طب ترمیمی

 اثربخشی پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) در استئوآرتریت
محققان با استفاده از نوعی حسگر و همچنین گزارش بیماران، نشان داده اند که تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) در بهبود استئوآرتریت زانو موثر است.
پنجشنبه، 11 شهریور 1400 - 08:00
ساعت سیستم ایمنی بدن زمان ابتلا به بیماری و مرگ را پیش‌بینی می‌کند
دانشمندان دانشگاه استنفورد و انستیتو بوک موفق به کشف ارتباط بین کاهش قدرت ایمونولوژیک بدن و احتمال شیوع بیماری‌های لاعلاج مرتبط با افزایش سن شدند.
یکشنبه، 03 مرداد 1400 - 08:00
اهمیت نظارت جامع جهانی بر درمان های ثابت نشده با سلول
توسعه تبلیغات و بازاریابی روش های سلول درمانی تایید نشده توسط کلینیک ها، ضرورت نظارت جامع را اجتناب ناپذیر می کند.
دوشنبه، 28 تیر 1400 - 08:00
استفاده از سلول‌های هر فرد راهکاری موثر در درمان پارکینسون
استفاده از سلول‌های اتولوگ میمون‌های مبتلا به پارکینسون منجر به بهبود علائم حرکتی و افسردگی در آن‌ها شده و زمینه برای آزمایشات در انسان را هموار کرده است.
یکشنبه، 27 تیر 1400 - 08:00
کشف جهش ژنی نادری که از چاقی بیش از حد جلوگیری می‌کند
محققان دانشگاه کمبریج موفق به شناسایی جهش ژنی نادری در افراد با وزن نرمال شدند که مانع افزایش وزن بیش از حد حتی پس از مصرف غذاهای پرکالری می‌شود.
چهارشنبه، 16 تیر 1400 - 08:00
تبدیل بافت اسکار به عضله قلب بعد از حمله قلبی
دانشمندان نشان دادند بعد از حمله قلبی در موش، فیبروبلاست های بافت اسکار به طور مستقیم به سلول های عضله قلب تبدیل می شوند.
یکشنبه، 13 تیر 1400 - 08:00
جوان سازی مغز مبتلا به آلزایمر
محققان دریافتند که یک مولکول کوچک می تواند برای جوان سازی مغز مبتلا به آلزایمر استفاده شود و با از دست دادن حافظه مقابله کند.
پنجشنبه، 03 تیر 1400 - 08:00
بهترین رویکرد سلول درمانی برای نارسایی قلبی معرفی شد.
محققان برای اولین بار نشان دادند که استفاده از سلول‌های مشتق شده از مغز استخوان و قلب بیمار منجر به بهبود کیفیت زندگی و کاهش عوارض عمده قلبی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی می‌شود.
چهارشنبه، 02 تیر 1400 - 08:00
تولید سلول های بنیادی هوشمند با قابلیت های بازساختی
تولید نوع جدیدی از سلول های بنیادی با قابلیت های بازساختی با منشا سلول های چربی انسانی که با محیط پیرامون خود سازگار شده و بافت های آسیب دیده را ترمیم می کند، انسان را یک قدم به تولید سلول های بنیادی هوشمند نزدیک تر کرد.
دوشنبه، 31 خرداد 1400 - 08:00
مهندسی بلوک های مفصلی برای جایگزینی گیجگاهی-آرواره ای
مفصل گیجگاهی-آرواره ای(TMJ) که بخش پشتی آرواره پایین را شکل می دهد و آرواره را به جمجمه متصل می کند از نظر آناتومیک بسیار پیچیده بوده و با توجه به این که بار زیادی را تحمل می کند از استخوان و غضروف تشکیل شده است. تنها در ایالات متحده حدود 10 میلیون نفر دچار مشکلات مفصل گیجگاهی-آرواره ای هستند.
شنبه، 21 فروردین 1400 - 13:00
اگزوزوم‌های مشتق شده از سلول های بنیادی مزانشیمی درمانی برای خونریزی مغزی
در جدید ترین مطالعه صورت گرفته در دانشگاه سانگ‌‌کیونک‌وان کره جنوبی، محققین به بررسی اثر اگزوزوم‌ مشتق شده از سلول بنیادی مزانشیمی بر روی کنترل خون ریزی مغزی پرداخته اند.
ﺳﻪشنبه، 26 اسفند 1399 - 08:00
تولید اندام های مصنوعی آسان تر شده است
گروهی از محققین کره ای فناوری را ارائه کرده اند که اجازه تمایز سلول های بنیادی به انواع سلول دلخواه مانند سلول های عروقی یا استئوبلاست ها(بدون هر گونه پیش تیمار) می دهد. انتظار می رود که این فناوری موجب تسهیل تولید اندام های مصنوعی برای مطالعات پیش بالینی یا بافت های مصنوعی برای پیوند شود.
شنبه، 23 اسفند 1399 - 11:30
چگونه مغز استخوان بعد از شیمی درمانی بازسازی می کند
شیمی درمانی اثرات مخربی روی سلول های بنیادی و پیش ساز خون ساز موجود در مغز استخوان دارد. با این حال، زمانی که شیمی درمانی خاتمه می یابد، این سلول ها بازسازی می کند، فرایند که تاکنون ناشناخته باقی مانده بود اما برای اولین بار محققین دانشگاه اوزاکا مکانیسم مولکولی را شناسایی کرده اند که به موجب آن سلول های بنیادی خون ساز بعد از آسیب ریکاوری می کنند.
شنبه، 23 اسفند 1399 - 10:30
تزریق سلول های مغز استخوان می تواند به بهبود مغز بعد سکته کمک کند
نتایج یک کارآزمایی بالینی منتشر شده در مجله Stem Cells Translational Medicine نشان داده است که تیمار بیمارانی که دچار سکته مغزی شده اند با تزریق سلول های مغز استخوان می تواند موجب کاهش آسیب مغزی شود.
شنبه، 23 اسفند 1399 - 09:15
پیوند سلول های میکروگلیا برای رفع نواقص سیستم عصبی مرکزی
در سال های اخیر جایگزینی میکروگلیاها با سلول های غیر میکروگلیایی(مانند سلول های بنیادی و ...) برای درمان اختلالات مربوط به این سلول ها پیشنهاد شده است. با این حال، اغلب این تلاش ها مانند استفاده از رویکرد متداول پیوند مغز استخوان، به دلیل کارایی پایین جایگزینی این سلول ها با شکست مواجه شده است.
چهارشنبه، 20 اسفند 1399 - 09:50
صفحه 1 از 381ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه