سلول های بنیادی خون بندناف

سلول های بنیادی ممکن است روزی موجب احیای بینایی شوند!
محققین در دانشگاه جان هاپکینز راهی را برای تبدیل موثر سلول های بنیادی انسانی به سلول های عصبی حیاتی برای دیدن پیدا کرده اند. این امر می تواند راه را برای درمان نابینایی یا بیماری های دیگر چشمی هموار کند.
پنجشنبه، 17 دی 1394 - 11:00
سلول های پیش ساز بالغ چند توان برای آسیب های ایسکمی ناشی از هیپوکسی در مغزهای زودرس
نوزادان زودرس در خطر انسفالوپاتی ایسکمی ناشی از هیپوکسی هستند و در حال حاضر درمانی برای این نوع آسیب مغزی و عوارض بلندمدت بعد از وجود ندارد.
پنجشنبه، 17 دی 1394 - 08:15
اثرات سودمند سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از خون بند ناف روی مدل جانوری پره آکلامپسی
سلول های بنیادی مزانشیمی با ویژگی های تعدیل کنندگی ایمنی که دارند می توانند برای درمان بیماری های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند که از جمله این بیماری ها می توان به فشار خون ریوی اشاره کرد.
چهارشنبه، 16 دی 1394 - 08:15
سلول های بنیادی بند ناف به رشد نورون های شبکیه کمک می کنند
سلول های بنیادی موجود در بافت بند ناف انسانی می توانند در آینده ای نزدیک برای درمان بیماری های تخریب کننده چشمی موثر باشند.
شنبه، 12 دی 1394 - 08:30
چه فاکتورهایی روی تمایل مادر به ذخیره خون بند ناف تاثیر می گذارد؟
خون بند ناف حاوی مقادیر مناسبی سلول های بنیادی است که می تواند به میزان وسیعی برای درمان طیفی از بیماری ها سرطانی، ژنتیکی، خونی و اختلالات مربوط به نقص ایمنی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال تنها کسر اندکی از مادران تمایل به ذخیره سازی و اهدای این منبع گرانبها دارند!.
دوشنبه، 30 آذر 1394 - 08:00
ترکیب سلول های بنیادی بالغ با هورمون ممکن است فرایند ترمیم شکستگی استخوانی را بهبود ببخشد
مطالعه ای جدید نشان می دهد که ترکیب سلول های بنیادی بالغ و هورمون پاراتیروئید به طور معناداری تشکیل استخوان جدید را در جانوران آزمایشگاهی افزایش می دهد و ممکن است فرایند ترمیم را در شکستگی استخوانی ناشی از استئوپورز در انسان سرعت ببخشد.
پنجشنبه، 26 آذر 1394 - 08:30
تاخیر در بستن بند ناف ممکن است برای نوزادان زودرس بهتر باشد!
مطالعه ای جدید پیشنهاد می کند که بستن با تاخیز بند ناف نوزادان زودرس می تواند تکوین عملکردهای حرکتی آن ها را بهبود ببخشد.
پنجشنبه، 19 آذر 1394 - 10:59
درمان نوتروپنی مادرزادی شدید با استفاده از پیوند خون بند ناف غیر وابسته
پیوند سلول های بنیادی آلوژن یک درمان موثر برای نوتروپنی مادرزادی شدید(SCN) است. اما تاکنون رژیم درمانی و یا منبع سلولی اهدایی استانداردی تثبیت نشده است.
دوشنبه، 16 آذر 1394 - 08:30
پردازش و فرآوری خون بند ناف با استفاده از یک سیستم فیلتراسیون جدید
تکنیک های فرآوری خون بند ناف به دلیل این که نیاز به سانتریفوژ کردن های متعدد دارد و این امر در نهایت منجر به تولید مقادیر کمی محصول سلولی می شود، با محدودیت هایی همراه است.
دوشنبه، 09 آذر 1394 - 08:00
ژله وارتون یا خون بند ناف: کدام یک منبع سلولی بهتری برای سلول درمانی دیابت هستند؟
در مطالعه ای جدید محققین در دانشگاه ملی مصر به بررسی تفاوت های بین سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از خون بند ناف و ژله وارتون برای سلول درمانی دیابت پرداختند.
یکشنبه، 08 آذر 1394 - 10:30
سلول های بنیادی خون بند ناف: یک ابزار موثر و کم هزینه در استراتژی های کارآزمایی بالینی
بیش از دو دهه است که سلول های بنیادی مشتق از خون بند ناف با موفقیت برای درمان برخی بیماری های تهدید کننده حیات مانند لوکمیا و سایر سرطان ها و هم چنین اختلالات ایمنی و خونی مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر به مقاله ای می پردازیم که در genengnews به چاپ رسیده است و مروری بر دستاوردها و ویژگی های این منبع سلولی داشته است.
یکشنبه، 08 آذر 1394 - 09:53
سلول های بند ناف به ارتباط نورون های چشمی کمک می کنند
سلول های جداسازی شده از بافت بند ناف مولکول هایی را تولید می کنند که به نورون های شبکیه رت کمک می کنند رشد کرده، ارتباط برقرار کرده و زنده بمانند. محققین در دانشگاه Duke نشان داده اند که این مولکول ها که ترومبوسپوندین نام دارند، ممکن است برای درمان بیماری های تحلیل برنده چشمی مفید باشند.
پنجشنبه، 05 آذر 1394 - 11:00
مباحث جنجال برانگیز در زمینه سلول های بنیادی
چندین بحث اخلاقی در زمینه کار با سلول های بنیادی وجود دارد. این بحث های اخلاقی اولین بار در سال 2005 با دستورالعمل هایی که در مورد کار با سلول های بنیادی جنینی انسان به وسیله آکادمی ملی وضع شد، مطرح شد. این محققین را مجبور کرد که در مطالعه با استفاده از سلول های بنیادی جنینی با مسئولیت، اخلاق مداری و حساسیت بیشتری کار کنند.
یکشنبه، 24 آبان 1394 - 10:30
پیوند سلول های بنیادی خون بند ناف ممکن است درمانی برای بیماران آلزایمری باشند
پیوند سلول های بنیادی ممکن است راهی برای درمان آلزایمر باشد و محققین در دانشگاه فلوریدا سلول های بنیادی خون بند ناف را به موش های مدل برای آلزایمر پیوند کرده اند تا چگونگی پراکنش و ماندن آن ها را در بافت مغزی مورد بررسی قرار دهند.
چهارشنبه، 20 آبان 1394 - 08:15
بلوک کردن تمایز برای حفظ بنیادینگی سلول ها کافی است
اگرچه ایمنی درمانی و طب ترمیمی زمینه های تحقیقاتی امیدوار کننده ای برای درمان های پزشکی در آینده است اما این درمان ها به دلیل مشکلات در تولید سلول های بنیادی با محدودیت هایی مواجه هستند و در نتیجه محققین در سراسر دنیا به دنبال راهی برای ایجاد سلول های بنیادی سوماتیک از آسان ترین روش بوده اند.
دوشنبه، 04 آبان 1394 - 09:30
صفحه 7 از 10ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه