تاریخ انتشار: یکشنبه 10 اردیبهشت 1391
رييس بيمارستان چشم فارابي: شانس موفقيت درماني عمل پيوند قرنيه در كشور بالاست

  رييس بيمارستان چشم فارابي: شانس موفقيت درماني عمل پيوند قرنيه در كشور بالاست

رييس بيمارستان فوق تخصصي چشم فارابي با اشاره به اينكه سالانه حدود 600 عمل پيوند قرنيه در اين بيمارستان انجام مي‌شود، گفت: شانس موفقيت درماني عمل پيوند قرنيه در كشور بالاست.
امتیاز: Article Rating

به گزارش بنیان به نقل از ايسنا، دكتر محمود جباروند در نشست خبري كه به منظور برگزاري هجدهمين سمينار سالانه چشم فارابي ترتيب داده شده بود با بيان اينكه پيشرفت‌هاي چشمگيري در سالهاي اخير در رابطه با پيوند قرنيه حاصل شده است، گفت: برخي تكنولوژي‌ها و تجهيزات نوين از جمله دستگاه «سمتوسكن» كه وارد اين عرصه شده براي چشم پزشكان تازگي دارد. به همين خاطر نياز بيشتري به آموزش،‌ نحوه انتخاب بيمار و نتايج اعمال جراحي با استفاده از اين دستگاه احساس مي‌شود.

جباروند با بيان اينكه بيمارستان فارابي تنها مركز آموزشي و درماني دولتي در كشور است كه اين دستگاه را در انجام اعمال پيوند قرنيه مورد استفاده قرار مي‌دهد، عنوان كرد: هزينه خريد اين دستگاه حدود يك ميليارد و 200 ميليون تومان است.

رييس بيمارستان فوق تخصصي چشم فارابي با بيان اينكه پيوند قرنيه شانس موفقيت بالايي دارد، گفت: البته اين مسئله به اين بستگي دارد كه كدام بخش قرنيه دچار كدورت شده باشد.اگر كدورت قرنيه درلايه‌هاي قدامي اتفاق افتاده باشد با بي‌حسي موضعي از چشم فرد اهداكننده لايه‌اي برداشته و روي چشم بيمار گذاشته مي‌شود. اما اگركدورت‌هاي قرنيه در لايه‌هاي خلفي به وجود آمده باشد لايه‌هاي خلفي را پيوند زده و كدورت قرنيه بيمار را از بين مي‌برند.

 وي ادامه داد: در سالهاي اخير كيفيت انجام پيوندهاي قرنيه در كشور به ويژه در انجام پيوندهاي لايه‌اي كه عوارض پس زدن آن نسبت به عمل پيوند كامل قرنيه بالاتر است.

جباروند اضافه كرد:‌ شانس پس زدن پيوند درلايه‌هاي قدامي قرنيه كمتر است چرا كه خوشبختانه اين پيوند به درمان دارويي خوب جواب مي‌دهد و مي‌توان آن را كنترل كرد.

رييس بيمارستان فوق تخصصي چشم بيمارستان فارابي با اشاره به اينكه بافت زنده قرنيه از اجساد صورت مي‌پذيرد، عنوان كرد: بافت‌هاي پيوندي زنده از افرادي كه كمتر از شش ساعت از مرگشان گذشته باشد برداشته شده و در محلول‌هاي خاصي نگهداري مي‌شود.

اين فوق تخصص قرنيه با بيان اينكه صف نوبت انتظار براي عمل پيوند قرنيه در كشور وجود ندارد، عنوان كرد: هزينه انجام عمل پيوندهاي قرنيه در كشور بالاست اما خوشبختانه سازمان‌هاي بيمه گر هزينه عمل جراحي بيمار را مي‌پردازند.

جباروند در ادامه به پرداخت حدود 4 ميليارد تومان از بدهي صندوق تامين اجتماعي به بيمارستان خبر داد و گفت: مجموع بدهي سازمان‌هاي بيمه‌گر به بيمارستان فارابي حدود 12 ميليارد تومان بود كه اكنون 4 ميليارد تومان آن پرداخت شده است.

وي همچنين با بيان اينكه روزانه دو هزار و 500 نفر به بيمارستان فارابي مراجعه مي‌كنند، اظهار كرد: از اين تعداد حدود 280 تا 300 نفر مورد عمل جراحي قرار مي‌گيرند اما بايد گفت اگر وضعيت به همين گونه پيش برود بيمارستان نمي‌تواند جوابگوي حجم بالاي مراجعان به بيمارستان باشد. به همين خاطر نياز به ساخت يك بيمارستان در كنار فارابي بيش از پيش احساس مي‌شود كه اكنون درصدد ايجاد يك بيمارستان جديد در مجموعه فارابي هستيم.

رييس بيمارستان فوق تخصصي چشم فارابي همچنين با بيان اينكه از ماه آينده طي قراردادي كه با كشور عراق بسته شده جذب بيمار و توريسم درماني خواهيم داشت، عنوان كرد: نرخ پذيرش بيماران خارجي در بيمارستان سه برابر تعرفه‌هاي دولتي است.

جباروند در ادامه اين نشست خبري با اشاره به اينكه بيماري كه به اورژانس بيمارستان فارابي مراجعه مي‌كند در كمتر از 15 دقيقه پذيرش مي‌شود، عنوان كرد: با وجود حجم بالاي كاري بيمارستان فارابي اكثر پرستاران ما دو شيفته كار مي‌كنند و نياز به تامين حدود 100 تا 150 پرستار ديگر نيز در بيمارستان وجود دارد.

وي در پايان از برگزاري هجدهمين سمينار سالانه چشم فارابي در محمود آباد مازندران خبر داد و گفت: اين سمينار از 12 تا 15 ارديبهشت ماه به مدت 4 روز ميزبان اساتيد برجسته چشم پزشكي در كشور خواهد بود.

جباروند ادامه داد: اين سمينار داراي 9 امتياز بازآموزي است و محوريت موضوعي سمينار «تازه‌هاي پيوند قرنيه و جراحي كاتاراكت» خواهد بود كه در قالب 8 سمپوزيوم و كارگاه تنظيم شده است و پذيراي حدود 800 نفر چشم پزشكان كشور است.

پایان مطلب/

ثبت امتیاز
نظرات

یکشنبه, 15 بهمن,1391

هستی

سلام چه مدت. بعداز معاینه اولیه نوبت عمل میدهند؟

چهارشنبه, 25 بهمن,1391

لیلا عرب

با سلام
در این خصوص اطلاعی در دست نیست.شما باید با بیمارستان تماس بگیرید.

شنبه, 24 فروردین,1392

شاهین غمگسار

آیا عمل درمان کننده ای برای انحراف چشم وجود دارد ؟ و آیا میتوان کسی را که دچار انحراف چشم است با عمل پیوند " چشم " ( منظور از عمل قرنیه چشم ساختار کلی چشم است ؟! ) به حالت عادی برگرداند ؟ فرض بر اینکه اهدا کننده ی چشمی وجود داشته باشد !

شنبه, 24 فروردین,1392

لیلا عرب

با سلام
اکثر علل انحراف چشم با به دلیل ضعف عضلات چشم است که با جراحی با بستن چشم تصحیح می شود و یا به دلیل تنبلی چشم و ضعف شدید بینائی است.برای درمان انحراف از پیوند چشم!!!! و یا سلول درمانی استفاده نمی شود.

ﺳﻪشنبه, 27 فروردین,1392

نیما

ایا بیماری فوکس چشمی از چشم مریض به چشم سالم سرایت میکند و ایا با پیوند قرنیه برطرف میشود در ضمن من 32 ساله هستم ممنون میشم جواب من بدید

شنبه, 14 اردیبهشت,1392

لیلا عرب

با سلام
درمان این بیماری از طریق پیوند قرنیه است.البته پیوند سلول های بنیادی در چند بیماری قرنیه انجام شده است که نتیجه خوبی داشته است.در این بیماری در پژوهشگاه رویان طرحی وجود ندارد شما می توانید با مرکز تحقیقات چشم بیمارستان فارابی تماس بگیرید.

جمعه, 24 خرداد,1392

مریم دارابی

من مبتلا به قوز قرنیه هستم وبه مراحل حاد بیماری رسیدم 32 سال دارم و استفاده از لنز هم جواب نداده و سردردهای زیادی هنگام کار با کامپیوتر در محل کارم دارم و تصمیم به بارداری هم دارم راهنمائیم کنید

چهارشنبه, 29 خرداد,1392

لیلا عرب

با سلام
مشاوره در خصوص این که آیا شما با وضعیت فعلی قرنیه تان می توانید بارداری و زایمان را متحمل شوید در حیطه نظر چشم پزشک می باشد.تا با معاینات لازم و نتایج تست ها بتواند قضاوت درستی داشته باشد و ما قادر به قضاوت در این خصوص نیستیم.

یکشنبه, 09 تیر,1392

آزيتا

آيا درماني براي بيماري ماكولا(لكه زرد) وجود دارد؟آيا به مرور زمان امكان نابينايي در اين بيماري هست؟در كشور هاي ديگر هم درماني كشف نشده؟هيچ وسيله اي براي افزايش ديد در اين نوع بيماران وجود ندارد؟

پنجشنبه, 13 تیر,1392

لیلا عرب

سئوال:يا درماني براي بيماري ماكولا(لكه زرد) وجود دارد؟آيا به مرور زمان امكان نابينايي در اين بيماري هست؟در كشور هاي ديگر هم درماني كشف نشده؟هيچ وسيله اي براي افزايش ديد در اين نوع بيماران وجود ندارد؟
پاسخ:بیماری های ماکولا به دلیل درگیری شدید که در بافت عصبی شبکیه ایجاد می کند به سختی به درمان پاسخ میدهد.در این زمینه در پژوهشگاه رویان با سلول درمانی کاری انجام نمی شود.در خصوص وجود درمان مناسب باید با متخصص چشم مشورت کنید.

شنبه, 15 تیر,1392

حبیب حقوقی

با سلام،
چشم راست من دچار ضعف بینایی است و البته به گفته پزشکم به دلیل بینایی نسبتا خوب چشم چپم از کودکی دچار تنبلی چشم بوده ام. اکنون 38 ساله هستم و ضعف بینایی من در هر دو چشم نزدیک به 10 سال است که ثابت مانده، سوالی که دارم این است که آیا با توجه به اینکه در چشم راستم مشکل غوز قرنیه ندارم ( البته دارای آستیکماتیسم هستم ) آیا میتوان با پیوند قرنیه دید چشم راست را بهبود ببخشم؟
با تشکر فراوان از وقتی که میگذارید

ﺳﻪشنبه, 18 تیر,1392

لیلا عرب

سئوال:چشم راست من دچار ضعف بینایی است و البته به گفته پزشکم به دلیل بینایی نسبتا خوب چشم چپم از کودکی دچار تنبلی چشم بوده ام. اکنون 38 ساله هستم و ضعف بینایی من در هر دو چشم نزدیک به 10 سال است که ثابت مانده، سوالی که دارم این است که آیا با توجه به اینکه در چشم راستم مشکل غوز قرنیه ندارم ( البته دارای آستیکماتیسم هستم ) آیا میتوان با پیوند قرنیه دید چشم راست را بهبود ببخشم؟
پاسخ:پیوند قرنیه در بیماری های مربوط به قرنیه که سبب تخریب قرنیه می گردد انجام می شود و اصلاح ضعف بینائی به دنبال تنبلی چشم ارتباطی با پیوند قرنیه ندارد.

شنبه, 12 مرداد,1392

مصطفی آذری دهکردی

سلام من از اهواز مزاحمتان میشم از 26 اسفند سال 92 متوجه شدم قرینه ام خراش پیدا کرده به دکتر مراجعه کردم فقط انواع اقسام قطره و پماد لیپوزیک و آرتیکال استفاده میکنم کی می توانم از پیوند قرینه استفاده کنم
به می گویند صبرکن لطفا مراراهنمایی کنید ممنون شما می شوم .

دوشنبه, 14 مرداد,1392

لیلا عرب

سئوال:سلام من از اهواز مزاحمتان میشم از 26 اسفند سال 92 متوجه شدم قرینه ام خراش پیدا کرده به دکتر مراجعه کردم فقط انواع اقسام قطره و پماد لیپوزیک و آرتیکال استفاده میکنم کی می توانم از پیوند قرینه استفاده کنم
به می گویند صبرکن لطفا مراراهنمایی کنید
پاسخ: پیوند قرنیه باید طبق صلاحدید متخصص چشم و با توجه به نوع بیماری صورت گیرد و برای هر خراش قرنیه پیوند پیشنهاد نمی شود.در پژوهشگاه رویان با همکاری بیمارستان لبافی نژاد فقط در موارد سوختگی شیمیائی قرنیه پیوند با سلول های بنیادی انجام می شود.

دوشنبه, 14 مرداد,1392

محمد

سلام.کسی که چشمش تخلیه شده عمل پیوند نتیجه میده واسش؟یا میشه کاری کرد؟

دوشنبه, 14 مرداد,1392

محمد

سلام.کسی که چشمش تخلیه شده عمل پیوند نتیجه میده واسش؟یا میشه کاری کرد؟

شنبه, 19 مرداد,1392

لیلا عرب

سوال:کسی که چشمش تخلیه شده عمل پیوند نتیجه میده واسش؟یا میشه کاری کرد؟
پاسخ:خیر.عمل پیوند به منظور ترمیم بخشی از بافت آسیب دیده است ووقتی چشم تخلیه شده دیگر بافتی وجود ندارد.

پنجشنبه, 07 شهریور,1392

رضا

باسلام پسرم یک سالشه وقتی به دنیا اومد یه چشمش قرنیه کوچیکی داره اون یکی چشمش ابمروارید پیش چند فوقتخصص بردمش گفتن هیچ راه حلی نداره شما میتونید کمکم کنید باتشکر رضا از اهواز

یکشنبه, 10 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال:سرم یک سالشه وقتی به دنیا اومد یه چشمش قرنیه کوچیکی داره اون یکی چشمش ابمروارید پیش چند فوقتخصص بردمش گفتن هیچ راه حلی نداره شما میتونید کمکم کنید باتشکر رضا از اهواز
پاسخ:متاسفانه در این زمینه با کمک سلول های بنیادی کاری نمی توان انجام داد.

یکشنبه, 10 شهریور,1392

رضا

باسلام قرنیه که کامل تشکیل نشده راه حلی داره البته فعلا دید داره ولی دکترا گفتن بعد از چند مدت دیدش رواز دست میده

یکشنبه, 17 شهریور,1392

لیلا عرب

سئوال:قرنیه که کامل تشکیل نشده راه حلی داره البته فعلا دید داره ولی دکترا گفتن بعد از چند مدت دیدش رواز دست میده
پاسخ:متاسفانه به دلیل ساختار پیچیده و ارتباطات عصبی بازسازی قرنیه در بیماری که اصلا در او قرنیه تشکیل نشده ممکن نیست.

ﺳﻪشنبه, 09 مهر,1392

جعفری

سلام

آیا برای چشمی که به دلیل ضربه چاقو الان کاملا نابیناست،امکان پیوند قرنیه وجود دارد؟و ممکن است بینایی آن باز گردد؟

شنبه, 13 مهر,1392

لیلا عرب

سئوال:آیا برای چشمی که به دلیل ضربه چاقو الان کاملا نابیناست،امکان پیوند قرنیه وجود دارد؟و ممکن است بینایی آن باز گردد؟
پاسخ:درمان بستگی به میزان و محل آسیب دارد.در آسیب شدیدی که سبب نابینائی شده است سلول درمانی نقش درمانی ندارد.پیوند قرنیه نیز در صورتی باعث بهبود بینائی می شود که ساختارهای داخلی چشم آسیب ندیده باشد.

یکشنبه, 03 آذر,1392

کولانی

با سلام کولانی هستم حدود10 ماه پیش عمل پیوند قرنیه برروی چشم چپم به علت قوز قرنیه توسط دکتر علیرضا برادران رفیعی انجام شد 8ماه پس از عمل تمام بخیه هارا دریک جلسه باز کردند وپس از بازکردن بخیه ها دوباره دید چشم عمل شده به حالت قبل ازعمل برگشته قابل ذکراست که قبل از بازکردن بخیه ها دیدچشمم بهتر شده بود لطفا راهنماییم کنید با تشکر

یکشنبه, 03 آذر,1392

کولانی

با سلام کولانی هستم حدود10 ماه پیش عمل پیوند قرنیه برروی چشم چپم به علت قوز قرنیه توسط دکتر علیرضا برادران رفیعی انجام شد 8ماه پس از عمل تمام بخیه هارا دریک جلسه باز کردند وپس از بازکردن بخیه ها دوباره دید چشم عمل شده به حالت قبل ازعمل برگشته قابل ذکراست که قبل از بازکردن بخیه ها دیدچشمم بهتر شده بود لطفا راهنماییم کنید با تشکر

چهارشنبه, 06 آذر,1392

maryam

salam man dar asare ebtela b bimariye estiven janson cheshme rastam keder shode mikhastam beporsam bad az amale peyvande gharniye binayi ham be dast miyaram?

دوشنبه, 11 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />ثضاوت ئر این حصوص به عهده ژزشک معالج شماست که ار میزان پیشرفت بیماری و تخریب قرنیه شما مطلع است.ام احتمال بهبود بینائی به دنبال جراحی و مراقبت های درست پس از عمل وجود دارد.

دوشنبه, 11 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />مشکل شما کاملا تخصصی است در حیطه این سایت نبوده و باید با متخصصین چشم مشورت کنید.

جمعه, 15 آذر,1392

حسام

سلام من قوز قرنیه داشتم الان 8ساله عمل رینک انجام دادم بعد 8سال نمره جشمم خیلی امد بایین تا جند سال ثابت شد. بعد جشم سمت راستم خیلی کم نمرش رفته بالا .پیوند قرنیه جواب میده

چهارشنبه, 20 آذر,1392

لیلا عرب

Hesam@ <br />با سلام <br />پیوند قرنیه می تواند کمک کننده باشد اما تصمیم در این خصوص و موثر بودن آن برای شما باید با متخصص چشم مشورت کنید.

چهارشنبه, 20 آذر,1392

طناز

با سلام <br />چه مدت بعد از پيوند قرنيه مي توان باردار شد؟

پنجشنبه, 21 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />در این زمینه بهتر است با متخصص چشم مشورت کنید ولی به نظر می رسد زیر یک سال درست نیست.

شنبه, 23 آذر,1392

علي

با سلام <br />أيا عمل ccl را يك هفته قبل از عمل پيوند قرنيه بايد انجام داد؟ 

شنبه, 23 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />پاسخ به این سئوال تخصصی بوده و در حیطه این سایت نمی باشد.

جمعه, 29 آذر,1392

حیدر

با سلام <br />ایا عمل cross linking در فارابی انجام میشه؟هزینه ان با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

جمعه, 29 آذر,1392

لیلا عرب

با سلام <br />متاسفانه در این مورد اطلاعاتی در دست نیست .

جمعه, 13 دی,1392

میلاد مرادی

مینیموم و ماکسیموم هزینی پیوند قرنیه چقدر است ممنون میشم

جمعه, 13 دی,1392

میلاد مرادی

مینیموم و ماکسیموم هزینی پیوند قرنیه چقدر است ممنون میشم

جمعه, 13 دی,1392

میلاد مرادی

مینیموم و ماکسیموم هزینی پیوند قرنیه چقدر است ممنون میشم

جمعه, 13 دی,1392

میلاد مرادی

مینیموم و ماکسیموم هزینی پیوند قرنیه چقدر است ممنون میشم

جمعه, 13 دی,1392

میلاد مرادی

مینیموم و ماکسیموم هزینی پیوند قرنیه چقدر است ممنون میشم

شنبه, 14 دی,1392

لیلا عرب

با سلام <br />در این مورد اطلاعی در دست نیست.

یکشنبه, 22 دی,1392

زهرا صالحی

سلام میخواستم بدونم پیوند شبکیه چشم در ایران انجام میشه؟ اگرنمیشه در کدام کشورهاانجام میشه؟ کدام کشور بهتره؟

پنجشنبه, 10 بهمن,1392

ن

با عرض سلام و خسته نباشید. <br />میشه لطف کنید لیست پزشکان فوق تخصص چشم بیمارستان فارابی را بهم بگید؟ هرچی میگردم نمی تونم پیدا کنم. <br />برای عمل لیزیک می خواستم. <br />اگه میشه بهتریناشونو بهم معرفی کنید. <br />با تشکر

جمعه, 11 بهمن,1392

لیلا عرب

با سلام <br />خواسته شما در حیطه این سایت نمی باشد.به اطلاعات بیمارستان مراجعه کنید.

دوشنبه, 05 اسفند,1392

علی

با سلام من سفید پوستم وکم بینا می خواستم بگم راجب عمل میشه عمل کنم چشمامو؟ با تشکر

چهارشنبه, 07 اسفند,1392

لیلا عرب

با سلام <br />مفهوم سئوال شما نا مشخص است.

دوشنبه, 12 اسفند,1392

سید عباس

با سلام <br />من حدود 18 ماهگیش عمل کردم وتا یک ماه پیش از دارو FMLاستفاده کرده ام حدود 5 روزپیش دکتربه من گفت که چشم من آب آورده آیا بهنظر شما این مسئله مهمی است یا نه <br />و سوالی دیگری که دارم این است که داروی من را به lotemaxتغییر دادهیااین دارو می تواند آب جمع شده را جذب کند

دوشنبه, 12 اسفند,1392

لیلا عرب

عباس عزیز <br />با سلام <br />پاسخ به سئوال شما تخصصی بوده و باید از متخصص چشم پرسیده شود و در حیطه سایت ما که مربوط به سلول بنیادی است نمی باشد.

شنبه, 23 فروردین,1393

شبنم

با سلام <br />در کدام کشور امکان پیوند شبکیه و عصب چشم وجود دارد؟ <br />اگر در این زمینه اطلاعات دارید، لطفا پاسخ دهید. <br />با تشکر

شنبه, 23 فروردین,1393

لیلا عرب

شبنم عزیز <br />با سلام <br />در این مورد مرکز مورد تائیدی قابل معرفی نیست.

دوشنبه, 25 فروردین,1393

علی

با سلام <br />خواهر من به دلیل داشتن دیابت دچار پارگی مویرگهای چشم شده است.لطفا راهنمایی بفرمایید که ما باید به کدام درمانگاه مراجعه کنیم؟

دوشنبه, 25 فروردین,1393

لیلا عرب

علی عزیز <br />با سلام <br />برای درمان می توانید به کلینیک نور واقع در خیابان ولی عصر،خیابان اسفندیار مراجعه کنید.

چهارشنبه, 27 فروردین,1393

رضا

با سلام آیاعمل لیزیک عوارض زیادی داره؟

چهارشنبه, 27 فروردین,1393

عباسی

سلام.بنده حدود 5 ماه پیش پیوند قرنیه انجام دادم و الان احساس می کنم اجسام را بزرگتر از حالت معمول می بینم.آیا این نشانه بدی است؟ در ضمن حدودا چه مدت تا بهبودی کامل زمان لازم است؟ <br />با تشکر

چهارشنبه, 27 فروردین,1393

لیلا عرب

خانم یا آقای عباسی عزیز <br />لطفا در این خصوص با متخصص چشم مشاوره کنید.پاسخ به سئوال شما در حیطه این سایت که مربوط به سلول های بنیادی است نمی باشد.

چهارشنبه, 27 فروردین,1393

لیلا عرب

رضا عزیز <br />با سلام <br />پاسخ به سئوال شما در حیطه این سایت که مربوط به سلول های بنیادی است نمی باشد.

شنبه, 31 خرداد,1393

رامي

آيا اخيرا روشي براي پيوند چشمي كه تخليه شده وجود دارد؟

یکشنبه, 01 تیر,1393

لیلا عرب

با سلام <br />خیر..فعلا بازگشت بینایی از طریق پیوند چشم امکان پذیر نشده است.

چهارشنبه, 26 شهریور,1393

مصطفی

برای پیوندشبکیه چشم به کجابایدمراجعه کنم؟پنج سال پیش تحت عمل جراحی قرارگرفتم وشبکیه مصنوعی گذاشتم وبازگشت بینایی من تاحدودسی درصدبرگشت داشته اماالان دوباره بینایی ام راازدست دادم.لطفاراهنماییم کنیدتابدونم ایاراهی برای من وجودداردیانه.ممنون

یکشنبه, 30 شهریور,1393

لیلا عرب

مصطفی عزیز <br />با سلام <br />برای مشاوره در این زمینه به کلینیک شبکیه بیمارستان لیافی نژاد روزهای دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 3 تا 6 مراجعه کنید.

جمعه, 25 مهر,1393

یاسر

باسلام <br />من دجار کراتوکنوس یا قوز قرنیه میباشم آیا با پیوند قرنیه مشکل من حل میشود یا نه؟ <br />در ضمن نزدیک به 10 سال هم هست که از لنز هارد استفاده میکنم

چهارشنبه, 30 مهر,1393

علی

با سلام <br />یه سوال داشتم <br />میخواستم بدونم اگه یه فرد در سانحه تصادف بینایی خودش رو از دست داده باشه میشه با پیوند کامل چشم بهبودی حاصل کرد؟؟؟؟؟؟

ﺳﻪشنبه, 06 آبان,1393

سالار

سلام من 25 سالمه و قوز قرنیه دارم میخاستم بدونم من صدرصد خوب میشم و هزینه ش چقدره؟

ﺳﻪشنبه, 20 آبان,1393

باقری

با سلام <br />شبکیه چشم راست برادرم در کودکی دچار آسیب شد و الان در سن 21 سالگی با ضربه ای که دوباره به همان چشم خورد آسیب بیشتری دید و الان نیز چشم سمت چپ تار میبیند. آیا باید چشم راست او تخلیه شود یا امیدی برای پیوند شبکیه هست ؟ <br />پیوند شبکیه در کشورهای دیگر انجام می شود یا نه؟لطفا اطلاعاتی در این مورد در اختیارمان بگذارید؟

پنجشنبه, 22 آبان,1393

اسمعیلی

سلام.برادر منه یه مریضی چشمی داره که دردوران کودکی متوجه شدیم وبه یه چشمش لیزر زدن ولی از دست زفت بعد7سال چشم دیگرش دچار اختلال شد ودکتر دیگری هم آمپل زد وهم لیزر الان بعد 6سال که23 سالشه رفته برای کنترل دکتر میگه فعالیتش شروع شده و همانژیوم میباشد با لیز حل میشه میگه اگه اون یکی چشمش هم به موقع فهمیده بودید الان مهارش کرده بودیم.آیا به نظر شما این همانژیومه میشه با لیزر مهارش کرد الان فقط یه چشمش مانده و آن هم اینجوری من خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید

یکشنبه, 25 آبان,1393

محمدرضا

با سلام و خسته نباشید...من الان 18 سالمه و در سن 4 سالگی شبکیه چشمم بر اثر ضربه پاره شد و بینایی چشم چپم رو کامل از دست دادم...به بیمارستان تهران مراجعه کردم دکتر مربوطه گفتند چشم باید تخلیه شود...چشم رو تخلیه کردند و چشم مصنوعی گذاشتند...حالا خیلی پیگیر برای درمان هستم خواستم بدونم اولا دقیقا مشکلم چیست ؟ ثانیا آیا این مشکل درمان میشود ؟در ایران درمانش هست؟ در خارج چطور؟ اصلا درمانی وجود دارد؟ <br />خیلیا میگن این مشکل حل نمیشود چون همزمان هم عمل مغز و هم عمل شبکیه چشم باید صورت بگیرد که بدن یک انسان قادر به بیهوشی با این مدت زمان طولانی نیست...خواهش میکنم جواب بدید...سپاس

شنبه, 01 آذر,1393

اسمعیلی

لطفا به سوالات زود پاسخ دهید

یکشنبه, 02 آذر,1393

سکینه شفایی

در مورد گوز قرنیه اگه پیوند قرنیه انجام بشه آیا دید به صورت کامل بر میگرده . چه عوارضی داره .طول درمان چقدره. چه قدر طول میکشه تا پیوند انجام بشه .چه قدر طول میکشه تا بینایی خود را بدست بیاورم . 31 سال دارم از هر دو چشم کرات کونوس چشمی دارم (گوز قرنیه)چشم چپ شدید در حد انگشت شمار چشم راست 3 دهم دید داره .

یکشنبه, 02 آذر,1393

سکینه شفایی

پیوند قرنیه برا گوز قرنیه نتیجه داره یا نه

چهارشنبه, 05 آذر,1393

ghasem

با سلام آیا برای چشمی که سکته زده باشد و حدود 60 درصد از بینایی را از دست داده باشد عمل پیوند قرنیه یا شبکیه امکان پذیر است یا خیر؟

پنجشنبه, 06 آذر,1393

شفایی

در مورد گوز قرنیه پیوند چه قدر جواب میدهد چشم چپ 1 دهم چشم راست 3 دهم

پنجشنبه, 20 آذر,1393

علی محّمد

با سلام : بنده 37 سال دارم مذکر . سال 63 هم در بیمارستان فارابی عمل شدم . بعداز آن و طی عمل های دیگر چشمم که کم بینا بود ولی ظاهری سالم و غیر قابل تشخیص بود را از دست دادم بصورتی که الان چشمم ظاهری بسیار بد دارد (استرابیسم همراه بهم ریختگی در چشم) آیا میشود چشمم را به حالت اول بازگردانم ؟ دیدش برایم مهم نیست فقط و فقط ظاهرش برایم مهم است ! آیا پیوند کامل چشم داریم ؟ سپاسگزارم

یکشنبه, 07 دی,1393

عبدالرسول

با سلام <br />ببخشید خانم دکتر کسی که عمل پیوند قرینه حدوده 5 سال پیش انجام داده و الان باردار است آیا می تواند عمل زایمان طبیعی انجام دهد؟ <br />با تشکر

ﺳﻪشنبه, 09 دی,1393

فاطمه

سلام .دختر22ساله هستم که ازوقتی به دنیا اومدم آبسیاه مادرزادی دارم یکی ازچشمام چندبارعمل شده بخاطرفشارچشمی یکمم این چشمم انحراف به سمت داخل داره چندجامراجعه کردم براعمل انحرافش ولی بهم گفتن نمیشه ریسکش بالاست میخواستم کمکم کنید ببینم چیکاربایدکنم واقعا چشمی که آبسیاه داره نمیشه انحرافشوعمل کرد؟

ﺳﻪشنبه, 09 دی,1393

لیلا عرب

فاطمه عزیز <br />با سلام <br />این سئوال تخصصی بخش چشم بود و در حیطه این سایت که مربوط به سلول های بنیادی است نمی باشد.

ﺳﻪشنبه, 09 دی,1393

لیلا عرب

رسول عزیز <br />با سلام <br />در این خصوص باید با متخصصین چشم مشاوره کنید.

ﺳﻪشنبه, 16 دی,1393

فرزانه

با سلام دختر 23 ساله ای هستم که یک چشم در کودکی دچار پارگی قرنیه شده و در سن 13 سالگی بینایی ام را از دست دادم. باتوجه به اینکه چشمم فاسد شده خواستم بپرسم امکان پیوند برای من وجود دارد یا نه؟

پنجشنبه, 16 بهمن,1393

شاهین

مشکل انحراف قرنیه (چپ شدگی چشم در اصطلاح عامیانه) با پیوند قرنیه برطرف شدنی ست؟ با در نظر گرفتن این مطلب که اهدا کننده از فامیل های درجه یک باشد و سابقه ی هیچ گونه بیماری که درصد موفقیت عمل پیوند چشم را کم کند هم ندارد.

یکشنبه, 19 بهمن,1393

علیپور

سلام پدرم بخاطر دیابت چشم یک چشمش را بخاطرمشکل شبکیه ازدست داد ایا راهی هست که پیوندشبکیه انجام بدیم

جمعه, 01 اسفند,1393

احمد

سلام چشم چپ من هم انحراف داره وهم دکترها میگویند دیدش کمه که دچار ماکولا یا توکسوپلاسموزه که نمیدونم معنی انها چیهولی درمان برا کدومشون است

یکشنبه, 03 اسفند,1393

Davood

سلام ببخشيد چشم استيگمات قابل عمل هست يا خير باتشكر

ﺳﻪشنبه, 05 اسفند,1393

Raha soori

سلام..من نامزدم دريک سانحه بينايي چشم راستشوکامل ازدست داده اياراهي براي دوباره بيناشدن چشمش هست؟

چهارشنبه, 20 اسفند,1393

بهار

ا <br />اقای دکتر من یکی از بیمارانی هستم که در سه سالگی دچار تب خال چشمی شدم و در ۱۷سالگی یعنی در سال ۸۳توسط دکتر علیرضا فروتن پیوند قرنیه شدم در بیمارستان رسول اکرم ،اما متاسفانه دنیای ارزوهام خراب شد و پیوند پس داد میخواستم بدونم ایا امکان پیوند مجدد برای من هست یا لااقل ظاهره مناسبی داشته باشه چشمام؟ <br /> ممنون میشم راهنمایی شم .

ﺳﻪشنبه, 26 اسفند,1393

Arda

باسلام <br />ببخشید من یه سوال داشتم <br />کسی که بدلیل قوز قرنیه عمل پیوند قرنیه انجام بده،بعد از بهبودی و جوش خوردن قرنیه،دید فرد بیمار حدودا چقدر میشه؟ یا ب نه نوعی‌نمره ی چشمش چند میشه <br />با تشکر

ﺳﻪشنبه, 11 فروردین,1394

سعادت

سلام میخواستم بدانم ترمیم عصب بینایی چشمی که بر اثر ضربه سنگ اسیب دیده بعداز30سال امکان پذیراست

یکشنبه, 30 فروردین,1394

بنیان

با سلام <br />پیشنهاد می شود در این خصوص به بیمارستان فارابی جعت دریافت پاسخ مناسب مراجعه فرمایید. در حال حاضر ترمیم قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی انجام شده است.

دوشنبه, 31 فروردین,1394

خوش زبان

سلام داداشم شش ماه پیش پیوند قرنیه کرده الان چشمش عفونت کرده وتو بیمارستانه ودکترا عفونت قرنیه وشبکیه رو برداشتن ولی بازم در قرنیه عفونت است وبعد از دو عملی که برای برداشتن عفونت انجام دادن چشمش نمی بینه ودکترا گفتن قرنیه نازک شده اگه ترمیم نشه بابد دوباره عمل پیوند قرنیه کنن میخواستم بوونم اگه پیوند قرنیه دوباره انجام بشه امکان بیناییش چقدر است باتشکر پاسخ بدین خیلی ناراحتیم <br />

دوشنبه, 31 فروردین,1394

خوش زبان

باسلام.داداشم شش ماه پیش پیوند قرنیه کرده روز سه شنبه به علت درد درچشمش به دکترش مراجعه میکنه دکتر دارو میده ومیگه صبح بره پیشش فرداش چشم داداشم راعمل میکنه ومیگه فردا بیا ببینم فدا که میره پیش دکتر دکتر میگه چشمت عفونت داره باید دکتر شبکیه دوباره عمل کنه تا عفونت پشت چشم را برداره بعد عمل چشمش نمیبینه ومیگن باید در بیمارستان بستری بشه الان 5 روز بعد عمل ددکلینیک بستریه تاعفونتش تموم شه الان دکترا میگن قرنیه نازک شده اگه جواب نده دوباره پیوند قرنیه بشه میخواستم بدونم اگر دوباره پیوند بشه میتونه ببینه بانه چون الان چیزی نمیبینه با تشکر پاسخ بدید

یکشنبه, 03 خرداد,1394

اسماعیل

سلام من از بچگی چشمم آب مروارید داشت الان که 25سالمه یک .دهم دید دارم آیا باپیوند قرنیه بینایم بهتر میشه؟

دوشنبه, 03 آبان,1395

نیلوفر

سلام خسته نباشید دختری ۲۳ ساله هستم..نزدیک بینی دارم چشم راستم ۴.۲۵ و چشم چپم ۳.۷۵.میخواستم برای لیزیک اقدام کنم گفتن قرنیه ات به طور ارثی لکه داره و نمیشه این درحالیه ک قوز قرنیه ندارم و تنها مشکل لکه است...میتونم پیوند قرنیه انجام دهم یا عمل فمتوسکندر لیزر که به تازگی مطرح شده؟ لطفا پاسخ بدید ممنون میشمص

شنبه, 25 دی,1395

مرجان

آیا پیوند قرینه چشم برای چشمی ک مادرزادی نابیناست امکان دارد

چهارشنبه, 09 فروردین,1396

احسان

باسلام ودرودفراوان خدمت دکتر
یه سوال داشتم. برادرم ۹سالشه که به دنیاامده ولی اصلأاین سفیدی چشم یاهمون تخم چشمش نداره .ایااین امکان پیوندزدنش هست یااینکه پیوند بزنن بیناییش بدست بیاره

شنبه, 12 فروردین,1396

پزشک مشاور

احسان@:
با سلام
در حال حاضر تنها ترمیم قرنیه با استفاده از سلول های بنیادی انجام می شود ولی درمان صلبیه یا همان سفیدی چشم و سایر لایه های چشمی با سلول های بنیادی انجام نمی شود.

یکشنبه, 20 فروردین,1396

Hasan

پیویند روی چشم تخلیه شده هم انجام میگیرد یا پیوند نمیشه زد

یکشنبه, 20 فروردین,1396

پزشک مشاور

مرجان@:
باسلام
تمامی بیماری های مادرزادی به دلیل وجود ژن های معیوب است بنابراین تنها راه درمان این بیماری هاحذف ژن معیوب است که این کارهم تنها ازطریق ژن درمانی امکان پذیراست.

چهارشنبه, 23 فروردین,1396

کبری

با سلام خواهرم ۳۳سال سن داردوبه مدت ۳سال عمل پیوند به علت قوز قرنیه چشم انجام داده ایا بارداری برایش ضرر دارد یا نه راهنمایی بفرمایید ممنونم

جمعه, 25 فروردین,1396

پزشک مشاور

کبری@:
باسلام
نه هیچ گونه مانعی برای باردارشدنشان نداردولی باز بهتر است باپزشکشان دراین باره مشورت کنید.

جمعه, 15 اردیبهشت,1396

امین

سلام. میخواستم بپرسم آیا فروش قرنیه چشم واقعیت داره؟! ینی میشه از فرد زنده قرنیه گرفت؟! اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم

چهارشنبه, 20 اردیبهشت,1396

پزشک مشاور

امین@:
باسلام
خیر جداسازی بافت زنده قرنيه تنها از اجساد صورت مي‌پذيرد برای این کاربافت‌هاي پيوندي زنده از افرادي كه كمتر از شش ساعت از مرگشان گذشته باشد برداشته شده و در محلول‌هاي خاصي نگهداري مي‌شود.

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلیدواژه
کلیدواژه