سلول درمانی

چرا کمبود اکسیژن روی سلول های مغزی اثر می گذارد؟
عملکرد نامناسب سلول های مغزی در شرایط کمبود اکسیژن به دلیل سیستم پاسخ دهی است که همیشه تصور می شده است که نقش آن حفاظت کننده است.
ﺳﻪشنبه، 20 آبان 1399 - 10:00
یک کارآزمایی برای تست داروهای موجود علیه سرطان های خونی نادر
محققین دانشگاه های وارویک و بیرمنگام یک کارآزمایی بالینی را برای تست داروهای موجود و درمان یک سرطان خون نادر طراحی کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 20 آبان 1399 - 08:30
روش کشت سه بعدی برای ایجاد درمان های شخصی برای سرطان
هر تومور سرطانی دارای سلول هایی است که به نظر می رسد ظاهر و عملکرد متفاوتی دارند و همین امر ایجاد درمان مناسب برای تومور هر فرد را برای محققین مشکل ساخته است و این در حالی است که اکثر تومورها در آزمایشگاه رفتار مشابهی را نشان می دهند.
دوشنبه، 19 آبان 1399 - 08:40
تولید ارگانوئید غده تولید زهر مار با قابلیت زهرهای دارای عملکرد
محققین توانسته اند مدل های مینیاتوری از غده زهر مار را با استفاده از سلول های بنیادی تولید کنند که می توانند زهرهای از نظر عملکردی فعال را تولید کنند.
شنبه، 17 آبان 1399 - 09:30
سلولهای سرطانی سینه در داخل تومور چه حسی دارند؟
پژوهشگران دانشگاه مک گیل با استفاده از تکنیکی جدید، نقاط حساس بسیار کوچک و پیش از این غیر قابل تشخیصی را درون تومورهای تهاجمی و متاستازیک سرطان سینه شناسایی کرده اند که از سفتی بی نهایت زیادی برخوردار هستند.
شنبه، 17 آبان 1399 - 09:00
فیبولین 5 برای میلین سازی سلول های شوآن ضروری است
پژوهشی اخیرا در مجله STEM CELLS به چاپ رسیده است که ممکن است منجر به درمان جدیدی برای اختلالات مربوط به میلین مانند بیماری شارکو-ماری-توث(CMT) شود.
پنجشنبه، 15 آبان 1399 - 09:00
مخمر تغییر یافته برای درمان عفونت های باکتریایی روده
تیمی از محققین در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مریلند دریافته اند که تغییر نوعی شایع از مخمرها آن را برای درمان عفونت های روده ای کلستریدیوم دیفیسیل موثر می سازد.
پنجشنبه، 15 آبان 1399 - 08:30
تاییدیه FDA  برای یک وسیله جراحی زیست تخریب پذیر جدید و ترمیم کننده بافت
سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) یک سیستم جدید را برای فیکس کردن تاندون مورد تایید قرار داده است که نه تنها بافت های آسیب دیده را مجددا می چسباند بلکه همان طور که جذب بدن می شود موجبات بهبودی آسیب را نیز فراهم می کنند.
پنجشنبه، 15 آبان 1399 - 08:00
روشی برای تولید آنزیم FTVI و بهبود پیوند خون بند ناف
انتقال سلول های بنیادی به مغز استخوان می تواند بوسیله یک آنزیم تولید شده در کرم ابریشم و مخمر بهبود یابد.
چهارشنبه، 14 آبان 1399 - 11:30
یک ترکیب ضد سرطان سلول B که پاسخ استرس سلولی را هدف قرار می دهد
محققین در انستیتو ویستار با همکاری دانشگاه نوتردام یک ترکیب ضد سرطانی را تولید کرده اند که مسیر پاسخ استرس شبکه اندوپلاسمی که در بروز مولتیل میلوما، لوکمیای لنفوبلاستیک مزمن و لنفوما دخیل است را هدف قرار می دهد.
چهارشنبه، 14 آبان 1399 - 10:30
بازسازی عضلانی به لطف سلول های بنیادی خفته مقاوم به پیری
محققین دانشگاه لوکزامبورگ در مطالعه ای جدید روی سلول های بنیادی موجود در بافت عضلانی فوکوس کرده اند.
چهارشنبه، 14 آبان 1399 - 09:30
بهینه سازی میکروژل های سه بعدی برای تقویت اثرات درمانی سلول های بنیادی مزانشیمی
دیلیپ توماس و همکارانش در گذشته در دانشگاه گالوی ایرلند نشان داده اند که میکروژل کلاژنی سه بعدی می تواند پاسخ های پاراکرینی سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی برای تقویت رگزایی را تعدیل کنند. استفاده از این میکروژل های حامل سلول های بنیادی مزانشیمی موجب ترمیم عروق در مدل موشی ایسکمی بحرانی اندام حرکتی می شود.
دوشنبه، 12 آبان 1399 - 12:00
تولید نسل جدیدی از ارگانوئیدهای روده انسانی بر روی چیپ
محققین سوئیسی در EPFL، نمونه کوچکی از روده انسان را روی یک چیپ یا تراشه تولید کرده‌اند که شباهت نزدیکی به نحوه شکل‌گیری و ترکیب سلولی روده کوچک دارد. این تراشه می تواند به پیشرفت پزشکی شخصی‌ و غربالگری های دارویی کمک کند و حتی راه را برای تولید بافت‌ها و اندام‌های جدید در آزمایشگاه‌ها هموار سازد.
دوشنبه، 12 آبان 1399 - 10:40
یک مکمل غذایی که می تواند به ایمنی درمانی سرطان کمک کند
مطالعه ای در انستیتو سرطان لودویگ مکانیسمی را کشف کرده است که به موجب آن محیط نامناسب تومور، لنفوسیت های T را تخریب می کند.
دوشنبه، 12 آبان 1399 - 10:15
سلول های CAR NKT درمانی امیدوار کننده برای ایمنی درمانی تومورهای توپر
سلول های کشنده ذاتی(NK T cells)، ویژگی های ضد توموری بالقوه ای را در مدل های توموری موشی نشان داده اند و هم چنین استفاده از آن ها برای بیماران انسانی مبتلا به سرطان نیز مطلوب بوده است. با این حال تعداد اندک این سلول ها در انسان، کاربرد بالینی آن ها را محدود کرده است.
دوشنبه، 12 آبان 1399 - 09:50
صفحه 5 از 243ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه