(آرشیو ماه بهمن 1393)
وزن بسیار کم در زمان تولد ممکن است خطر مشکلات روانی در مراحل بعدی زندگی را افزایش دهد
بچه هایی که با وزن بسیار کم متولد می شوند، در مقایسه با بچه هایی با وزن طبیعی، ممکن است بیشتر در معرض خطر افسردگی، ADHD و یا اختلالات روانی در زمان بزرگسالی شوند و استفاده از استروئیدها قبل از تولد ممکن است این خطر را افزایش دهد.
پنجشنبه، 30 بهمن 1393 - 11:00
استفاده از اثرات مسیرAkt مربوط به سلول های بنیادی خون بند ناف پیوند شده در درمان سکته
محققین دریافته اند که سلول های پیوند شده خون بند ناف انسان می توانند اثرات احیایی روی مغز و عملکرد مغزی بعد از سکته داشته باشند. با این حال، این که این سلول ها چگونه اثر خود را به جای می گذارند مشخص نیست.
پنجشنبه، 30 بهمن 1393 - 10:30
پیوند سلول های بنیادی ممکن است برای درمان مولتیپل اسکلروزیس شدید بهتر از داروها عمل کند
ممکن است پیوند سلول های بنیادی برای درمان بیماران مبتلا به MS شدید، موثرتر از داروی mitoxantrone باشد.
پنجشنبه، 30 بهمن 1393 - 10:00
مراحل آزمایشی درمان سه بیماری با استفاده از سلولهای بنیادی در مشهد
معاون پژوهشی و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی از اجرای مراحل آزمایشی درمان سه بیماری با استفاده از سلولهای بنیادی توسط این نهاد خبر داد.
پنجشنبه، 30 بهمن 1393 - 09:37
روشی نوین در حذف سلول های سرطانی
زمان بندی ممکن است برای فائق آمدن بر سرطان تعیین کننده باشد. با ضربه زدن به سلول های سرطان سینه با یک درمان هدفمند بلافاصله بعد از شیمی درمانی، محققین توانسته اند سلول های سرطانی را طی یک مرحله انتقالی که آنها را در آسیب پذیرترین حالت قرار می دهد، هدف قرار دهند و سلول ها را کشته یا اندازه تومورها را در مدل های بالینی کاهش دهند.
چهارشنبه، 29 بهمن 1393 - 10:00
شناسایی تغییرات اولیه سلول های شبکیه در گلوکوم
گلوکوم دومین دلیل کوری در دنیا است که به دلیل افزایش فشار درون چشم است که موجب آسیب و تخریب نورون های خاصی در چشم می شود که این نورون ها را تحت عنوان سلول های گانگلیون شبکیه می شناسند.
چهارشنبه، 29 بهمن 1393 - 08:30
رقابت 24 ایده جدید سلول‌های بنیادی
در چهارمین سمینار ایده‌پردازی دانشجویی صورت می‌گیرد
در چهارمین سمینار ایده پردازی دانشجویی با محوریت سلول‌های بنیادی که 30 بهمن ماه سال جاری به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی برگزار می‌شود، صاحبان 24 ایده جدید در این حوزه به رقابت می پردازند.
چهارشنبه، 29 بهمن 1393 - 08:24
شناسایی فاکتور های پیش بینی کننده خطر عفونت در بیمارانی با سوختگی های شدید
تیمی از محققین در بیمارستان عمومی ماساچوست مجموعه ای از ویژگی ها را شناسایی کرده اند که شامل تفاوت ها در بیان ژن ها است و ممکن است نشان دهد که کدام یک از بیماران نجات یافته از سوختگی های شدید، بیشتر در معرض عفونت های مکرر قرار دادند.
چهارشنبه، 29 بهمن 1393 - 08:00
حفظ باروری در بیماران سرطانی
در حالی که خانواده ها در سراسر دنیا خواهان به تاخیر انداختن بچه دار شدن هستند، اما تشخیص سرطان در مراحل زودتر زندگی می تواند تاثیر گذار باشد. در حالی که این روند در شیوه زندگی ادامه دارد، اما مشاهده می شود که شمار زیادی از زنان جوان به دلیل سرطان یا درمان های سرطانی نابارور شده اند. چه کاری می توان در این مورد انجام داد؟
چهارشنبه، 29 بهمن 1393 - 07:30
شناسایی دو ژن که موجب شدیدترین نوع سرطان تخمدان می شود
در مبارزه علیه سرطان تخمدان، محققین در مدرسه پزشکیUNC اولین مدل موشی برای بدترین شکل این بیماری را ایجاد کرده اند و مسیر بالقوه ای را برای درمان و غربالگری های تشخیصی بهتر کشف کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 28 بهمن 1393 - 10:30
پایه گذاری درمانی برای ALS و آسیب های نخاعی
داستان از سال 1955 و بعد از مرگ آلبرت انیشتین شروع شد، زمانی که پاتولوژیست ها متهم به کالبدشکافی این محقق و دزدیدن بخشی از مغز وی شدند!.
ﺳﻪشنبه، 28 بهمن 1393 - 09:15
مهار CDK6 مانع از عود مجدد لوکمیا می شود
برخلاف پیشرفت های عظیم صورت گرفته در درمان سرطان، در بسیاری از بیماران هنوز بعد از درمان، علایمی از بیماری مشاهده می شود که به دلیل عاملی به نام سلول های بنیادی است.
ﺳﻪشنبه، 28 بهمن 1393 - 09:00
اثر اختلالات تیروئیدی روی سلامت تولید مثلی
بیماری های تیروئیدی می تواند اثرات عمیقی روی سلامت تولید مثلی خانم ها بگذارد و در مورد زنانی با مشکلات باروری غربالگری باید صورت گیرد.
دوشنبه، 27 بهمن 1393 - 09:00
یک پروتئین ضد التهابی ممکن است منجر به شروع تشکیل پلاک های آمیلوئیدی شود
نقش التهاب در ایجاد آلزایمر مدت زمان زیادی است که شناخته شده است اما در مطالعه ای جدید محققین در دانشگاه فلوریدا مکانیسمی را شناسایی کرده اند که به موجب آن فرایندهای ضد التهابی منجر به شروع این بیماری می شوند.
دوشنبه، 27 بهمن 1393 - 08:30
پیشرفت های پشت پرده درمان بیمارانی با مشکلات قرنیه
محققین در Cedars-Sinai راه جدیدی را برای تولید سلول های بنیادی قرنیه قابل پیوند ایجاد کرده اند که ممکن است در نهایت برای بیمارانی که از اشکال مختلف نابینایی رنج می برند مفید باشد.
دوشنبه، 27 بهمن 1393 - 08:00
صفحه 1 از 8ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه