجایگزین کردن سلول های گیرنده شنوایی اسیب دیده است نه گیرنده های ناقص مادرزادی،و این تزریق به عصب اسیب دیده گوش مربوط نمی شود.

یکشنبه, 22 شهریور,1394

دهقانی

با سلام <br />من پسرم را که15 روزشه برا تست شنوایی بردم درمانگاه گفتند گوش راستش هیچ عکس العملی نشون نمیده اما گوش چپش مشکلی نداشت .خواستم ببینم باید چی کار کنم؟ایا این مشکلش با بزرگ شدن بچه رفع میشه یا خیر؟ <br />با سپاس فراوان

شنبه, 28 شهریور,1394

ساجده

سلام خسته نباشید <br />دختری 18 ساله هستم از بدو تولد گوش هام سالم بودن اما در 5 یا 6 سالگی اوریون گرفتم و کم کم شنواییم کم شد چند سال پیش رفتم دکتر و ب من گفت ک چون بچه بودم اوریون گرفتم عصب های گوشم ضعیف شدن الانم صداهای بلند رو میشنوم ولی صدا های اروم رو یا متوجه نمیشم یا برام واضح نیست و اون هایی هم ک بیماری منو نمیدونن یا منو متهم ب بی ادبی میکنن یا خنگ بودن :-( <br />ایا راهی برای درمان هست؟ خواهش میکنم جواب بدین

شنبه, 28 شهریور,1394

پزشک مشاور

ساجده@: <br />باسلام <br />اگرآسیب به عصب رسیده باشدباجراحی هم نمی توان کاری کردو باید منتظرانجام طرح هایی درزمینه ترمیم عصب آسیب دیده گوش باشید،تزریق سلول های بنیادی برای درمان ناشنواییی درخارج ازایران صورت میگیرد وتنها برای تولیدوجایگزین کردن سلول های گیرنده شنوایی اسیب دیده کارایی دارد.

شنبه, 28 شهریور,1394

ساجده

ممنونم ک وقتتون رو برام گذاشتین اما جراحی در چه صورتی انجام میشه؟

یکشنبه, 29 شهریور,1394

پزشک مشاور

ساجده@: <br />باسلام <br /> از این روش وقتی استفاده میشود که دو انتهای عصب بریده شده بدون له شدگی بوده و کاملا در کنار هم قرار گرفته باشند. در ترمیم عصب فقط لایه دور عصب در دو طرف به هم دوخته میشود. که ابتدا باید ازاین نوع اسیب دیدگی مطمعن شوید.

یکشنبه, 12 مهر,1394

نازنین مغروری

نازنین مغروری می گوید: <br /> <br />در 1/1/0001 <br /> <br />سلام شاید سوالم تکراری باشد اما فرزندپسری 16ساله دارم با افت شنوایی عمیق هردو گوش که سمعک استفاده میکند ایا با خبر جدیدی که در مورد درمان اختلالات شنوایی در هفته اول مهر ماه 94 اعلام شد مبنی بر استفاده از سلولهای بنیادی میتوان کمکی به بازگشت شنوایی این افراد داشت ؟یا تشکر مغروری <br />

دوشنبه, 13 مهر,1394

leyla

سلام. ۲۳سالمه پنج سال پیش دچار کاهش شنوایی حسی عصبی شدم.اون زمان با تزریق و درمان دارویی یه گوشم کر شد . یه گوشم سالم موند.اما سالی یه بار اون حالت بران پیش میومد اما بعد دو روز با دارو یهو برمیگشت حالا بعد پنج سال با همون شدت اول برگشت فعلا تزریق و درمان ج نداده همون یه گوشم داره میره. میشه اگه از تزریق سلول بنیادی راهی هست حالا هر جای دنیا ب من کمک کنید بگید زندگی مو نجات بدم

ﺳﻪشنبه, 14 مهر,1394

پزشک مشاور

نازنین مغروری@: <br />باسلام <br /> همانطورکه درخبرهم آمده درحال حاضر مطالعات درفازبررسی روی حیوانات است، بعدازاتمام این این مرحله واردفازکلینیکی می شودکه حدود5 سال طول خواهد کشید. <br />

ﺳﻪشنبه, 14 مهر,1394

پزشک مشاور

Leyla@: <br />باسلام <br /> ناشنوايي حسي- عصبي که ناشي از آسيب سلول‌هاي مويي حساس در حلزون گوش دروني است ،تولیدسلول های مویی (گیرنده های شنوایی) ازسلول های بنیادی انجام شده است ولی طرح هنوز وارد مرحله کلینیک نشده است و در حال برسی روی حیوانات است.

چهارشنبه, 22 مهر,1394

محسن سالار

سلام اقای دکتر خسته نباشید. من پسری 27 ساله. از بچگی من به علت بیماری اوریون گوش چپم شنواییش 90 درصد از بین رفته. دکتر گفت که سلول های عصب شنواییت مرده شده. اقای دکتر درمانی هستش یان. با تشکر <br />

جمعه, 24 مهر,1394

شیما

سلام من ۲۷ سالمه .بدنیا که امدم دکترا متوجه گوش من نشدن. تا اینکه یکی از دکترای ایتالیا که درانجا اقامت داشتم متوجه شد که من مشکل شنوایی دارم ازاون موقع تاحالا از سمعک استفاده میکنم .ولی الان گوش راستم شنواییش خیلی کمه.حتی بدون داشتن سمعک در گوش چپم هیچی متوجه نمیشم ،تشخیص نمیتونم بدم چه صداییه.اما گوش چپم بهتره.تا دانشگاه من از سمعک داخل گوشی استفاده میکردم وبعدازاون سمعک پشت گوشی بهم پیشنهاد دادن که درحال حاضر دارم استفاده میکنم که به مراتب بهتراز داخل گوشیه .ایا درمانی هستش که دیگه قادر به استفاده از سمعک نباشم؟

جمعه, 24 مهر,1394

پزشک مشاور

شیما@: <br />باسلام <br />طرح های تحقیقاتی حاضر دنبال تولیدسلول های مویی (گیرنده های شنوایی) ازسلول های بنیادی هستند ولی همانطورکه درخبرهم آمده درحال حاضر مطالعات درفازبررسی روی حیوانات است، بعدازاتمام این فازواردفازکلینیکی می شوند.نتایج آخرین فازهای تحقیقاتی ازطریق همین سایت اعلام می شود.

جمعه, 24 مهر,1394

پزشک مشاور

محسن سالار@: <br />باسلام <br />چون اسیب به عصب رسیده است باجراحی هم نمی توان کاری کردو باید منتظرانجام طرح هایی درزمینه ترمیم عصب آسیب دیده گوش باشید.

شنبه, 25 مهر,1394

سارا

سلام <br />خسته نباشید آقای دکتر <br />من 18 سالمه و افت شنواییم شدید هستش و به طور مادرزادی این مشکل رو دارم من میخواستم بگم که 3 یا 4 سال پیش میگفتن روی سلول های بنیادی و پیوند عصب گوش تحقیق میکنید و روی موش های آزمایشگاهی در حال بررسی هستید ولی هنوز که هنوزه هیچ خبر جدید و امیدوار کننده ای نگرفتیم <br />من ازتون خواهش میکنم بهمون بگید که الان تو چه مرحله ای از تحقیقات هستید و تا چند سال دیگه باید صبر کنیم؟

شنبه, 25 مهر,1394

پزشک مشاور

سارا@: <br />باسلام <br />طرح موجود برای ایجاد سلول های گیرنده شنوایی است نه سلول های عصبی،زیرا ترمیم عصب اسیب دیده بسیارکند است و جایگزین کردن ان نیز تاکنون امکان پذیرنبوده است.باید منتظرشروع این طرح دربرنامه سلول درمانی اینده باشید.

شنبه, 02 آبان,1394

رضا

سلام من 1 ماه پيش از خواب بيدار شدم سرم شديد سوت. می کشيد که رفتم دکتر نوار گوش گرفتن گوش راست و چپ تو فرکانس 4000 30 تا افت داشت بقيه فرکانس ها نرمال بود تو رو خدا بگين چيکار کنم صداي سوت قطع بشه نوار مغز هم سالم بود همه داروها هم استفاده ککردم تغيري نکرده تحريک الکتريکي مغز هم کردم تا ثيري نداشت راهنمايي كنين ايا اميدوار باشم ? لطفا جواب بديد 24 سالمه مذكر هستم

پنجشنبه, 07 آبان,1394

هادی

با سلام <br />به گفته پزشکان در اثر سرخچه پنهان در دوران جنینی، دچار کاهش شنوایی حسی عصبی شده ام.میخواستم بدونم از طریق روش مورد اشاره قابل درمان هستم یا خیر؟ در صورت مثبت بودن جواب بفرمایید در حال حاضر در کدام کشور امکان درمان وجود دارد؟ <br />1

پنجشنبه, 14 آبان,1394

فرشته

سلام .. <br />من مشکل خاصی ندارم .. <br />تا سن 14 سالگی به خوبی تمام حرف ها رو سریع می شنیدم و به خوبی می فهمیدم ولی چن وقت شده که هر کس با من حرف میزنه باید چند بار حرفشو تکرار کنه تابفهمم! <br /> برای اولین بار که با من حرف میزنند نمیشنوم البته فقط در بعضی از کلمات <br />یا حرف ها را بهد از چند ثانیه می فهمم یا میشنوم .. <br />از این موضوع واقعا نگرانم چیکار کنم ؟؟؟ <br />کمکم کنید <br />راه درمانش چیه؟؟؟؟ <br />

جمعه, 22 آبان,1394

saeed

سلام من 20سالمه 3 ساله کارم با دستگاه پر سروصداست ولی یک ساله دیگه اون کارو نمیکنم الان یه مدته احساس میکنم گوش راستم حالت گرفتگی داره کمتر از گوش چپم میشنوم ایا راه درمانی داره با دارویی یا چیزی توی چنتا سایت خوندم که با ریختن روغن زیتون توی گوش یا عسل توی گوش یه خورده اثر داره ایا واقعا این کا درستیه مشکلی واسه گوشم پیش نمیاد

شنبه, 23 آبان,1394

پزشک مشاور

saeed@: <br />باسلام <br />کارصحیح تر مراجعه به یک پزشک متخصص گوش وحلق وبینی است،ازخود درمانی برای اینگونه مواردخاص بپرهیزید. <br />

شنبه, 23 آبان,1394

پزشک مشاور

فرشته @: <br />باسلام <br />به یک پزشک متخصص مغزواعصاب مراجعه کنیدتا یک نوارمغز ازشما بگیرد و ازاین طریق مشکل را پیداکند.

شنبه, 23 آبان,1394

پزشک مشاور

هادی@: <br />باسلام <br />درکشورخودمان نیز طرح تولید سلول های کیرنده شنوایی برای بیماران ناشنوا درحال اجراست وپپشرفت خوبی هم دارد،بررسی ها روی مدل حیوانی هم انجام شده ولی هنوزوارد فازکلینیکی نشده است.

شنبه, 23 آبان,1394

پزشک مشاور

رضا@: <br />باسلام <br />باتوجه به عوامل به وجود اورنده صوت گوش مانند:استرس و اضطراب، آلرژی، عدم تعدیل فشارخون، وجود تومورها، دیابت، تیروئید، ضربه به سر و گردن و مصرف دارو و..... <br />بهتر است باانجام ازمایش خون وجود یا عدم وجود بیماری خاصی بررسی شود.

جمعه, 29 آبان,1394

ali

سلام من خیلی وقت هست که کم شنوا هستم و 6 سال هست در آلمان زندگی میکنم و در این مدت گوشهام بدتر شده 70درصد نمیشنوم دکتر میگه فقط سمعک اما من درمان نشدم و سمعک به تازگی استفاده میکنم و احساس خوبی ندارم من 37 ساله هستم آیا در ایران عمل سلول بنیادی هست و لطفا راهنمایی فرماییید با تشکر از شما.

یکشنبه, 01 آذر,1394

رضا

سلام من آزمایش کلي دادم همچي نرمال بوده اين اتفاق زماني افتاد که شبش تو سرصدا فرکانس بالا بودم الان 2 ماه گذشته کم شده قطع نشده ام ار اي نوار مغز ازماش خون تيروييد ادرار همه نرمال بوده فقط نوار گوش در هر دو گوش فرکانس 4000 30% افت کرده بقيه نرمال بوده من خيلي نگرانم زندگيمو خراب کرده لطفا راهنمايي کنيد اين حقیر رو مرسي

جمعه, 06 آذر,1394

سامان

با سلام خدمت شما <br />من 24 ساله هستم و 4 سال پیش در اثر سانحه تصادف شنوایی گوش راستم رو از درست دادم، پس از مراجعه به متخصص تشخیص داده شده که گوش خارجی و ساختمان گوش سالمه ولی عصب شنوایی گوش سمت راست مشکل پیدا کرده. <br />با توجه به این علم اگر با موفقیت تبدیل به یک روش کلینیکی بشه آیا میتونم امیدوار باشم روزی بتونم شنواییم رو بدون هیچ ابزار خارجی به دست بیارم؟ <br />این مقاله حدود 2 سال پیش منتشر شده، آیا نتایج جدیدی در طول این دو سال به دست آمده؟ <br /> <br />با تشکر از شما

چهارشنبه, 11 آذر,1394

sam

سلام من مادرزادی گوش سمت چپم نمیشنوه ولی گاهی اوقات سوت میکشه نظرتون چی .ازمایشات اجزا فیزیکیشو کامل نشون داده ولی میگن عصب نداره ایا درمان داره ممنون

یکشنبه, 15 آذر,1394

پزشک مشاور

sam@: <br />باسلام <br />هنوز طرح ساخت عصب گوش در کشورهای درحال اجرای این طرح وارد فاز کلینیکی نشده است ولی به کلینیکی شدن نزدیک است.

یکشنبه, 15 آذر,1394

پزشک مشاور

ali@: <br />باسلام <br />نه این عمل درایران هم انجام نمی شود.

شنبه, 30 مرداد,1395

رضا

باعرض سلام وخسته نباشی بنده در 12 سالگی موجب لوزه درد داشتم به پژشک مراجعه کردم گفتن باید عمل کنم بعد از عمل کردن لوزه سوم شنوایی دو گوشم را به شدت کاهش یافت که الان دارم از سمعک با یه گوش استفاده میکنم لطفا راهنماییی کنید آیا میتوان شنواییم دوباره برگردد

دوشنبه, 01 شهریور,1395

آرمان

باسلام
من به جواب شما واقعا نیاز دارم...
پیام دوستان رو که می خوندم جایی شما نوشته بودید که،تزریق سلول های بنیادی برای درمان ناشنواییی درخارج ازایران صورت میگیرد وتنها برای تولیدوجایگزین کردن سلول های گیرنده شنوایی اسیب دیده کارایی دارد.
خواهش میکنم بگید که توی کدوم کشور انجام میشه
خیلی ممنون

ﺳﻪشنبه, 02 شهریور,1395

علی

باسلام و خسته نباشید بنده خواهری دارم 28 ساله که در سن دو سالگی براثر تشنج شنوایی و گویایی خودشا از دست داده ولی بعلت مشکلات متعددی موفق به جراحی یا استفاده از سمعک نشدیم اکنون با این شرایط سنی و اینکه چندین بار تشنج کردن و هنوز از قرص استفاده میکنن آیا امکان استفاده ازسمعک یا جراحی وجود دارد
با تشکر

یکشنبه, 07 شهریور,1395

رضا

با سلام.تشکر از اطلاعات خوبتون.دختر من الان یکسال و نیمه است،موقع تولد بخاطر کمبود اکسیژن عصب گوشش دچار آسیب شدو بعد از یکسال بد و بدتر شد. با توجه به اینکه گفتند مشکل از عصب گوش میباشد میخواستم بپرسم امکان داره عصب گوش رو پیوند زد(مثلا عصب خودم رو بهش پیوند بزنن؟)

یکشنبه, 07 شهریور,1395

رضا

با سلام.تشکر از اطلاعات خوبتون.دختر من الان یکسال و نیمه است،موقع تولد بخاطر کمبود اکسیژن عصب گوشش دچار آسیب شدو بعد از یکسال بد و بدتر شد. با توجه به اینکه گفتند مشکل از عصب گوش میباشد میخواستم بپرسم امکان داره عصب گوش رو پیوند زد(مثلا عصب خودم رو بهش پیوند بزنن؟)

جمعه, 12 شهریور,1395

سارا

سلام.من گوش چپم رو پروتوز تفلون گذاشتم(استاپدکتومی) تا یکماه خوب بود و عصب آن هم مشکلی نداشت و نرمال بود.بعد از یماه در خواب دوعطسه کردم صبح که بیدار شدم هیچ صدایی نمیشندیم.دکتر گفتند 95 دسی بل افت دارد ولی اعصاب مشکل خاصی ندارد.1 تزریق کردند در داخل گوش ولی تست شنوایی همان روز مشخص کرد علت جابجایی پروتز است نه کری ناگهانی.الان این افت 80 درصد است ولی با ایت تفاوت که عصب همان گوشم 40 درصد افت دارد و وزوز .دکتر آن زمان گفتند باید 6 ماه از عملت بگذرد تا گوشت را باز کنم و جابجایی راببینم.ولی با گذشت 3 ماه عصب گوشم 40 درصد از دست رفت!! باید چکار کنم؟

شنبه, 13 شهریور,1395

مسعود

سلام پسرم در تست غربالگری شنوایی رد شده در تست abrسه ماهگی و شش ماهگی گفتن 40دسی بل کاهش شنوایی داره اما عکس العملش به صداها خوبه و نظر کارشناسان آینه که برای نتیجه قطعی تست abr وassr رو تهران انجام بدید آخه ما شهرستانیم نمیدونم چقدر میشه به کار دستگاه اینجا اعتماد کرد خیلی نگرانم ممکنه اشتباه شده باشه مرکز خوب تو تهران هست لطفا کمک کنید دارم از دلشوره میمیرم

یکشنبه, 12 دی,1395

مهدی

سلام ،چګونه میتوان تشخیص داد ضعف شنوایی مربوط به اعصاب هست یا از بین رفتن سلول های شنوایی؟

پنجشنبه, 30 دی,1395

شهرام هداوندی

سلام.پسرم بعد از تولد دچار زردی با اندازه 33 شد مورد ودر بیمارستان بستری شد.بعد از مرخصی گفتن که نوزاد را برای غربالگری شنوایی در سه ماهگی بیاورند.بعد از تست آزمایش ebr گفتن که حلزونی گوش کودک سالم است ولی احتمالا به عصب شنواییش آسیب رسیده و صداها برایش درک و مفهوم ندارد و صدا ها را به صورت موج میشنود.آیا با این شرایط شنوایی نوزاد بر شش ماهگی که دوباره تست میخواهند بگیرن بهبود پیدا میکند.آیا استفاده از سمعک امکان پذیر است.

دوشنبه, 23 اسفند,1395

مجید

با سلام ٢٢سالمه از دوران طفولی چند بار موقع گریه کردن دستهایم مانند فلج ودور دهنم کبود میشد ایا این همون تشنج بوده شنواییم روز بروز کمتر میشد از پنج سالگی تا الان سمعک میزنم ایا امکان تزریق سلول بنیادی یا هر درمان دیگری که بتواند شنوایی حسی عصبی منو دوباره برگرداند تا کی باید سمعک از هر دو گو شم استفاده کنم لطفا از شما دکتر های عزیز که من فکر میکنم دست خدا در دستان شماست منو راهنمایی کنید ایا خارج برم یا امکان درمان ایران وجود دارداز جوابی که به من بدید ممنونم البته پسر عموی پدرم کاهش شنوایی داشته ممکنه منم به اون ارث بردم

جمعه, 18 فروردین,1396

پزشک مشاور

مجید@:
باسلام
درحال حاضر برای بیماران دارای مشکل شنوایی سلول درمانی انجام نمی شود زیرا هنوز پروژه تحقیقاتی نیز ذراین زمینه تعریف نشده است واگر هم مشکل شما برای کاهش شنوایی وراثتی باشد سایرروش های درمانی ازجمله جراحی نیز ممکن است بی فایده باشد.

چهارشنبه, 23 فروردین,1396

پزشک مشاور

مهدی@:
باسلام
منظور ازبین رفتن عصب شنوایی همان ازبین رفتن سلول های عصبی شنوایی است.

جمعه, 08 اردیبهشت,1396

mansure

سلام خسته نباشید دختر من ۱۲سالشه وار ۷سالگی سمعک میزاره ۵۰درصد از شنوایشو از دست داره آیا امکان داره خوب بشه ؟؟دخترم خیلی کلمات را اشتباه تلفظ می‌کنه ولی سمعک هم که میزاره بازم اشتباه تلفظ می‌کنه چیکار کنم ؟!ناامیدم کمکم کنید

شنبه, 09 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

mansure@:
با سلام
فعلا برای درمان این بیماری در هیچ کجای جهان سلول درمانی انجام نشده است،ولی به زودی قرا است طرحی تحقیقاتی دراین زمینه وارد فاز تحقیقاتی شود.

جمعه, 22 اردیبهشت,1396

فرزانه

باسلام من خانمی ۴۶ ساله هستم درتبریزکه ۲۳روزقبل کری ناگهانی پیداکردم با ۹۰ ال ۱۱۰ دس بل افت دراثر عفونت ویروسی گوش درهردوگوش وبلافاصله به دکترها مراجعه کردم و درمان خوراکی نیزوپردراآغاز کردندوروزهشتم به بعد یک روز درمیان آمپول دپو مترول در هردو گوشم زدند و الآن۳۵۰ درصد شنوایی ام برگشته و درمان خوراکی را ادامه می دهم آیا امیدی هست باز هم بهتر شود یا مرکز بهتری در تهران هست تا مراجعه کنم خیلی ممنون که جوابم را زودتر لطف کنید

دوشنبه, 25 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

فرزانه@:
باسلام
خیر متاسفانه درزمینه رفع مشکلات شنوایی هنوز سلول درمانی وارد فاز بالینی نشده است ولی کارهای تحقیقاتی دراین زمینه به تازگی آغاز شده است.

چهارشنبه, 27 اردیبهشت,1396

ساره

سلام اقای دکتر میخواستم بپرسم ک خسته شدم از این که این قده درمورد ضعف عصب گوش و مرحله آزمایشی پیوند عصب، ب مطب دکترا رفتم و کل سایت هارو زیر و رو کردم میشه سایت ی جایی بهم معرفی کنید ک اطلاعات مستقیم و قابل اعتباری بهم بده ممنون میشم ازتون

چهارشنبه, 27 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

ساره@:
با سلام
درحال حاضر ادعای سلول درمانی برای رفع مشکلات شنوایی دروغی بیش نیست زیرا کارهای تحقیقاتی دراین زمینه به تازگی آغاز شده است.

پنجشنبه, 19 فروردین,1400

کریمی

باسلام من ۳۰سال دارم و گوش سمت راستم از تولد ناشنوابود گوش سمت چپم درحال زیف شدن است حلان ۵۰درصدشنوایی دارم وازسمت گوش چپ وز گوش دارم ومشکل شنوایی پیدا کردم سمعک استفاده میکنم ولی خیلی اذیت هستم ممنون اگرراهنمایی بکنید عملی چیزی است که انجام بدم


کریمی@
با سلام
برای این مشکل برای هرچه سریعتر به یک متخصص مراجعه کنید تامعاینات لازمه صورت گیرد.

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلیدواژه
کلیدواژه