سلول های بنیادی خون بندناف

سلول های بنیادی خون بند ناف: استفاده های درمانی
سال هاست که پیوند سلول های بنیادی خون ساز برای درمان برخی بیماری های خونی مورد استفاده قرار می گیرد. مدت زمانی زیادی هم هست که تنها مغز اتخوان به عنوان منبع سلول های بنیادی خون ساز برای سلول درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
یکشنبه، 18 مرداد 1394 - 08:30
شروع اولین مطالعات بالینی خون مصنوعی ساخته شده از سلول های بنیادی در سال 2017
سرویس سلامت ملی بریتانیا(UK NHS) در زمینه خون و پیوند اعلام کرده است که اولین مطالعات بالینی انسانی خون مصنوعی مشتق از سلول های بنیادی و کشت شده در آزمایشگاه در سال 2017 انجام خواهد شد.
شنبه، 03 مرداد 1394 - 09:00
توصیه می کنم خون بندناف را حتما ذخیره کنید
متخصص زنان و زایمان
یک متخصص زنان و زایمان گفت: من به بیمارانم توصیه می کنم که این خون را حتما ذخیره کنند چون با پیشرفت های علم پزشکی، اگر چندسال بعد به یک بیماری بدخیم مبتلا شوند، ممکن است پشیمان شوند که چرا این خون را ذخیره نکرده اند.
دوشنبه، 29 تیر 1394 - 09:26
کارایی بالایی سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از بند ناف برای بیماران مبتلا به دیابت نوع دو
دیابت نوع دو با عملکرد ناقص سلول های بتا که رفته رفته افزایش پیدا می کند و منجر به ناکارآمدی آن ها می شود مشخص می شود و این ویژگی های منجر به نقص انسولینی می شود.
چهارشنبه، 24 تیر 1394 - 07:30
بانک خون بند ناف کانادا سلول های بنیادی را برای درمان بیماری های میزبان مهیا می کند
سازمان خون کانادا، پنج شنبه گذشته رسما راه اندازی بانک خون بند ناف را اعلام کرد و هدف از این موسسه را جمع آوری و حفظ نمونه های خونی اعلام کرد که منعکس کننده تنوع قومی گسترده این کشور است. این بانک نمونه های خونی را از پنج بیمارستان مختلف در شهرهای ونکوور، ادمونتون، اوتاوا، برامپتون و اونت جمع آوری خواهد کرد.
شنبه، 20 تیر 1394 - 13:31
سلول های بنیادی مشتق از خون بند ناف و مغز استخوان جان افراد را نجات می بخشند
نظام سلامت کشور آمریکا هفته گذشته قوانینی را برای حمایت از تیمارها و درمان های حاصل از رده سلول های بنیادی بالغین تصویب کرده است. محققین امیدوارند که این قوانین موجب حفظ جان انسان های بیشتری شود.
پنجشنبه، 18 تیر 1394 - 07:45
جنین ها به برخی از آلودگی های محیطی که به خون بند ناف نفوذ می کنند آسیب پذیرتر هستند
آلودگی های محیطی سمی اثرات بسیار شدیدی روی سلامت افراد و به ویژه جنین دارند که از جمله آن ها می توان به نارسایی قلبی، کاهش توانایی های شناختی و ذهنی، تاخیر در تکوین و اختلالات عصبی رفتاری اشاره کرد.
چهارشنبه، 10 تیر 1394 - 10:40
خون بندناف، یک زباله نیست! ‌
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی گیلان عنوان کرد: از سال 89 تاکنون که از تاسیس مرکز بند ناف خون رویان در استان می‌گذرد، بیش از هزار نفر در گیلان عضو بانک خون بند ناف هستند.
چهارشنبه، 03 تیر 1394 - 13:57
طراحی جفت یا placenta on a chip برای درک بهتر بارداری
محققین در NIH توانسته اند placenta on a chip را برای مطالعه عملکرد داخلی جفت انسانی و نقشش در بارداری طراحی کرده اند. این ابزار در ابعاد میکرو برای تقلید ساختار و عملکرد جفت ساخته شده است و انتقال مواد غذایی از مادر به جنین را مدل سازی می کند. این پروتوتایپ یکی از آخرین دستاوردها در زمینه فناوری organ on a chip محسوب می شود.
چهارشنبه، 03 تیر 1394 - 08:00
تمایز سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از ژله وارتون بند ناف به سلول های شبه زایای نر
محققین در دانشگاه علوم پزشکی تهران توانسته اند با موفقیت سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از ژله وارتون بند ناف را در حضور BMP4 و اسید رتینوئیک به سلول های شبه زایای نر تمایز دهند.
دوشنبه، 25 خرداد 1394 - 07:30
مهندسی پیوند خون بند ناف: چالش ها و فرصت ها
محققین در هیوستون تگزاس می گویند که ما در حال ورود به زمینه ای مهیج در پیوند خون بند ناف هستیم، جایی که بسیاری از چالش های قوی مرتبط می تواند با دستکاری پیوند های ex vivo و/یا ایمنی درمانی سازشی با استفاده از محصولات سلولی خاص قابل درمان باشند.
شنبه، 23 خرداد 1394 - 08:30
چندین نقش کاربردی سلول های بنیادی مزانشیمی در درمان بیماری های کبدی
سلول های بنیادی مزانشیمی(MSCs) گروهی از سلول های بنیادی مشتق از مزانشیم مزودرمی هستند. سلول های بنیادی مزانشیمی می توانند از بافت های مختلفی از جمله مغز استخوان، بافت بند ناف، خون بند ناف و بافت چربی و خون محیطی بدست آیند.
شنبه، 23 خرداد 1394 - 08:00
آیا فرزندان مادران چاق برای چاقی و بیماری های متابولیک پیش برنامه ریزی شده اند؟
شواهد نشان می دهد که فرزندان والدین چاق، خودشان به چاقی مستعد هستند و این امر آن ها را در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار می دهد. اما این که چگونه و چرا این امر اتفاق می افتد تحت بررسی است.
چهارشنبه، 20 خرداد 1394 - 09:30
پتانسیل درمانی سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف برای درمان نارسایی کبدی حاد در موش
در مورد سلول های بنیادی مزانشیمی می توان گفت که این سلول ها امیدوارکننده ترین راه حل درمانی برای ترمیم و بازسازی کبدی هستند.
دوشنبه، 18 خرداد 1394 - 08:00
درمان نارسایی قلبی سیستولیک شدید با استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف
محققین چینی مطالعه ای را انجام داده اند که هدف آن ارزیابی موثر بودن سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف(MSCs) در درمان نارسایی قلبی سیستولیک شدید بوده است.
یکشنبه، 17 خرداد 1394 - 10:00
صفحه 9 از 10ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه